Lužkovice se v zápase s Valašskými Klobouky prostřílely na druhou příčku

Region – Týmem třetího jarního kola krajského přeboru fotbalistek jsou Lužkovice, které si v sobotu užívaly zápas s Valašskými Klobouky. Pozici lídra soutěže po výhře na půdě celku DFK Holešov ovšem udržela Březnice. Poprvé v odvetách bodovaly Baťov a Nezdenice.

6.5.2015

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Stanislav Dufka

DFK HOLEŠOV – BŘEZNICE 0:1 (0:1)

,,Byla to naše další zbytečná prohra v soutěži. Celý tým však podal bezkrevný výkon. Družstvu chyběla kondice, vůle po vítězství i chuť bojovat o dobrý výsledek. Nad průměr vynikaly pouze stopérka Stolářová a levá obránkyně Víznerová," byla znovu po týdnu zklamaná hlavní trenérka DFK Holešov Svatava Ságnerová. ,,O osudu střetnutí rozhodla povedená lobovaná střela Černé v pětadvacáté minutě utkání. Zápas byl ovšem dlouho vyrovnaný. Byl to hlavně boj o každý balon a o střed hřiště. V závěru měli domácí tlak, jemuž jsme díky velkému nasazení odolaly. Když bylo potřeba, tak nás také podržela gólmanka Malotová," pochvalovala si záložnice Březnice Žaneta Vaculíková.

Branka: Černá. DFK Holešov: Lipková – Jiroušková, Stolářová, Fojtová, Víznerová, Zichalová, Pospíšilíková, Adriana Ševčíková, Řiháková, Hovořáková, Kotasová. Střídala: Kasalová. Březnice: Malotová – Bukovjanová, Kozmíková, Matulová, Kristýna Marková, Vavrušová, Vaculíková, Brzósková, Černá, Huťková, Michalíková. Střídala: Vilhanová.

LUŽKOVICE – VALAŠSKÉ KLOBOUKY 5:0 (3:0)

,,V přímém souboji o třetí příčku jsme podali vynikající kolektivní výkon. Brzké vedení, kdy po spolupráci se Zeťkovou otevřela Strachoňová gólový účet zápasu, nás uklidnilo. Strachoňová přidala ve třiadvacáté minutě také naši druhou trefu. Těsně před přestávkou skórovala po faulu na Uhlířovou z penalty Zeťková a bylo to 3:0. Ve 47. minutě po chybě obrany Valašek přidala čtvrtou branku Rozsypalová a pátou ránu do sítě soupeřek po individuální akci zaznamenala Uhlířová," popsal vývoj povedené partie první muž domácí lavičky Karel Dolina. ,,První inkasovaná branka hned ve druhé minutě nás zaskočila. Pak už jsme se po celý průběh utkání nedostali do potřebného tempa. Naopak domácí hýřili pohybem a vůbec nás nepouštěli na dostřel lužkovické brány. Chyběl nám zejména rychlejší přechod do útoku a propadávali jsme i v osobních soubojích," našel hlavní příčiny drtivé porážky valašskokloboucký kouč Jaroslav Maňas.

Branky: Strachoňová 2, Zeťková, Rozsypalová, Uhlířová. Lužkovice: Michaela Molová – Hnilicová, Jana Molová, Žalková, Matlachová, Franková, Hughes, Zeťková, Rozsypalová, Uhlířová, Strachoňová. Střídaly: Halová, Burešová, Bystroňová, Machovská. Valašské Klobouky: Bělašková – Pjajková, Bednářová, Jeřábková, Holbová, Kalíková, Kristýna Kubíková, Macháčová, Trochtová, Machů, Valčíková. Střídaly: Matúšů, Janáčová.

SK BAŤOV – ŽALKOVICE 5:0 (1:0)

,,Polovinu zápasu jsme se v ofenzivě příliš neprosazovali. Ve druhém poločase se nám ovšem začala dařit křídelní hra a kombinace zakončená střelbou. Největší tahounkou byla záložnice Pokorná, která chytře rozdávala balony a tím vytvářela spoustu šancí pro svoje spoluhráčky. Vydařený duel má za sebou rovněž rychlonohá Křivánková, jež zaznamenala dvě branky. Po dlouhé době povedené fotbalové představení jsme odehráli chytře a úsporně a odměnou nám byl zisk prvních jarních bodů," radoval se po střetnutí vedoucí kolektivu Baťova Roman Šimurda.

,,Měli jsme problémy se sestavou. Zejména na stopérské dvojici a ve středu zálohy jsme museli hodně improvizovat. To se odrazilo na naší souhře. A protože jsme se po většinu průběhu utkání pouze bránili, tak nám v závěru také docházely síly," posteskl si naopak vůdce lavičky Žalkovic Radim Borovička.

Branky Baťova: Křivánková 2, Lidincová, Hrdinová, Malenovská. SK Baťov: Hostašová – Oharková, Pomališová, Lysoňková, Pokorná, Křivánková, Přibilová, Hrdinová, Malenovská, Lidincová, Marcela Malíková. Střídaly: Andrýsková, Slaná. Žalkovice: Kateřina Pitnerová – Kojetská, Barbora Kalíková, Lucie Pitnerová, Zapletalíková, Monika Kubová, Máčalová, Nesňalová, Havránková, Monika Netopilová, Hana Netopilová. Střídaly: Rožnovjáková, Krejčí, Koutná, Brázdilová.

NEZDENICE – BABICE 3:1 (1:0)

,,Sehráli jsme smolné utkání. Po celý jeho průběh jsme si vytvořili spoustu příležitostí, ale ty brankou nekončily. Naopak Nezdenice byly v koncovce produktivnější. Zápas také ovlivnilo v padesáté minutě vyloučení krajní obránkyně Eliášové," hodnotil slovácké derby vedoucí družstva Babic Aleš Havlíček.

Branky: Jeglová, Hanáková, Lukášová – Dudová.

6.5.2015 VSTUP DO DISKUSE

Autogramiáda jezdců Barum Czech Rally Zlín 2017 v obchodním centu Zlaté jablko ve Zlíně.

Na Barum Rally dorazilo 135 posádek, 16 se omluvilo

Trať městské erzety Barumky si lidé mohou v pátek večer projet na kole

Vychutnejte si léto s Deníkem a hlasujte o váš nejoblíbenější podnik

Hlasujte pro svou nejoblíbenější restauraci, hospodu, bar, pizzerii nebo bistro na střední Moravě.

První se opět prezentovali Turci. Itinerář zatím převzalo 132 pilotů

Stejně jako loni i v úterý se jako první v sekretariátě Barum Czech Rally Zlín prezentovala organizátorům 47. ročníku turecká posádka Murat Bostanci – Onur Vatansever.

Startovní listina Barum Rally zdarma ve čtvrtečním Deníku

Deník vám ve svém zítřejším TIŠTENÉM vydání přinese zdarma startovní listinu nadcházejícího víkendového 47. ročníku Barum Czech Rally Zlín. Kromě seznamu pilotů soudobých vozů zde najdete i účastníků 10. ročníku Star Rally. (spo)

Co dělat, aby vás nebolela záda? Funguje Vojtova metoda i pro dospělé? A jak si třeba krátce zacvičit během pracovní doby? Nejen na to se můžete ptát vedoucí fyzioterapeutky Kroměřížské nemocnice Pavly Zemanové.