Podkopná Lhota ztratila zápas během čtvrt hodiny

Region – Fotbalisté Kvasic v 15. kole krajské soutěže I. A třídy deklasovali domácí Ořechov rozdílem třídy. Fantastický obrat se podařil Dolní Bečvě, která během 14 minut třemi brankami zmrazila domácí Podkopnou Lhotu.

1.4.2014 1

ilustrační fotoFoto: DENÍK/Martin Břenek

Juřinka pak zvládla lépe přestřelku s hostujícími Vlachovicemi, na které se v tabulce dotáhla rozdílem jediného bodu a Újezdec díky dvěma brankám střídajícího Šmída ve druhém dějství otočil bojovný zápas v Mladcové.

ŠTÍTNÁ N. VL. – V. KLOBOUKY 0:1 (0:1)

Valašské Klobouky utkání rozhodly už v 10. minutě po rohovém kopu, kdy Ptáček šťastnou střelou z úhlu trefil horní růžek domácí branky. První poločas byl herně vyrovnaný. Druhá půle byla již v režii Štítenských, kteří se usilovně snažili o vyrovnání.

Vytvořili si několik gólových šancí, ale když i tu největší zlikvidoval kvalitním zákrokem Michal Marcaník, hosté odjížděli ze Štítné šťastnější.

Branka: Ptáček. Rozhodčí: Dlouhý, 200 diváků. Štítná n. Vl.: Marcanik – Babulík (Šuráň), Kořenek, Chovančík T., Chovančík V., Struhař, Hnaníček M., Hnaníček T., Liška, Vaculík, Šenkeřík (Zvonek). Val. Klobouky: Kolařík, Ptáček, Šuchma, Trnavský, Nahodil, Kristin, Kocourek, Fojtík, Naňák, Kováč, Trojáček. Střídali: Novák, Chovanec, Sáblík, Nedavaška.

PODKOP. LHOTA – DOL. BEČVA 2:3 (1:0)

Podkopná Lhota začala utkání lépe a ve 4. minutě šla do vedení po hlavičce Mahďáka. Dolní Bečva se v první půli jen bránila a domácí si vytvářeli další šance – Mahďák nastřelil břevno a Elšík dvakrát tyč. Skóre se však neměnilo. Druhou půli začali lépe opět hráči domácího celku a v 56. minutě zvýšil Mahďák na 2:0. V rozmezí čtrnácti minut však hosté zápas dokonale otočili a po vstřelené trojici branek si odvezli všechny body.

Branky: Mahďák 2 – Růčka 2, Kozák. Rozhodčí: Dlouhý – Kozubík, Polaštík, 100 diváků. Podkopná Lhota: Valčík, Videman, Staněk, Čunek, Psota, Nevrlka, Holeňák, Minařík, Nedavaška, Mahďák, Elšík, Srovnal.

NEDAŠOV – VIDČE 1:0 (1:0)

Zápas se od samotného začátku nesl v bojovném duchu, kdy hosté hrozili spíše jen ze standardních situací. Ve 39. minutě se radoval o něco lepší celek z Nedašova – hlavou se přesně trefil Šuráň. Ve druhém poločase šli hosté z Vidče do oslabení. Červená karta jim však paradoxně pomohla vyrovnat hru. Do té doby spíše bránící celek začal hrát více dopředu, ale ke srovnání skóre to nestačilo.

Branka: 39. Šuráň P.

BRUMOV B – PODLESÍ 0:3 (0:1)

V prvním poločase se hrálo mezi šestnáctkami bez větších šancí na obou stranách. Podlesí po chybě brumovské obrany vstřelilo gól. Nápor domácích nejprve zastavila branková konstrukce a ve druhé půli pak 55. minuta, kdy rozhodčí vyloučil domácího Zvoníčka za oplácení. Od té doby už Brumov na zvrat neměl a Podlesí přidalo do otevřené obrany ještě 2 branky.

Branky: Zetek, Nosálek, Dvorný. Brumov B: Vypušták, Vaněk, Dorňák, Kiačik, Kříž, Janáč, Zvoníček, Krahula, Novák, Svorada, Macháč. Střídali: Holba, Fojtík, Doležal.

JUŘINKA – VLACHOVICE 4:2 (3:1)

Již ve třetí minutě vybídl Klanica do brejku Žilinského a ten nezaváhal – 1:0. Vlachovičtí se přece jen vyrovnání dočkali – v 16. minutě byl po rohovém kopu přesný Šimoník. O šest minut později strhla Juřinka vedení zpět na svou stranu, když se trefil Škařupa. Ve 28. minutě našel přesným pasem Paťava Vaňka. Ten zdařilou akci ještě vyšperkoval na Šindelka, jenž se střelou k tyči nemýlil – 3:1. V 59. minutě byl vyloučen jeden z hostujících hráčů, přesto však i oslabený celek zápas zdramatizoval. Na 3:2 snižoval znovu Šimoník. Až v poslední minutě utekl obraně Žilinksý a svou druhou brankou v zápase definitivně určil vítězství Juřinky.

Branky: Žilinský 2, Škařupa, Šindelek – Šimoník 2. Juřinka: Pospěch – Paťava (79. Koleček R.), Klanica, Hromádka, Šnajdr, Vaněk, Vadel (68. Kocián), Žilinský, Škařupa, Varga, Šindelek.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Val. Meziříčí B – Zubří 5:0 Kundrát T. 3, Soukup, Malina, Vsetín – Kelč 1:1 Zgarba – Machač,

BOJKOVICE – DOL. NĚMČÍ 3:0 (2:0)

V 11. min. poslal dlouhý pas na pravé křídlo Kříž a Prekop šikovným lobem na dlouhou tyč přehodil gólmana Hájka – 1:0. Bojkovice mohly navýšit své vedení ve 22. minutě – Vacula vyzval precizně kopnutým rohem ke skórování volného Kříže, ten ovšem hlavičkou minul. Ve 25. min. ale domácí hráči vytvořili silný tlak, ke střele se dostal Maštalíř a na jeho tečovanou střelu nemohl gólman Hájek dosáhnout – 2:0. Minutu před koncem první půle zaskočil brankáře Hájka nečekaným lobem z 18 metrů Vacula, Dolní Němčí ovšem zachránilo břevno. Hosté ke konci utkání hru otevřeli, a pro Bojkovické se tak otevřela okénka pro brejky, čehož minutu před koncem využil střídající dorostenec Gago – 3:0.

Branky: 11. Prekop, 25. Maštalíř, 89. Gago. Rozhodčí: Macháč – Měšťánek, Šimoník, 180 diváků. Bojkovice: Mendl – Urubčík (90. Urbánek), Šiška, Kříž, Hanke, Šašinka (65. Kalina), Miča, Vacula, Křižka, Maštalíř (70. Zýka), Prekop (73. Gago). Dol. Němčí: Hájek – Cmol, Pochylý, Krchňáček P. (20. Hlaváček, 83. Stojaspal T I.), Kadlček L., Tinka, Šmehlík, Zimčík, Kadlček T. (75. Podlas), Stojaspal T II, Krchňáček M.

MLADCOVÁ – ÚJEZDEC 2:3 (2:1)

Mladcová se hned v úvodu utkání zásluhou Hrušky ujala vedení – 1:0. Po úvodní čtvrthodině však hosté na pět minut přitlačili Mladcovou a výsledkem tlaku byl vyrovnávací gól Hruboše. V šanci se objevil také Coufalík, ale Dlabač udeřil na druhé straně – 2:1. Druhá půle byla bojovnější, ale šancí ubylo.

Hosté postupně získávali převahu a domácí mužstvo jen převážně bránilo hubený náskok. To se jim nakonec nepodařilo. V 74. minutě stál Šmíd při rohovém kopu na správném místě a bylo znovu srovnáno. V 82. minutě pak tentýž hráč využil nedůsledného obsazování domácí obrany a vystřelil hostům tři body.

Branky: 7. Hruška, 23. Dlabač – 74., 82. Šmíd, 19. Hruboš. Rozhodčí: Novák – Polaštík, Ruman. Mladcová: Zapletal – Konečný, L. Struška, Brhel, L. Hruška, Slobodian, Mich. Dlabač, Julina (86. P. Venený), M. Lebánek (90. Koiš), Dav.Vaněk, Chludil. Újezdec: Konečný – Těthal (87. Gazdík), Coufalík, Mařica, Kobzinek, Vystrčil, Uher (68. Šmíd), Varga (90. Novosad), Hruboš, Bachůrek, Slinták.

NEDACHLEBICE – O. N. VES 0:0

V prvním poločase Nedachlebice neproměnily penaltu Zoubkem, následně pak nezužitkovaly dvě tutové gólové šance. Po celých 45 minut měli domácí více ze hry. Ve druhé půli se hra vyrovnala a naopak se v šancích objevili hosté. Ke konci zápasu dokonce nastřelili tyčku a jen díky brankáři Andrýskovi domácí uhájili remízu.

Rozhodčí: Dostálek – Kostelník, Doležal. Nedachlebice: Andrýsek – Krčmář, Pisklák (89. Bieschel), Chlachula (75. Špičák), Soviš, Bartoš, Zoubek (84. Abrahám), Haša, Brzica (46. Hladiš), Faldyna (88. Marášek), Kaňovský. O. N. Ves: Boček – Vávra, Petratur, Zálešák, Šálek, Jurásek, Galuška, Tvrdoň, Slezák, Pokorný, Straka.

SLUŠOVICE – BŘEZOLUPY 4:0 (3:0)

Domácí dali přesvědčivou výhrou zapomenout na porážku z minulého kola. O výsledku rozhodli svým dobrým výkonem a třemi přesnými zásahy ještě do přestávky.

Branky: Burša 2, Vlachynský, Klimt.

ŽALKOVICE – BAŤOV 1930 1:3 (0:1)

Ve 13. minutě domácí Žalkovice faulovaly před pokutovým územím a z přímého kopu byl soupeř z Baťova neomylný – 0:1. Ve 20. minutě byl sražen také domácí Tabara, ale rozhodčí pokutový kop nenařídil. Ve druhé půlce se domácí obrana nedomluvila s brankářem, čehož hosté využili – 0:2. Do desíti minut se Žalkovickým podařilo snížit na 1:2, úspěšný byl Smékal. Lepší soupeř mohl navýšit skóre odpískanou penaltou, což se také stalo – 1:3. V 75. minutě měli hosté z Baťova tu samou možnost, ale další pokutový kop už nezužitkovali.

Branky: Smékal – Vitásek 3.

OŘECHOV – KVASICE 1:6 (1:1)

V první půli ještě Ořechovští stačili se soupeřem držet krok a z ojedinělé akce šli v 36. minutě do vedení Kapetanovičem. Kvasicím se střelecky nevedlo, ale přesto stačily 2 minuty před koncem prvního dějství náskok domácích srovnat. Po přestávce už hosté na hrací ploše dominovali a výsledkem bylo pět vstřelených branek, střelecky se vedlo hlavně Zapletalíkovi, který překonal domácího gólmana třikrát.

Branky: Kapetanovič – Zapletalík 3, Močička, Lepša, Prešnajder.

HLUK – NIVNICE 2:0 (1:0)

Úvodních dvacet minut patřilo Hluku, kteý šel do vedení rychlou brankou Biháriho už ve 3. minutě. Hostující Nivnice se s postupem času začala osmělovat, ale do šancí se nedostala. Po přestávce domácí vyklidili střed hřiště a hosté se začali tlačit před branku, ale bez vážnějšího zakončení. Tři minuty před koncem základní hrací doby si domácí z brejkové situace pojistili vedení Martišem.

Derby s rezervou Viktorie jsem neměl rád

Otrokovice /ROZHOVOR/ – Před deseti lety rozhodl Michal Vitásek svou brankou v prodloužení o mistrovském titulu pro florbalové mladší žáky Otrokovic. V Žalkovicích v rámci I. A třídy dosáhl kapitán fotbalistů Baťova na další sportovní metu, když mohl poprvé oslavit fotbalový hattrick. Přes svůj mladý věk je osobností týmu nejen na hřišti, ale i v kabině. Spoluhráči na svého kapitána spoléhají.

„Už po zápase proběhla malá oslava se spoluhráči. Já neberu hattrick jako osobní úspěch, ale úspěch celého mužstva. Zapili jsme to nějakým tím pivem, poseděli a rozebrali celý zápas. Důležité bylo, že jsme první jarní zápas venku vyhráli," zdůraznil kapitán Baťova.

Baťov vyhrál v Žalkovicích 3:1 a vy jste se postaral o všechny branky vašeho týmu. Jak jste k němu vlastně přišel?

Bylo to poprvé, kdy jsem v zápase mužské kategorie vstřelil v jednom zápase tři branky. Určitě to nebylo snadné. První gól jsem vstřelil z trestného kopu. Při druhém zaváhala obrana Žalkovic a já jsem toho využil. Třetí branku, která byla vlastně zadarmo, jsem přidal z penalty, na které jsem určen.

Žalkovice hrají o záchranu. Bylo to na hřišti znát?

My jsme šli do zápasu s jasným cílem vyhrát a vůbec jsme si nepřipouštěli, že bychom měli přijít o nějaké body. Domácí se na nerovném hřišti snažili nakopávat dlouhé balony a my jsme se jim přizpůsobili. Na takovém terénu se kombinační fotbal hrát nedal. Žalkovice nám rozhodně nedaly výhru zadarmo.

Po hattricku jste se dostal na čelo klubové tabulky střelců. Budete bojovat o vítězství?

Já vůbec nesleduji, kolik jsem dal gólů. Klubovou tabulku nijak neřeším. Hraji pro tým a tým hraje pro mě. Je úplně jedno, kdo dává góly, hlavně ať vyhráváme a hrajeme dobrý fotbal.

Celý rozhovor si můžete přečíst v úterním vydání Zlínského Deníku.

Autor: Libor Kopčil, Redakce