Neporazitené Boršice venku loupily jako straky

Region /FOTOGALERIE/ – Výjezd ven = body. Podzimní fotbalový mistr I. A třídy skupiny B z Boršic se nespoléhal jen na domácí tvrz, ale o body „okrádal“ protivníky i na jejich hřištích. Vždyť na nich dosud neprohrál a naposledy třemi brankami skolil Ořechov.

9.11.2010

Utkání I. A třídy v Lukově, kde domácí fotbalisté (v červeném) nestačili na poslední Hrachovec (1:4) Foto: DENÍK / Martin Břenek

Přestože celkem třikrát remizovali, dosud v soutěži nepoznali hořkost porážky. V áčku se závěr podzimu nepovedl příjemnému překvapení z Lukova, které doma vysoko podlehlo poslednímu Hrachovci a potřetí v řadě doma nezvítězilo.

ZUBŘÍ – PODKOPNÁ LHOTA 2:0 (1:0)

Obě mužstva předváděla otevřený fotbal. Podkopná Lhota hrozila po standardních situacích. V 7. minutě netrefil Pavlíček zcela odkrytou hostující branku. Skórem pohnul až Jurajda, který využil v rohu pokutového území zaváhání hostujícího obránce, obral ho o míč a následně byl faulován. Sám si na penaltový puntík postavil míč a nezaváhal. První poločas ukončila vydařená střela Drdy, ale náskok Zubří se nezvětšil. Po přestávce domácí brzy své vedení navýšili. V 55. minutě po rohovém kopu rozehrál míč brankář Barabáš na Libora Raždíka, který úchvatným sólem obešel vše, co mu stálo v cestě. V následné pětiminutovce šel dvakrát sám na brankáře Jurajda, ale své možnosti nezakončil přesně. Branky: 25. Jurajda z pen., 55. Libor Ražídk. Rozhodčí: Dokoupil – Mičkal, Zubek. Podkopná Lhota: Zmeškal – Čunek, Psota, Staněk, Hrdlička, Holeňák, Smetana, Ročák, Mahďák, Minařík, Srovnal. Střídal: Tkáč.

LUKOV – HRACHOVEC 1:4 (1:1)

Domácí začátek zápasu promarnili a hosté byli aktivnější. Do 20. minuty si vytvořili čtyři šance, ale Lukov štěstím neinkasoval. Naopak první nadějný pokus Lukovští zúročili ve 24. minutě ve vedoucí branku. Střelu Štěpána ze 22 metrů tečoval Šumšal hlavou do sítě hostů. Ti ale pokračovali v nátlakové hře. Po půlhodině hry hosté vyrovnali. Střílený centr z pravé strany za pomocí větru zapadl za záda chybně postaveného Koláře – 1:1. Hned po inkasované brance se dostal po přihrávce T. Teplého za obranu soupeře Macík, ale gólman hostů jeho příležitost zmařil včasným vyběhnutím. V závěru první půle si pak hosté vytvořili dvě tutovky po chybě brankáře Koláře, ale skóre se neměnilo. První pokus hostů zastavilo břevno, ve druhém případě pak Hrachovští ze čtyř metrů poslali míč nad branku. Vyrovnaný stav byl pro domácí ještě po prvním dějství milosrdný. V úvodu druhého dějství byla k vidění vyrovnaná kopaná. Hned první přečíslení hostující defenzívy v podání Lukova přineslo v 62. minutě zvrat. Po nepodařeném centru Hudečka přišel rychlý atak hostů a Kolář po střele z úhlu podruhé inkasoval. O pět minut později sice hosty zachránilo po dalekonosném pokusu Brázdy břevno, ale byli to oni, kdo režírovali hru. V 72. minutě přidali třetí branku po rohovém kopu Lukova, když po brejku na střelce branky rychlostně nestačil M. Teplý. Čtyři minuty před koncem si pak v pohodě hrající Hrachovec učinil z lukovské obrany „kašpárky“ a zpečetil zasloužené vítězství čtvrtou brankou. Branky: Šumšal – Dub 2, Vrána, Mizera. Rozhodčí: Slavík – Březáček, Valčík, 80 diváků. Lukov: Kolář – Brázda, Kovář, Šimčík, Hudeček J., Teplý M., Štěpán, Šumšal, Drábek J. (62. Sedláček O.), Teplý T., Macík (87. Tlusták). Trenér: Richtr. Hrachovec: Brázdil, Vaigl. M, Vaigl. R, Adamík, Jež, Kundrát, Navrtítil, Vrána (89. Matůš), Dub, Konvičný (90.Volek), Mizera (48. Vaigl. J).

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ B – ŠTÍTNÁ NAD VLÁŘÍ 3:0 (2:0)

Rozhodla rychlá úvodní branka. Ve 4. minutě přesně nacentroval Lukáš Malina a Soukup se trefil volejem z hranice pokutového území naprosto přesně. Ve 44. minutě přišel druhý gól, který orámoval první poločas. Vajgl vybojoval zdánlivě ztracený míč a Ondruch již viděl k zakončení připraveného Výmolu. Po přestávce bylo utkání ještě více jednoznačné, ale domácí již přidali pouze jednu branku. V 70. minutě zahrál Soukup standardní situaci přesně na hlavu Polácha, který míč zkušeně přizvedl nechytatelně do sítě. Branky: 4. Soukup, 44. Výmola, 70. Polách. Rozhodčí: Kneisl – Stodůlka, Křenek. Štítná n. Vl.: Vaculík – Sloboda, Šuráň P. (78. Hýbl), Kořenek, Liška F. – Šuráň J., Zvoníček, Tkadlec, Liška T. – Floreš (76. Hnaníček), Jurík. Trenér: Hnaníček.

NEDAŠOV – HUTISKO 1:2 (0:1)

Již v 6. minutě se nejlepší hráč hostí Robin Křenek prezentoval výstavní střelou z dvaceti pěti metrů, na kterou byl domácí brankář krátký. V 10. minutě čaroval hostující kolega v brance Horák, který vytěsnil s veškerou námahou gólový volej Petra Nováka. Po čtvrthodině hry se srazili dva obránci Nedašova tak nešikovně, že jeden z nich zahrál v pokutovém území rukou. Robin Křenek z nařízené penalty trefil pouze tyč. Trest za neproměněnou penaltu přišel ve 49. minutě, kdy se po autu trefil Machač. V 54. minutě byla gólová hlavička Robina Křenka po centru Kaloda a o minutu později se mohl radovat sám Kalod. Kolem šibenice domácí branky zasvištěla v 58. minutě hlavička Macíčka. Po hodině hry se utkání zlomilo na stranu hostí. Nejprve byl vyloučen za protesty na adresu hlavního rozhodčího v 61. minutě domácí Dominik Novák. O minutu později zakončil střelou pod břevno akci Robina Křenka s Barošem Škopek. Nedašov měl na bod i v oslabení. Vždyť v 70. minutě Alois Novák a o chvíli později Petr Šuráň trefili pouze dobře postavené tyče Horákovy branky. Branky: 49. Machač – 6. Robin Křenek, 62. Škopek. Rozhodčí: Holub – Nohavica, Mihálik. Nedašov: Fojtík R. – Vaněk, Novák M., Novák J., Fojtík Jiří – Macháč M., Novák P., Fojtík Alois, Macháč O. – Novák D., Šuráň. Trenér: Fojtík Ladislav.

SK VIZOVICE – VLACHOVICE 6:1 (3:0)

K vidění byl otevřený fotbal z obou stran, ovšem kvalita byla na straně domácích. Ta se projevila na skóre do poločasu hned třikrát. V nástupu do druhé půle Vizovice během dvaceti minut navýšily výsledek na 6:0. Pak se zápas už jen dohrával, a i když hosté dali čestnou branku, zrodilo se jasné vítězství Vizovic. Branky: 9. a 34. Laciga, 22. a 48. Velev, 54. Cahyna, 66. Machač – 76. Vavrys. Rozhodčí: Ondo – Mikoška, Hrbáček. SK Vizovice: Kafka – Murka (46. Řepa), Dvořák (46. Světlík), Cahyna (55. Valenta), Novák, Kudrnáč, Polách, Velev, Laciga, Lukáš, Machač. Trenér: Kolenič. Vlachovice: Fojtík – Kolouch T., Kovařík (46. Kupčík), Šimoník (60. Horáček D.), Faldík, Míča, Váňa, Horáček M., Horáček J., Vavrys, Šuráň. Trenér: Kolouch S.

BRUMOV B – VIDČE 0:1 (0:0)

„Dušičkový fotbal“ rozhodlo Vidče jedinou vydařenou trefou. Oba celky už jako by se viděly na zaslouženém několikaměsíčním zimním odpočinku a fotbalovému divákovi toho moc zajímavého nepředvedli. Vidče mělo skálopevnou defenzivu a dokonce mohlo v závěru vyhrát i větším brankovým rozdílem. Mírnou převahu si však vytvořili hosté. Rozhodující gól si schoval Dobeš na 70. minutu po akci Kramoliše. V 84. a 89. minutě ho neúspěšnými střeleckými pokusy nenapodobil jeho kolega Michal Kramoliš. Vidče po delší době předvedlo na půdě soupeře bezchybný výkon korunovaný plným bodovým ziskem a završilo černý víkend brumovského fotbalu. Branka: 70. Dobeš. Rozhodčí: Janča – Toman, Mikulášek. Brumov B: Fojtík – Vobořil, Jakůbek, Ungermann, Trnavský, Staník, Šindler, Řehák D., Naňák, Filo, Ritter. Střídali: Šenkeřík, Strnad, Dekleva.

DALŠÍ VÝSLEDEK: Juřinka – Dol. Bečva 1:0 Štěpán.

OŘECHOV – BORŠICE 0:3 (0:1)

Ořechov nastoupil bez tří opor – Malůše, Zlatého a Žáka, což se na výkonu domácích podepsalo. Boršice se ujaly vedení ve 24. minutě Dufkem, který proměnil sólový únik. Ořechov si v první půli nevytvořil žádnou vyloženou šanci. Po změně stran svůj náskok hosté ještě navýšili. Nejprve v 52. minutě rozehrál krátký roh Kuzma, nacentroval a Vlček hlavou zavěsil. Poté si Ořechov vytvořil převahu v poli, ale žádnou šanci si nevypracovali. Naopak dvě minuty před koncem Konrád z přímého kopu vymetl šibenici a pečetil Boršicím tři body. Branky: 24. Dufek, 52. Vlček, 88. Konrád. Rozhodčí: Vlašic – Mejzlík, Štěpánek. Ořechov: Kuchař – Herič, Pavlíček, Blatecký, Štefka, Žák, Brim, Sklenka, Trlida, Hruboš, Váňa. Střídali: Flašar, Kapetanovič, Fornůsek. Remeš Petr. Trenér: Matoušek, ved. mužstva: Andrýsek. Boršice: Petřek – Hikl, Zach, Vojtěšek, Vlček, Hromada, Konrád, Dufek, Kuzma, Činčala, Dvořák, Dufek, Náplava, Knap. Trenéři: Šimeček, Chlup, ved. mužstva: Cileček.

ŽALKOVICE – PŘÍLUKY 1:1 (1:1)

Vše podstatné se stalo v úvodní dvacetiminutovce. Příluky se ujaly vedení v 11. minutě Zedníčkem, ovšem o šest minut později vyrovnal Samsonek a stanovil konečný výsledek. Domácí mírnou převahu nezúročili ve vítězství. Branky: 17. Samsonek – 11. Zedníček. Rozhodčí: Havránek – Schmid, Konečný B. Žalkovice: Kožuch – Nakládal, Sova, Bouchal, Horák P., Horák F., Tabara, Samsonek, Jankola, Sanislo, Vyplel, Janečka, Zatloukal, Horák L., Jemelka. Příluky: Dubec – Kolínek, Machalíček, Dederle, Polanský, Vlček, Zedníček D., Nesvadba, Strachoň, Zedníček K., Frolek D., Frolek M., Ondroušek.

ÚJEZDEC – NEDACHLEBICE 0:1 (0:0)

Újezdec byl v předehrávce prvního jarního kola od počátku aktivnějším a lepším týmem. Jeho snaha končila ale nepřesnou finální fází. Domácí se v posledních kolech střelecky trápí, což přenesli i do utkání s Nedachlebicemi. Hosté hráli pozorně v obraně a využívali otevřenější domácí obrany k protiútokům. Dobře taky zahrávali standardní situace, které se staly domácím osudnými. Po jedné takové situaci po hodině hry hosté prosadili a vstřelili vedoucí branku. Domácím se už do konce utkání vyrovnat nepodařilo. Body tentokrát nezaslouženě odvezli hosté. Branka: Urban. Rozhodčí: Hladiš – Zpěvák, Schurmacher. Újezdec: Malaska – Šmíd ml., Novosad, Mařica, Uher – Těthal, Popelka, Vystrčil, Zemánek, Findura – Šmíd st. Střídali: Roder, Vacula. Nedachlebice: Řešetka, Krčmář, Dvořáček, Soviš, Urban, Šuranský, Hladiš, Polášek, Křenek, Kaňovský, Ryška. Střídali: Surový, Lapčík, Tureček.

BŘEZOLUPY – MLADCOVÁ 2:0 (1:0)

Úvodní půlhodina se hrála bez nasazení a šancí. Poté Březolupy přidaly a ze standardky vstřelil Kundrt úvodní trefu. Mladcová po většinu prvního poločasu na domácího brankáře Uhlíka nevystřelila. Ovšem v posledních dvou minutách měla hned tři gólovky, po kterých však s námahou udržela čistý štít. Ve druhém dějství se hra přelévala z jedné strany na druhou. Hosté hrozili hlavně ze standardních situací a domácí z rychlých brejků. Druhou trefu přidaly Březolupy po hodině hry z centru obránce Jevického, kterému pomohl do sítě silný vítr. V závěru ještě nastřelil hostující Pindryč tyč. Březolupy v posledních pěti minutách naložily s třemi šancemi hodně mizerně a odmítly poslat hosty domů s debaklem. Branky: 39. Kundrt, 60. Jevický. Rozhodčí: Sklaický – Rovenský, Daněk, 100 diváků. Březolupy: Uhlík, Michálek, Procházka, Drga, Vávra, Jevický, Stašek (Vycudilík), Zelík, Kundrt, Johaník, Pavlík (Soška). Mladcová: Hrnčiřík – Struška J., Hruška, Dlabač, Gurský (Chludil), Vývlečka, Toman (58. Koiš), Petlach (70. Kovář), Zbořil, Pindryč, Struška O.

KVASICE – LUŽKOVICE 1:1 (0:0)

Celé utkání se hrálo ve velké převaze Kvasic. Hosté se bránili v těžké defenzivě. V prvním poločase domácí nevyužili tři vyložené šance. Druhá půle se vyvíjela ve stejné režii, ovšem lužkovický Holý v 57. minutě z ojedinělého protiútoku přízemní střelou otevřel skóre. Domácí zvýšili tlak, který vyústil v 73. minutě brankou Stodůlky. Zbytek utkání se odehrával na polovině hostů. V závěru utkání hosté odolali těžkému nátlaku domácích a vydřeli cennou remízu. Branky: Stodůlka – Holý. Rozhodčí: Tkadlec – Perutka, Novák Jar., 100 diváků. Kvasice: Vymazal – Stodůlka, Droběna, Večerka, Krejčiřík, Prešnajder, Otýpka, Darebníček, Musil, Foltýn, Potočný. Střídali: Foltýn, Ambruz, Večerka, Belza. Lužkovice: Jenček – Josefík, Procházka, Čala, Holý, Polepil, Pastyřík, Novotný, Batík – Langer, Škrabal. Střídali: Šimera, Šuba, Albert, Gajdošík.

KNĚŽPOLE – PRAKŠICE 3:1 (0:0)

První půle proběhla ve vyrovnaném duchu a obě mužstva se dostala do několika šancí. Snad nejvyloženější šanci před téměř prázdnou bránou měl po půlhodině hry Kozelek, ale ze sedmi metrů poslal balón vedle. Druhou část hry Kněžpole začalo špatně a hostující Chaloupka otevřel ve 49. minutě skóre. Domácí však postupně přebrali iniciativu a pracovitý Hlahůlek byl při průniku do hloubi prakšického vápna zastaven pouze za cenu faulu. Následnou penaltu v 64. minutě hladce proměnil Bělaška. Tlak Kněžpole na soupeře narůstal a o pět minut později Cingel nádhernou střelou z dálky překonal gólmana Prakšic a dokonal obrat. Pojistku zařídil deset minut před koncem Radek Bihári po rychlém sběhnutí z křídla do šestnáctky soupeře. Branky: 64. Bělaška, 69. Cingel, 80. Biháry – 49. Chaloupka. Rozhodčí: Malota – Vitásek, Prokop. Kněžpole: Hančík – Uhlíř, Svízela (57. Palčík), Cingel, Fišer, Šustr, Bělaška, Hlahůlek, Bihári, Bednařík (88. Brázdil O.), Kozelek (83. Trebatický).

1. FC SLOVÁCKO C – VIKTORIA OTROKOVICE B 1:2 (1:2)

V posledním podzimním utkání se na Slovácku představila rezerva otrokovické Viktorie a zaskočila domácí tým aktivní hrou. V první šanci ještě Jurák nemířil přesně a skóre se měnilo ve 20. minutě, kdy vyražený míč vrátil pohotově za Chvojku Novák. Domácí si vypracovali také několik příležitostí. Nejprve Zemánek po centru Chytila na přední tyč hlavou minul a poté lob Vaška skončil v náručí Mičudy. Po dalších dvaceti minutách přidal po rychlém kontru druhý gól Juráň. Domácí do přestávky snížili L. Paškou, který zužitkoval ideální centr Chytila. Po změně stran se hra přelévala ze strany na stranu a hosté mohli přidat pojistku, ale Chvojka byl proti. Ani domácím se již nepodařilo skórovat, a zakončili jinak úspěšný podzim porážkou. Branky: 44. Paška L. – 25. Novák, 40. Juráň. Rozhodčí: Filipenský – Houdek, Kotačka, 50 diváků. 1. FC Slovácko C: Chvojka – Hořeňovský, Chytil, Šišák, Perůtka – L. Paška, Čtvrtníček, Vašek, O. Paška – Sánchez, Zemánek. Střídali: R. Blažek, T. Blažek. Trenér: L. Pochylý. V. Otrokovice B: Mičuda – Chlachula, Močička, Dvořáček, Mařák, Ondráš, Novák, Juráň, Šuranský, Ševčík, Varga. Střídali: Caudr, Sedlář. Trenér: R. Dvořáček.

Zpravodajové Deníku

9.11.2010 VSTUP DO DISKUSE

Dělníci v Otrokovicích opravují chodník v části Trávníky, který je ve směru příjezdu od Kauflandu. Stávající dlažbu kompletně odstraňují.
5

Starý chodník byl už celý zničený, konečně ho opravují

Balóny nad Olomoucí.
46

FOTO, VIDEO: Balonová show ozdobila nebe nad Olomoucí. Podívejte se

Co dělat, aby vás nebolela záda? Funguje Vojtova metoda i pro dospělé? A jak si třeba krátce zacvičit během pracovní doby? Nejen na to se můžete ptát vedoucí fyzioterapeutky Kroměřížské nemocnice Pavly Zemanové. Odpovídat vám bude středu 23. srpna v čase od 10 do 11 hodin.

Déšť krajské dožínky nepokazil, v průvodu se sešlo osm stovek lidí

Osm stovek krojovaných účastníků průvodu, dožínkové věnce pro hlavního hospodáře v kraji a samozřejmě bohatý doprovodný program: i letošní oslava sklizně se v Kroměříži o uplynulém víkendu vydařila.

Zoo se raduje z dalších mláďat

Chovatelé ve zlínské zoo mají další důvod k radosti. Početná šedesátičlenná kolonie plameňáků růžových se rozrostla o čtyři mláďata. Malí plameňáci se vylíhli na začátku července a díky skvělé péči rodičů zdárně prospívají. Stejně úspěšně se daří i dvěma malým samečkům u lemurů kata.

Pamětník Jiskry Otrokovice v první lize. Byl to malý zázrak, vzpomíná Gajdůšek

Už jsou v zapomnění. Většina z nich ani nežije. Byli to přitom oni, kdo před 53 lety do Otrokovic přinesli slávu. Na malém stadionku se na škváře kopala první liga. V sezoně 1964/1965 jezdily do míst současného moderního sportovního areálu na Baťově hvězdy tehdejší doby Tomáš Pospíchal, Andrej Kvašňák, Josef Masopust nebo Ivo Viktor.