MSFL: Hulín zkompletoval vítězný hattrick

Region – Fotbalisté Hulína dovršili báječný týden. Ve 26. kole MSFL zvítězili na hřišti Hlučína 2:0 a zaznamenali již třetí výhru v řadě. O soutěž níž se nechce ani Kroměříži, která doma nejtěsnějším rozdílem přetlačila Břeclav. Stejným výsledkem uspěla i juniorka ševců v Zábřehu.

27.5.2013

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

Bezpečný odstup od spodních příček si důležitou výhrou nad Břeclaví udržela Kroměříž. Juniorka ševců nečekaně zvítězila v Zábřehu

Na lídra soutěže z Třince si naopak nepřišlo béčko Slovácka.

FC HLUČÍN – SK SPARTAK HULÍN 0:2 (0:2)

Za Hulín se už v prvním poločase trefil dvakrát Dvořáček. Ten nejprve přehodil vyběhnuvšího gólmana Juráka, osm minut nato zužitkoval přesný pas Krhuta. Ještě za bezbrankového stavu ovšem trefil po rohovém kopu hlučínský Čelůstka tyč hostující brány. Domácí byli vůbec aktivnějším a běhavějším mužstvem, Spartak jim však udělil lekci z efektivity.

„Hlučín na nás nastoupil velmi aktivně, zatlačil nás ze standardních situací, nicméně nám se povedla brejková situace, krátce nato jsme přidali druhý gól a závěr poločasu jsme odehráli bez chyby. Soupeř naopak znejistěl a přestal být nebezpečný," líčil hulínský trenér Jindřich Lehkoživ.

Ve druhé půli si Hulínští dvoubrankový náskok hlídali a sami mohli z několika rychlých brejků přidat uklidňující trefu. Přečíslení tři na jednoho však zakončil Otruba střelou mimo, Jurák zase vychytal sólový nájezd Dvořáčka Na opačné straně podržel svůj tým zákrokem proti Čelůstkově patičce skvělý Vogl. Na hostujícího brankáře si v závěru nepřišel ani zblízka zakončující Ptáček.

„Byly to ale v podstatě jediné dvě příležitosti domácích. My jsme naopak vysunuli presink, dobře jsme napadali a po chybách soupeře jsme chodili do brejků. Kdybychom některou z vyložených šancí proměnili, mohli jsme zápas dohrát ve větším klidu. To nemění nic na tom, že jsme utkání zvládli a za předvedený výkon jsme si tři body zasloužili," těšilo kouče Spartaku.

Hulín: Vogl – Barcuch, Číhal, Říhák, Laciga, Dvořáček, Otruba (78´Pacl), Ševela (59´Paciorek), Kadlec, Krhut, Vyskočil. Trenér: Jindřich Lehkoživ

SK HS KROMĚŘÍŽ – MSK BŘECLAV 1:0 (0:0)

Břeclav povzbuzená dvěma venkovními výhrami kousala hlavně v úvodu, zatímco Hanáci pod tíhou důležitosti zápasu hodně chybovali. Teprve v půlce poločasu získali pevnější půdu pod nohama a do přestávky si vytvořili i dvě brankové příležitosti, ovšem do kabin se šlo za bezbrankového sta­vu.

Ten změnil hned po změně stran domácí Šturma, jenž zužitkoval po předchozím presinku výtečnou kolmici za obranu Břeclavi. Od té chvíle se hrálo výhradně podle kroměřížských not. Domácí hrozili ze hry i ze standardních situací, naopak hosté si ve druhém dějství výraznější příležitost nevypracovali.

„Přestože jsme nepřidali druhou uklidňující trefu, vyhráli jsme zaslouženě. Vedoucímu gólu jsme šli naproti a je dobře, že jsme se dokázali prosadit hned na začátku druhé půle. Od té chvíle už jsme předváděli kvalitní fotbal, z kluků spadla předchozí nervozita a soupeře jsme přehrávali. Teď se pokusíme konečně něco přivézt také zvenku," slíbil kroměřížský kouč Roman Sklenář.

Kroměříž: Marák – Šilinger, Dobeš (61. Janoštík), Perútka, Steiner, Klabal, Nevřala, Janča (86. Dubkala), Budín, Šturma, Hanzl (57. Strašák). Trenér: Roman Sklenář.

1. FC SLOVÁCKO B – TŘINEC 1:2 (1:2)

Utkání začalo ve velmi slušném tempu, akce se přelévaly z jedné strany na druhou. První šance přišla až v 11. minutě, hned se ale mohla honosit přívlastkem gólová. Jan Lukáš postupoval z pravé strany sám na gólmana a svůj únik zakončil přesnou ranou ke vzdálenější tyči – 1:0.

Pak se ovšem aktivita přestěhovala na třinecké kopačky a vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Na Jouklův centr si naběhl odchovanec Slovácka Čtvrtníček a přesnou hlavičkou do horního růžku překonal Chvojku – 1:1. „Kluky jsme upozorňovali, že mají vpředu dva vysoké hráče. A přestože Josef není zrovna vyhlášený hlavičkář, nechali jsme mu tam až příliš volného prostoru," zlobil se domácí kouč Jan Palinek.

O chvíli později bylo ještě hůř, po Čtvrtníčkově přistrčení otočil kormidlem zápasu Malíř – 1:2. „Můžeme být naštvaní jen sami na sebe. Oba góly byly laciné, padly po našich chybách," poznamenal Palinek.

Přestože jeho mužstvo mělo ještě téměř hodinu času s výsledkem něco udělat, ten už se nezměnil. „Druhá půle už se odehrávala jen mezi šestnáctkami, ani jeden z týmů si žádnou šanci nevytvořil. Soupeř si už výhru pohlídal," uzavřel slovácký lodivod.

Slovácko B: Chvojka – Kubáň, Mikulica, Křivánek, Jeleček, Kolínek, Bartoš, Fujerik (78. Ondica), Malý (74. Svízela), Lukáš, Nestorovski. Trenér: J. Palinek.

FK SULKO ZÁBŘEH – FC FASTAV ZLÍN B 0:1 (0:0)

Mladí ševci hýřili aktivitou od samotného začátku. Již v páté minutě zlikvidoval Šumberovu tutovku brankář Toman. Na opačné straně zahrozil hlavičkující Pospíšil. Hostům to jako varování stačilo a hlavně z brejkových situací dál větrali obranu Zábřehu. Gól měli na noze Kurtin a na za začátku druhé půle znovu Šumbera.

Kýžený gól ale přišel až deset minut po změně stran, kdy se přesně k tyči po dalším rychlém kontru trefil Holík. Zbývající část zápasu se pak změnila ve festival zahozených šancí v podání zlínských mladíků. Jejich výhra byla naprosto zasloužená.

„Ačkoliv jsme poskládali na jaře vůbec nejmladší sestavu, kluci odvedli velmi zkušený a poctivý výkon. Výborně bránili, domácí téměř k ničemu nepustili a sami z defenzivního bloku vyráželi do brejkových situací. Jednu z nich jsme také proměnili, a kdybychom přidali ještě pojišťující gól, utkání bychom dokončili ve větším klidu. Za výkon musím hráče pochválit. Tak by to mělo vypadat," uvedl trenér zlínské juniorky Jaroslav Švach.

Zlín B: Dostál – Bartolomeu, Kostka, Dvořák (13. Zavadil), Jasenský – Holík (89. Višňevský), Salachna, Šumbera – Kurtin, Červenka, Kopečný (77. Kalus). ⋌(rš, ms)

Autor: Robert Štach, Michal Sladký