V áčku si čtyřgólový příděl odvezli ze stadionu posledního Hrachovce hráči Brumova. Nevyhrála ani třetí Štítná nad Vláří, která se rozešla bez branek s Vlachovicemi.

ŠTÍTNÁ N. VL. – VLACHOVICE 0:0

V první půli se Štítná nemohla dostat do hry a hosté byli nebezpečnější. Hráli ze zajištěné obrany a vyráželi do rychlých brejků. Naopak jejich soupeř se dostal do jediné příležitosti, domácí podržel skvělými zákroky gólman P. Vaculík. Po obrátce už začala Štítná tlačit, vytvořila si několik šancí, ale gól nedala. Naopak hosté měli blízko k vítězství, když tři útočníci postupovali na jediného domácího obránce, Vaculík byl ale opět na místě.

Rozhodčí: Janča, 400 diváků. Štítná: Vaculík P. – Sloboda – Šuráň P., Zvoníček, Liška – Šuráň J. (47. Hnaníček M.), Hnaníček T., Chovančík – Šenkeřík (80. Struhař), Holba (65. Polách). Vlachovice: Fojtík – Olejník – Hodulík, Kolouch, Kovařík – Váňa, Míča, Šuráň, Vavrys (87. Frolo) – Obadal (63. Šimoník O.), Faldík.

HRACHOVEC – BRUMOV B 4:0 (2:0)

Cestu za nadějí Hrachovec úspěšně zvládl. Nutno podotknout, že hostům chybělo pět hráčů základní sestavy a nastoupili se čtyřmi dorostenci. Výborné utkání v domácím dresu hrála dvojice Martin Vajgl, Jež. Ve 20. minutě vysunul výborným míčem za obranu Jež Libora Vránu, který míč napálil přesně z první k tyči – 1:0. Ve 34. minutě posoudil hlavní rozhodčí nakopnutí míče do vlastní ruky jako penaltové a dle nové litery pravidel nesprávně nařízený pokutový kop proměnil David Štěpán – 2:0. Domácí mohli vést do poločasu o pět branek. Jasně dominovali hře, ale Škabraha, Vrána ani Mizera další branky z velmi dobrých šancí nepřidali. I po přestávce pokračovala rezerva Brumova v odevzdaném výkonu. I když nebyl výkon posledního celku tabulky ideální, prosadil se v 66. minutě potřetí Škabraha. V 80. minutě se hosté dostali do jediné brankové příležitosti za celé utkání. Tu Michal Štěpán zlikvidoval, ale při dorážce se srazil s protihráčem a poranil si koleno. Domácí brankář tuto lapálii rozhýbal a utkání dochytal. V 90. minutě těsně před svým vystřídáním se podruhé prosadil Libor Vrána, který šel sám na hostujícího brankáře. Jeho klička byla bezchybná a do prázdné branky upravil v pohodovém utkání pro svůj celek na konečných 4:0.

Branky: 20. Vrána, 34. David Štěpán, 66. Škabraha, 90. Vrána. Rozhodčí: Polaštík – Ondo, Novák Jar. Hrachovec: Michal Štěpán – Guráš (65. Radek Vajgl), Adamík, Sovák, Martin Vajgl – Mizera, Jež, Škabraha, Navrátil (80. Tvarůžek) – David Štěpán, Vrána (90. Konvičný). Brumov B: Vypušťák – Ungermann, Dekleva st. Miklas, Vaněk – Jakůbek, Staník, Ritter, Polách – Šenkeřík, Šindler. Střídal. Vlček. Trenér: M. Vaněk.

P. LHOTA – SK VIZOVICE 1:1 (1:0)

Podkopná Lhota začala náporem, ale hostující obrana odolala a tutovku Mahďáka vychytal brankář Vizovic. Po půl hodině se hra vyrovnala. Hosté si vypracovali gólovou šanci, ale Laciga ji neproměnil. Ve 35. minutě šel útočník domácích Minařík sám na brankáře Špačka, který jej fauloval a z následující penalty Bořuta poslal Podkopnou Lhotu do vedení. Před odchodem do šaten mohl zvýšit skóre Holeňák, ale jeho hlavička šla těsně nad. Ve druhé půli domácí začali gólovou šancí, ale Minařík tutovku neproměnil. Vizovice se snažily o vyrovnání, ale vyloženou šanci si nevytvořily. O remíze tak rozhodli domácí vlastním gólem. V závěru se snažila Podkopná Lhota získat tři body, jenže Mahďák ani Tkáč své šance neproměnili.

Branky: Bořuta – vlastní. Rozhodčí: Skalický , Rovenský, Blažek, 150 diváků. Podkopná Lhota: Řehoř – Staněk, Videman, Čunek, Psota, Hrdlička, Bořuta, Mahďák, Minařík, Holeňák, Červenka, Tkáč, Ročák, Bečica, Srovnal. SK Vizovice: Špaček – Kudrnáč, Velev, Laciga, Novák, Řezníček, Řepa, Valenta, Dvořák, Kolařík, Polách, Gabriel, Gerža Světlík.

LUKOV – NEDAŠOV 2:2 (1:2)

O záchranu bojující Nedašov začal s větrem v zádech aktivně a už v 6. minutě pálil v nadějné pozici do boční sítě. Jeho iniciativa nakonec vyústila ve vedoucí branku po čtvrthodině hry. D. Drábek nešikovně nakopl míč v pokutovém území na ruku a hlavní sudí ukázal na penaltu, aniž by bral v úvahu výklad nových pravidel. Pokutovým kopem P. Novák nepohrdl. Domácí mohli odpovědět hned po rozehrávce, ale střela Hudečka ani dorážka Šumšala v síti neskončily. V 18. minutě se ale už domácí mohli radovat. Brázda našel na pravé straně čtyřicetimetrovým pasem T. Teplého, který povedenou střelou z úhlu ze 14 metrů pod zadní šibenici srovnal. Poté byli domácí aktivnější, ale moc šancí si nevypracovali. Po necelé půlhodině přišel z ojedinělé akce hostů pro domácí šok. Velikovský reklamující aut prohrál souboj u postranní čáry, nepřipravená defenziva nestačila akci zastavit a hosté se zblízka opět dostali do vedení. Domácí si v závěru první půle vytvořili tlak, ale bez efektu. Úvodní půlhodina druhého dějství patřila Lukovu, jenže na víc než na vyrovnání, to nestačilo. V 55. minutě našel na levé straně dlouhým pasem Brázda Macíka a po jeho centru srovnal skóre zblízka atakovaný M. Teplý, který souboj odnesl zraněním a po deseti minutách marné snahy musel být střídán. Obě mužstva si vytvořila po jedné šanci, ale bez přesného zakončení.

Branky: T. Teplý, M. Teplý. Rozhodčí: Slavík – Havránek, Mihálik. Lukov: Jokl – Brázda, D. Drábek (89. Sedláček), Šimčík, Velikovský, J. Drábek, M. Teplý (65. M. Macík), Šumšal, J. Hudeček, T. Teplý, Macík. Nedašov: Fojtík, Holba, Novák, Novák M., Novák P., Macháč O., Macháč M., Marek, Fojtík J., Šuráň, Novák D. Střídali: Fojtík L., Prekop.

DALŠÍ ZÁPASY: Juřinka – Val. Meziříčí B 2:0 Strnad, Kocian, Zubří – Hutisko 1:1 Frňka – Škopek, Dol. Bečva – Vidče 1:2 Kozák T. – Kramoliš, Urban.

OŘECHOV – LUŽKOVICE 0:0

Ořechov s Lužkovicemi odehrál vyrovnané utkání. V prvním poločase se hra přelévala na obě strany a obě mužstva si vytvářela slibné šance, které ale nedokázala využít. Po změně stran domácí soupeře zatlačili před branku, z řady možností ke vstřelení vítězného gólu se ale ani jedna neujala. Lužkovice hodně podržel brankář Jenček, který měl lví podíl na bezbrankové remíze.

Rozhodčí: Filipenský – Toman, Janča. Ořechov: Fornůsek – Žák P., Pavlíček, Štefka, Smějsa Vítězslav (67. Blatecký), Žák M., Brim, Sklenka (77. Hruboš), Trlida (59. Herič), Juráň, Smějsa Vojtěch. Na střídání: Durmiševič, Váňa, Kuchař. Lužkovice: Jenček – Krajíček (Novotný), Machalíček, Čala, Ždanov, Polepil, Holý, Albert, Galdošík (59. Procházka), Langer, Škrabal. Na střídání: Vala.

MLADCOVÁ – PRAKŠICE 2:1 (2:0)

Nepříliš pohledné utkání nabídlo spoustu soubojů a faulů. Mladcová si uvědomovala důležitost zápasu pro boj o záchranu, možná i proto podala velmi nervózní výkon. Domácí neproměnili několik vyložených šancí a tři body získali s velkým štěstím. Již v páté minutě netrefil z úhlu prázdnou branku Toman. Po čtvrt hodině hry šel sám na brankáře Korch, ale zamotal se mu míč pod nohama. Hosté hrozili rychlými kontry a domácí dvakrát zachránil včasným vyběhnutím brankář Černý. V poslední čtvrthodině první půle se domácím podařilo vstřelit dvě branky. Nejprve hlavičkoval přesně Pindryč, o chvíli později se zblízka prosadil Korch. Ve druhém poločase se dlouho nic zvláštního nedělo. Hostům se však podařilo snížit a od té doby jich bylo plné hřiště. Domácí ještě více znervózněli a několikrát při nich stáli všichni svatí, nakonec však cenné tři body uhájili. V nastaveném čase ještě zazdil tutovku střídající Vaněk.

Branky: 33. Pindryč, 39. Korch – 73. Ondra. Rozhodčí: Mičkal – Dokoupil, P. Konečný. Mladcová: M. Černý – Slováček, Lukovský, L. Struška, Mar. Dlabač – Toman, Koiš (66. Dav. Vaněk), Mich. Dlabač, L. Hruška (89. Luňák) – Pindryč, Korch. Prakšice: Marášek – Matulík, Josefík, Zálešák, Jurák, Sychra, Ondra, Vráblík, Chaloupka, Přecechtěl (52. Drábek), Bi­čan.

PŘÍLUKY – 1. FC SLOVÁCKO C 4:2 (2:2)

Začátek byl velmi vlažný z obou stran. Změna hry i výsledku přišla po čtvrt hodině hry, kdy se ve vápně prosadil Mezírka a střelou pod brankářem poslal Příluky do vedení. Domácí první gól oživil a o pět minut později zvýšil vedení Strachoň. Slovácko nepříznivý vývoj zápasu nerozhodil a ještě do konce prvního poločasu vyrovnalo po hrubých chybách domácí obrany. Nejprve zcela sám zakončoval Paška a pak jej napodobil Sečány. Po změně stran byli domácí bojovnější. Svým důrazem v obraně soupeře donutili chybovat, čehož v 65. minutě využil Mezírka a po sólu poslal Příluky opět do vedení. V 75. minutě vystřelil domácí Kolínek z prostoru šestnáctky, gólman jeho střelu neudržel a dobíhající Vlček dorazil míč do branky. V závěru utkání se hosté snažili zkorigovat, ale Příluky už žádnou změnu výsledku nepřipustily.

Branky: Mezírka 2, Strachot, Vlček – Paška, Sečány. Rozhodčí: Zubek – Žniva, Veselský. Příluky: Dubec, Frolek R., Zedníček K., Machalíček, Polanský, Strachoň, Zedníček D., Vlček, Kolínek, Frolek D., Mezírka. Střídali: Krumpolc, Šimurda, Pavelka. Slovácko C: Juřička – Martinec, Chytil, Blažek, Ruman, Hořenovský, Vašek, Mikulčík, Perútka, Paška, Cečány. Střídali: Blažek, Slezák, Bučák.

BORŠICE – KNĚŽPOLE 1:0 (0:0)

V dlouho očekávaném derby začali hosté bez respektu a v prvních minutách rychlíci Šustr a Bihári vybíhali do útoku. Domácí však jejich snahu eliminovali a snaživý Zlatý byl na hrotu osamocen. Zkušení záložníci domácích Kuzma, Dufek, Činčala začali přesnými přihrávkami vytvářet tlak, z něhož vznikaly šance. Ve 24. minutě Kuzma krásným lobem překonal jinak perfektně chytajícího brankáře Křivánka a od gólu hosty zachránilo břevno. Ve 32. minutě posunul Brzica míč hlavou na Kuzmu, ale jeho vyloženou gólovou šanci zlikvidovali pozorní obránci hostů. Po přestávce Brzicovu střelu z voleje zázračně vytáhl brankář Kněžpole. V 50. minutě přišla nejpěknější akce utkání. Konrád parádně zpracoval míč a předložil ho Martinu Dufkovi, který z osmi metrů natáhl síť kněžpolské branky nechytatelnou dělovkou. Domácí povzbuzeni gólem se tlačili do dalších útoků, ale nepřesné střely bránily vylepšení skóre. Ke konci hosté prostřídali, čímž se hra opět oživila, ale pozorný gólman Remeš nedovolil již hostům skóre změnit.

Branka: 50. Dufek Martin. Rozhodčí: Havránek, 170 diváků. Boršice: Remeš – Vojtěšek, Hikl, Zach, Dufek P., Brzica, Hromada, Konrád, Dufek M., Kuzma, Činčala. Střídali: Vlček, Náplava, trenér: Šimeček Pavel. Kněžpole: Křivánek – Chlachula, Uhlíř, Bilaška, Fišer, Šustr, Bihári, Haša, Hlahůlek, Svízela, Zlatý. Střídal: Brázdil. Trenér: Soviš Ladislav.

ŽALKOVICE – KVASICE 3:1 (1:1)

Žalkovicím patřil první poločas a po čtvrt hodině hry tvrdou střelou je poslal do vedení Petřík, další šance ale neproměnili. Hosté za první poločas jen jednou vystřelili na branku a ve 40. minutě vyrovnali Koplíkem. Po změně stran převzaly taktovku Kvasice a s pomocí větru si vynutily územní převahu, jenže v cestě jim stál výborný brankář Jemelka. Žalkovice podnikaly nebezpečné výpady. V 77. minutě Sedlář vystřelil, hostující gólman neudržel míč před brankovou čarou a domácí se opět dostali do vedení. Vítězství Žalkovic pečetil v 80. minutě Vyplel z penalty za faul.

Branky: Petřík, Sedlář, Vyplel z pen. – Koplík. Rozhodčí: Kozubík, Malota, Mikoška, 120 diváků. Žalkovice: Jemelka – Sanislo, Petřík (53. Panáček), Vyplel, Sova, Jankola, Samsonek, Tabara, Sedlář, Horák L. (88. Daněk), Horák F. 90. Dicuia). Trenér: Ditrich, vedoucí mužstva: Bajgar. Kvasice: Vymazal – Droběna (84. Ambruz), Večerka, Krejčiřík (49. Močička), Prešnajder, Otýpka, Lepša, Musil, Foltýn, Potočný, Koplík. Trenér: Ševela, vedoucí mužstva: Potočný.

ÚJEZDEC – BŘEZOLUPY 2:2 (0:1)

Ve vyrovnaném prvním poločase si první brankové příležitosti vytvořily Březolupy, ale ani jednu z nich neproměnily. Nakonec se hosté přece jen ujali vedení po půlhodině hry po vlastním gólu domácích – 0:1. Újezdec měl v první půli šanci jen po standardní situaci, ale Gregor těsně minul. Do druhé půle nastoupili domácí v lepším rozmaru a začali tlačit soupeře na jeho polovinu. Hru hodně oživil střídající Vystrčil a po pěkné kombinaci vyrovnal krásnou trefou do horního růžku Uher – 1:1. Po další standardní situaci se Újezdci povedlo rozvlnit síť soupeře podruhé, jenže gól nebyl uznán pro těsný ofsajd. Udeřilo tak na druhé straně, když se po ojedinělém protiútoku v 85. minutě dostal do střelecké příležitosti Stašek a přesnou trefou k tyči vrátil hostům vedení – 1:2. Domácí však nesložili zbraně, po velkém tlaku a dlouhém autu si naběhl do vápna Šmíd starší a hlavou v poslední minutě vyrovnal.

Branky: 70. Uher, 90. Šmíd ml. – 30. vlastní, 85. Stašek. Újezdec: Mikulec – Šmíd ml., Novosad, Mařica, Kobzinek – Roder (Vystrčil), Uher, Zemánek (Coufalík), Šmíd st. – Pilka, Gregor. Na střídání: Malaska. Březolupy: Doušek – Vycudilík, Jevický, Drga, Sklenář, Stašek, Zelík, Johaník, Soška, Pavlík, Procházka. Střídali: Michálek, Jankůj.

1. Boršice 18 14 3 1 55:14 45
2. Nedachlebice 18 11 4 3 31:15 37
3. Kvasice 19 10 3 6 50:28 33
4. 1. FC Slovácko C 18 10 2 6 36:27 32
5. Příluky 18 8 3 7 22:35 27
6. Kněžpole 19 7 5 7 28:26 26
7. Březolupy 18 7 4 7 28:28 25
8. Ořechov 19 7 4 8 29:36 25