Nezlomní ševci! Heroicky vydřeli v závěru bod

Zlín – Fotbalisté Zlína remizovali po drtivém závěru v 9. kole první ligy s Jabloncem 2:2. Severočeši se dostali do vedení ve 38. minutě po vlastní brance Harise Harby, druhý gól přidal v 70. minutě Ondřej Mihálik.

1.10.2016 1

Lídr I. fotbalové ligy Fastav Zlín (ve žlutém) v 9. kole hostil na Letné Jablonec.Foto: DENÍK/Martin Břenek

Zlínu se však v závěru povedlo srovnat, když se v rozmezí tří minut trefili Vukadin Vukadinovič a Harby. Domácí tak udrželi svou neporazitelnost v sezoně, ale na první místě tabulky je o bod vystřídala Mladá Boleslav.

Marodkou sužovaný Jablonec postavil svou hru na precizní defenzivní hře, kterou prokládal rychlými protiútoky. Zlín si s touto taktikou nevěděl rady, jelikož sám je brejkovým týmem.

Snaha o přenášení hry do stran byla pomalá, nakopávané míče na hrotové útočníky Diopa s Harbou postrádaly přesnost, stejně jako pokusy o kombinační hru středem pole.

První vážnější příležitost měl v 19. minutě Harba, jehož střela ale mířila přímo na brankáře Hrubého. Severočeši v závěru poločasu postupně převzali převahu.

Ve 38. minutě po Jiráčkově trestném kopu Kouřil přihrál před zlínskou branku a Harba ve snaze odkopnout míč si dal vlastní gól. Těsně před koncem poločasu rozhodčí Jílek místo ponechané výhody necitlivě odpískal faul a tím připravil hosty o brejk tří hráčů do otevřené obrany.

Po změn stran Zlín zvýšil důraz, který mu vynesl výraznou územní převahu. I když se domácí fotbalisté dostávali častěji ke střelbě, neporadili si ale s brankářem Hrubým. Jablonec se na chvíli otřepal a z ojedinělého protiútoku využil zmatky v domácí obraně Mihálik, který přidal druhý gól Jablonce.

Vzápětí střela stopera Hájka tečovala břevno. Zlín se nadechl k závěrečnému náporu, v 84. minutě vykřesal naději střídající Vukadinovič skákavou střelou ze 30 metrů a o tři minuty později vyrovnal hlavou Harba, který se tentokráte trefil i do té správné branky. Jablonec dohrával poslední minuty bez vyloučeného Doležala za šlapák.

Autor: ČTK

1.10.2016 VSTUP DO DISKUSE 1

Dělníci v Otrokovicích opravují chodník v části Trávníky, který je ve směru příjezdu od Kauflandu. Stávající dlažbu kompletně odstraňují.
5

Starý chodník byl už celý zničený, konečně ho opravují

Balóny nad Olomoucí.
46

FOTO, VIDEO: Balonová show ozdobila nebe nad Olomoucí. Podívejte se

Co dělat, aby vás nebolela záda? Funguje Vojtova metoda i pro dospělé? A jak si třeba krátce zacvičit během pracovní doby? Nejen na to se můžete ptát vedoucí fyzioterapeutky Kroměřížské nemocnice Pavly Zemanové. Odpovídat vám bude středu 23. srpna v čase od 10 do 11 hodin.

OBRAZEM: Dožínky Zlínského kraje

Na Velkém náměstí v Kroměříži v sobotu pokračoval hlavní program krajských dožínek. Přihlížející viděli krojovaný průvod, slavnostní zahájení a předání dožínkového věnce krajskému hejtmanovi.

Zoo se raduje z dalších mláďat

Chovatelé ve zlínské zoo mají další důvod k radosti. Početná šedesátičlenná kolonie plameňáků růžových se rozrostla o čtyři mláďata. Malí plameňáci se vylíhli na začátku července a díky skvělé péči rodičů zdárně prospívají. Stejně úspěšně se daří i dvěma malým samečkům u lemurů kata.

Pamětník Jiskry Otrokovice v první lize. Byl to malý zázrak, vzpomíná Gajdůšek

Už jsou v zapomnění. Většina z nich ani nežije. Byli to přitom oni, kdo před 53 lety do Otrokovic přinesli slávu. Na malém stadionku se na škváře kopala první liga. V sezoně 1964/1965 jezdily do míst současného moderního sportovního areálu na Baťově hvězdy tehdejší doby Tomáš Pospíchal, Andrej Kvašňák, Josef Masopust nebo Ivo Viktor.