Pozlovice si vyšláply na vedoucí tým Kostelce

Region - Lípa ve 23. kole III. třídy skupiny A překvapivě jen remizovala s jedenáctým celkem tabulky ze Zádveřic. Fotbalisté Neubuzi ve IV. třídě skupiny B neproměnili v Bratřejově penaltu a nakonec podlehli 1:4.

3.6.2009

Ilustrační fotoFoto: Miloš Pekař

ZLÍN III. TŘÍDA
TEČOVICE B - VŠEMINA 3:2 (1:2)

Domácí poslal do vedení v polovině první půle po samostatné akci Vendolský. Všemině se ale ještě před odchodem do kabin podařilo díky Rupovi výsledek otočit. Po přestávce Tečovičtí dostali hosty pod tlak, který dokázali proměnit brankou Středulinského. Poslední slovo měli v 70. minutě domácí, kteří zásluhou Obdržálka získali tři body.

Branky: 25. Vendolský, 60. Středulinský,70. Obdržálek - 38. a 45. Rupa. Tečovice B: Kristek - Horáček - Křen, Prokop, Družbík - Kostka, Středulinský (84. Závoda), Hynčica, Vendolský (88. Kaňa), - Obdržálek, Krajča. Trenér: Vopatřil. Všemina: P. Gajdošík - Ježík, Chovančík, (80.Václavík), Rupa, Karlík, Kovařík, Polách, M. Gajdošík, Pavelka, Burša, Holík. Trenér: Gajdošík.

LUKOV B - VELKÝ OŘECHOV 5:3 (2:1)

Po ose Šumšal - Teplý - Málek se Lukov poprvé radoval. O čtyři minuty později ale zahrál ve vápně rukou Šumšal a hosté z penalty srovnali. Po půlhodině hry vrátil domácím vedení Šimčík. Na rozdíl dvou branek zvýšil J. Hudeček. V 60. minutě našel Teplý Šumšala, a ten netradičně levačkou dal už na 4:1. O tři minuty později vsítil pátý úspěch z penalty Vitovský. Ořechov se ale nevzdával a dvěma góly alespoň korigoval výsledek.

Branky: Málek, Šimčík, J. Hudeček, Šumšal, L. Vítovský z pen., - Kostelník 2. Rozhodčí: Matucha, 60 diváků. Lukov B: Konečný - Kovář, Hanák, L. Vítovský, Šimčík, Zahradnický, M. Teplý, Šumšal, Silný, J. Hudeček, Málek. Střídali: Jelínek, A. Hudeček, Švehlík. Vel. Ořechov: Gregor - Kůra, Minařík, Smetka, Měrka, Kročil, Kostelník, Grossert, Čevela, Kopl, Maňásek. Střídali: Mikel, Mahda.

LÍPA - ZÁDVEŘICE 0:0 (0:0)

Čtvrtý celek soutěže - Lípa, překvapivě ztratil dva body s jedenáctými Zádveřicemi. Utkání bylo po celou dobu vyrovnané s několika šancemi na obou stranách. Ale nad všemi střelci vyzráli oba brankáři. Zápas tedy skončil zaslouženou remízou a oba týmy si body dělily.

Rozhodčí: Sedlář, 50 diváků. Lípa: Červenka - Vašák, Ušela, Čižmár, Dobízl, Procházka, Skula, Křižka, Šuba, Pavliš, Spáčil. Zádveřice: Beníček - Světlík, Schovajsa, J. Šimurda, M. Šimurda, Marek, Pšenčík, Ševců, Dostálek, Holý, Macek.

MLADCOVÁ B - KAŠAVA 2:1 (0:0)

Více šancí v první části měli domácí. Hostující hráč po trestném kopu Černého hlavičkoval míč z brankové čáry. Ve druhém poločase nejprve spálil velkou šanci mladcovský Luňák. Hráči Kašavy toho využili a ujali se Šarmanem vedení. Deset minut před koncem nejprve vyrovnal hlavou Petlach a vítěznou branku domácích vstřelil v poslední minutě tvrdou střelou Baďura. Kašava tak poprvé na jaře poznala hořkost porážky.

Branky: Petlach, Baďura - Šarman. Rozhodčí: Měřička, 80 diváků. Mladcová B: Vašulka - J. Novák, Sedláček, Slováček, Pantlík, Kovář, J. Černý, L. Hamerník, Šimr, Luňák, Petlach. Střídali: Baďura, Kattauer. Kašava: Langer - Smetana, Mikač, V. Zbranek, P. Zbranek, Šarman, Mandák, J. Zbranek, Gavenda, Horsák, Javořík. Střídali: Minařík, Studenka.

Další výsledky: Komárov - Paseky 2:4 Beran Michal, vlastní - Tuna 2, Tomeček, Stodůlka, Pohořelice - Fryšták B 2:6 Umýsa, Karlík L. - Chudý T. 3, Sušila, Švajda, vlastní, Veselá - Březůvky 1:0 Machalíček.

POZLOVICE - KOSTELEC 4:1 (2:1)

Pozlovické rozjásal nejdříve Bernátek. O chvíli později však domácí zahráli rukou. Penaltu ale gólman Vaškůj vyrazil a dorážku kostelecký hráč poslal mimo branku. Domácí navýšili vedení díky Kubáčkově ráně z 25 metrů, která se od břevna dostala až do sítě. Kostelec však zbraně nesložil a před pauzou Novotným korigoval. Po změně stran Pozlovice vsítily ještě dvě a radovaly se z výhry.

Branky: Kubáček 2, Bernátek, Čech - Novotný. Rozhodčí: Divácký, 100 diváků. Pozlovice: Vaškůj - Plášek, Martinec,Vrátník, Semela, - Bartončík, Coufalík, Kubáček, Hamouz - Bernátek, Čech. Na střídální: Vodička, Michálek, Jurák, Hájek. Kostelec: Vrla - Kolář, Korvas, Vaculík, Staněk - Nedbálek, Kubina, Juránek, Krhůtek - Novotný, Mezírka. Střídali: Fišer, Pilka.

HŘIVÍNŮV ÚJEZD - JESTŘABÍ 3:1 (2:0)

Úvodní tlak domácích přetavil v gól Kůra. Duhý zásah domácích si připsal V. Minařík. Po návratu z kabin se nejprve po chybě brankáře dočkalo Jestřabí snížení, ale spekulaci o dramatu odmítl střídající Kostelník, který svojí trefou rozhodl zápas.

Branky: 4. Kůra, 15. V. Minařík, 65. Kostelník - 57. Šenkeřík. Rozhodčí: Lebloch, 100 diváků. Hř. Újezd: Římovský - Valášek, L. Štěpaník, Z. Jurák, Kůra, Polášek, T. Minařík, D. Štěpáník, M. Jurák, V. Minařík, Záhora. Střídali: Staněk, Kostelník, Kolařík. Jestřabí: Mudrák - Holba, Floreč, Kolínek, J. Lysák, P. Lysák, Šprta, Juřica, Hrnčiřík, Vaněk, Šenkeřík. Střídali: Častula, Švec.

MIROŠOV - ŠTÍTNÁ NAD VLÁŘÍ B 2:0 (2:0)

V Mirošově se hrálo utkání ve vysokém tempu a s velkým množstvím brankových příležitostí na obou stranách, které však nebyly dotaženy střeleckým úspěchem. Domácí se v prvním dějství brzy dočkali vedení 2:0 a potom začali napodobovat svého soupeře v zahazování stoprocentních šancí.

Branky: Borák, Svoboda. Rozhodčí: Slovák, 50 diváků. Mirošov: Procházka - Obadal, Frajt, Němeček, Zvonek, Frýs (Fojtů), Pecl, Polách, Svoboda, Borák, Matyščák.

Další výsledky: Rokytnice - Slopné 1:4 Goňa - Rak 2, Plášek, Trunkát , Smolina - Drnovice 2:0 Satin, Ročák, Biskupice - Šanov 2:2 Gajdůšek T., Gajdůšek J. - Novák, Ščuglík, Vlachovice B - Vysoké Pole 3:1 Kořének 2, Faldík - Machů P.

ZLÍN IV. TŘÍDA

Neslyšící - Spytihněv B 2:1 Burdi, Kunetka - Janoška, Racková - Žlutava 3:2 Adamík, Tůma, Martinec - Dorazil, Mišurec, Louky B - Lhota u Mal. 2:4 Mrázek, Janota - Bořuta 2, Kašík, Navrátil, Kudlov - Provodov B 1:4 Zábojník - Gavenda 2, Skovajsa, Hrbáček, FC Vizovice - Halenkovice 0:7 Sudolský 2, Marholt D. 2, Marholt P., Šťastný, Vlachynský, Mysločovice - Dobrkovice 2:0 Jukin, Lahola O.

LUŽKOVICE B - TRNAVA 1:1 (1:1)

Ve vyrovnaném utkání se z první branky radovala domácí rezerva. Po čtvrthodině hry se prosadil Žaludek. Trnava však před poločasovým hvizdem stačila ještě srovnat krok. Vyrovnání jí zařídil Roman Bořuta. Ve druhém dějství se již diváci branky nedočkali, a tak se oba soupeři rozešli smírně.

Branky: Žaludek - R. Bořuta. Rozhodčí: Uhlár, 50 diváků. Lužkovice B: Šuba - Elšík, Langer (45. Zatloukal), Štalmach, Ševčík - Turýn, Slavík, Výmola, Brázdil (35. Liška) - Žaludek, Richter. Trnava: Sedláček - Vyvlečka, Zbranek, J. Bořuta, Slováček - Škrabana, Chytil, Minařík, R. Bořuta - Toufa, Štěpánek. Střídali: Hrudilík, Strouhal, Čala.

BRATŘEJOV - NEUBUZ 5:2 (4:1)

Hned ve 2. minutě domácí Petr Chromčák ranou z 25 metrů otevřel skóre. Ten samý hráč za pět minut potěšil fanoušky podruhé. Neubuzi se sice po půlhodině hry podařilo snížit, ale o chvíli později srazil hostům hřebínek znovu P. Chromčák, který završil hattrick. Hosté se poté znovu mohli dostat do zápasu, ale výhodou v podobě pokutového kopu Vrba pohrdl. Do poločasu se pak ještě radoval Richard Zicha starší. Ve druhém dějství hosté dokázali už jen snížit na 2:4, ale definitivní tečku udělal za zápasem domácí Kadleček.

Branky: P. Chromčák 3, R. Zicha, Kadleček - Pšenka 2. Rozhodčí: Frajt, 60 diváků. Bratřejov: Zahradníček - Kadleček( R. Zicha ml.), V. Polčák, M. Polčák, Slezák, Bednařík, P. Chromčák, Černý, P.Gerža, O. Gerža (M. Chromčák), R. Zich st.

Další výsledky: Jasenná - Jaroslavice B 4:0 Kráčala R. 2, Čala 2, Hvozdná B - Fryšták C 5:1 Kozák 2, Juřík 2, Válek - Tallaríny, Vlčková - Veselá B 4:4 Škrabana 2, Březík, Bielák - Neméth 2, Krajča 2, Štípa B - Příluky B 2:7 Gažda, Voráč - Baxa 3, Šimurda 2, Frolek D., Frolek R.

BOHUSLAVICE NAD VLÁŘÍ - POTEČ 2:1 (0:1)

První poločas byl vyrovnaný. Hosté ale přece jen dokázali z nabídnutých příležitostí vytěžit jednu branku, a jít tak do kabin s náskokem. Po změně stran Bohuslavice svého soka přitlačily a měly velkou převahu. O vyrovnání se postaral Bartozel, a ten samý hráč zajistil domácím i tři body, když svojí druhou brankou rozhodl celé utkání.

Branky: Bartozel 2 - Františák. Rozhodčí: Mihálik, 50 diváků. Bohuslavice: Kolařík - J. Kovařík, Smolík, Zlatník, Šenkeřík, Baklík, K. Janáček, Bartozel, J. Urbaník, Krasňanský, St. Urbaník, Machů, M. Janáček. Poteč: Tichý - Bělaška, Tvarůžek, Psota, Procházka, Mana, St. Juřica, Bartoš, Zd. Juřica, Františák, Mačko, Bartošek, Vrána, Rösner.

LUHAČOVICE B - PETRŮVKA 10:1 (6:0)

Domácí svůj střelecký koncert zahájili již v 5. minutě, kdy se radoval Pecháček. O čtyři minuty později zvýšil vedení Baumann. Úvodní čtvrthodinu uzavřel Šenovský, jenž si z pěti protihráčů udělal slalomové tyče a přidal čtvrtý kousek. Po půlhodině hry Šenovský dalšími dvěma brankami zkompletoval hattrick. Závěr poločasu uzavřel Slezák na hrozivých 6:0! Do druhého dějství vystřídal P. Pláška Netík a R. Pecháčka Konečný. Ihned po rozehrání Konečný vyzval ke skórování Netíka, jenž si vzápětí připsal i druhou branku. Dvacet minut před koncem se do kolonky střelců zapsal také Popelka. Potupný desátý banán dal Petrůvce z penalty gólman Coufalík. Čestný gól hostů zaznamenal Kořínek.

Branky: Šenovský 3, Netík 2, R. Pecháček, Baumann, Slezák, Popelka, Coufalík - Kořínek. Luhačovice B: Coufalík - M. Plášek, Z. Červenka, Rejda, Popelka - P. Plášek (45. Netík), P. Šenovský, M. Hubáček, Pecháček (45. Konečný) - Slezák (60. R. Hubáček), Baumann.

Další výsledky: Loučka - Tichov 2:2 Hubner, Orsák - Baďura, Řepka, Lipová - Divnice 2:2 Klein K. 2 - Vaněk, Satin, Rudimov - Horní Lhota 1:2 Červeňan - Plášek, Koutný, Dolní Lhota B - Nedašova Lhota 2:6 Remeš, Deml - Vaněk 2, Juřica 2, Zvonek, Bartošák.

MYSLOČOVICE B - ZAHNAŠOVICE 2:1 (1:1)

V bojovném utkání na těžkém terénu se ze zisku tří bodů radovali domácí. Duel rozhodl po změně stran Frantík. Rezerva Mysločovic si tentokrát za svoji bojovnost a nasazení zasloužila zvítězit i vyšším rozdílem, i když v závěru měla i štěstí. Hosté totiž žádnou ze svých šancí neproměnili.

Branky: Brázdil, Frantík - R. Nečekal. Rozhodčí: Pagát, 35 diváků. Mysločovice B: Potočný - Frantík, Mlýnek, Hrubý, Mikoška, Skotek, Skopalík, Hrubý, Dřímal, Stoklásek, Brázdil. Střídali: Zábojník, Kučera, Valčík.

Další výsledky: Rajnochovice - Komárno 9:0 (3:0), Šimčík 3, Kubík 2, Ides, P. Doležal, Topič, Staša, Loukov - Rusava B 11:2 (4:1), Vaculík 3, Bělík 3, J. John 2, Kundera, Janek - Kocman, Ševčák, Kostelec u Hol. - Žalkovice B 5:1 (3:1), D. Marek 3, Kovalda, Mir. Hradil - R. Vymětal, Břest - Rymice 0:0, Ludslavice - Kyselovice B 4:1 (2:1), Rafaja 2, J. Herodes, R. Skotek - Sládeček, Pravčice - Hlinsko p. H. 5:2 (3:2), Krejčí 2, Mišelnický, Bernatík, vlastní - Zouzal, Podola.

10 věcí, které byste vědět, než vyrazíte na pouť na Velehrad

Velehrad se připravuje na nápor tisíců lidí. Oslavy Dne slovanských věrozvěstů sv. Cyrila a Metoděje nabídnou i letos návštěvníkům dva dny nabité doprovodnými akcemi. Lidé se mohou těšit na koncerty, soutěže či vystoupení, největší účast se však očekává na tradiční bohoslužbě. „Jsou to asi největší oslavy při příležitosti státního svátku v Česku," připomněl tajemník akce Josef Kořenek. Všechny aktivity mohou lidé navštívit zdarma.