BYLNICE – LUHAČOVICE 3:6 (1:1)

Domácí fotbalisté drželi s favoritem krok hlavně v prvním poločase. Bylnici poslal do vedení ve 13. minutě Hořák. Luhačovické béčko skóre srovnalo až v závěru první půle, kdy se prosadil Jelínek. Vedoucí tým soutěže se pořádně rozehrál až po přestávce. Krátce po změně stran se trefil Ďurďa a hosté vedli. Na 3:1 zvýšil Michna a další úder zasadil soupeři Švec. Hráči Bylnice to nezabalili a rovněž se snažili útočit. Z penalty snížil Hudeček. Luhačovičtí fotbalisté ale měli zápas pod kontrolou. Na 5:2 zvyšoval Švec, v závěru se trefil ještě Ďurďa. Domácí tým stačil debakl pouze zmírnit, když porážku korigoval Sucháček.

Branky: 13. Josef Hořák, 61. Denis Hudeček z penalty, 87. Radim Sucháček - 47. a 84. Lukáš Ďurďa, 59. a 66. Michal Švec, 40. Jan Jelínek, 55. Lukáš Michna. Rozhodčí: Goňa: Diváci: 120.

KOSTELEC – NEDAŠOVA LHOTA 11:1 (3:0)

Druhý Kostelec si v posledním kole připsal nejvyšší výhru sezony. Na debaklu Nedašovy Lhoty se sedmi góly podílel kanonýr Radek Novotný. Zkušený útočník poprvé udeřil v 9: minutě. Druhý úder zasadil protivníkovi Dočkal. Novotný pak přidal třetí gól a bylo hotovo. Druhý půle se změnila ve střeleckou exhibici dvou fotbalistů. Nejprve skóroval Novotný, pak Prchal. Koncert těchto dvou hráčů narušil pouze hostující Pacík, který zaznamenal čestný úspěch Nedašovy Lhoty.

Branky: 9., 23., 48., 60., 72., 79. a 86. Radek Novotný, 50., 75. a 83. Jakub Prchal, 12. Petr Dočkal - 74. Jakub Pacík. Rozhodčí: Šebesta. Diváci: 95.

Fotbalisté Zlína (ve žlutých dresech) v úvodním letním přípravném zápase remizovali na hřišti ve Spytihněvi s druholigovým Znojmem 0:0.
Bílek zkoušel rozestavení se třemi obránci. Ševci se Znojmem remizovali

SK ZLÍN 1931 – Štípa 2:7 (2:4)

Paseky nezvládly závěrečnou bitvu se Štípou a po kruté porážce sestupují do třetí třídy. Střelcem utkání byl hostující Marek Šimek, který se blýskl čtyřmi brankami. „Výsledek je sice divoký, ale docela odpovídá tomu, co se na hřišti dělo. Soupeř se snažil, ale měl poměrně děravou obranu. My jsme měli šance i na další góly. Klidně jsme mohli vyhrát ještě vyšším rozdílem,“ říká hrdina střetnutí. Šimek poprvé skóroval v 11. minutě. Na 2:0 zvýšil Roman Holík, který bezpečně proměnil pokutový kop. Domácí vzápětí po trefě Pecníka snížili, ale Šimek s Dlabajou vrátil hostům tříbrankový náskok. Ještě do přestávky však snížil domácí Langr. Hráči Štípy měli i po změně stran navrch a nekompromisně trestali chyby v otevřené soupeřově defenzivě. Šimek ve 47. minutě završil hattrick a vzápětí vstřelil svůj čtvrtý gól v zápase. Triumf Štípy završil Tomáš Holík. Osud Pasek byl zpečetěn.

Branky: 25. Tomáš Pecník, 36. Aleš Langr - 11., 27., 47. a 48. Marek Šimek, 19. Roman Holík z penalty, 29. Milan Dlabaja, 73. Tomáš Holík. Rozhodčí: Kadlčák. Diváci: 120.

POZLOVICE – NÁVOJNÁ 2:3 NA PENALTY (1:1)

Souboj v Pozlovicích rozhodly až pokutové kopy. Stovka diváků viděla v základní hrací době slušný fotbal a čtyři branka. V prvním poločase se oba týmy prosadily jednou. Pozlovice poslal do vedení Stolařík, za hosty odpověděl Naňák. I ve druhém poločase oba týmy několikrát zahrozily. Pozlovice přiblížil výhře Vrátník, který v 74. minutě strhl vedení ma domácí stranu. Návojná se ale nevzdala a v hektickém závěru výsledek srovnala. Prosadil se Bělaška. Oblíbené penalty vyšly lépe hostům, kteří v nich brali bod navíc.

Branky: 6. Jaromír Stolařík, 74. René Vrátník - 9. Jaroslav Naňák, 90. Martin Bělaška. Rozhodčí: Malota. Diváci: 100:

Krajský přebor žen Brumov - Lužkovice
Titul v ženském fotbalovém krajském přeboru slaví Holešovské holky

MYSLOČOVICE – DOLNÍ LHOTA 2:3 (0:3)

Dolní Lhota zvítězila v Mysločovicích. Namočení hosté nedělní duel rozhodli třemi brankami v první půli. Už v 11. minutě proměnil penalty Jindřich Hrnčiřík, který vzápětí skóroval podruhé a Dolní Lhota vedla 2:0. Po půlhodině hry se prosadil i Štěpán Hrnčiřík. Hotovo ale ještě nebylo. Mysločovice se totiž ve druhé půli vrátily zpět do zápasu. Nejprve snížil Holman, pak si dal hostující Urubek vlastní gól a Dolní Lhota se začala strachovat. Domácí fotbalisté se dál tlačili do zakončení, na vyrovnání už ale nedosáhli.

Branky: 51. David Holman, 60. Petr Urubek vlastní - 11. z penalty a 17. Jindřich Hrnčiřík, 32. Štěpán Hrnčiřík. Rozhodčí: Frajt. Diváci: 80.

ÚJEZD – MLADCOVÁ B 2:0 (0:0)

Jako den a noc byly toto jaro výkony Újezda .Pokud hrál doma, tak hráči ukazovali co umí a dovedou v plné parádě. Venku naopak dokázali vyhrát jediný zápas jinak pokaždé odjeli s prázdnou. Toto se potvrdilo i v domácím zápase kdy od začátku se na branku Mladcové valil útok za útokem ale bez gólového efektu. Střelecky se trápil zejména agilní Struška, který předvedl jeden ze svých nejlepších jarních výkonů . Hosté zahrozili jedním závarem u tyčky a jedním přímým kopem za celý první poločas. V druhé půli se už hrálo v podstatě na jednu bránu ale střelecky se domácí prosadili až v posledních deseti minutách , kdy vyboxovaný míč gólmanem Čechmánkem si před ním dokázal pokrýt Kovář a z otočky přesnou střelou k tyči prolomil střelecké trápení domácích. Chvíli na to utekl po levé straně Hlavička a jeho přesnou přihrávku zužitkoval kapitán Bělaška.

Ševci začnou novou sezonu doma proti Mladé Boleslavi, Slovácko jede na Bohemku

Újezd na závěr sezony porazil béčko Mladcové. Tradiční problémy se sestavou hostujícího mužstva tentokrát ještě zvýraznil souběh zápasu s utkáním áčka. Začalo se z obou stran opatrně, ale domácí se postupně začali tlačit do útoku a ke konci poločasu měli šance, ovšem hostující obrana a brankář Čechmánek vše stačili uhasit. „Nedařilo se nám vepředu, nebyla tam jiskra,“ uvedl místopředseda klubu FK Mladcová Radek Klepal. „V průběhu druhé půle jsme se většinou bránili, šance domácích narůstaly a Denis Čechmánek v naší brance zabránil dvěma gólům,“ pokračuje v hodnocení. V závěru utkání ale přišla klasická pětiminutovka hostů a bylo vymalováno. Nejprve se prosadil Kovář, vzápětí udeřil Belžík. „Naši hráči v rámci možností bojovali, bohužel naše dvě šance zůstaly nevyužity, zatímco domácí ze svých sedmi dvě dokázali využít a zasloužené tak zvítězili. Překvapil nás všechny výkon sudího Uhlára, kterého chválil i trenér Pavel Matula,“ dodal Klepal.

Branky: 83. Štěpán Kovář, 87. Petr Belžík. Rozhodčí: Uhlár. Diváci: 50.

POTEČ – ROKYTNICE 7:0 (3:0)

Fotbalisté Poteče si na závěr sezony s chutí zastříleli. Hosté z Rokytnice jsou dávno smíření se sestupem, v posledním kole plnili spíše roli komparzu. Domácí byli od začátku herně lepší a na trávníku kralovali. Skóre otevřel Faldík. Druhý gól přidal Novosád a na poločasových 3:0 upravil Faldík. Kanonáda pokračovala i po změně stran. Na začátku druhé půle si dal Pešek vlastní gól, pak dvakrát v krátkém sledu skóroval Masař. Triumf Poteče završil Procházka, který proměnil pokutový kop. Hosté se na výraznější odpor nezmohli.

Branky: 13. a 19. Libor Faldík, 15. David Novosád, 48. Tomáš Pešek vlastní, 53. a 61. Vlastimil Masař, 85. Lubomír Procházka z penalty. Rozhodčí: Kolář. Diváci: 160.

1. Luhačovice B 26 21 2 2 1 137:29 69
2. Kostelec 26 17 3 1 5 92:31 58
3. Štípa 26 9 6 2 9 51:56 41
4. Návojná 26 9 4 5 8 66:50 40
5. Mysločovice 26 10 2 4 10 55:53 38
6. Mladcová B 26 10 3 2 11 57:60 38
7. Bylnice 26 9 5 1 11 63:67 38
8. Újezd 26 12 1 0 13 57:78 38