Nová posila Petr Švancara se uvedla gólem

Kunovice - Vítězně zahájili svou šňůru přípravných zápasů prvoligoví fotbalisté Slovácka, když o víkendu v Kunovicích porazili účastníka druhé nejvyšší slovenské soutěže AS Trenčín.

29.6.2009

Petr Švancara v objetí spoluhráčů.Foto: DENÍK/Pavel Rakušan

Švancara, Urbánek, navrátilec Racko a uzdravený Gonda, to byly největší změny od jarních druholigových bojů. Ohlášené posily Valenta a Abrahám do utkání nezasáhly. „U Valenty se ještě přestup dojednává, není stoprocentně hotový, a to samé platí i v případě Abraháma,“ vysvětlil neúčast dvou možných posil v zápase trenér Mazura. Jenom na lavičce přihlížel zápasu domácí forvard Aleš Chmelíček. „Mám něco s kotníkem. Doufám, že to není nic vážného. Rentgen ukázal, že kost je v pořádku. Na soustředění ale odjíždím,“ řekl ke své absenci nejlepší střelec mužstva v loňské sezoně.

Slovácko začalo přípravný duel aktivně a nová posila Petr Švancara o sobě dala vědět už ve 2. minutě. Jeho trestný kop z hranice šestnáctky vytáhl gólman hostů s námahou na rohový kop. Po dvaceti minutách hry zařídil Švancara nejtěsnější vedení, a jak se později ukázalo, i rozhodující gól zápasu. V šestnáctce ho fauloval Godál a sám postižený penaltu bezpečně proměnil - 1:0.

Po obrátce poslal kouč Slovácka do hry hned čtyři nové tváře, ale na výsledku se už nic nezměnilo. Gólem zaváněla ještě Kerbrova šance, mladý útočník se však místo střely nesmyslně snažil obejít obránce Trenčína. Hosté si mimo Hlohovského trestného kopu vážnější šanci nevytvořili.

Střelci jediného gólu zápasu Petru Švancarovi chyběly ke spokojenosti ještě nějaké góly. „Sice jsme vyhráli, ale kdyby to bylo o dvě tři branky víc, tak by to bylo zajímavější. Pro mě bylo strašně příjemné, že přišlo na přípravný zápas tolik diváků,“ ocenil takřka pět stovek fanoušků, kteří si našli cestu na kunovickou Bělinku.

Trenér Josef Mazura byl spokojený hlavně s prvním poločasem. „První půlka byla z mého pohledu dobrá. O přestávce jsme to trošku prostřídali, bylo vidět, že už tam nebyla taková kvalita. Šance jsme měli, ale bohužel bez brankového efektu. Švancarovy kvality známe, on to také dneska svým výkonem potvrdil, ale musíme to skloubit s ostatními, aby nám to přinášelo to ovoce, které chceme,“ uzavřel Mazura.

1. FC SLOVÁCKO - TRENČÍN 1:0 (1:0)

Branka: 21. z pen. Švancara. Rozhodčí: Adámek - Chramcov, Tomanec. Diváci: 474. Slovácko: Filipko - Randa (46. Kubáň), Rormánek, Němčický (46. Šimáček), Urbánek - Racko, Kordula (46. Perůtka), Gonda (46. Grim), Cleber - Ondřejka (74. Ondřejka), Švancara (74. Kerbr). Trenér: Josef Mazura.

Stanislav Dufka

29.6.2009 VSTUP DO DISKUSE

Další noční nakupování v srdci Zlína přilákalo opět stovky lidí.
22

Nebaví vás nakupovat? Doprovodnou show si lidé ve Zlatém jablku užili

Dům, který sousedí s domem, který začal v noci ze soboty na neděli ve Velkém Ořechově hořet, je uvnitř také zcela zničen, i když zvenku to tak nevypadá. Oheň se přenesl i na něj. Zničeno bylo zejména podkroví domu.
31

Požár zničil dům, hořelo i u sousedů

Hattrick dokonán. Valašskou rallye opět ovládl Kopecký. Zcela suverénně

Valašsko - Splnil roli favorita. Jan Kopecký suverénně ovládl 36. ročník Valašské rallye a úspěšně vstoupil do sezony mistrovství České republiky. Úřadující domácí šampion ovládl klání na Valašsku stylem start - cíl a druhého Pecha porazil o více než minutu.

Brzký konec mělo vystoupení vsetínského pilota Miroslava Jakeše v úvodním podniku domácí rallyeové sezóny při Valašské Rally v okolí Kopřivnice.

Četná zranění? Hráči kašlou na trénování, upozornil Skopalík

Region – Fotbal hodně bolí a ve velké míře přináší újmy na zdraví. To se potvrdilo v zajímavé studii studentky třetího ročníku Vyšší odborné školy zdravotnické ve Zlíně Ivany Sedlákové, která prověřovala úrazovost hráčů a hráček v nižších soutěžích (I. až IV. třída).

Mít jen krásnou tvář nestačí. Vítězce Miss Face se otevřou dveře k modelingu

Půvab a sympatie. To jsou triumfy v rukávu dívek, které se chtějí stát Miss Face Czech Republic. Ty, které uspějí v soutěži, mohou nejen reprezentovat naši republiku v lákavých a dalekých koutech světa, ale otevírají se jim i dveře do vysněného světa modelingu.