Kroměříž je nejhorší, zlínské béčko ho smetlo

Region – Kdo je nejhorším regionálním týmem Moravskoslezské fotbalové ligy? Zápas na kroměřížské Obvodové dal jasnou odpověď a fanoušci Hanácké Slavie z ní radost neměli. Zlínská juniorka poslední tým tabulky smetla po výsledku 4:0, a sešívané tak porazila po dlouhých osmi letech.

24.10.2011

Ilustrační fotoFoto: Jan Pich

HS KROMĚŘÍŽ – ZLÍN B 0:4 (0:2)

Domácí cítili před utkáním šanci se svému soupeři přiblížit na rozdíl jednoho bodu, ale na jejich výkonu to nebylo znát. V první půli byli hosté rychlejší, důraznější a přesnější. Za svou aktivitu byli odměněni dvěma góly. V 21. minutě Vogl bravurně vyrazil hlavičku Kurtina, ale na dorážku Červenky už nedosáhl. Druhý gól přidali ševci ve 32. minutě po hlavičce Kurtina.

„Svou herní převahu v první půli jsme vyjádřili gólově a to nás uklidnilo,“ pochvaloval si trenér Zlína B Jaroslav Švach. „V minulých zápasech jsme alespoň bojovali, ale dnes hráči první půlku odchodili. Na celé čáře mě zklamali svým výkonem starší hráči,“ zlobil se jeho protějšek Jaroslav Baďura.

Úvodní čtvrthodina druhé půle patřila domácím. Vytvořili si územní převahu, ale bez toho, aby nebezpečně ohrozili branku Zlína. Po rychlém protiútoku přidal třetí gól hostů Kurtin. Zmar Hanáků podtrhl o minutu později Klabal, když jeho střelu z penalty gólman Zapletal zlikvidoval.

„Ve druhé půli se domácí sice zlepšili, ale pustili jsme je jen k pokutovému území. Od 60. minuty až do konce jsme už hru zase ovládli. Škoda, že jsme některé další akce nedotáhli až do konce. Přesto mohu být dnes spokojen s naší produktivitou,“ mnul si ruce Švach.

Sedm minut před koncem upravil na konečných 0:4 svou třetí brankou Kurtin, když se prodral mezi třemi obránci Kroměříže. „Ve druhé půli jsme změnili rozestavení a trošku jsme se nadechli, ale hned z prvního protiútoku nás soupeř dorazil. Utkání se nám vůbec nepovedlo a jsem z našeho výkonu hodně zklamaný. Musíme se rychle vzpamatovat, protože už ve středu hrajeme s juniorkou Olomouce,“ dodal Baďura.

Branky: 32., 63. a 83. Kurtin, 21. Červenka. ŽK: Stojaník, Klabal, Handl – Červenka. Rozhodčí: Krasula – Horák, Caletka. Diváci: 250.

Kroměříž: Vogl – Kovařík, Budín, Klabal, Stojaník – Fiala, Steiner (84. Kovář), Handl, Havlík – Janoštík (46. Moravčík), Janča (80. Ferko). Trenér: J. Baďura. Zlín B: Zapletal – Kocián, Linek (83. Baier), Čelůstka, Mezírka – Šrom (68. Pazdera), Salachna, Bublák, Šumbera – Kurtin (86. Dorotík), Červenka. Trenér: J. Švach.

HULÍN – OSTRAVA B 2:2 (2:0)

Hulín, který v předchozích šesti domácích zápasech ani jednou neprohrál, začal výborně. V 11. minutě otevřel skóre Laciga a o dvacet minut později přidal pojistku Barcuch.

„Utkání mělo podobný vývoj jako s juniorkou Brna. Hosté byli rychlí a agresivní, ale dokázali jsme se na soupeře dobře připravit a podařilo se nám vstřelit dvě branky,“ pochvaloval si hulínský trenér Josef Pospíšil.

O nadějné vedení přišel jeho celek brzy po přestávce. Už v 54. minutě snížil na 2:1 Juřena. „Brankář Dubec vyrobil ohromnou hrubku a hráč Baníku šel sám na branku. Byla to individuální chyba, která postavila hosty na nohy,“ řekl zklamaný Pospíšil.

Vyrovnání přinesla 60. minuta, kdy se z dálky trefil Limanovský. Zápas tak skončil dělbou bodů stejně jako před dvaceti lety, kdy se soupeři naposledy střetli v Hulíně.

„Paradoxně si myslím, že jsme ve druhém poločase hráli lépe než v prvním. Měli jsme i šance, ale rozhodl první inkasovaný gól. Chtěli jsme tři body, ale třetí gól už jsme nedali. Střelu Otruby zastavila tyč, proto máme jenom bod,“ litoval trenér Spartaku.

Branky: 11. Laciga, 31. Barcuch – 54. Juřena, 60. Limanovský. ŽK: Ševela, Zlámal, Václavíček. Rozhodčí: Drozdy – Fojt, Podaný. Diváci: 120.

Hulín: Dubec – Barcuch, Dostál, Zlámal, Václavíček – Mršťák (82. Kadlec), Laciga, Dvořáček, Pospíšil (74. Pacl), Ševela, Otruba (62. Rokos). Trenér: J. Pospíšil.

ROSICE –1. FC SLOVÁCKO 3:1 (2:0)

Po dvou prohraných zápasech chtěla juniorka Slovácka na půdě dvanáctého celku tabulky znovu bodovat, jenže hned v úvodní minutě rozcupoval plány svěřenců Jana Palinka domácí kapitán Malata. Trefil se hlavou po rohovém kopu.

„Naši hráči stáli při rohu jako hasiči, vyloženě hrubá chyba celé obrany, která darovala soupeři laciný gól,“ zlobil se Palinek. Ve 25. minutě se Rosice radovaly podruhé. Obrana Slovácka nedůrazně odkopla míč, ten se dostal ke Koubkovi, který se řítil sám na Matalyhovu branku. Gólman Slovácka sice vyběhl, ale útočník ho na šestnáctce obhodil a do prázdné brány zvýšil.

Zatímco úvod zápasu vyšel lépe domácím, začátek druhého poločasu byl v režii Slovácka. Ve 47. minutě snižoval Josef Čtvrtníček, Slovácko se na moment nadechlo, ale jeho tlak utnul za pět minut Pšikal, a domácí vedli znovu o dvě branky.

„Vstřelený gól byl pro nás doping, který nám hodně pomohl. Narostla nám křídla, ale vzápětí jsme dostali třetí branku. Domácí už si výsledek pohlídali, z naší strany to byl už jenom platonický tlak bez větších šancí,“ posteskl si Palinek.

Juniorka Slovácka tak odešla ve třetím zápase za sebou bez bodů. „Druhá půlka už byla z naší strany kvalitnější, ale v defenzivě to pořád nebylo ono. Chyběl nám hlavně důraz a celá obranná čtveřice zahrála pod svoje možnosti. Vzadu to prostě nefungovalo. Máme některé zraněné hráče a v obraně jsou každý zápas velké změny,“ ví Palinek.

Branky: 1. Malata, 25. Koubek, 52. Pšikal – 47. Čtvrtníček. Rozhodčí: Duda – Kotík, Machát.

Slovácko B: Matalyha – Malý, Ohnutek (78. Bančák), Ondica, Franta, Borušík, Kleiber, Lukáš, Maděrka, Perůtka, Čtvrtníček. Trenér: J. Palinek.

LIBOR KOPČIL, STANISLA DUFKA

24.10.2011 VSTUP DO DISKUSE

40

Vychutnejte si léto s Deníkem a hlasujte o váš nejoblíbenější podnik

Autogramiáda jezdců Barum Czech Rally Zlín 2017 v obchodním centu Zlaté jablko ve Zlíně.
19

První se opět prezentovali Turci. Itinerář zatím převzalo 132 pilotů

Startovní listina Barum Rally zdarma ve čtvrtečním Deníku

Deník vám ve svém zítřejším TIŠTENÉM vydání přinese zdarma startovní listinu nadcházejícího víkendového 47. ročníku Barum Czech Rally Zlín. Kromě seznamu pilotů soudobých vozů zde najdete i účastníků 10. ročníku Star Rally. (spo)

Co dělat, aby vás nebolela záda? Funguje Vojtova metoda i pro dospělé? A jak si třeba krátce zacvičit během pracovní doby? Nejen na to se můžete ptát vedoucí fyzioterapeutky Kroměřížské nemocnice Pavly Zemanové.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Hostákovi se nelíbilo zahřívání gum. Jinak jej svezení v závodničce nadchlo

Rozhodně si necvrnkl do kalhot. Naopak. Plnými doušky si v těchto dnech užívá krásy a tradice pro něj zcela nového zlínského regionu nový generální manažer hokejových Beranů Martin Hosták. Bývalý úspěšný hokejista a expert v úterý rád přijal pozvání a možnost svézt se na testovací zkoušce blížící se Barumky ve špičkovém závodním voze Škoda Fabia R5 pilotovaném Antonínem Tlusťákem.