OBRAZEM: Fotbalisté Vizovic jsou krůček od postupu

Zlínsko /FOTOGALERIE/ - Dárek v podobě velké naděje na postup spadl o víkendu do klína fotbalistům Vizovic. Dosavadní lídr Okresního přeboru OFS Zlín z Dolní Lhoty totiž doma nezvládl roli favorita a senzačně podlehl Jaroslavicím. Vizovicím tak v závěrečném kole stačí ke stvrzení prvenství a s tím spojeného postupu doma s Nevšovou neprohrát.

16.6.2009

OP: Tečovice (v červeném) - Napajedla B 6:1 (3:1) Foto: pro DENÍK/Petr Kučerka

Naopak situace v boji o záchranu je pořádně zamotaná. Jistotu sestupu již nikdo nevezme posledním dvěma celkům Březové s Návojnou, ovšem stále není jisté, zda pád do III. třídy nepostihne ještě jeden celek. Pokud by se totiž v I. B třídě neudržela Hvozdná, rázem má starosti dalších šest celků - Nevšová, Tečovice, Štípa, Sehradice, rezerva Napajedel a Ludkovice, které v tabulce dělí tři body.

DOLNÍ LHOTA - JAROSLAVICE 1:3 (1:2)

Zápas začal velmi opatrně, hrálo se převážně ve středu pole. Poté se začali více prosazovat hosté. Diváci se následně dočkali první branky, když z nařízené penalty otevřel skóre jaroslavický Zelík. Domácí, kterým stále chyběli tři hráči základní sestavy, přidali a výsledkem bylo vyrovnání Obadalem. Když už se obě mužstva chystala do kabin, udeřili z protiútoku opět hosté. Po změně stran začala Dolní Lhota více útočit, z trestného kopu trefil Remeš pouze tyč. Jaroslavice dokázaly opět z rychlého kontru vstřelit branku a o vítězi bylo rozhodnuto. Utkání rozhodla větší motivace Jaroslavic a chabá koncovka favorizované Dolní Lhoty.

Branky: Obadal - Zelík, Macalík, Polách. Rozhodčí: Mikeska - Máčalík, Frajt. Dolní Lhota: Plášek - Baumbach, Janota, Gojš, Remeš, Lysák, Šustek, Obadal, D. Masař, Hlavička, Zoubek. Střídali: L. Pleša, Zerzan. Jaroslavice: Žbel - Borský, Švach, Podéšť, Batík, Rychlík, Dudr, Zelík, Polách, Macalík, Červenka.

BŘEZOVÁ - ŠTÍPA 0:2 (0:1)

Předehrávané utkání v Březové se vedlo v poklidném duchu. Domácí dali příležitost mladým hráčům z dorostu, z tohoto důvodu byla Štípa fotbalovější, vytvořila si více brankových příležitostí, které ve dvou případech dokázala využít. Březová je již delší dobu smířena se sestupem do III. třídy, přesto jejich hra je příslibem k rychlému návratu do nejvyšší okresní soutěže.

Branky: L. Hrančík 2. Rozhodčí: Kolář - Vyoral, Dvořák. Březová: Špaček - Matůšů, Nášel, Kališ, D. Zedníček, Pagáč, Kráčalík, Stuchlík, Starý, P. Macík, T. Zedníček. Střídali: Langer, J. Macík. Štípa: Navrátil - Mlýnek, Pšeja, Štefan, Štěpánik, Fojtík, Sovják, Kutra, L. Hrančík, Veselský, Beránek. Střídali: M. Hrančík, Ševčík, Doležel.

ÚJEZD - TLUMAČOV 3:0 (0:0)

Prvních deset minut byla hra vyrovnaná. Poté si domácí mužstvo vytvořilo tlak, který ovšem nedokázalo do konce poločasu zužitkovat. Po změně stran se nádherně trefil z trestného kopu újezdský Sucháček. O deset minut později po pěkné kombinaci celého mužstva zvýšil na 2:0 Bělaška, který prakticky rozhodl o osudu utkání. Definitivní podobu výsledku dal třetí brankou z pokutového kopu brankář Talčík. Vítězství domácích je zcela zasloužené.

Branky: P. Sucháček, Bělaška, Talčík. Rozhodčí: Mihálik - Šulc, Toman ml. Újezd: Talčík - Dohnal, Častula, Juřica, Pavlík, Bělaška, Juřík, Belžík, Vaculín, P. Sucháček, Hlavička. Střídali: Z. Slovák, B. Slovák, Šandor. Tlumačov: Škrabal - Janeba, Bača, Juhaňák, Dvořák, Malý, Mudřík, Kvasnička, Psota, Jonášek, Otevřel.

TEČOVICE - NAPAJEDLA B 6:1 (3:1)

Pro obě mužstva bylo utkání velmi důležité. Aktivněji ovšem začali domácí a už v 7. minutě se ujali vedení. Pak převzali iniciativu hosté, naštěstí pro Tečovice své šance nevyužili. Z tlaku vytěžili pouze vyrovnání, na které za dvě minuty odpověděl domácí Pala a v závěru poločasu uklidnil Tečovice po dlouhodobém zranění navrátivší se Bártek. Když po sedmi minutách druhé půle zvýšil Ondík na rozdíl tří branek, dohrávalo se utkání už v poklidu, z něhož se vymykal pouze agilní Pala, který dosáhl na hattrick.

Branky: Pala 3, Frkal, Bártek, Ondík - Marholt. Rozhodčí: Baroň - Jungwirt, Vyoral. Tečovice: Mahdal - Družbík, R. Středulínský, Hynčica, Čeleďa, Bártek, Křen, Pala, Ondík, Frkal, M. Poulíček. Střídali: Vicher, Soják, J. Středulínský. Napajedla B: Korček - Bičan, Pavlačík, Ratiborský, Reimitz, Sedláček, Hloch, Vykopal, T. Režný, Marholt, Kurzer. Střídali: Říčař, Trvaj.

NEVŠOVÁ - LUDKOVICE 3:1 (1:1)

Domácí začali utkání náporem a dostali se do více vyložených šancí, které nedokázali proměnit. Hosté trestali a v polovině první půle se ujali vedení. Nevšová dokázala odpovědět, proto se do kabin odcházelo za nerozhodného stavu. Druhý poločas začal snahou obou mužstev neudělat chybu, což se dařilo až do 57. minuty, kdy druhý gól vstřelil kanonýr Tomšů. Ludkovice hrozily vyrovnáním převážně z brejků, ale překonat brankáře Nevšové se jim nepodařilo. Dvě minuty před koncem rozhodl utkání svou třetí brankou domácí, momentálně nejlepší střelec okresního přeboru, Tomšů.

Branky: Tomšů 3 - Holík. Rozhodčí: Uhlár - Hruška, K. Slovák. Nevšová: Malaník - Šindler, Vacula, Liška, Boráň, Tomšů, Juriga, Munster, Srcháček, Topič, Šoman. Střídali: Vysocký, Rak. Ludkovice: Hanák - Pleca, Mikulášek, Holík, Suchý, R. Kunorza R, Štěpaník, Mikel, Dvorník, F. Kunorza, Gavenda. Střídali: Štěpánů, Hamouz.

NÁVOJNÁ - SK VIZOVICE 0:2 (0:1)

Utkání bylo od začátku z obou stran bojovné. Hosté však působili více fotbalovým dojmem. Domácí si dokázali vytvořit příležitosti, které ale ztroskotaly na obraně lídra nebo brankáři. Vítězství fotbalistů Vizovic je zasloužené, protože dokázali v každém poločase vstřelit jednu branku. Návojná je již delší dobu smířena se sestupem, ale výkony v posledních kolech napovídají, že opuštění okresního přeboru nemusí být dlouhodobé.

Branky: Velev, Murka. Rozhodčí: Schmidt - Dlouhý, Jan Janča. Návojná: J. Šenkeřík. - M. Vaněk, J. Kolínek, V. Ptáček, M. Vaněk, Z. Řehák, M. Řehák, V. Janáč, O. Hořák, R. Hořák, A. Šenkeřík. Střídali: J. Řehák, Holba. SK Vizovice: Kafka - Holík, Surý, Bravenec, Novák, Kudrnáč, Valenta, Velev, Murka, Lukáš, Machač. Střídali: Drga, Světlík, Studeník.

SEHRADICE - BŘEZNICE 2:1 (0:0)

Celý první poločas byl vyrovnaný, ovšem bez šancí. Utkání se odehrávalo ve středu hřiště. Domácí začali druhý poločas útočně, jehož výsledkem byla první vstřelená branka v 55. minutě. O čtvrt hodiny později Sehradičtí své vedení navýšili po rohovém kopu. Březnice po této brance přidala, zatlačila domácí před jejich branku. Deset minut před koncem se jí podařilo snížit na rozdíl gólu. Tlak hostů nepolevoval, ale Sehradičtí výbornou obrannou hrou udrželi výsledek a cenné tři body, které však ještě nezajišťují jistou záchranu.

Branky: V. Žáček, Nášel - Dobeš. Rozhodčí: J. Ruman ml. - Máčalík, Belka. Sehradice: Kozubík - Žebráček, P. Řehák, V. Žáček, Janček, Zavadil, Sochora, Dobrota, M. Žáček, Kolařík, Nášel. Střídali: Heinz, Mikel. Březnice: Dyšlevský - Pospíšil, V. Stuchlík, Mikel, Soukup, Šmigura, Štěpáník, Teplý, Ambrož, P. Stuchlík, Mudrák. Střídali: Dobeš, Hnátík.

Dušan Krajčovič

16.6.2009 VSTUP DO DISKUSE
Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Lukáškovi zjistili leukémii v pěti letech.
2

Lukášek z Uherského Hradiště bojuje s leukemií. Kostní dření můžete pomoct i vy

Kriminálka muže dopadla až v Thajsku

FOTOGALERIE / Vsetínští kriminalisté se podíleli na vypátrání muže, který se před vězením ukrýval osm let. Dvaačtyřicetiletého podvodníka zadrželi v Thajsku.

Kopeckého určitě nepotrápím, je skromný Kresta

ROZHOVOR/ - Je hvězdou rallyového sportu a o velké zpestření se postaral také na včerejší tiskové konferenci před 47. ročníkem zlínské Barumky. Luhačovický Roman Kresta ji pojede po třech letech, když se na začátku července rozhodl k návratu na tratě. „Chtěl jsem si na chvíli udělat čas sám pro sebe a také jsem cítil motivaci svézt se,“ vysvětlil 41letý řidič Škody Fabia R5.