Poslední orli šokovali druhé Morkovice

Region – Pouze polovinu z osmi zápasů prvního jarního kola dovolilo sehrát nepříznivé počasí. Pro nezpůsobilý terén byly odleženy duely Kateřinice – Vsetín, Spytihněv – Provodov, O. N. Ves – Holešov a Vigantice – Velké Karlovice. Senzace se zrodila v Chropyni, kde domácí orli porazili druhé Morkovice a opustili poslední místo.

21.3.2011

Ilustrační fotografie.Foto: DENÍK/Michaela Hasíková

LUHAČOVICE – SLUŠOVICE 1:1 (0:0)

Hned od začátku se odehrávala na hřišti atraktivní podívaná, a tak se na šance nemuselo dlouho čekat. Již v 9. minutě se mezi dva stopery vřítil Lukáš, ale brankář hostů Juřík skvělým výběhem zasáhl. Z protiútoku zahrozili i Slušovičtí a sólo Maňáka hasil až brankář Trochta. V 16. minutě byli Luhačovičtí blízko první branky. Po faulu na Novosada zahrával Lukáš přímý kop a jeho přetažený centr vrátil Rejda před bránu, jenže těsně před Kovaříkem míč odvrátil Gajdůšek. Až ve 26. minutě se z branky radovali hosté po krásné střele Foltýna do šibenice z přímého kopu. Do pauzy se hrál dál pěkný fotbal, ale ani jedno z mužstev se do větší šance nepropracovalo.

Do druhé půle nastoupili domácí s touhou vyrovnat a již v 46. minutě se jim to málem povedlo, jenže hlavičku Novasada lapil Juřík. Slušovice se dostaly pod místy drtivý tlak domácích a jen se štěstím odolávaly. Po krásné kombinaci zakončoval Haloda těsně vedle tyče, poté hlavičkoval po přímém kopu luhačovický kapitán Kovařík do břevna. V 61. minutě se již domácí dočkali. Skvěle rozehraný roh vyrazil gólman Juřík jen před sebe a k míči se dostal první Polách a hlavou skóroval 1:1. Luhačovice se hnaly za další brankou, ale její sérii standardních situací vždy zneškodnil Juřík. Rozhodnutí zápasu měl na noze Červenka, který se zjevil sám před Juříkem, ale jeho střelu ještě na poslední chvíli zneškodnil skluzem stoper hostů.

Branky: 61. Polách – 26. Foltýn. Rozhodčí: Vacula, 105 diváků. Luhačovice: Trochta – Haloda, Kovařík L., Červenka D., Kovařík P., Červenka O., Rejda, Lukáš, Novosad, Polách, Pešek. Střídali: Kuchař, Bernátek. Slušovice: Juřík – Gajdůšek, Sedláček, Foltýn J., Branek, Čuřík, Elšík, Rudolf, Maňák, Šimek, Foltýn M. Střídal: Škrabana

CHROPYNĚ – MORKOVICE 3:2 (1:2)

Okresní rivalové nastoupili k důležitému prvnímu jarnímu mistrovskému zápasu před více než 350 diváků. Hosté si přijeli pro tři body jako druhý tým krajského přeboru, domácí orli zase potřebují každý bod pro záchranu. Začátek byl impozantní a diváci, kteří se trochu opozdili, přišli o tři branky. Hned v 1. minutě domácí Vaňhara po přiťuknutí Gerátem přesnou technickou střelou otevřel skóre. Hosté hned ve 2. minutě po nedorozumění v soupeřově obraně srovnali Valáškem a v následující minutě si opět po hrubce v obraně dali Chropyňští dokonce vlastní branku. Morkovičtí poté převzali iniciativu a rychlými kombinačními akcemi několikrát domácím zle zatopili, zvláště iniciativní byli Valáček se Žourkem, ale do konce první půle se již výsledek nezměnil.

Do druhé vlétli lépe orli a několikrát nebezpečně ohrozili brankáře Veselého. Skóre se ale měnilo až v 62. minutě, kdy agilní Gerát vyslal do sóla Kolaříka, který nedal Veselému šanci. Závěr utkání zvládli lépe domácí, kteří šli důrazněji a důsledněji za vítězstvím a svou snahu a velkou bojovnost korunovali brankou, kterou vsítil s přehledem podél vyběhnuvšího brankáře Salajka. Vítězství outsidera bylo překvapivé, ale naprosto zasloužené.

Branky: 1. Vaňhara, 62. Kolařík, 90. Salajka – 2. Valášek, 3. vlastní. Rozhodčí: Bartoň, 350 diváků. Chropyně: Loučka – Buksa, Hošek, Fousek M., Vaňhara, Kolařík, Gerát, Salajka, Hrabal, Přidal, Horák, střídali: Ligač, Fousek J., Machů. Morkovice: Veselý – Havlík, Svoboda, Rozsypal, Nevřala, Žourek, Handl, Hlaváček, Bleša, Valášek, Šimčík, střídali: Kapounek, Majda.

DOLNÍ NĚMČÍ – 1.VALAŠSKÝ FC 5:3

Diváci si přišli zvláště v první půli na své, když viděli osm branek. Hrál se zajímavý a oboustranně útočný fotbal a hokejový výsledek se zrodil hlavně zásluhou nedůrazné hry obranných řad. Hosté skórovali už ve 2. minutě, ale domácí během dvaceti minut otočili výsledek na 4:1. Od 23. minuty hráli Valaši bez vyloučeného Žitníka, ale i v oslabení se dvakrát prosadil M. Maléř, jenže vzápětí T. Kadlček znovu zajistil domácím dvoubrankový náskok. Po přestávce už hra tolik zajímavých momentů nepřinesla, hrálo se většinou mezi šestnáctkami, hosté sice bojovali, ale skórovat se jim nepodařilo. V 50. minutě přidal šestou branku přímo z rohu Zimčík a v poslední minutě zaznamenal hattrick M. Maléř.

Branky: 13. a 21. Krchňaček, 7. Skopal z pen., 23. Skopal z pen., 36. Kadlček T., 50. Zimčík – 30., 32. a 90. Maléř M., 2. Balejík. Rozhodčí: Růžička, ČK: Žitník (1.VFC), 120 diváků. Dol. Němčí: Kadlček R. – Šmehlík, Zimčík, Krchňaček, Kadlček T., Pochylý, Bída, Stojaspal T., Cmol, Pitner, Skopal. Střídali: Stojaspal M., Stojaspal K., Chladil. 1.Valašský FC: Majer – Žitník, Poledník, Bortel, Stavinoha, Maléř J., Maléř M., Balejík, Karban, Drápala, Talpa. Střídali: Bolcek, Maléř L., Melichařík

HLUK – VAL. KLOBOUKY 1:1 (0:1)

Utkání začalo z obou stran velmi opatrně, po několika minutách se ale začali více osmělovat hosté. Ti také jako první vážně zahrozili, ale nebezpečnou střelu vytěsnil Fojtík nad břevno. Ve 13. minutě si domácí obrana počínala nedovoleně a z následné penalty dal Kachlík vedoucí branku Valašských Klobouk. Nepříznivý průběh zápasu Hlukem otřásl a jeho hru provázela řada nepřesností. Až v samém závěru poločasu si domácí vytvořili mírnou převahu, ale do vážnější šance se nedostali. Do druhé půle Hlučané provedli změny v sestavě a od samého začátku zatlačili svého soupeře před jeho branku. Ve 49. minutě nebezpečně vystřelil Jurásek, vyražený míč ale z malého vápna Hlaváček do brány neusměrnil. V 53. minutě si na rohový kop naskočil nejvýše O. Machala a pohodlně hlavou vyrovnal. I poté se domácí snažili o vstřelení branky, ale jejich snaha končila na obranném valu hostí. S přibývajícími minutami se Valaši zaměřili na udržení cenné remízy a v závěrečné minutě po rohu nebezpečně ohrozili brankáře Fojtíka, který ale šanci zneškodnil.

Branky: 53. O. Machala – 13. Kachlík z pen. Rozhodčí: Šubík, 100 diváků. Hluk: Fojtík – Machala A., Machala J., Botek, Dufka, Říha, Zalubil M., Machala O., Hlaváček, Radoch, Šimčík. Střídali: Miroš, Jurásek. Val. Klobouky: Ďulík – Častulík, Nikolén, Martinek, Nahodil, Cícha, Nevrlka, Kachlík, Sáblík, Poruban, Nedavaška. Střídali: Maňas, Novák, Trojáček.

Masters nabídne unikátní show. Lístky ale už neseženete

Takhle to vypadá, když mají policisté den blbec.
45

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

Do hokejového klubu se vrací Miroslav Michalovský

Po šesti letech v ústraní se do zlínského hokejového klubu vrací Miroslav Michalovský.

Tisíce fanoušků míří do Hradiště na fotbalový superpohár

Tisícovky fanoušků míří na dnešní atraktivní utkání Česko-slovenského superpoháru na Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty v Uherském Hradišti. Právě tam se totiž utkají jedenáctky FC Fastav Zlín a bratislavského Slovanu.

Páník: Slovan je srovnatelný s týmy, které nás v Evropské lize čekají

Jde o hodně. Prestiž, ale i peníze. Vítěz Česko-slovenského superpoháru totiž bude mimo jiné inkasovat odměnu ve výši půl milionu korun.