VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pozvánky Lubomíra Hotaře na víkendové sportovní události

Region - O víkendu je ve Zlínském regionu možné navštívit a některých se i přímo zúčastnit několika sportovních podniků. Na Slovácku se bude hrát ženské stolnětenisová extraliga. Na Valašsku cyklisté zabojují o krále Holého vrchu. Připravené jsou také čtyři atletické závody. V Chřibech si dokonce největší odvážlivci můžou zaběhnout maraton.

12.10.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK / Archív

Stolní tenistka Aneta Kučerová se v sobotu vrátí do Hluku

Hluk – Dva velmi silné soupeře hostí o víkendu extraligové stolní tenistky BOKA Hluk. Slovácký tým se v pátek od 18 hodin střetne s Moravským Krumlovem a v sobotu v 15 hodin změří síly s Břeclaví. ,,Obě družstva jsou v letošním ročníku elitní české soutěže aspiranty na zisk některé z medailí," uvědomuje si domácí trenérka Andrea Botková. Jihomoravanky totiž mají na soupiskách hráčky zvučných jmen. Za Moravský Krumlov nastoupí druhá stolní tenistka českého žebříčku a národní reprezentantka Dana Čechová a také Kristýna Mikulcová. Břeclav zase do Hluku přijede s domácí odchovankyní Anetou Kučerovou, dále pak s Karin Adámkovou a možná i s bývalou Maďarskou reprezentantkou Vivien Éll'o. ,,Ani v jednou duelu se necítíme předem poražené. Nicméně je nám jasné, že získat bod proti Moravskému Krumlovu i Břeclavi bude dost složité. Zejména, když hrát nebude naše jednička Nikitchanka. I bez ní však budeme bojovat a věřím, že si oba zápasy užijeme," přeje si Botková.

V Chřibech se v sobotu poběží 44. ročník maratonu

Kroměříž – Atleti z AK Asics Kroměříž v sobotu pořádají 44. ročník Chřibského maratonu. Vypsáno je pět kategorií mužů a jedna kategorie žen. ,,Závodu se mohou zúčastnit i amatéři. Podmínkou je dobrý zdravotní stav a včasná prezentace na kroměřížském atletickém stadionu do deseti hodin a dvaceti minut," informoval ředitel závodu Ota Šedý. Start je naplánovaný na 10.30 minut. ,,Jedná se o jeden z nejnáročnějších maratonů v Česku. Zejména mezi dvanáctým a pětadvacátým kilometrem musí vytrvalci překonat třistametrové převýšení. Trať nejprve vede z atletického stadionu, kde se po absolvování 900 metrů na atletické dráze běží směrem k vlakové zastávce na Kotojedy. Dále kolem letiště do Trávnických zahrádek a po cyklostezce podél řeky Moravy do Kvasic. Tam začíná nejnáročnější kopcovitá část maratonu přes Novou Dědinu, hájenku Tabarky, Kostelany na Bunč. Po šestikilometrovém seběhu do Zdounek pokračuje maraton přes Šelešovice, Jarohněvice a Vážany, zpět do cíle na atletickém stadionu v Kroměříži," popsal 42,2 kilometrů dlouhý podnik Šedý. Ten v Chřibech očekává kolem osmdesátky maratonců. Vítězství v loňském roce vybojovali Daniel Orálek z Moravské Slávie Brno (2:42:48) a Hana Müllerová (AK Drnovice, 3:39:40). Traťové rekordy drží už ze sezony 1982 lovosický Václav Kameník, jenž před čtyřiadvaceti lety triumfoval časem 2:26:36. Mezi ženami je doposud nejrychlejší Michaela Mertová. Atletka ze Sokola Albrechtice zaběhla v roce 2010 čas 2:54:28.

V Kašavském krosu jsou připravené dvě tratě. Delší měří 15 kilometrů

Kašava – V sobotu se poběží 1. ročník Kašavského krosu. Hromadný start závodu je v 10 hodin před Obecním domem v Kašavě. Pořadatelé připravili dvě tratě. Delší měří 15 kilometrů a má převýšení 700 metrů, kratší s převýšením 300 metrů je dlouhá 7 kilometrů. V obou podnicích mají muži i ženy možnost zazávodit si v několika věkových kategoriích. Prezentace v kašavském Obecním domě probíhá v pátek od 16 do 20 hodin a v sobotu od 7 do 8.30 hodin. Startovné je 200 kč. ,,Trať patnáctikilometrového závodu vede od Obecního domu směrem pod vrchol Vančica, dále pak kolem vrcholu Třeskunov, Na Sýkorku, boční stezkou Chaloupkama k posezení u Míků, poté se vyběhne k posezení Nad přehradou a pokračuje na vrchol Sobolice. V závěru se běží po vrstevnici na Vinohrádek a seběhne se po Křížové cestě do cíle na kašavskou náves. 7 kilometrů dlouhý závod se poběží od Obecního domu k základní škole, na Vrzavé skály, na Kopnou, Fišerku, Křížovou cestu a do cíle na náves v Kašavě," představil nový krosový podnik na Zlínsku jeden z jeho organizátorů Tomáš Minařík.

Běh Veřovickým hřebenem startuje v Krhové

Valašsko – Klub horských běžců Radegast v sobotu zve na 3. ročník Běhu Veřovickým hřebenem. Start 17,3 kilometru dlouhého závodu, který má převýšení 890 metrů, je v 10 hodin ve Krhové na Valašskomeziříčsku u staré restaurace v části Jehličná. Cíl je v sedle Pindula u Valašské koliby. Trať vede po turistických pěšinách. Pořadatelé připravili dvě kategorie mužů do 40 let a nad 40 let. Ženy si zazávodí v jedné společné kategorii. Prezentace probíhá od 8.30 do 9.45 hodin. Startovné je 100 kč. Vyhlášení výsledků je na Valašské kolibě na Pinduli naplánované na 13 hodin. Loňský závod zároveň v traťových rekordech vyhráli reprezentanti Fortexu Moravský Beroun Ondřej Horák (1:22:09) a Marie Delingerová (1:40:51).

V sobotu se pojede závod horských kol O krále holého vrchu

Region – V sobotu se na Valašsku uskuteční 9. ročník závodu do vrchu horských kol O krále Holého vrchu. Podnik se koná na dvou tratích. Hromadný start prvního závodu bude v 11 hodin v Bylnici u statku. Trať dlouhá 8,4 kilometru má převýšení 540 metrů. Druhý podnik se pojede na základě bylnických výsledků v časových odstupech Gundersenovou metodou. Ten startuje ve 12.30 hodin od požární zbrojnice v Brumově. Brumovská trasa měří 6 kilometrů a má převýšení 504 metrů. Prezentace na fotbalovém stadionu v Brumově začíná v 9.30 hodin. Vypsána je kategorie pro muže a kategorie pro ženy. Úřadujícími králi Holeho vrchu jsou z roku 2015 zlínský biker Michal Krejčí a Silvie Zvonková z Valašských Klobouk.

Ve Zlíně se v neděli koná 69. ročník Běhu přes Valašské kotáry

Zlín – Atletický klub Zlín pořádá v neděli 69. ročník Běhu přes Valašské kotáry. Start jednoho z nejstarších závodů na Moravě, k jehož původnímu názvu byl doplněn přídomek Městský běh Zlínem, je naplánován na 9.30 hodin na náměstí Míru. Závod je zároveň Memoriálem Gustava Bělského i Memoriálem Ivana Hejtmánka a podporuje ho město Zlín i Zlínský kraj. ,,Od roku 2000 jsme původní místo na kopci Barabáš přesunuli kvůli zvýšení atraktivity do centra krajského města," vysvětluje jeden z pořadatelů oblíbeného podniku Bohumil Vrána.

Okruh dlouhý 1370 metrů povede od radnice cestami v přilehlém parku, atleti pak proběhnou pod tržištěm Pod kaštany a cíl je opět před radnicí. Hlavní mužská kategorie se startem ve 12.15 hodin ho absolvuje šetkrát, ženy od 11.20 hodin poběží dvě kola.

,,Historie závodu se začala psát už v roce 1948. Mezi vítězi jsou taková jména jako Bělský, Roudný Zháněl, Nebojsa, Podmolík a Bukovjan. V roce 1957 u nás dominoval dokonce Emil Zátopek. V posledním desetiletí brali prvenství Michal Nejedlý, Miroslav Vanko, Milan Kocourek, Jakub Bajza, Martin Kučera, Lukáš Kourek. Od roku 2012 u nás třikrát po sobě nenašel přemožitele Petr Vitner. Loni vyhrál Martin Kučera. Mezi ženami v minulosti devětkát dominovala Alena Stancová. V novodobé historii si k nám čtyřikrát pro prvenství přijela Polka Agnieszka Gortel. Dvakrát se z první příčka radovala i naše odchovankyně Kateřina Hálová," prozradil Vrána.

Sezona městských silničních i krosových běhů tradičně v říjnu vrcholí, nicméně letos se do Zlína znovu chystá kvalitní konkurence. ,,Mezi muži patří k největším favoritům zlínský odchovanec hájící barvy Univerzity Brno Jiří Petr a možná i Jakub Valachovič z AC Malacky. V ženách zabojují o prvenství domácí Kateřina Hálová a Hana Homolková z Nového Města na Moravě. Silná je také Veronika Siebeltová ze Slezanu Frýdek-Místek. Pozvali jsem také reprezentantku Lenku Masnou," typuje Bohumil Vrána, který do pátku 14. října přijímá na telefonu 728 34 55 51 přihlášky do závodu. V krajním případě je možné prezentovat se ještě v neděli vždy hodinu před startem jednotlivých kategotii.

Loni se zlínského městského závodu ve všech kategoriích zúčastnilo 233 běžců. První místo mezi muži vybojoval Martin Kučera z Univerzity Brno, který 8,2 kilometru dlouhý podnik zvládl v čase 26:46. Mezi ženami dosáhla Hana Homolková z TJ Nové Město na Moravě na 2,7 kilometrové trati času 10:21. Mužský traťový rekord drží z roku 2013 časem 25:39 Petr Vitner z Nového města na Moravě. V ženách je traťovou rekordmankou ze sezony 2007 Polka Agnieszka Gortel (9:26).
Časový harmonogram Běhu přes Valašské kotáry ve Zlíně: 9.30: atletická miniškolička – 400 metrů, 9.45: mladší přípravka: 400 metrů, 10.00: starší přípravka – 800 metrů, 10.15: mladší žáci – 1 okruh, 10.30: mladší žákyně – 1 okruh, 10.50: starší žáci – 2 okruhy, 11.10: starší žákyně – 1 okruh, 11.20: ženy, dorostenky, juniorky – 2 okruhy, 11.40: dorostenci, junioři – 3 okruhy, 12.15: hlavní závod muži, veteráni – 6 okruhů.

Lubomír Hotař

Autor: Redakce

12.10.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Diego Živulič (vpravo) s generálním manažerem Viktorie Adolfem Šádkem

Živuličovo „jako“ je hitem fanoušků. Byl jsem nervózní, vysvětloval s úsměvem

57. ZLÍN FILM FESTIVAL 2017 - Mezinárodní festival pro děti a mládež. Daniel Bergmann
31

Před režií dal Daniel Bergman přednost záchraně životů

Slavičínské zjevení jménem Žáček. Jde to samo, hlásí objev

Působí jako zjevení. Fantom, který se vynořil ze tmy. Čtrnáct gólů vměstnal do sedmi jarních zápasů. Gólově mlčel pouze třikrát z deseti střetnutí. Hotový zabiják, řeknete si. Přitom 25letý útočník Slavičína Libor Žáček působí plaše a skromně.

Vítejte v Nekuřácké Lhotě: průvodce v zítřejším tištěném vydání

V Česku se od středy přestává kouřit na většině veřejných míst. Stejně tak se výrazně zpřísní prodej a rozlévání alkoholu. Po stovkách let, kdy se v našich zemích v hospodách kouřilo, si tam už nezapálíte. Deník pro vás připravil přehlednou infografiku imaginární obce „Nekuřácká Lhota", na které ukážeme, kde všude vás nově čekají omezení. A kde nikoli. V zítřejším tištěném vydání Deníku

Dárek ke Dni dětí: termální bazény za korunu a žonglování v Razulákovi

Relaxační centrum Wellness Horal Velké Karlovice připravilo pro návštěvníky k Mezinárodnímu dni dětí speciální akci. Děti budou mít ve čtvrtek 1. a pátek 2. června vstup do termálních bazénů za symbolickou korunu.

Felicia se převrátila na střechu

Převrácená na střechu skončila na louce poblíž zlínské Velíkové felicie. Při nehodě se zranila řidička.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies