OP: Nevšová dvakrát vyrovnala, potřetí už nikoliv

Region – Ačkoliv terény o víkendu líbivému fotbalu rozhodně nepřály, ve 14. kole okresního přeboru se střelci činili. Hned deset branek si užili diváci v Dolní Lhotě, kde domácí přestříleli Lípu.

12.11.2013

OP: Louky - TlumačovFoto: DENÍK/Robert Štach

Tlumačov si kanonádou v Loukách pojistil před zimní přestávkou vedení v tabulce. Po pěti brankách pak do sítí svých soupeřů nasázely také béčko Mladcové a Ludkovice.

BRATŘEJOV – VESELÁ 1:7 (1:4)

Po opatrném začátku utkání jako první udeřili hosté v 10. minutě Machalíčkem – 0:1. V dalším průběhu se domácí snažili o vyrovnání, což se jim ve 27. minutě podařilo Štěpánem Tomšů. Jenže radost Bratřejova netrvala dlouho a Veselá se znovu ujala vedení Dlabajou. Do konce prvního poločasu ještě hosté zvýšili na 1:4. Když na začátku druhého poločasu Veselá vsítila pátou branku, bylo o zápase rozhodnuto.Utkání se pak dohrávalo v poklidném tempu, domácím se zkorigovat výsledek nepodařilo, naopak hosté v závěru navýšili na konečných 1:7.

Branky: Tomšů S. – Žůrek 2, Dlabaja 2, Manďák, Machalíček, Sedláček. Rozhodčí: Ambroz – Kop, Lekeš. Diváci: 100. Bratřejov: Hrachový – Slezák, Bargl, Janeczko, Chromčák, Polčák, Gerža D., Tomšů Š., Tomšů M., Kalenda, Gerža P. Střídali: Tomšů J., Černý. Veselá: Červenka, Křižka, Divoký, Mahďák, Bodlák, Čoček, Dlabaja, Dlouhý, Machalíček, Odstrčilík, Žůrek. Střídali: Večeřa, Sedláček, Mikšík, Žaludek.

LOUKY – TLUMAČOV 2:7 (2:4)

Na těžkém terénu stačily Louky na soupeře jen v úvodu. Za zmínku stojí ze strany domácích v první půli podařený přímý kop Podaného, jenž trefil horní roh branky hostů a srovnal na 1:1. K němu se přidal ještě Michalovský, ale to bylo ze strany domácích vše. Naopak Tlumačov přečísloval domácí před brankou po skrumážích i po rohových kopech a s chutí si zastřílel. Poslední tým tabulky se ještě pokusil na začátku druhé půle lídra zatlačit, vypracoval si solidní šance, hosty však podržel gólman Škrabal. V době, kdy kontaktní branka opravdu visela ve vzduchu, však na opačné straně chyboval Hodulík, jenž si srazil střelu téměř z nulového úhlu do vlastní brány a tím byl odpor Louk definitivně zlomen.

Branky: Podaný, Michalovský – Duroň 3, Máčala 2, Mouka J., Psota. Diváci: 80. Louky: Hodulík – Písklák, Mikač, Plachý, Bača, Lendler, Podaný, Landt, Laciga, Vašek, Michlovský. Střídali: Kadlík, Kolomazník, Machala, Winter, Běťák, Valerián. Trenér: Podaný. Tlumačov: Škrabal – Tyl, Juhaňák, Mouka, Duroň, Malý, Mudřík, Zálešák, Psota, Máčala, Jonášek J. Střídali: Barwig, Jonášek Z., Švenda, Otevřel.

NÁVOJNÁ – BYLNICE 1:1 (0:1)

Valašské derby, které bývá většinou vyrovnané, se tentokrát odehrálo v plné režii domácích, čemuž ale konečný výsledek neodpovídá. Návojná soupeře celý zápas přehrávala, vytvořila si nespočet akcí, ale buďto střelecká nemohoucnost, nebo nedostatek štěstí jí nedovolily dát víc než jednu branku v úplném závěru. To ovšem domácím stačilo jen na bod. Bylnici se totiž podařilo dát z ojedinělé akce branku již v prvním poločase. Domácí se tedy s podzimní částí sezony rozloučili výborným výkonem, ale jen remízou.

Branky: Surý – Hudeček Denis. Návojná: Šenkeřík – Lorenc, Vaněk Miroslav, Pavlík, Šánek – Surý, Macháč, Ptáček, Vaněk Martin – Janáč, Šenkeřík A. Střídali: Naňák, Řehák J.

NEVŠOVÁ – VYSOKÉ POLE 2:3 (1:1)

V úvodu se hrál rychlý a kombinační fotbal se šancemi na obou stranách a do 20. minuty byly hra i skóre vyrovnané. Ve 23. minutě zahrávali hosté z Vysokého Pole rohový kop, kdy se po centru Zichy na přední tyči prosadil hlavou Doruška. Hosté se však z vedení příliš dlouho neradovali, neboť o pět minut později domácí ze stejné standardní situace srovnali. Ve vápně si udělal prostor Tomšů a nemýlil se. S blížícím se koncem poločasu docházely Nevšové na těžkém terénu síly a spíše se již zaměřila na nakopávané míče a brejkové situace. Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté. Janoš se dostal ve velkém vápně před domácího obránce a ten ho stáhl k zemi. Nařízenou penaltu pak proměnil David Zicha. Nevšová však bojovala a vedení hostům ponechala opět pouze pět minut. Tentokrát ve vápně fauloval hostující Petr Zicha a kanonýr Tomšů tvrdou střelou z penalty k levé tyči srovnal stav utkání na 2:2. Nicméně Vysoké Pole si za deset minut vzalo hezkou souhrou vedení zpět. Polách přenechal míč Doruškovi a ten s rozmyslem umístil míč k tyči. Domácím s přibývajícími minutami docházely síly, a tak si často dopomáhali fauly zejména na Janoše. Po zákrocích na něj putovali předčasně pod sprchy hned dva nevšovští fotbalisté včetně kapitána Münstera. Vysoké Pole mohlo v závěru své vedení ještě pojistit, žádnou z šancí již ale neproměnilo. Přesto si hosté odvážejí tři body.

Branky: Tomšů 2 – Doruška J. 2, Zicha D. Rozhodčí: Frajt, Měrka. Diváci: 200. Nevšová: Čupalka – Častulík, Hájek, Srcháček, Munster P., Munster T., Haša, Čačko, Topič, Šoman, Tomšů. Střídali: Juriga, Balon.

LUDKOVICE – KAŠAVA 5:1 (4:0)

Domácí začali jako z partesu a hru režírovali. Již v páté minutě poslal krásný centr do pokutového území Kunorza, ale následná hlavička skončila těsně nad brankou.

Za pouhé dvě minuty se k trestnému kopu postavil Bartoš a jeho střelu jemně tečoval Gavenda – 1:0. Ludkovice se stále tlačily do vápna a výsledkem bylo zvýšení skóre na 2:0, kdy přesně mířil Hamouz. Střeleckou chuť si zopakoval v 15. minutě opět Gavenda, který zvyšoval na 3:0. Poté si dali domácí střeleckou pauzu, ale atraktivní fotbal předváděli dál. Kašavští se v této době nedostali do vážnější šance, a tak svou suverenitu potvrdil po půlhodině hry Dvorník, který si pohrál s hostující obranou a s přehledem zavěsil – 4:0. Po poločasové přestávce nastoupili borci z Kašavy s úplně jiným elánem a hned po dvou minutách snížili na 1:4. Rázem hosté ožili a bylo jich plné hřiště. Naštěstí pro domácí další šance Kašava neproměnila. Po druhé žluté kartě byl navíc vyloučen hostující Král a to byl konec kašavských nadějí na zvrat utkání. Domácím postupně narůstala křídla a zvláště střely bratří Mikelů jen stěží hostující gólman likvidoval. V samotném závěru utkání se ještě jednou prosadil domácí Gavenda a svým třetím gólem v utkání stanovil výsledek zápasu – 5:1. Za zmínku stojí, že fotbalisté Ludkovic v podzimní části neokusili hořkost porážky na domácím hřišti a v zápasech inkasovali pouze dvě branky. Tato statistika je pro ně zavazující i do jarní části.

Branky: Gavenda 3, Hamouz, Dvorník V. – Kocourek. Rozhodčí: Kolář – Lebloch, Lekeš. ČK: Král. Ludkovice: Mikel R. – Mikel P., Mikel T., Nevařil, Suchý, Bartoš, Dvorník, Mikel S., Hamouz, Kunorza F., Gavenda. Střídali: Kunorza M., Talaš, Janča. Kašava: Krist – Tomeček, Štěpán, Zbranek, Slováček, Krajča, Marušák, Gavenda, Kocourek, Latif, Král. Střídali: Kostrhún, Červenka.

MLADCOVÁ B – ÚJEZD 5:0 (3:0)

Po úvodní desetiminutovce dostali Mladcovští od hostujícího gólmana Fojtíka dárek v podobě nahrávky presujícímu Patákovi, který už si věděl rady a dostal domácí tým do vedení. To za pět minut navýšil ve skluzu skórující Vyvlečka, který dorazil nepřesnou střelu Brhela. Domácí byli stále při chuti, minutu po druhém gólu běžel sám na brankáře Paták, ovšem ani nadvakrát ho tentokrát nepřekonal. V půlce poločasu poslal před branku krásný a přesný centr Polepil a domácí kanonýr Zbořil hlavou zvýšil na 3:0. Tímto skóre skončil i první poločas, když hosté se sice pomalu vzpamatovali, ale vážnější šanci si nevypracovali. Druhá půle začala dvěma úniky mladcovského Patáka, nicméně bez efektu. Újezd pak pomalu získával více ze hry, ale kromě dvou akcí Sucháčka, z nichž první chytil gólman Ondráš a druhé zakončení šlo vedle branky, jej domácí obrana do větší příležitosti nepustila. Na druhé straně utekl opět rychlý Paták a Zbořilovi chyběl k zakončení krok. Na začátku poslední čtvrthodiny přece jen Mladcovští navýšili vedení. Nejprve zakončil krásnou kombinaci na jeden dotek Paták a chvíli nato se prosadil důrazný Koiš. Újezd se pak dostal v závěru ještě do jedné šance, ovšem Struška nedokázal odražený míč z úhlu namířit do branky. Domácí mužstvo tak slaví důležité a vysoké vítězství.

Branky: Paták 2, Zbořil, Koiš, Vývlečka. Rozhodčí: Mikulík – Hrachový, Mikeska. Mladcová B: Ondráš – Brhel (59. M. Lebánek), Hamerník, Konečný, O. Skovajsa, Polepil (69. Kattauer), Koiš, Vyvlečka, Skalník, Paták, Zbořil (79. Kolmačka). Újezd: Fojtík – Maňas, Machač, Sucháček, Belžík (12. Častulík, 61. Juřík), Hujička, Slovák (46. V. Bělaška), T. Bělaška, Drga, Struška, Struhař (85. Strnad).

DOLNÍ LHOTA – LÍPA 6:4 (4:1)

Do utkání vstoupila lépe Dolní Lhota, která se již ve druhé minutě ujala zásluhou Dorušky vedení po skvělé přihrávce od Šenovského. Hosté ale nesložili zbraně a díky Spáčilovi srovnali ve 26. minutě na 1:1. Dále se hrál velmi atraktivní fotbal, který okořenila Dolní Lhota třemi brankami. Nejdříve se trefil po individuální akci Pastorek. Poté rozhodčí odpískal dva pokutové kopy po faulech na domácího Remeše. Obě penalty s přehledem proměnil Martinka. Dolní Lhota i ve druhém poločase začala lépe a Pastorek po dalších dvou vstřelených brankách dovršil hattrick. Mužstvo Lípy dokázalo zápas ještě zdramatizovat, když zásluhou Hlavinky, Spáčila a Križka snížilo konečný stav utkání na 6:4.

Branky: Pastorek 3, Martinka 2, Doruška – Spáčil 2, Křižka V., Hlavinka T. Dolní Lhota: Juráň, Martinka, Repatý (60. Urubek), Martinec, Pleša, Pastorek, Remeš, Januška, Šenovský, Doruška. Lípa: Křižka – Ušela, Kukla, Hlavinka, Šuba, Koutný, Branný, Šimek, Procházka, Spáčil, Mikeska. Střídali: Skula, Křižka, Horný.

Jan Doruška z Vysokého Pole zastínil také Tomšů

Vysoké Pole – Tak to se hned tak nevidí. Nevšová doma prohrála. Nepříliš oblíbený klub mezi soupeři si určitě představoval lepší podzimní rozlučku. Jenomže nebojácní chasníci z Vysokého Pole měli pro strach uděláno. Ani jednou v zápase neprohrávali a díky dvěma gólům Jana Dorušky nakonec favorizovaného soupeře udolali.

„Z Nevšové jsme měli trochu obavy. Víme, že na jejím hřišti se z různých důvodů příliš nevyhrává. Nicméně nám se podařilo sestavit silný kádr, odjeli jsme v plném složení a utkání se nám vydařilo," pochvaloval si hrdina zápasu. „Znovu se tak potvrdilo, že proti silnějším týmům a na venkovních hřištích se nám na podzim daří o něco víc než v minulosti," vypozoroval 22letý fotbalista.

Svůj tým poslal do vedení po rohovém kopu. „Domácí si mě příliš nevšímali. Veškerou pozornost věnovali Janošovi. Mně se střelecky až tolik nedaří, mám hodně školních povinností s bakalářskou prací a nehraji v takové formě jako v předchozích sezonách. Teď jsem toho ale využil a klukům trochu pomohl," pousmál se Doruška.

Rozhodující trefu si pak schoval na druhý poločas, kdy za stavu 2:2 poslal Vysoké Pole už potřetí v zápase do vedení. „Výbornou práci odvedl Jan Zicha. Já jsem pak ve vápně využil toho, že brankoviště bylo hodně podmáčené a gólman na těžkém terénu proti střele po zemi nemohl prakticky nic dělat," prozradil hostující kanonýr, jenž zastínil i domácího snajpra Tomšů.

„Speciálně jsme se na něj nepřipravovali. Dal nám sice dva góly, ale jeden byl z penalty. Důležitější však pro nás bylo, že se mu příliš nedařilo ve hře. Ztrácel hodně balonů, a protože hra Nevšové je postavená pouze na něm, domácí tím dost trpěli. Hráli hodně podrážděně, a přestože nás ke konci z nákopů dostali trochu pod tlak, nebyli ve své kůži," vypozoroval Doruška.

To se potvrdilo i v závěru střetnutí, kdy Nevšová po dvou červených kartách dohrávala pouze v devíti. „Domácí už hodně riskovali, my jsme spoléhali na brejky a soupeř si musel několikrát pomoct fauly. Klobouk dolů před panem rozhodčím, že se nebál v Nevšové pískat rovinu, i když po konci utkání to asi s domácími funkcionáři neměl lehké. Brácha je kapitán, takže vím, co se pak dělo. Ale to není do novin," nechtěl fotbalista, jenž ve Vysokém Poli působí již šestou sezonu, ještě více jitřit emoce.

Raději přehodil na příjemnější téma. A tím je závěrečná. „Čeká nás ukončená ve sklípku. Nebylo to sice podmíněné tímto zápasem, nicméně všichni jsme se chtěli loučit co nejlepším výsledkem, což se povedlo," říká. ⋌(rš)

12.11.2013 VSTUP DO DISKUSE

Dělníci v Otrokovicích opravují chodník v části Trávníky, který je ve směru příjezdu od Kauflandu. Stávající dlažbu kompletně odstraňují.
5

Starý chodník byl už celý zničený, konečně ho opravují

Balóny nad Olomoucí.
46

FOTO, VIDEO: Balonová show ozdobila nebe nad Olomoucí. Podívejte se

Co dělat, aby vás nebolela záda? Funguje Vojtova metoda i pro dospělé? A jak si třeba krátce zacvičit během pracovní doby? Nejen na to se můžete ptát vedoucí fyzioterapeutky Kroměřížské nemocnice Pavly Zemanové. Odpovídat vám bude středu 23. srpna v čase od 10 do 11 hodin.

OBRAZEM: Dožínky Zlínského kraje

Na Velkém náměstí v Kroměříži v sobotu pokračoval hlavní program krajských dožínek. Přihlížející viděli krojovaný průvod, slavnostní zahájení a předání dožínkového věnce krajskému hejtmanovi.

Zoo se raduje z dalších mláďat

Chovatelé ve zlínské zoo mají další důvod k radosti. Početná šedesátičlenná kolonie plameňáků růžových se rozrostla o čtyři mláďata. Malí plameňáci se vylíhli na začátku července a díky skvělé péči rodičů zdárně prospívají. Stejně úspěšně se daří i dvěma malým samečkům u lemurů kata.

Pamětník Jiskry Otrokovice v první lize. Byl to malý zázrak, vzpomíná Gajdůšek

Už jsou v zapomnění. Většina z nich ani nežije. Byli to přitom oni, kdo před 53 lety do Otrokovic přinesli slávu. Na malém stadionku se na škváře kopala první liga. V sezoně 1964/1965 jezdily do míst současného moderního sportovního areálu na Baťově hvězdy tehdejší doby Tomáš Pospíchal, Andrej Kvašňák, Josef Masopust nebo Ivo Viktor.