Okresní přebor: V Bylnici museli pořadatelé bránit sudího

Zlínsko – Hodně rušno bylo v závěru a hlavně po víkendovém utkání 22. kola okresního přeboru fotbalistů v Bylnici. Domácí se proti lídru z Tlumačova cítili být výkonem hlavního sudího poškození natolik, že před inzultací diváků museli při odchodu do kabin bránit rozhodčího Kováře pořadatelé.

21.5.2014 2

Okresní přebor Zlín Dolní Lhota (bílí) – Mladcová BFoto: DENÍK/Daniel Ostrčilík

Nervy na uzdě neudržel ani domácí Bobot, jenž po ostrých slovech na adresu sudího musel předčasně pod sprchy. I přes těsné vítězství si Tlumačov drží v čele sedmibodový náskok.

BYLNICE – TLUMAČOV 0:1 (0:0)

Již od první minuty se v Bylnici hrál pohledný fotbal, hra byla vyrovnaná. Šance si postupně vytvářela obě mužstva, ale na gól si diváci museli počkat až do druhého poločasu. Bylnice se snažila v po změně stran zatlačit soupeře na jejich půlce, jenže chybovali a Tlumačovští využili brejku – Mouka šel od poloviny hřiště sám na brankáře Šuráně a v rozhodující fázi se nemýlil – 0:1. Bylnice se snažila o vyrovnání, ale nedařilo se jim, podle domácí strany to bylo díky špatnému výkonu hlavního rozhodčího. Svůj názor na výkon arbitra v závěru řekl domácí Bobot, jehož sudí následně za nesportovní chování vyloučil. Závěr byl hodně nervózní a jen díky rychlému zásahu pořadatelů se hlavní rozhodčí Kovář dostal do kabin bez nějaké újmy na zdraví.

Branka: Mouka. Rozhodčí: Kovář – Juřica, Ruman, ČK: Bobot (Bylnice), 150 diváků. Bylnice: Šurán – Straka, Lukšík, Tkadlec, Ptáček, Sucháček, Bobot, Lysák, Bartozel, Hořák K., Hudeček Den. Střídali: Slováček, Hořák P. Tlumačov: Škrabal – Tyl, Mouka, Duroň, Malý, Mudřík, Zálešák, Psota, Máčala, Sedlář, Jonášek.

ÚJEZD – VYSOKÉ POLE 1:6 (1:2)

Derby dvou sousedních obcí sledovaly tři stovky fanoušků. První poločas začal v pozvolném tempu, ale hned v 5. minutě po faulu kopali hosté přímý kop, který zahrával David Zicha a šikovou střelou přes postavenou zeď získal svému týmu vedení – 0:1. Hra se vyrovnala, ale Vysoké Pole mělo stále mírnou převahu a v 25. minutě dal David Zicha druhou branku. Újezd to nevzdal a po zlepšeném výkonu se mu podařilo ve 38. minutě zásluhou Petra Sucháčka dát kontaktní gól. Po změně stran se spustil déšť, ale i přesto měli navrch hosté a v 50. minutě vstřelili třetí branku. Domácím se nedařilo tak, jak by chtěli a po špatné rozehrávce po hodině hry počtvrté inkasovali. Újezdští se snažili něco s výsledkem udělat, ale nic jim nevycházelo a v závěru ještě dvakrát inkasovali.

Branky: 38. Sucháček – 5. a 25. D. Zicha, 50. a 62. Andrýsek, 70. a 85. Jan Doruška. Rozhodčí: Neubauer – Chromík, Bílek, 300 diváků. Újezd: Polomík – O. Častula, Maňas, Macháč, Belžík, T. Bělaška, M. Hlavička, Juřík, R. Hlavička, Sucháček, V. Bělaška. Střídali: Vlček, Drga, M. Častula, Kamenčák. Vysoké Pole: L. Doruška – Andrýsek, Polách, Zicha, P. Doruška, V. Machů, Trčka, Machů Petr, J. Doruška, Novotný, Juráň. Střídali: Machů Tomáš, Machů Tomáš II.

VESELÁ – LOUKY 2:1 (1:0)

Louky, štika jarní části, začaly aktivně, přesto mohli už v úvodu skórovat domácí pro průniku Mikšíka. První poločas se hrál ve svižném tempu a šance byly k vidění před oběma brankáři. Příležitosti Veselé neproměnili Dlouhý, Žůrek, Bodlák, ale největší šanci spálili po technické střele Žůrka do břevna – odražený míč ale Bodlák usměrnil stehnem k rukám ležícího brankaře. Podobné závary byly ale k vidění i před Červenkovou brankou. Ten jen v prvním poločase vychytal útočníky Louk ve čtyřech 100% šancích. V závěru poločasu se přece jen domácí prosadili. Nezvykle již ve 38. minutě šel do hry mladší z bratrů Dlabajových Martin, a přestože nebyl na hřišti ještě ani pět minut, z hranice šestnáctky přízemní střelou k zadní tyči získal svou premiérovou trefou mezi dospělými Veselé vedení. Gól do šatny domácí nenabudil, jak se čekalo. V náporu je brzdily nepřesné přihrávky ve středu hřiště. Na veselské ofenzivě se podepsaly tři vynucené změny v sestavě po výborném posledním utkání v Tlumačově. Snaživé Louky tak začaly zlobit a po hodině hry se jim podařilo přelstít obranu, když zblízka zakončoval Michalovský – 1:1. Sympatický výkon Louk kontrastoval s výkonem jejich trenéra Podaného, jehož soustavný vulgární řev ukončil v 75. minutě hlavní rozhodčí jeho vykázáním ze hřiště. Zápas se díky tomuto extempore o pět minut prodlužoval. Když už spěl ke svému remízovému konci, v nastavení se na půlicí čáře u levé postranní lajny prosadil hbitý Vrták. Obešel svého strážce, potáhl míč a poslal centr do pokutového území, kde obránci na tento míč reagovali nedůrazně, a tak se jej podařilo do sítě dopravit druhému z bratrů Dlabajových – Davidovi.

Branky: Martin Dlabaja, David Dlabaja – Michalovský. Rozhodčí: Frajt – Krajča, Pospíšil, 120 diváků. Veselá: Červenka – Čoček, Odstrčilík, Divoký, Večeřa – Bodlák, David Dlabaja, Žůrek, Žaludek (38. Martin Dlabaja) – Petr Mikšík (46. Vrták), Dlouhý. Trenér: Dujka, asistenti Gajdošík a Krajíček. Louky: Hodulík – Pisklák, Mikač, Bača, Landt, Burša (46. Jiří Kadlík), Podaný (59. Robert Kadlík), Laciga, Janča, Běták, Michalovský.

BRATŘEJOV – LUDKOVICE 2:1 (1:0)

Prvních dvacet minut probíhalo za mírné převahy Ludkovic, které si vytvořily vyloženou šanci, ale jejich útočník sám před gólmanem těsně minul branku. S postupem času se postupně začali osmělovat i Bratřejovští, což se jim vyplatilo po půlhodině hry – po standardní situaci se dostal k dorážce Chromčák a získal svým barvám vedení – 1:0. Vstřelená branka domácí povzbudila, vyrovnali hru a vytvořili si několik dalších dobrých příležitostí. Po obrátce měla hra vyrovnaný průběh, další velkou šanci Ludkovic zázračně vytáhl konečky prstů brankář Bargl. Když od 70. minuty museli Ludkovičtí kvůli dvěma žlutým kartám jednoho jejich hráče hrát v poli oslabeni o jednoho fotbalistu, domácí vycítili šanci na vítězství. Hosty tato nepříjemná situace ale nezaskočila a čtvrt hodiny před koncem po skrumáži vyrovnali Hanákem. Závěr přece jen zvládli lépe Bratřejovští, když po pěkné akci zajistil vítěznou trefu domácích Petr Gerža. Následný tlak soupeře již vyrovnání nepřinesl.

Branky: 32. P. Chromčák, 85. P.Gerža – 75. P. Hanák. Rozhodčí: Frýbort – Murka, Vyoral, 70 diváků. Bratřejov: Bargl L. – Bargl R., Janeczko, Chromčák, Polčák, Pilčík, Tomšů Š., Tomšů P., Tomšů M., Kalenda, Gerža. Střídali: Černý, Tomšů J. Ludkovice: Mikel R. – Mikel P., Kunorza, Mikel T., Suchý, Bartoš, Brebič, Mikel S., Hamouz, Gregor, Gavenda. Střídali: Talaš, Kunorza F., Hanák.

LÍPA – NEVŠOVÁ 3:1 (1:1)

První půle byla vyrovnaná. Lípa se ujala vedení po přesném zásahu Procházky. Jejich radost ale dlouho netrvala, ještě do první přestávky totiž Nevšová stihla po střele Münstera srovnat krok. Chvíli po změně stran se dokázal prosadit po centru Koutného záložník Spáčil a získal zpět vedení domácím. Hosté začali být aktivnější, ale snahu o vyrovnání zarazil z brejku opět Procházka. Nevšové o víkendu na půdě Lípy scházela přesnější muška, vždyť během zápasu orazítkovala břevno a tyčku domácí svatyně.

Branky: Procházka 2, Spáčil – Münster. Rozhodčí: L. Hruška – Balušek, Řičánek, 100 diváků. Lípa: Křížka – Dobízl, Drga, Hlavinka, Kořének, Šuba J., Branný, Spáčil, Koutný, Procházka, Šimek. Na střídání: Ušela, Skula, Haferník, Červenka, Kegler, Šuba A. Nevšová: Čupalka – Münster P., Tulpa, Münster T., Kaša, Janáček, Vašička, Juriga, Hájaek, Srcháček, Šoman. Střídali: Rak, Černík.

DOLNÍ LHOTA – KAŠAVA 7:1 (4:0)

Domácí nastoupili bez dvou hráčů základní sestavy a po nevydařeném zápase na Mladcové chtěli před domácím publikem získat všechny body. Začátek tomu také nasvědčoval a hned v úvodu kopali několik rohů po sobě. Z následujícího tlaku Dolní Lhota získala po trefách Šenovského a Hlavičky potřebný klid. Ještě v prvním dějství se zranil dobře hrající Križko a střídající Vojtěšek hned po minutě na hřišti zvýšil na 3:0. Ještě do přestávky o osudu zápasu rozhodl čtvrtou trefou do sítě Kašavy Pastorek. Po změně stran se hra vyrovnala a hosté Zbrankem snížili na 4:1. Chvíli nato domácí Martinka nedal penaltu, což ale Lhoťanům nevadilo, protože ve zbytku času zvýraznili své zasloužené vítězství dalšími třemi góly.

Branky: Pastorek 2, Šenovský, Hlavička, Vojtěšek, Lysák, Repatý – Zbranek. Rozhodčí: Pavliš – Pospíšil, Měřička. Dolní Lhota: Mascai – Deml, Martinka, Martinec, Lysák, Repatý, Križko, Doruška, Šenovský, Pastorek,Hlavička. Střídali: Vojtěšek, Januška. Kašava: Kráčalík – Tomeček, Slováček, Zbranek Jiří, Zbranek Pavel, Zbranek Petr, Krist, Krčma, Kaška, Gavenda, Orsák. Střídal: Kaška.

NÁVOJNÁ – MLADCOVÁ B 7:3 (3:3)

Domácí měli výborný nástup. Než se soupeř pořádně rozkoukal, prohrával po dvou rohových kopech ve druhé minutě 0:2. Po čtvrthodině hry po řadě šancí na obou stranách ještě vedla Návojná 3:1, ovšem poté rezerva Mladcové zabrala a do přestávky dokázala srovnat i výsledkově krok! Po změně stran ale nedokázala navázat na svůj výkon. Druhá půle totiž byla plně v režii domácích. Po dvou gólech Pavla Řeháka, trefě jeho jmenovce Josefa a dorostence Filipa Líni Návojná uzavřela skóre na konečných 7:3. V domácím dresu se blýskli mladí dorostenci, kteří odehráli výborné utkání.

Branky: Řehák J. 2, Řehák P. 2, Pavlík, Ptáček, Líňa – Tkáč 2, Vývlečka. Rozhodčí: Lebloch – Michal Frajt, Miklas, 100 diváků. Návojná: Šenkeřík J. – Pavlík, Šánek, Bartoška, Šenkeřík A. – Macháč, Řehák P., Vaněk, Naňák – Ptáček, Řehák J. Střídali: Surý, Líňa, Šánek A.Sestavu Mladcové B domácí nedodali.

Vedoucí fyzioterapeutka Kroměřížské nemocnice Pavla Zemanová

Autogramiáda jezdců Barum Czech Rally Zlín 2017 v obchodním centu Zlaté jablko ve Zlíně.
19

Obchodní centrum hostilo autogramiádu k Barumce

Bratři Bukartsové naskočili s Honejskem. Mohlo by to fungovat, myslí si Hamrlík

V pondělí se představil a v úterý už naskočil Rihards Bukarts vedle svého bratra Robertse v první formaci vedené Antonínem Honejskem v přípravném zápase proti Pardubicím. Spolupráce nově složené lotyšsko-české útočné formace však k výhře nevedla a ševci prohráli 3:5. O tři vstřelené góly Zlína se postarali jiní.