Okresní přebor: Nováček z Rokytnice vyloupil Bylnici

Zlínsko – Padesátiprocentní úspěšnost je zaznamenána v 1. kole okresního přeboru u nováčků soutěže. Rokytnice si vyšlápla na druhý celek uplynulé sezony Bylnici, na jejíž půdě vyhrála přestřelku 5:4. Naopak Mysločovice doma padly s Ludkovicemi 0:2. Brankové hody viděli diváci ještě v Jasenné, kde domácí tým porazil 5:4 po penaltách Slopné.

11.8.2015

Okresní přebor Zlín: Březnice – Mladcová B Foto: DENÍK/Daniel Ostrčilík

BŘEZNICE – MLADCOVÁ B 2:1 (2:1)

Celý zápas provázelo úmorné vedro a to zpočátku lépe vyhovovalo hráčům Mladcové B. Už v 5. minutě hosté Vaňkem potrestali chybu Březnice. A i nadále působili aktivněji. Domácí jen sporadicky vyrazili do útoku. Nebezpečný byl zejména Šmigura. Tento hráč se ve 38. minutě postaral o vyrovnání, když využil zaváhání obrany hostů. A hned vzápětí strhl Petr Stuchlík přesnou střelou vedení na stranu Březnických. Mladcová v půli vystřídala tři hráče se snahou o vyrovnání. Po celý druhý poločas měla tlak a Březnice se těžko bránila. Největší šance hostů neproměnil Jaroš a Vaněk. Domácí z rychlého protiútoku pro změnu nepřesně zakončili Stuchlíkem. Bezchybný výkon gólmana Březnice a dobrá obranná hra nakonec rozhodly o tom, že body zůstaly doma. Mladcové nepomohla k vyrovnání ani přesilovka po vyloučení Ondrouška.

Branky: 38. Šmigura, 39. Stuchlík – 5. Vaněk. Rozhodčí: Divácký, Říčánek, Mičák, 150 diváků. Březnice: Dyšlevský Martin – Stuchlík V., Hamerník, Stuchlík P., Šmigura, Hanák, Dyšlevský Mir., Chvíla, Ondroušek, Kozmík, Adamík P. Střídali: Dědek, Adamík Jakub. Mladcová B: Černý M. – Černý J., Bečica, Chludil, Kahaja, Vaněk, Venený, Zapletal, Zbořil, Tamborský, Balušek. Střídali: Jaroš, Koiš, Sedláček, Brhel.

BYLNICE – ROKYTNICE 4:5 (2:2)

Domácí se ujali vedení v 5. minutě zásluhou Lysáka, ale hned o dvě minuty později vyrovnal Both a ve 14. minutě už Rokytnice vedla zásluhou Goldbacha. Ještě do poločasu však za Bylnici reagoval Lukšík z penalty. Do druhé půle měli lepší vstup domácí. Ve 46. minutě se ujali vedení díky Denisi Hudečkovi a za deset minut navýšil skóre Lysák. Rokytnice však nesložila zbraně a postarala se o velký obrat. V 66. minutě dal hostům naději na body Eliáš a v poslední čtvrthodině úřadoval Goňa. V 77. minutě a 87. minutě zajistil svými góly týmu tři body.

Branky: 5. Lysák, 39. Lukšík, 46. Hudeček, 56. Lysák – 7. Both, 14. Goldbach, 66. Eliáš, 77. Goňa, 87. Goňa. Rozhodčí: Lebloch, Lekeš, 200 diváků. Bylnice: Šuráň, Hořák K., Hořák L., Lukšík, Novák., Lysák, Chovančík, Hudeček Denis, Sucháček O, Svoboda, Šenkeřík. Střídající: Chudárek, Miklas, Bobot. Rokytnice: Gregušiak, Both, Eliáš M., Goldbach, Goňa, Hamalčík, Orgoník, Saky, Ščuglík, Pešek, Šuráň. Střídající: Eliáš J.

LÍPA – NEDAŠOVA LHOTA 0:1 (0:1)

Lípa začala novou sezonu na „domácím" hřišti v Zádveřicích z důvodu rekonstrukce sokolovny a první zápas jí vůbec nevyšel. V první půli nedokázala proměnit několik vyložených šancí, zato hosté se radovali. Krásnou střelou ze střední vzdálenosti otevřel skóre v 7. minutě z Nedašovy Lhoty hráč Bůbela. Do poločasu se udál ještě jeden důležitý moment, a totiž druhou žlutou kartu obdržel na straně hostů Pacík a předčasně opustil hřiště. Ve druhé půli Nedašova Lhota dobře bránila a nemohoucnost domácího týmu v proměňování šancí pokračovala. Hosté si odvezli plný počet bodů hlavně díky špatné koncovce fotbalistů Lípy.

Branky: 7. Bůbela. Rozhodčí: Střelec – Bobál, Fojtík, 80 diváků. Lípa: Křížka – Simerský, Hlavinka, Greguš D., Šuba, Kováč, Horáček, Spáčil, Šimek, Víšek, Greguš J.. Střídali: Kořének M., Kořének P. Nedašova Lhota: Fojtík O. – Fojtík J., Juřica, Kostka, Pacík, Vaněk D., Urbánek, Bartošák, Pagáč, Struhař, Bůbela. Střídali: Vaněk M., Jurča.

MYSLOČOVICE – LUDKOVICE 0:2 (0:0)

Domácí po postupu do okresního přeboru nastupovali proti favorizovanému soupeři s respektem. Tomu taky odpovídalo prvních dvacet minut. Mysločovice se nikam nehrnuly, hosté drželi balon, ale do žádné šance se také nedostali. Pak se osmělili domácí a zahrozili několika brejkovými akcemi, ovšem bez gólového efektu. Po bezbrankovém poločase pomalu přebíraly aktivitu Mysločovice. Zahrozily však Ludkovice, když se po špatném odkopu dostal k míči R. Dvorník a střelou zpoza šestnáctky vstřelil vedoucí branku hostů. Domácí ovšem zbraně nesložili a snažili se srovnat skóre. Místo toho ale opět udeřily zkušenější Ludkovice a R. Dvorník zakončil opět střelou zpoza šestnáctky akci hostů. V závěrečných deseti minutách s výsledkem domácí již nic neudělali, protože neproměnili ani tu nejvyloženější šan­ci.

Branky: 54. Dvorník, 78. Dvorník. Rozhodčí: Krajča, 100 diváků. Mysločovice: Pištěk, Dřímal, Bielik J., Bielik O., Pavlačík, Toman, Dorazin D., Dorazin M., Skopalík, Petlach, Hořčica. Střídali: Klabačka, Miklík, Laciga. Ludkovice: Mikel R., Suchý M., Kunorza M., Dvorník R., Suchý P., Brebis, Mikulášek, Mikel S., Bartoš, Dvorník V., Gavenda. Střídali: Kunorza F., Bartoš, Suchý P. ml., Mikel P.

NÁVOJNÁ – DOLNÍ LHOTA 2:1 (1:1)

Úvod utkání začali lépe domácí, ale Řehák trefil pouze tyč. V 19. minutě už byl po standardní situaci hlavou úspěšnější Talčík, a dal tak první branku sezony. I nadále byla Návojná aktivnější, avšak ve 26. minutě trefil její gólman Fojtík spoluhráče a od něho se balon dokutálel za brankovou čáru. Poté se diváci do konce poločasu nedočkali pořádné brankové příležitosti. Domácí trenér Kubiš udělal o přestávce dvě změny, ale i nadále byl zápas bez větších šancí. Až v 53. minutě po centru Janače hlavičkoval Lorenc a jeho míč si do branky srazil hostující obránce. Postupem času měli míč na kopačkách Dolnolhotští, ale do výraznější šance se nedostali. Naopak domácí mohli přidat pojistku, ale jak střela Řeháka, tak Naňáka těsně minuly branku.

Branky: 19. Talčík, 53. Lorenc, 26. Remeš. 105 diváků. Návojná: Fojtík – Janáč, Lorenc, Kříž, Talčík – Šánek P., Líňa, Šánek J., Macháč – Naňák, Řehák. Střídali: Řehák P., Surý, Šenkeřík, Šánek A. Dolní Lhota: Macsai – Kovář, Deml, Šenovský, Urubek, Januška, Lysák, Martinec, Masař, Pleša, Remeš. Sřídali: Doruška, Vojtěšek.

VYSOKÉ POLE – ÚJEZD 4:0 (3:0)

Hned první kolo nového ročníku připravilo velmi sledované derby, přímo jej navštívilo 200 diváků. Z počátku utkání byla hra na obou stranách poměrně nervózní a kazilo se hodně míčů. Postupem času se však hra uklidnila a domácí měli více ze hry. Odměnou za jejich aktivitu jim byla branka v 20. minutě, kdy přízemní míč poslal do pokutového území Vojtěch Machů a pro Jana Dorušku již nebyl problém vsítit první branku utkání. Na druhou branku si diváci museli počkat do 39. minuty, kdy se uvolnil Bařinka a z hranice pokutového kopu nedal Polomíkovi v brance šanci. Do konce poločasu se radovalo Vysoké Pole ještě jednou. Průnik Petra Machů zastavil nedovoleně Slovák Bronislav a nařízený pokutový kop s přehledem proměnil Doruška Jan. Do druhého poločasu nastoupili domácí s jasným cílem neinkasovat rychlou branku. To se jim podařilo a navíc v 58. minutě se prosadil Janoš a na světelné tabuli se rozsvítilo 4:0. Újezd se však nevzdával a neustále prověřoval obranu Vysokého Pole. Zejména Petr Sucháček a nová posila ze Slopného Petr Šůstek. Defenziva si však se všemi útoky poradila anebo vše jistými zákroky likvidoval Doruška Luděk v brance. Utkání si drželo vysoké tempo až do samotného závěru, ale branku se již nikomu vstřelit nepodařilo.

Branky: 20. Jan Doruška, 39. Bařinka, 45. Jan Doruška, 59. Janoš, Rozhodčí: Frajt – Chromík, Polách. 200 diváků. Vysoké Pole: Doruška L. – Doruška P., Chromčák, Machů V., Trčka, Machů P., Machů R. Zicha, Bařinka, Janoš, Doruška J. Střídali: Čech, Machů T. Újezd: Polomík – Kolařík, Maňas, Slovák, Hlavička M., Hrnčiřík, Častulík, Bělaška T., Sucháček, Hlavička R. Střídali: Bělaška V., Martinek, Šůstek.

JASENNÁ – SLOPNÉ 5:4 PK (3:1)

Ve velkém vedru předvedly oba týmy sympatický a útočný fotbal. Skóre otevřel v 11. minutě Tomáš Skřivánek – 1:0. Slopné srovnalo v 21. minutě, když zbytečně fauloval v šestnáctce L. Smilek a Žáček penaltu s přehledem proměnil – 1:1.Ve 28. minutě trefil domácí Bajza pouze břevno. V 36. minutě zahrával jasenský kapitán Jurčák rohový kop, který si obránci hostů srazili do vlastní sítě – 2:1. Jasenná stačila ještě v 45. minutě přidat třetí gól, když se po dalším rohu Jurčáka dostal hlavou k zakončení Skřivánek – 3:1. Slopné však nesložilo zbraně a hned v 47. minutě snížilo po další penaltě Žáčkem na 2:3. A po chybě v obraně domácích Žáček v 69. minutě vyrovnal. Slopné nastřelilo v 72. minutě břevno, ale skóre se měnilo o chvíli později na druhé straně. To se krásně uvolnil u lajny Lukáš, předložil míč volnému J. Zichovi, který nekompromisně zakončil – 4:3. Slopné si však v 86. minutě čtvrtým gólem Žáčka zajistilo nejméně bod. V penaltách měli lepší nervy domácí borci a vyhráli 3:2, čímž si vybojovali bod navíc.

Branky: 11. a 45. Skřivánek, 36. vlastní, 76. Zicha – 22., 47., 69. a 86. Žáček. Rozhodčí: Hrachový – Štefanko, Studeník, 100 diváků. Jasenná: M. Kovář – Nikolén, Maliňák, Bajza, T. Kovář, Jurčák, A. Smilek, Kubát (46. Lukáš) – L. Smilek, J. Zicha, Skřivánek. Slopné: Petráš- J. Chlud, R. Chlud, J. Kozubík, P. Kozubík (76. Švach), T. Kozubík, Pochylý, Bruník (81. Váňa), Bartoš, Žáček, Trunkát.