OP: fotbalisté Tečovic odmítli klidnější zimu

Zlínsko /FOTOGALERIE/ – Šlágr závěrečného kola podzimu v Tečovicích domácí nezvládli. Udrželi se sice v čele soutěže, ovšem kvůli porážce s rivalem ze Štípy bude jejich náskok během zimní přestávky pouze jednobodový.

9.11.2010

Utkání okresního přeboru Zlín v Tečovicích, kde domácí fotbalisté (v modrém) doma podlehlí štípě 0:3. Foto: DENÍK / Petr Kučerka

Díky výhrám Tlumačova a Jaroslavic se celé čelo tabulky vyrovnalo, což dává odvet jistotu dramatických bojů o postupovou příčku. Naopak na samém chvostu přezimuje Kašava, nahnuto to má i rezerva Napajedel, která o víkendu utržila další debakl, tentokráte na půdě Ludkovic, odkud si odvezla devítigólový příděl.

TEČOVICE – ŠTÍPA 0:3 (0:1)

Poslední utkání podzimu se domácím nevydařilo. První půle byla sice vyrovnaná, Tečovičtí ale zahodili dvě šance včetně nastřelené tyče. Vedení se tak ujala Štípa zásluhou Sovjáka. Myšlenky na zvrat utnuli hosté dvě minuty po změně stran, kdy Beránek zvýšil jejich vedení na 2:0. Tečovičtí totiž znervózněli, otevřeli obranu a dílo zkázy dokonal třetí brankou hostující Julina. Byla to teprve druhá prohra Bivoje, do jarní sezony jdou z prvního místa, a proto panuje v Tečovicích spokojenost.

Branky: Sovják, Beránek, Julina. Rozhodčí: Korch – Basel, Vyoral. Tečovice: Mahdal – Sedláček R., Družbík, Křen, Sedláček P., Bořuta, Pala, Ondík, Frkal, Šnajdr, Ševčík. Střídali: Poulíček, Utínek, Prokop. Štípa: Langer – Murka, Štefan, Kolínek, Voráč, Krahula M., Julina, Kutra, Krahula E., Sovják, Beránek. Střídali: Hrančík L., Šebík, Hrančík M.

JAROSLAVICE – HVOZDNÁ 2:0 (0:0)

Utkání se hrálo za silného větru. I když domácí museli v prvním poločas bojovat s protivětrem, měli více ze hry a vytvořili si dvě brankové šance, které ale nedokázali využít. Hosté ohrozili branku soupeře pouze krásnou střelou, kterou vyrazil brankař Žbel. Druhý poločase začali Jaroslavičtí tlakem a po hodině hry, když byl brankář hostů už překonaný, zalehl obránce Hvozdné míč na brankové čáře. Domácí se dožadovali pokutového kopu, ale rozhodčí jejich snahu nevyslyšel. I dál se Jaroslavičtí snažili o vstřelení gólu, o který se až v 77. minutě postaral Hrazdira. Hvozdná se po obdržené brance se snažila o vyrovnání, ale soupeř ji vůbec k ničemu nepustil. Domácí si vytvořili ještě jednu gólovou šanci, kterou opět neproměnili. Až minutu před koncem se o pojištění vítězství Jaroslavic postaral přesně mířenou hlavičkou Borský.

Branky: Hrazdira, Borský. Rozhodčí: Schmid – Šerý, Dvořák. Jaroslavice: Žbel – Tomeček, Podéšť, Zelík, Červenka, Sviečka, Polách, Fajgara, Dudr, Švach, Hrazdira. Střídali: Peňas, Borský, Nagy. Hvozdná: Polepil – Sovadina T., Knápek, Hanzlík, Tomšů, Sovadina M., Pavel, Lošťák, Válek, Juřík R., Polách. Střídali: Chromek, Langr, Řihák.

VYSOKÉ POLE – SEHRADICE 3:1 (2:0)

K vidění byl zápas rozdílných poločasů. V prvním dějství měli více ze hry Sehradičtí, přičemž jenom střelecká smůla ochránila soupeře od inkasování branky. Přesto to byli právě domácí, kteří šli do kabin s dvoubrankovým náskokem, když nejprve skóroval Dorůška a pět minut před přestávkou zvyšoval Mosgva hlavou. Do druhého poločasu domácí zvýšili důraz, přebrali iniciativu, vytvářeli si další šance, ale až pět minut před koncem definitivně uklidnil své spoluhráče P. Machů – 3:0. V samém závěru vstřelil čestný úspěch Sehradic Dobrota.

Branky: Mosgva, Dorůška J., Machů P. – Dobrota. Rozhodčí: Zbranek – Mikulík, Macháč. Vysoké Pole: Dorůška L. – Stružka, Dorůška P., Machů P., Zámečník, Polách, Mosgva, Ruman, Dorůška J., Machů R., Andrýsek. Střídali: Machů V., Čech, Machů T. Sehradice: Uhřík – Plášek, Žebráček, Žáček V., Klein, Okénka, Zavadil, Sochora, Dobrota, Žáček M., Nášel. Střídal: Krejčiřík.

LUDKOVICE – NAPAJEDLA B 9:2 (6:1)

Diváci ještě ani nedosedli do lavic a Ludkovice vedly 1:0. Po faulu v pokutovém území však hosté z penalty srovnali. Poté bylo na hřišti vidět řadu pěkných akcí Ludkovic, výsledkem čehož bylo jednoznačné vedení. Brankostroj se zastavil v prvním poločase na čísle šest, a to domácí ještě neproměnili pokutový kop. Do druhého dějství vstoupila rezerva Napajedel svižněji a dokázala snížit nepříznivý stav po hrubé chybě obrany. Následně hra upadla do průměru. Domácí střelci se probrali až v závěru, kdy konečné skóre zastavili na devíti vstřelených brankách. Skandující diváci se desátého gólu nedočkali. V Ludkovicích bylo zakončení podzimní části sezony ve velkém poklidu a již nyní se fanoušci těší na jarní odvety.

Branky: Gavenda 3, Hamouz 2, Čech, Kunorza M., Šimr, Talaš – Janča, Režný. Rozhodčí: Mikeska – Belka, Veselý. Ludkovice: Mikel R. – Bartoš, Kunorza M., Dvorník, Suchý, Čech, Štěpáník, Mikel S., Hamouz, Kunorza F., Gavenda. Střídali: Talaš, Štěpánů, Šimr. Napajedla B: Koutník L. – Hetmer, Havránek, Říčař, Dohnal, Režný, Vavruša, Janča, Ratiborský P., Benedikt, Trvaj. Střídali: Koutník P., Ratiborský P.

KOSTELEC – TLUMAČOV 0:1 (0:1)

O výsledku rozhodla již 7. minuta, kdy Tlumačovští po rychlém zahrání standardní situace vstřelili gól Psotou. Domácí si sice do přestávky vypracovali dvě „tutovky“, ty ale nedokázali proměnit. Celkový obraz hry byl ovšem vyrovnaný se šancemi na obou stranách, jenže dobře hrající obrany a nemohoucnost střelců nezměnily výsledek. Hostující tým z Tlumačova mohl pojistit výsledek několik minut před koncem z přísně nařízeného pokutového kopu, ovšem Máčala trefil tyč.

Branka: Psota. Rozhodčí: Ševčík – Matucha, Novotný. Kostelec: Kupka – Kolář L., Vaculík, Staněk, Nedbálek, Grác, Korvas, Bačák, Vančík, Novotný, Krhůtek. Střídal: Mezírka. Tlumačov: Škrabal – Tyl R., Máčala, Juhaňák, Zálešák, Ulman, Malý, Psota, Tyl J., Jonášek, Otevřel. Střídal: Mouka.

BYLNICE – KAŠAVA 1:0 (0:0)

Domácí začali aktivně, což jim vydrželo po celé utkání. V prvním poločase si Bylnice vytvořila několik příležitostí, které ovšem nedokázala proměnit. I po změně stran se obraz hry nezměnil, domácí hráli aktivně a zatlačili soupeře před jejich pokutové území. O výsledku nakonec rozhodla až 88. minuta, kdy Bylničtí proměnili pokutový kop za faul obránce. Přestože domácí nevstřelili branku ze hry, vítězství si za předvedený výkon zasloužili.

Branka: Tkadlec. Rozhodčí: Měřička – Zikmund. Bylnice: Hudeček – Hořák K., Machů, Ptáček, Polách, Tkadlec, Hořák J., Lysák, Bartozel, Divoš, Vaněk. Kašava: Kráčalík – Tomeček, Mikač, Zbranek P., Zbranek P., Šarman, Křižka, Mahďák, Gavenda, Horsák, Král. Střídali: Pospíšil, Marušák, Čapák.

VESELÁ – DOLNÍ LHOTA 2:1 (0:0)

Zkušená Dolní Lhota vyrukovala s důraznou tvrdou hrou a mladíkům soupeře toho moc v prvním dějství nedovolila. Kvalitě hry ublížil silný vítr, jehož výhodu v zádech měli do poločasu domácí, ale nevyužili jí. Přesnost pasů a centrů vítr měnil, a tak dlouho obě obrany nepustily útočníky do vážnějších akcí. Změnu přinesla až 65. minuta, kdy brankář Šenkeřík neudržel pod kontrolou míč po trestném kopu a domácí stoper Divoký zareagoval dříve než obrana soupeře a ve skluzu dostal míč do sítě. Kdo čekal zvýšenou aktivitu soupeře a otevření hry, byl zklamán. Na kopačky Veselé se naopak vrátilo sebevědomí a jejich hráči hru kontrolovali. Když už se zdálo, že je o výsledku rozhodnuto, přišla 83. minuta, kdy obrana Veselé nepokryla centr z levé strany a volný, nikým nehlídaný obávaný střelec soupeře Smolík ze tří kroků s přehledem placírkou k tyči vyrovnal. Veselá ale nesložila zbraně a v závěrečném tlaku po kombinaci Červenky s Bořuckým dvě minuty před koncem polovysokou střelou z pravé strany Bořucký rozhodl. Domácí tak vyšli vítězně už ze sedmého zápasu v řadě!

Branky: Divoký, Bořucký – Smolík. Rozhodčí: Frajt – Máčalík, Zbranek. Veselá: Červenka – Polák R., Odstrčilík, Divoký, Čoček, Bodlák, Dlouhý, Dlabaja, Hubáček, Polák J., Bořucký. Střídali: Bednařík, Červenka, Vrla. Dolní Lhota: Šenkeřík – Martinka, Martinec, Lysák, Belžík, Križko, Šůstek, Hlavička, Pleša, Deml, Smolík. Střídali: Jakubčák.

Potvrzeno. Holík se dohodl s Čerepovcem. Jdu to zkusit, prohodil reprezentant

O svátcích vyrazí do ulic Zlína a Otrokovic historické vozy MHD. Na snímku trolejbus Tr9.

O svátečních dnech vyjedou do ulic Zlína a Otrokovic historická vozidla DSZO

Voda z vlastní studny - na kolik přijde

Pokud máme příhodné podmínky na zahradě nebo jiném pozemku pro vybudování studny (o potřebných podmínkách pro stavbu studny jsme psali zde) a jsme rozhodnuti studnu zřídit, udělejme si nejprve velmi přibližnou kalkulaci, na kolik to všechno přijde.

Zloděj se vloupal na benzinku v Lutonině. Policie žádá svědky o pomoc

Škodu za 140 tisíc korun způsobil zloděj, který se v pondělí vloupal na benzinku v Lutonině. Ukradl téměř 73 tisíc korun v hotovosti a poškozením zařízení čerpací stanice způsobil škodu minimálně 66 tisíc korun. Lapkovi hrozí až pět let za mřížemi.

Nebuďte na demenci sami! Naděje otevřela poradenské centrum ve Zlíně

Přibývá dlouhověkých seniorů a bohužel přibývá také lidí s Alzheimerovou nemocí. Její průběh může být nečekaně rychlý. „Naše babička se jednoho dne rozčílila a najednou se něco stalo – začala zapomínat a změnila se jí povaha," popsala svou zkušenost Pavlína Odvárková.

Fotbalisté Zlína jsou v pohárovém finále! Vyhráli na Slavii

Fotbalisté Zlína přepisují dějiny! Poprvé v české historii si zahrají o pohárovou trofej! V semifinále MOL Cupu zaskočili v Edenu Slavii a po zásluze vyhráli 1:0. Šťastným střelcem, který přiblížil ševce k branám Evropské ligy, se stal záložník Lukáš Holík. Ve 31. minutě zužitkoval nahrávku Traorého.