MORKOVICE – SPYTIHNĚV 4:2 (1:1)

Zápas nejlepších celků přeboru začali lépe hosté. První šanci ještě nedali, ale ve 12. minutě je Horsák dostal do vedení. Po této brance se Morkovice probraly a vytvořily několik pěkných možností. Jednu zmařil Valášek, jehož střela jen lízala tyč. Dvakrát se do šance dostal Žourek. Poprvé ho vychytal brankář, podruhé ho přehodil i s horní tyčí. Třetí příležitost ve 42. minutě už Žourek proměnil krásnou nechytatelnou střelou. Druhý poločas odstartoval náporem Hanáků. Po standardní situaci propadl míč do vápna Spytihněvi a Rozsypal otočil skóre. V 59. minutě kapitán hostů Chaloupka hrubě fauloval Valáška před velkým vápnem a vysloužil si od rozhodčího červenou. Z přímého kopu nádherně trestal Žourek. Poté Hanáci zahodili několik šancí, aby Barot korigoval. Vzápětí mohl tentýž hráč srovnat, ale z malého vápna přestřelil. Závěr zápasu byl dramatický. Hosté v páté minutě nastavení kopali roh. Do vápna se nastěhoval i brankář hostí, míč padl do skrumáže a hosté reklamovali ruku domácích. Rozhodčí však nepískal a po odkopu se zmocnil míče Valášek, který pečetil výhru Morkovic do prázdné branky.

Branky: Žourek 2, Rozsypal, Valášek – Horsák, Barot. Rozhodčí: Hladiš, ČK: Chaloupka (Sp.), 300 diváků. Morkovice: Veselý – Svoboda, Rozsypal, Nevřala, Jablunka (75. Šimčík) – Havlík, Handl, Hlaváček (90. Oplt), Majda, Valášek, Žourek (89. Kapounek). Spytihněv: Hájek – Chaloupka, D. Horsák, Vávra, Večeřa, Gropl, Barot, A. Horsák, Kovář, Spaizer (72. Kovařík), Ul­man.

VIGANTICE – VSETÍN 1:0 (1:0)

Domácí doslova utrpěli vítězství. V prvním poločase byli lepším týmem, ale první šanci Radima Vokáče zlikvidoval gólman Sedlák. Po půlhodině hry se k trestnému kopu postavil Bolcek a střelou vedle zdi nedal Sedlákovi šanci. V poslední minutě první půle mohly Vigantice definitivně zlomit odpor soupeře, jenže Sedlák penaltu Radima Vokáče vyrazil. Ve druhé půli byli hosté aktivnější a mohli dokonce vyrovnat, v 86. minutě ale Šuška minul odkrytou branku.

Branka: 30. Bolcek. Rozhodčí: Poláček, 200 diváků. Vigantice: Blabla – Kožušník, Z. Vokáč, Ondřej, Matůš – Náměstek (76. Vičan), Bolcek (85. Kulišťák), Chumchal, Štreit – Křiva (54. Mohyla), R. Vokáč. Vsetín: Sedlák – Šuška, Orság, Kamas, N. Němec – A. Kořínek, Mydlo, Pavlinec, Fojtík – Beňo, J. Lukáč.

VELKÉ KARLOVICE – KATEŘINICE 1:0 (0:0)

Domácí zahájili derby zhurta a hned v 1. minutě po akci útočného dua Škrobák, Vrážel pálil druhý jmenovaný do tyče. Další šance Kučery a Vrážela zlikvidoval hostující gólman Zimek. Tlak Velkých Karlovic postupně slábl a ve 40. minutě se poprvé připomněli hosté, Válkův pokus ale Sváček kryl. Také do druhé půlky vstoupili lépe domácí, Haas ale nedokázal před prázdnou brankou dobře trefit poskakující míč. Domácí diváci se branky přece jen dočkali ve 54. minutě. Kučera prošel středem hřiště od půle až k šestnáctce a jeho zablokovanou střelu poslal do sítě placírkou Škrobák. Poté se osmělily i Kateřinice, ale kromě Válkovy skákavé střely Sváčka téměř neohrozily.

Branka: 54. Škrobák. Rozhodčí: Konečný, 200 diváků. Velké Karlovice: Sváček – Štuler, J. Mikula, Davídek, P. Mikula – Kučera (84. Gášek), Červenec, Orság, Haas – Vrážel, Škrobák (80. Maliňák). Kateřinice: Zimek – O. Kuzník (65. Vítek), Kamas, J. Kuzník, Ondra – Sacher (78. Novosad), Kašpar, Kotrla, Cahlík – Válek, Pererdarjuk (68. Drda).

1.VALAŠSKÝ FC – PROVODOV 1:2 (0:0)

Domácí měli v prvním poločase více ze hry, ale do šance se dostali pouze jednou. Ve 29. minutě po trestném kopu střílel z malého vápna nad Michal Maléř. Těsně před přestávkou měli tutovku i hosté. Březík své sólo zakončil střelou do břevna a odražený míč poslal vysoko nad. V úvodu druhé půle se dvakrát ocitl v šanci Michal Maléř, ale v 64. minutě se radoval po rohu hostující Helebrand. O pět minut později vyrovnal také po rohu Poledník. Deset minut před koncem trestný kop provodovského Březíka skončil v síti.

Branky: 68. Poledník – 63. Helebrand, 80. Březík. Rozhodčí: Schnurmacher, 100 diváků. VFC: Majer – Žitník, Poledník, Karban, Bortl – Šimek, J. Maléř, Balejík, Stavinoha – M. Maléř, Drápala. Provodov: Máčala – Josefík, Helebrand, Maleník, Hlavňovský – Gargulák, Beňo, Zapletal, Chalupa – Březík, Slončík.

CHROPYNĚ – DOLNÍ NĚMČÍ 7:0 (4:0)

Pro oba celky důležitý zápas vyzněl v jednoznačnou exhibici chropyňských orlů, kteří si s chutí zastříleli a nadělili hostům sedmibrankový příděl. Domácí vedli již v 8. minutě 2:0 po trefách Geráta a Vaňhary. Když ve 20. minutě přidal pohotovou dorážkou třetí branku Salajka, bylo o osudu zápasu rozhodnuto. Hosté si za tohoto stavu vytvořili jedinou šanci, Stojaspalovo skóre ale zlikvidoval brankář Večeřa včasným vyběhnutím. V závěru poločasu se na druhé straně prosadil Jiří Přidal, který zakončil pohotovou střelou hezkou kombinační akci celého útoku. Druhý poločas měl podobný průběh jako první, domácí neustále dobývali branku Bobčíka a střelou Tomáše Přidala, krásnou dalekonosnou ranou do šibenice Vaňhary a pohotovým zakončením Hrabala stanovili konečný výsledek.

Branky: Vaňhara 2, Gerát, Salajka, Přidal J., Přidal T., Hrabal. Rozhodčí: Tkadlec, 150 diváků. Chropyně: Večeřa – Buksa, Hošek, Ligač, Hrabal, Přidal J., Vaňhara, Salajka, Horák, Přidal T., Gerát, střídali: Šimek, Kolařík, Fousek. Dolní Němčí: Bobčík – Kadlček T., Šmehlík, Zimčík, Krchňáček, Stojaspal K., Bída, Cmol, Stojaspal M., Pitner, Skopal, střídali: Kadlček L., Chladil, Škařupa.

HLUK – O. N. VES 2:0 (0:0)

Okresní derby mohlo začít lépe pro hosty, po nedorozumění obránců s gólmanem se ve výborné pozici ocitl Máčala, ale nabízené šance se zalekl a míč špatně trefil. Poté diváci viděli spíše neurovnanou hru, mírná územní převaha domácím šance nepřinesla, za zmínku stojí jen střela Martina Zalubila do boční sítě. Vzruch přinesla až 41. minuta, kdy zahodil penaltu J. Machala. Po změně stran měli domácí mírnou převahu, ale hosté pozorně bránili a soupeře do šance nepouštěli. V 65. minutě uviděl červenou kartu domácí Říha a o tři minuty později i hostující Kadaš. V 70. minutě se fanoušci Nové Vsi konečně dočkali, na velkém vápně se dostal k míči Radoch a technickou střelou nedal Hájkovi šanci. Výhru domácích pojistil tři minuty před koncem Martin Zalubil.

Branky: Radoch, Martin Zalubil. Rozhodčí: Bělunek, ČK: Říha – Kadaš, 200 diváků. Hluk: Fojtík – Machala A., Jurásek, Machala J., Botek, Dufka, Zalubil Michal, Zalubil Martin, Machala O., Radoch, Hlaváček. Střídali: Říha. Miroš. O. N. Ves: Hájek – Zálešák R., Franta, Kadaš, Šálek R., Vařecha, Sládeček, Máčala, Galuška, Pokorný, Straka. Střídali: Zálešák M., Kreisl, Píštěk.

VAL. KLOBOUKY LUHAČOVICE 0:2 (0:1)

V první půli působili hosté fotbalovějším dojmem, byli rychlejší a pohyblivější. Už v úvodní minutě zatáhli Luhačovičtí míč po křídle a centrovaný míč si dezorientovaný obránce usměrnil do vlastní sítě. Poté se hrálo většinou mezi šestnáctkami bez šancí. Po přestávce průběh hry změnil od 60. minuty, kdy uviděl druhou žlutou a následně červenou, hostující Lukáš. Od tohoto momentu začaly více útočit Klobouky, po rohu měl vyrovnání na noze Nikolén. Branka padla až na druhé straně, v 68. minutě se po rychlém brejku prosadil L. Kovařík.

Branky: vlastní, L. Kovařík. Rozhodčí: Valčík, ČK: Lukáš (Luh.), 200 diváků. Val. Klobouky: Ďulík – Cícha, Nikolén, Nedavaška, Martinek , Viskupič, Nahodil, Kachlík, Nevrka, Machů, Poruban. Střídali: Maňas, Sáblík, Častulík. Luhačovice: Trochta – Kovařík L., Červenka D., Kovařík P., Červenka O., Novosad, Rejda, Bernátek, Lukáš, Pešek, Polách. Střídali: Soukeník, Kuchař.

HOLEŠOV – SLUŠOVICE 4:0 (2:0)

Utkání probíhalo v režii domácích, kteří byli po celý zápas aktivnější a už od úvodních minut svírali svého soupeře. V 19. minutě se skóre měnilo poprvé, trestný kop Sedlaříka hlavou usměrnil do slušovické sítě Marek. V dalších minutách to byl chvílemi souboj domácích útočníků s gólmanem Juříkem, který dělal možné i nemožné, ale nakonec kapituloval ve 44. minutě od Křenka. To už Slušovičtí hráli bez vyloučeného M. Foltýna. I po přestávce měla hra stejný průběh, v 56. minutě Křenek našel střídajícího Olšu, který přidal třetí branku. V 71. minutě se po kombinační akci dostal do šance Marek, svou šanci promarnil, ale z následného rohu složil reparát – 4:0. Vítězství Holešovských mohlo být vyšší, jenže v brance Slušovic stál vynikající Juřík.

Branky: Marek 2, Křenek, Olša. Rozhodčí: Prokop, 100 diváků. Holešov: Krejčí – Belza, Charuza, Roubalík, Sumec, Křenek, Marek, Sedlařík, Kostov, Barták, Münster. Střídali: Olša, Vávra, Očadlík. Slušovice: Juřík – Gajdůšek D., Sedláček, Polách, Gajdůšek M., Branek, Vlachynský, Elšík, Rudolf, Šimek, Foltýn. Střídal: Maňák.

1. Morkovice 19 11 4 4 58:25 37
2. Spytihněv 18 12 1 5 51:27 37
3. Luhačovice 19 10 3 6 38:24 33
4. Vel. Karlovice 18 9 5 4 29:17 32
5. FC Vsetín 18 8 6 4 21:17 30
6. Vigantice 18 8 5 5 32:27 29
7. Slušovice 19 7 7 5 30:27 28
8. Kateřinice 18 9 1 8 36:36 28