Nejnižší domácí návštěva sezony viděla v druholigovém zápase Tescomy s Vlašimí více než deset gólových možností, branka však padla na každé straně pouze jedna.

TESCOMA ZLÍN – GRAFFIN VLAŠIM 1:1 (1:0)

„Na jaře je to pořád dokola. Navázali jsme opět na velice nízkou efektivitu zakončení. Musíme na tom neustále pracovat, abychom ji zlepšili, protože nás to potom stojí body,“ povzdechl si zlínský trenér Marek Kalivoda.

Ševci čekají na vítězství už čtyři utkání a v tabulce klesli po 24. kole na 10. místo. V Jihlavě (1:1), se Žižkovem (0:1), v Karviné (3:4) i s Vlašimí měli přitom více vyložených příležitostí. „Podle mých statistik jsme na gólové šance vyhráli 7:4,“ spočítal Kalivoda po duelu s Graffinem.

Až na jednu výjimku se všechny zrodily ve druhé půlce. První poločas byl na zajímavé momenty skoupý, jeden z mála přetavil v 44. minutě ve vedoucí zlínský gól Novák po dlouhém Dostálově výkopu, jehož se kromě nich dvou nikdo jiný nedotkl.

Novák se mohl stát hrdinou utkání v 67. minutě, jenže jeho rána po spolupráci s Bublákem zatřásla břevnem vlašimské brány. „Myslel jsem si, že se balon odrazil za čáru, ale pořádně jsem to neviděl,“ mrzelo levého záložníka Tescomy.

Vzápětí totiž podnikli hosté po zlínském rohu bleskový protiútok do rozhozené obrany a střídající Tafat pobídkou Strnada nepohrdl. „Pozdě jsme vrátili a nepokryli hráče. Nestalo se nám to poprvé, na tom musíme zamakat,“ ví Novák.

Z dlouhého seznamu šancí ve druhém poločase se na vlašimské straně vyjímá tyč kapitána Petrů po rohu, na zlínské pak přečíslení tři na jednoho, které Poznar vyřešil nesmyslnou střelou napříč vápnem. Na bratry Dobešovi přitom zívala odkrytá brána…

„Oba týmy se tlačily do útoku, chtěly dát gól a z toho se rodily brejkové situace,“ podotkl Novák.

„Viděli jsme neurovnané utkání se spoustou chyb na obou stranách. My jsme udrželi míč na hrotu až po příchodu Tafata. Za druhou půlku jsme si ale bod zasloužili,“ mínil vlašimský kouč Boris Kočí.

„Remíza je spravedlivá,“ přiznal i jeho protějšek, který měl hodně starostí se složením základní jedenáctky. Na lavičku usedli brankář Kořínek, záložník Roman Dobeš a útočník Bačík, na tribuně zůstali zranění stopeři Malcharek se Zbožínkem. Místo nich nastoupili Dostál, Hájek, Malý, Elšík a Šmahaj. Novou dvojici ve středu obrany vytvořili Jugas s Hájkem, kteří mají dohromady pouhých 37 let.

„Smekám před nimi, jakým způsobem zápas zvládli. V mužské kategorii tak těžký duel odehráli spolu poprvé. A musím vyzdvihnout také výkony Nováka s Bublákek,“ vypíchl Kalivoda.

Branka: 44. Novák – 68. Tafata. Rozhodčí: Matějek – Handlíř, Čecháček. ŽK: Elšík, Jelínek – Tafat, Droppa. Diváci: 1274.

Zlín: Dostál – Malý, Jugas, Hájek, Jelínek – Šrom (76. J. Dobeš), Bublák (78. Poznar), Elšík, Novák – Kroupa, Šmahaj (57. R. Dobeš). Trenér: M. Kalivoda. Vlašim: Frydrych – Schuster, Krmpotič, Nešpor, Petrů – Vebr, Zlomislič, Droppa, Průcha – Bálek (52. Tafat), Strnad. Trenér: B. Kočí.