BAŤOV - PROVODOV 2:6 (2:2)

Domácím se podařil začátek, když se dostali do dvoubrankového vedení. Provodovští se dostali do zápasu zvládnutou standardní situací, a poté srovnávací brankou. Přestože Baťovští si chtěli po přestávce vzít vedení zpět, vyzrát na gólmana Petra se jim nepodařilo. Naopak. Druhou půli absolutně nezvládli.

Především tříminutový úsek po hodině hry, kdy slepenými góly dokonali obrat a získali klid svým barvám Huťka s Ulmanem. V závěru ještě lídr své vítězství zvýraznil i díky vlastenci Baťovských.

Branky: 18. Spurný, 20. vlastní (Zakopal) - 23. Novák, 40. Hlobil, 65. Huťka, 68. Ulman, 86. vlastní (Večeřa), 89. Urbánek (pen.). Rozhodčí: Rybka, 100 diváků. Baťov: Vitásek R. - Krajča, Skyba, Lorenc, Kašík, Vitásek M., Žáček, Ondráš, Zapletal, Gerych, Spurný D. Střídali: Večeřa, Zikmund, Novák, Bršlica, Dvořák. Provodov: Petr – Barcuch, Urbánek, Gargulák, Novák, Chalupa, Velev, Zakopal, Hlobil, Huťka, Ulman. Střídající: Kroča, Hnilo, Šimr, Talaš, Elšík.

CHROPYNĚ - VEL. KARLOVICE 0:5 (0:2)

Trápení domácích pokračuje. Velké Karlovice se ukázaly jako vyspělejší a v koncovce lepší tým. O svém úspěchu rozhodly během dvaceti minut, kdy se trefili Podešva s Pavelkou. Třebaže se Chropyni nedá upřít snaha, definitivně zlomit odpor domácích se Valachům podařilo dvěma slepenými góly po necelé hodině hry. Výhra hostů je zasloužená.

Branky: 8. a 85. Podešva, 20. a 58. Pavelka, 60. Škrobák. Rozhodčí: Smirnov, 100 diváků.

HLUK - LUHAČOVICE 5:4 (0:2) po pen.

Po celý zápas hustě pršelo. Od začátku se hrálo v dobrém tempu, šance byly na obou stranách.

Na straně domácích v 10. minutě unikl Martiš, přihrál však před brankou, kde nebyl nikdo z domácích. Ve 20. minutě šel sám na branku Straňák, ale brankář Kořenek mu levou nohou zabránil ve skórování. V 25. minutě to byla"trma vrma" před hostující brankou, kdy střílel Straňák, ale míč se odrazil od hostujícího hráče.

Ve 28. minutě se střela nestřela odrazila od tyče domácí branky do rukou brankáře Fojtíka, ale kluzký míč mu vypadl z ruky a potom už nebyl problém pro Pavlíčka poslat míč do sítě - 0:1. Když se blížila přestávka, kopali hosté rohový kop a při "trmě-vrmě" u domácí branky zahrála obrana rukou a nařízenou penaltu proměnil Suchý - 0:2.

Domácí kontrovali brankou, ale ta nebyla pro ofsajd uznána. Po změně stran domácí přidali a po hodině hry Machala, nejlepší domácí hráč zápasu, krásnou střelou z trestného kopu k levé tyči snížil - 1:2. O pět minut později po nezdařených odkopech udeřil Ondřej Červenka- 1:3. Hlučané ale opět rychle kontrovali, když se po rohu prosadil Machala.

Přišla však 73. minuta a brankář Fojtík vyrazil míč, který šel mimo branku před sebe a po následné přihrávce Štěpán Červenka zvýšil vedení Luhačovic na 4:2.

V tuto chvíli nikdo z domácích fans nevěřil v nějaký obrat. V 76. minutě ale byl pak faulován v pokutovém území Martiš a z penalty Dohnal dal kontaktní gól. O chvíli později se krásně uvolnil na pravé straně Tomáš Martiš a ideálně přihrál Ondrovi Machalovi, který srovnal - 4:4. Závěr ještě přinesl vyloučení domácího Galušky, ale vítěze určil až penaltový rozstřel.

Branky: 63. a 78. O. Machala, 76. Dohnal (pen.), 70. A. Machala - 28. Pavlíček, 40. Suchý (pen.), 73. O. Červenka, 68. Š. Červenka. Rozhodčí: Zicháček, ČK: 82. Galuška (Hluk), 70 diváků. Hluk: Fojtík - Horák, Zalubil, Machala A., Šimčík (Otrusiník), Zálešák, Galuška, Dohnal, Machala O., Martiš, Straňák.

ŠTÍTNÁ N. VL. - HOLEŠOV 0:2 (0:1)

Na hodně těžkém terénu se hrál zajímavý fotbal. Domácí se snažili něco vymyslet a vstřelit gól. To se jim však nepodařilo a naopak po chybě v obraně inkasovali jako první oni. Zápas byl vyrovnaný a tak se čekalo na další chyby. Před poločasem po standardce vypadl po odskoku míč od hostujícího brankáře, ale Štítňané po závaru nedokázali míč dopravit do branky. A tak rozhodnutí přišlo hned po příchodu z kabin, kdy Holešovští vstřelili druhý uklidňující gól. Poté si již vedení uhlídali i přes některé náznaky šancí Štítné.
Branky: 20. Číhal, 47. Kryl. Rozhodčí: Stodůlka, 80 diváků. Štítná: Vaculík P. - Králík, Sloboda (74. Maniš), Chovančík L., Šánek, Liška (60. Hnaníček), Spáčil, Chovančík T., Chovančík V., Vaculík T. Hrnčiřík (60. Malaník). Holešov: Janalík - Chudárek (80. Chudoba), Třasoň, Charuza, Čep, Sumec (70. Olša), Kryl (73. Zakopal), Číhal, Polomík, Fojta, Matulík.

ROŽNOV P. R. - BORŠICE 2:1 (1:0)

Domácí vyhráli zaslouženě, byť pro zranění kotníku asi na delší čas přišli o kreativního záložníka Lukáše Fuksu.

„Přežili jsme úvodní tlak soupeře, kdy tam zaváněly tři nebezpečné situace. Po dvaceti minutách jsme se dostali do hry a dvě naše pěkné střely jen těsně minuly svůj cíl. Ve 38. minutě zahrál precizně rohový kop Fuksa a Bolcek volejem propálil vše, co mu stálo v cestě. Na začátku druhého poločasu jsme se dostali opět pod tlak, ale po krásné akci dvojice Zetocha, Růčka, skóroval druhý jmenovaný. Konečně jsme začali hrát fotbal. Jen jsme si nepohlídali závěr, kdy nám nehlídaný nejstarší hráč hostí dal branku. Jsem rád za tři body,“ řekl k zápasu trenér Rožnova Milan Náměstek.

Branky: 38. Bolcek, 53. Růčka – 91. Soldán. Rozhodčí: Žniva, 80 diváků. Rožnov: Barabáš – Matouš Melichařík, Dvořák, Hrůzek, Fiurášek – Gomola (37. Kolařík), Fuksa (75. Urban), Bolcek, Žitník – Růčka, Zetocha (86. Novák). Trenér Milan Náměstek. Boršice: Pfeffer – Lysoněk, Holomčík (67. Trlida), Kaspřák, Hanák – Cigoš (75. Soldán), Filipský, Náplava, Králík – Palička, Kohoutek. Trenér Libor Soldán.

MORKOVICE - JUŘINKA 0:3 (0:0)

Nečekaná, ale zasloužená ztráta bodů. První poločas měl vyrovnaný průběh, ale hosté měli lepší příležitosti ke vstřelení branky, celkem tři. Z morkovické strany stojí za zmínku jenom střela Tesaře, jehož střelu vytáhl brankář na roh. Další střely, které směřovaly na branku, zblokovali fotbalisté Juřinky. Druhý poločas byli Valaši jasně lepší a během čtvrt hodiny třemi góly rozhodli duel. Naopak Morkovice si nedokázaly pořádně přihrát a vůbec neohrozili branku soupeře.

Branky: 51. Šnajdr, 58. Škařupa, 65. Vavřík. Rozhodčí: Zpěvák, 200 diváků.

KVASICE - BYSTŘICE P. H. 2:0 (0:0)

Vzhledem k problémům se sestavou působili domácí odhodlaněji, pracovali s nasazením a po celý první poločas byli lepším týmem. Chybělo pouze gólové vyjádření, když tři své vyložené šance Kvasice nevyužily.

Bystřičtí hrozili jen z brejků. Po rohovém kopu odvracel z brankové čáry hlavou Michal Panák. Hned po změně stran vybídl Musil pasem Pavla Vojtáška ke čtyřicetimetrovému sprintu a vedoucímu gólu – 1:0. Domácí dřeli a soupeře do tlaku nepustili. Rozhodnuto bylo o čtvrt hodiny později, kdy po rohovém kopu Zapletala se ve vápně nejlépe zorientoval Lepša, pohyhem zmátl tři obránce a z otočky skóroval. Soustředěná defenziva s přehledem dvoubrankové vedení uhlídala.

„Kolektivním výkonem, pohybem, přesností, kvalitním přechodem do útoku a především větší touhou po vítězství je tříbodový zisk kvasických z mého pohledu zasloužený a myslím, že by nebylo spravedlivé vyzdvihovat výkony jednotlivců, protože ocenění zaslouží celý hráčský kádr,“ zhodnotil duel domácí kouč Zdeněk Ševela.

Branky: 47. Vojtášek, 64. Lepša. Rozhodčí: Dunda, 135 diváků.

1. Provodov 7 5 1 1 0 17:7 18
2. Vel. Karlovice 7 4 1 1 1 20:7 15
3. Bystřice p. H. 7 4 0 1 2 14:7 13
4. Juřinka 7 3 1 1 2 13:9 12
5. Holešov 7 3 1 1 2 12:9 12
6. Morkovice 7 4 0 0 3 12:16 12
7. Kvasice 7 3 1 0 3 14:11 11