Naopak béčko Napajedel vyšlo znovu naprázdno a o soutěž níž doprovodí Kostelec. Už jistým postupujícím se staly Sehradice. Definitivu stvrdily domácí výhrou nad třetími Ludkovicemi.

VYSOKÉ POLE – TLUMAČOV 3:1 (3:1)

Zápas začal ve velkém tempu, více ze hry mělo domácí Vysoké Pole. První branka padla již v 5. minutě, když se Tlumačovu nevydařil odkop od vlastní branky a míč se odrazil k Janošovi.

Ten nejprve obehrál obránce a následně umístil míč k tyči, na což Škrabal nedokázal reagovat. Vedení si však domácí dlouho neužili, neboť krásnou střelou z přímého kopu vyrovnal Máčala. V dalších minutách se hrál pohledný technický fotbal, více ze hry přitom mělo Vysoké Pole. Šance, které si postupně vypracovalo, však končily mimo nebo v náruči Škrabala.

Konec poločasu ovšem přinesl dvě rychlé branky, které prakticky rozhodly o celém utkání. Nejprve se Vlček obtočil kolem obránce, který ho následně fauloval. Jelikož se oba nacházeli ve velkém vápně, byl nařízen pokutový kop. K němu se postavil Sucháček a se štěstím proměnil. Za minutu se skóre měnilo ještě jednou.

Při presinku domácích přihrával tlumačovský Ulman gólmanovi, který však míč minul a zastavila ho až síť v brance. Druhý poločas byl již mnohem vyrovnanější a hosté se začali více dostávat do zakončení. Všechny střely však Doruška zlikvidoval. Když pokus pak Máčaly z velké dálky trefil jen tyč a Doruškova střela orazítkovala břevno, skončil zápas 3:1 pro domácí.

Branky: Jánoš, Sucháček, vlastní – Máčala. Rozhodčí: Střelec. Diváci: 173. Vysoké Pole: Doruška L. – Vlček, Sucháček, Novotný, Zicha, Čech, Kristin, Janoš, Trčka, Doruška P., Doruška J. Střídal: Tomšů T. Tlumačov: Škrabal – Ulman, Tyl, Máčala, Juhaňák, Mouka, Malý, Mudřík, Zálešák, Psota, Jonášek, Střídali: Barwig, Ulman, Otevřel.

NEVŠOVÁ – BYLNICE 5:2 (2:1)

Do utkání vstoupili aktivněji domácí a již v 10. minutě se po přihrávce Jurigy pohotově trefil Vašička. Po obdržené brance se hosté rychle oklepali a za pět minut vyrovnali. Poté dokonce zatlačili Nevšovou do defenzivní činnosti. V závěru první půle však opět po přihrávce Jurigy zvýšil vedení domácích Šoman.

Druhá půle začala tlakem Nevšové, která v rychlém sledu přidala do sítě Bylnice tři branky, a odskočila tak na 5:1. I nadále se přitom hrál pohledný, rychlý a kombinační fotbal, hosté měli řadu šancí, kdy dvě z kategorie vyložených vychytal gólman domácích. Branku se Bylnici nakonec podařilo vsítit až z trestného kopu, čímž byl uzavřen gólový účet utkání.

Branky: Vašička 2, Šoman, Tomšů, Martinus – Bobot, Bartozel. Rozhodčí: Kolář. Nevšová: Čupalka – Salvet, Častulík, Srcháček, Műnster P., Juriga, Műnster T., Haviar, Vašička, Tomšů, Šoman. Střídali: Martinus, Malina, Drga M. Bylnice: Šuráň – Machů, Sucháček, Ptáček, Lišík, Tkadlec, Lukaštík, Bartozel, Novák, Macek, Bobot. Střídali: Slováček, Hudeček.

SEHRADICE – LUDKOVICE 4:0 (2:0)

Domácí šli do utkání s vědomím, že vítězství jim zajistí postup do I. B třídy. Po třech minutách začal sehradický sen naplňovat Polášek, jenž otevřel skóre utkání. Domácí měli hru pod kontrolou a po půlhodině Nášel hlavou zvýšil na 2:0. Začátkem druhého poločasu hosté ještě zkoušeli vyvinout tlak na branku Sehradic, ale ty se nenechaly zastrašit a dalšími dvěma zásahy Krejčiříka a Hofschneidera posunuly domácí celek k postupovým oslavám.

Branky: Hofschneider, Polášek, Nášel, Krejčiřík. Rozhodčí: Uhlár – Chytil, Balušek. Sehradice: Kupka – Blažek, Nášel, Žáček V., Řehák M. – Švach, Mikel, Zavadil, Krejčiřík – Pavliš, Polášek. Střídali: Hofschneider, Dobrota, Kovář D. Ludkovice: Mikel R. – Hanák, Gregor, Dvorník, Mikel T., Bartoš, Nevařil, Mikel S., Hamouz, Talaš, Gavenda. Střídal: Mikel M.

KAŠAVA – NAPAJEDLA B 2:1 (2:1)

Kašava se chtěla s domácími fanoušky rozloučit vítězně, a tak hned v úvodu vrhla síly do útoku. Dostávala se do přečíslení, zatlačila soupeře, ale při zakončení si počínali její hráči až příliš zbrkle. V úvodu se béčko Napajedel k ničemu nedostalo, přesto se poprvé v utkání ve 25. minutě rozvlnila síť na druhé straně. Hosté se nákopem dostali do šestnáctky Kašavy, kde si domácí obránce počínal v rozporu s pravidly a sudí Basel nařídil pokutový kop. K pokutovému kopu se postavil Plachý a střelou k tyči jej proměnil. Kašavě uštědřil gólem studenou sprchu. Domácí inkasovaný gól rozhodil, ale závěr první půle patřil nakonec jim.

Nejprve Lativ ve 40. minutě vyrovnal krásnou střelou k tyči. V poslední minutě úvodního dějství si pro změnu nedovoleně počínal hráč Napajedel a i tentokrát byl sudí nekompromisní. Horsák poslal Kašavu z penalty do vedení. Druhý poločas se stal koncertem neproměněných šancí. Co Kašava dokázala zahodit, nad tím diváci jenom žasli. Bylo vidět, že mladým fotbalistům chybí hlavně klid a rozvaha v zakončení. Napajedelští zkoušeli nakopávat míče na vysokého útočníka, ale u něj to také skončilo. Do vyložené šance nebo závaru před Langrem se hosté nedostali. Až pět minut před koncem nechali vyniknout Langra, který zneškodnil střelu mířící k tyči. Kašava tak navázala na dobré výkony pod staronovým trenérem Pavlem Studenkou, jenž přebral mužstvo před šesti zápasy a dokázal hned pětkrát zvítězit.

Branky: Latif, Horsák – Plachý. Rozhodčí: Basel – Varmuža, Balušek. Kašava: Langer – Zbranek Pavel, Macík, Tomeček, Křížka, Krčma, Zbranek Petr, Horsák, Král, Gavenda, Latif. Střídali: Kaška, Krist. Napajedla B: Šrámek – Havránek, Zelinka, Nesta, Ratiborský, Haša, Plachý, Olah, Blažek, Vavruša, Trvaj. Střídali: Gabrhelík, Ratiborský T., Švejčara.

BRATŘEJOV – ÚJEZD 2:1 (2:0)

Vyrovnaný průběh zápasu vydržel do 30. minuty, kdy Daniel Gerža povedenou střelou z dálky otevřel skóre zápasu. O pět minut později domácí znovu jásali. Po závaru před brankou hostů odkopl obránce Újezdu míč tak nešťastně, že trefil svého spoluhráče, od nějž se odrazil balon do vlastní brány. Vstup do druhého poločasu se pro změnu lépe vydařil hostům, kteří snížili Sucháčkem na rozdíl jedné branky. Od té chvíle byl Újezd lepším týmem, měl výraznou převahu, zatímco Bratřejov jen bránil hubený náskok. To se mu zásluhou dobrého výkonu brankáře Hrachového nakonec podařilo.

Branky: Gerža D., vlastní – Sucháček. Rozhodčí: Juřica. Diváci: 100. Bratřejov: Hrachový – Slezák, Pilčík, Janeczko, Chromčák, Gerža D., Světlík, Tomšů P., Tomšů M., Kalenda, Gerža P. Střídali: Tomšů Š., Černý. Újezd: Marcaník – Dohnal, Sucháček, Bělaška T., Belžík, Slovák Z., Hlavička, Slovák B., Struška, Bělaška V., Drga. Střídal: Strnad.

DOLNÍ LHOTA – VESELÁ 0:4 (0:2)

Dohrávka 14. kola začala lépe pro hostující tým, který si hned v úvodu připravil několik šancí, které také zužitkoval. Dolní Lhota si naopak s obranou druhého celku tabulky poradit nedokázala a do zakončení se dostávala jen stěží. Ani druhý poločas nepřinesl žádnou změnu a Veselá, která předvedla pěkný kombinační fotbal, odjížděla po výhře 4:0 se třemi body.

Branky: Čoček, Bodlák, Machalíček, Dočkal. Rozhodčí: Měřička – Frajt, Kop. Dolní Lhota: Holásek – Deml, Pleša, Martinec, Masař, Križko, Pastorek, Doruška, Šenovský, Remeš, Engler. Střídali: Kozubík, Januška, Klein.

LÍPA – KOSTELEC 3:0 (2:0)

Žádné velké fotbalové hody se rozhodně nekonaly. Lípa byla po celý zápas lepší, přesvědčivě zvítězila, nicméně poslední tým tabulky její hráče k příliš velkému výkonu rozhodně nedonutil. Kostelec měl v prvním poločase jedinou příležitost, kterou neproměnil, domácí se prosadili dvakrát. Po samostatné akci otevřel skóre zápasu Procházka a po standardní situaci přidal hlavou druhý gól Simerský. Ve druhé půli Lípa přece jen přidala a utkání měla pod kontrolou, střelecky už se ovšem prosadil pouze Spáčil. V utkání oboustranně slabší úrovně, v němž nepadla jediná karta, se tak naplnily papírové předpoklady.

Branky: Procházka, Simerský, Spáčil. Rozhodčí: Liška. Lípa: Křížka – Nedbálek, Kukla, Simerský, Ušela – Hlavinka, Branný, Šuba, Procházka – Čižmár, Spáčil. Střídali: Dobízl, Pavliš.

Dohrávka 23. kola:

BRATŘEJOV – NEVŠOVÁ 2:2 (0:1)

Bratřejov proti favorizované Nevšové po celý zápas dotahoval. Na hostující straně prokázal své střelecké schopnosti Tomšů, jenž v první půli poslal Nevšovou do vedení. Domácí po změně stran přidali, a přestože jim rozhodčí neuznal dva góly, po centru Daniela Gerži vyrovnal jeho bratr Petr. Utkání dostalo grády a domácí se hnali za záchranou, jenomže hostující Tomšů znovu strhl vedení na stranu Nevšové. Bratřejovu se přesto povedlo kýžený bod získat, když v nastaveném čase znovu Petr Gerža po skrumáži v šestnáctce propasíroval míč do sítě.

Branky: Gerža P. 2 – Tomšů 2. Rozhodčí: Mikeska. Bratřejov: Hrachový – Kalenda, Tomšů M., Chromčák, Černý – Gerža D., Tomšů P., Slezák, Gerža P. – Janeczko, Světlík. Střídali: Tomšů Š., Kadlček.

1. Sehradice 24 20 1 3 62:20 61
2. Veselá 24 16 5 3 50:20 53
3. Ludkovice 24 14 3 7 56:38 45
4. Nevšová 24 10 8 6 63:40 38
5. Tlumačov 24 11 4 9 43:34 37
6. Dolní Lhota 24 11 3 10 63:50 36
7. Vysoké Pole 24 10 3 11 61:63 33
8. Kašava 24 10 3 11 44:60 33