První Veselá padla u předposlední Mladcové

Region - Fotbalisté Nevšové jsou konečně na nule. Po skvělém startu a čtyřech výhrách v řadě umazali 15bodový disciplinární trest až v devátém kole po remíze v Mirošově. Vedení ve skupině B si upevnilo Vysoké Pole, které nasázelo do sítě Šanova šest branek. V áčku naopak lídr z Veselé nečekaně zaváhal u předposlední rezervy Mladcové, za níž se blýskl hattrickem Kokeš.

6.10.2009

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Archiv

III. třída

FRYŠTÁK B – PASEKY 2:2 (1:1)

Do zápasu měli lepší vstup hosté, kteří šli po zásluze do vedení. Domácí srovnali krásnou střelou kapitána Adamíka, ale to bylo na dlouho z jejich strany vše. Paseky byly aktivnější, důraznější, což dělalo domácí obraně velké problémy. Teprve v závěru poločasu se především zásluhou výborně hrajícího D. Chudého začal Fryšták dostávat do šancí. Úvod druhého poločasu vyšel lépe domácím a po ideální přihrávce T. Chudého nekompromisně zakončil Tallarini. Domácí mohli své vedení navýšit, ale ani po vyložených šancích pojistku nevstřelili. A tak přišel trest po individuální akci Malouna. V závěru mohl poslední tým tabulky dokonce strhnout vítězství na svou stranu, chyběl mu však větší klid v zakončení.

Branky: 19. Adamík, 58. Tallarini – 11. Šiška, 79. Maloun. Rozhodčí: Mikulík. Fryšták: Mikel – Gajdůšek, Noha, Adamík, Švajda – D. Chudý, M. Doležel, V. Doležel, T. Chudý – Velikovský (46. Tallarini), Sušila (60. Flašar). Paseky: Švec – Mužikovský, Hanulík, Pagáč, Krčmář, Josefík, Zámorský, Bořík (65. Langr), Palík (46. Maloun), Šiška, Peňás (74. Stodůlka).

MLADCOVÁ B – VESELÁ 3:2 (1:0)

V domácí brance musel obvyklé brankáře zastoupit hráč z pole Michal Výskala a podal velmi dobrý výkon. V samotném zápase neproměnili hosté už v šesté minutě velmi přísně nařízenou penaltu. Jinak byl v první půli duel vyrovnaný a domácí se ujali vedení dorážkou Kokeše po rohovém kopu. Ve druhém poločase však Mladcové došel dech, hbití hráči Veselé soupeře přitlačili k šestnáctce, a Mladcovští se tak celý poločas víceméně bránili tlaku vedoucího mužstva soutěže, kterému se záhy podařilo dorážkou po standardní situaci vyrovnat.

V 77. minutě se ale z ojedinělé standardní situace před brankářem hostí trefil přesně Kokeš a i přes tlak Veselé se zdálo, že domácí vedení udrží. Závěrečný nápor hostů však přece jen přinesl chvíli před koncem vyrovnání po skrumáži před Výskalovou brankou. To však nebylo vše. Nejprve viděl v poslední minutě zbytečnou červenou kartu za hru rukou hráč hostí Železník.

V nastaveném čase vybojovali domácí roh a střelec zápasu Kokeš jej zakroutil tak, že rozvlnil síť. Po kopě smůly v předchozích utkáních měla Mladcová tentokrát štěstí. Pro dobře hrající hostující mužstvo byl výsledek příliš krutý.

Branky: 21., 77. a 90.+2 Kokeš – 53. Dočkal, 89. Jurásek. Rozhodčí: Hapal – Matucha, Mikulík. ČK: 90. Železník (Veselá). Fryšták B: Výskala – Pantlík, Sedláček, Lukovský, Kovařík – O. Struška (68. Koiš), T. Hamerník, J. Černý, Š. Chludil – Kokeš, M. Novák (11. A. Luňák). Veselá: Blažek – Macík, Červenka, Krajíček (53. Gajdošík), Bodlák, Machalíček, Čoček, Jurásek, Bednařík (46. Železník), Dočkal, Odstrčilík.

PŘÍLUKY B – ZÁDVEŘICE 0:4 (0:1)

Mladé mužstvo domácí rezervy nestačilo na daleko zkušenější Zádveřice, které byly po celý zápas lepší a po zásluze si odvezly tři body. Na vítězství hostů se dvěma brankami podílel Víšek.

Branky: Víšek 2, Goláň, Macek. Rozhodčí: Kolář – L. Novotný, Šerý. Příluky: Metela – Ďurčo, Janků, Ratajský, Polanský, M. Janků, Pavelka, Blažek, Jesu, Šimurda, Mezíka. Střídali: Zahadnický, Hejč, Nečas.

LUKOV B – TEČOVICE B 2:0 (1:0)

Béčko Lukova se pomalu sehrává a jeho výkony jdou nahoru. S celkem Tečovic si poradilo poměrně snadno, a to ještě neproměnilo penaltu. Dorostenci, kteří doplnili tým, se lepší a stávají se platnými hráči. V tomto utkání byl velmi vidět zvláště Tlusták, který vstřelil i pěknou branku. Velmi jistým byl i brankář Jokl.

Branky: Tlusták, Teplý. Rozhodčí: Korch, 100 diváků. Lukov: Jokl – Kluďák, Šimčik, Vyoral, M. Vitovský, M. Teplý, Velikovský, Macík, Matulík, Kluďák, Tlusták. Střídali: Velikovský, Šumšal, B. Konečný. Těčovice: Kristek – Váňa, Horáček, Říháček, Prokop, Hynčica, Kadlec, Jar. Říhaček, Paštěka, Fryštacký, Mrázek. Střídali: Poulíček.

LÍPA – BŘEZŮVKY 2:1 (2:0)

Pod tíhou dosavadních výsledků začali domácí náporem a po půl hodině hry zužitkoval chybu hostující obrany Spáčil, pohodlně mířil do prázdné brány – 1:0. O pět minut později zvýšil na 2:0 Čižmár křižnou střelou k tyči, a tím uzavřel skóre první půle, ve kterém Lípa promarnila ještě několik šancí. Druhý poločas začali domácí vlažně, čehož hosté využili ke korekci skóre. V 55. minutě se trefil Kamenčák z hranice velkého vápna. Následně oba celky promarnily několik dobrých šancí.

Branky: Spáčil, Čižmář – Kamenčák. Rozhodčí: Pavelka – Vitásek, Sedlář. 50 diváků. ČK: Kamenčák. Lípa: Červenka – Hlavinka, Horňák, Dobízl, Vašák, Skula, V. Křižka, Čižmár. Pavli, Hamřík, Spáčil. Střídali: Machovský, J. Šuba, P. Křižka. Březůvky: R. Mikel – Slovák, J. Krajča, Horňáček, Lakomý, Vyoral, Mikel, Kamenčák, Tesař, O. Krajča, Vach.

BŘEZOVÁ – POHOŘELICE 4:3 (2:3)

V prvním poločase byli lepší hosté, kteří se již ve 14. minutě ujali vedení. Po trestném kopu překonal domácího brankáře hlavičkou Máca. O deset minut později však přesnou ranou do horního růžku branky vyrovnal Starý, jenže prakticky hned z protiútoku šly opět do vedení Pohořelice. Poté měla Březová několik slibných šancí, které neproměnila, a hosté přidali třetí gól. Do poločasu se domácím podařilo snížit na 2:3, když po rohovém kopu skóroval Zvonek. Druhý poločas již vyzněl jasně pro Březovou.

V 56. minutě unikl Stuchlík po levém křídle a krásným centrem vybídl kanonýra Starého k vyrovnání. I nadále se hrála pohledná kopaná. Vítěznou branku domácích vstřelil P. Macík a potvrdil, že dvě předcházející výhry Březové nebyly náhodné. Domácí diváci odcházeli spokojeni, jak s pohlednou hrou, tak množstvím vstřelených gólů.

Branky: Starý 2, P. Macík, R. Zvonek – Máca, Trčka, Švejčara. Rozhodčí: Ruman, 120 diváků. Březová: Vajík – Kovář, Bednařík, Zvonek, Nášel, Kališ, Zedníček, D. Večeřa, Starý, P. Macík, Pagáč Střídali: Stuchlík, Kráčalík, Langer.

KOMÁROV – MYSLOČOVICE 1:1 (1:0)

Úvod zápasu vyšel lépe domácím, kteří se brankou Martina Berana ujali vedení. Po brance hra obou mužstev upadla do průměru. Hosté však přitlačili, ve druhém poločase stupňovali svůj nápor, který nakonec vedl v 90. minutě k vyrovnání Dovrtělem.

Branky: 20. Beran – 90. Dovrtěl. Rozhodčí: Dvořák. Komárov: T. Rosík – Hink, P. Kaštovský, L. Kaštovský, Hubáček, Veselý, Skácel, L. Rosík, Beran, Srna, Blahoš, Velísek, Klucka. Mysločovice: Pištěk – J. Dovrtěl, Pálka, Peterka, Večeřa – Bittner, Jar. Dřímal, Hořčica, D. Dovrtěl – Jukin, Vrabček. Střídali: Vicher, Juráň, O. Lahola. Trenér: Pavel Šidlík.

BISKUPICE – ROKYTNICE 1:1 (0:1)

Biskupice začaly náporem a během úvodních deseti minut měly dvě výtečné střelecké možnosti, které však neproměnily. Z domácího náporu tak zůstala pouze herní převaha, kterou hosté eliminovali pozornou obranou. V 25. minutě rokytnický obránce zoufalým nákopem vyřešil čekání na gól. Za spící biskupickou obranu si zaběhl neatakovaný Eliáš a míč lehce hlavou tečoval za domácího gólmana. Branka utlumila snahu Biskupic, nicméně do poločasu mohlo být vyrovnáno, kdyby hráči Tatranu obuli střelecké kopačky.

Ve druhé půli domácí fotbalisté znovu začali aktivně a dočkali se vyrovnání po čtvrthodině hry, kdy centr Vaculíka usměrnil do sítě pohotově Tomáš Gajdůšek. Poté se hra přelévala mezi oběma vápny, ale bez dramatických momentů. S koncem hry se oba týmy snažily rozhodnout, ale sólo hostujícího útočníka bravurně vykryl gólman soupeře a na druhé straně se nadějné střelecké příležitosti nevešly mezi tři tyče.

Branky: T. Gajdůšek – Eliáš. Rozhodčí: Ševčík, 100 diváků. Biskupice: Tomala – Vaškůj, Skovajsa, Michálek, P. Chaloupka, Vaculík, T. Gajdůšek, Krajča, Maršovský, Vojáček, J. Gajdůšek. Střídali: J. Chaloupka, Důbrava.

VYSOKÉ POLE – ŠANOV 6:1 (3:0)

Z počátku utkání působil domácí tým ustrašeným dojmem. Po sérii nepřesných přihrávek měli více ze hry hosté, třebaže všechny jejich pokusy končily před velkým vápnem. Po zpřesnění hry se začali borci z Vysokého Pole dostávat do vápna soupeře, ale stále se jim nedařilo vystřelit na branku. To se povedlo až Janu Doruškovi ve 23. minutě, kdy se z otočky nemýlil.

O pět minut později se po rohu, nikým neatakovaný, mezi střelce zapsal Pavel Doruška. Hra ale nadále působila vlažným dojmem. Hosté se do šancí dostávali pouze dlouhými nakopávanými míči, které ovšem likvidovala obrana Vysokého Pole. Domácí ještě před poločasem dokázali zvýšit skóre díky Pavlovi Poláchovi na 3:0.

Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté. Ve 48. minutě po rohovém kopu vyrazil brankář Luděk Doruška míč přímo na kopačku Chlebanovi, který nekompromisně zavěsil. Na to domácí ihned odpověděli brankou Davida Rumana, který trefil míč do pravé šibenice. O deset minut později měnil skóre na 5:1 svou druhou trefou Jan Doruška.

Od této chvíle již šetřili domácí síly a tempo utkání se ještě víc zvolnilo. V této fázi utkání se dostal do zakončení i tým Šanova, ale druhou branku nevstřelil. Bylo to naopak opět domácí mužstvo, které měnilo výsledek. Po faulu na Jana Žáka v 85. minutě byl nařízený pokutový kop, ke kterému se postavil Jan Doruška, jenž završil svůj hattrick i konečné skóre.

Branky: J. Doruška 3, P. Doruška, Polách, Ruman – Chlebana. Rozhodčí: Daněk, 117 diváků. Vysoké Pole: L. Doruška, Stružka, Ruman, Zámečník (50. V. Machů), J. Mozgva (80. Adámek), Zicha, Janoš (55. L. Machů), P. Doruška, Polách, Žák, J. Doruška. Šanov: P. Matula, Peléšek, Tureček, Novák, Ščuglík, Urbánek, B. Kročil, Chlebena, M. Kročil, Studeník, M. Macík.

MIROŠOV – NEVŠOVÁ 2:2 (1:1)

Utkání začalo ve vysokém tempu a skóre otevřeli hosté po hezké individuální akci Balodyho. Domácí se dlouho nemohli z inkasované branky otřepat a po několika zahozených příležitostech se nakonec přece jen těsně před koncem poločasu radovali z vyrovnávacího gólu z kopačky Frajta. Vstřelená branka vlila do žil Mirošova energii. Paradoxně to však byli hosté, kteří vstřelili ze standardní situace v druhé půli branku. S nepříznivým stavem se odmítl smířit střelec domácích Borák a dalekonosnou ránou deset minut před koncem upravil na konečných 2:2. Pohledné utkání se muselo divákům líbit.

Branky: Frajt, Borák – Šindler, Balody. Rozhodčí: Kozubík. Mirošov: P. Fojtů – Matějíček, Němeček, Obadal, Beňo, Zvonek, Polách (Matyščák), Svoboda, Borák, Pecl, Frajt.

POZLOVICE – LUHAČOVICE B 1:4 (0:2)

Na dlouhodobě očekávané derby se těšili jak hráči obou mužstev, tak i fanoušci. Do utkání nastoupili hosté aktivněji, ale naráželi na pozornou obranu Pozlovic. V 15. minutě po faulu na Netíka zahrával Šenovský volný přímý kop, jeho technickou střelu vyrazil brankář Vaškůj na břevno, ale k odraženému míči se dostal první Červenka a vsítil první gól hostů.

Poté se začali i domácí tlačit více dopředu a dvě střely Hamouze skončily jen těsně vedle. Ve 32. minutě se po zmatcích v pozlovické obraně dostal k míči Netík, postupoval sám na bránu, ale nesobecky přihrál zcela volnému Hubáčkovi, který do prázdné vsítil druhou branku Luhačovic.

Pozlovice mohly do poločasu snížit, ale obrovskou šanci spálil Hamouz. Po necelé hodině hry propadl míč za domácí obranu a Hubáček prostřelil gólmana Pozlovic a zvýšil na 3:0. V 65. minutě nádherně vystřelil pozlovický Vrátník, ale jeho pokus vyrazil Kollarčík na břevno. Chvíli poté po narážečce uprostřed pole postupoval Čech z boku sám na bránu, ale znovu je vychytal gólman Luhačovic. V 72. minutě pronikl za domácí obranu vystřídavší Lukáš, předložil šanci Slezákovi, který se nemýlil – 0:4. V závěru se po standardní situaci prosadil hlavičkující Čech, který dal čestný úspěch Pozlovic.

Branky: Čech – R. Hubáček 2, Červenka, Slezák. Rozhodčí: Veselý. 150 diváků. Pozlovice: Vaškůj – Semela, Martinec, Voráček, Vrátník -Kubáček, Coufalík, Bartončík, Plášek – Bernátek, Hamouz (45. Čech). Luhačovice: Kollarčík – M. Plášek, Rejda, M. Hubáček, Z. Červenka, Šenovský (75. Jordán), Šumbera, Netík, Konečný – R. Hubáček (70. Lukáš), Baumann (55. Slezák).

SMOLINA – VLACHOVICE B 3:0 (1:0)

Do první branky domácích se hrál vyrovnaný zápas bez vyložených šancí na obou stranách. Pět minut před koncem první půle se ale po rohovém kopu prosadil hlavičkou Bosák, který dostal Smolinu do vedení. Po změně stran byla Smolina lepší a po hodině se dostala do dvoubrankového trháku. Přímý kop rozehrál P. Sucháček a brankáři Vlachovic propadl lehký balon až za jeho záda. Druhá obdržená branka hosty položila. Přestože se snažili útočit, k zakončení se nedostali. Naopak v 67. minutě se přízemní střelou prosadil Sába, který stanovil konečný výsledek.

Branky: 40. Bosák, 60. P. Sucháček, 67. Sába. Rozhodčí: Vobořil. Smolina: Šenkeřík – Ročák, Jiří Sucháček, Vápeník, Pechanec, Barcuch, Sába, Petrůj, Vaculín, Bosák, P. Sucháček. Střídali: Fusek, Satin, Vlček. Vlachovice: Hověžák – Šimoník, Kovařík, Kašša, Klein, Gbelec, Doruška, Obadal, Jandík, Kořenek, Mich. Střídali: Ideral, Drábik, Strouhal.

NÁVOJNÁ – HŘIVÍNŮV ÚJEZD 4:0 (2:0)

Domácí na svého soupeře hned od začátku vletěli. Svůj nápor korunovali vedoucí brankou po čtvrthodině hry, kdy se hlavou trefil Machač. Poté se hra začala vyrovnávat, až na konci prvního poločasu odpískal rozhodčí penaltu ve prospěch domácího celku, kterou proměnil J. Naňák. Po hodině hry rozhodl zápas definitivně třetí trefou J. Řehák. V 80. minutě pak dal střetnutí konečné razítko Šálek, který zužitkoval přesnou přihrávku do šestnáctky soupeře.

Branky: O. Machač, J. Naňák, J. Řehák, Šálek. Rozhodčí: Slovák. Hřivínův Újezd: Moudřík – Polášek, Valášek, Guršík, L. Štěpaník – M. Minařík, Záhora, Z. Jurák, D. Štěpaník, T. Minařík, M. Jurák. Střídali: Hřímovský, Kostelník.

ŠTÍTNÁ NAD VLÁŘÍ B – DRNOVICE 1:0 (1:0)

Hostům pro zranění a nemoc chyběli čtyři hráči základní sestavy, což se na jejich výkonu podepsalo. V prvním poločase byli domácí lepším, pohyblivějším a techničtějším mužstvem. Sedm minut před odchodem do kabin otevřel skóre P. Fojtík. Ve druhé půli se karta obrátila, Drnovice získaly převahu, ovšem spoustu šancí nedokázaly proměnit. Rezerva Štítné nad Vláří tak vydřela cenné vítězství.

Branka: 38. P. Fojtík. Rozhodčí: Mikeska. Drnovice: Zicha – Lukáš, Kostka, M. Vlček, Šerý – J. Vlček, Soja Radim, T. Vlček, Bodlák, Ludík, Machů.

14. Hřivínův Újezd 9 1 2 6 6:19 5

Týmu Nevšové bude po skončení soutěže odečteno 15 bodů.

KROMĚŘÍŽ III. TŘÍDA

MYSLOČOVICE B – MÍŠKOVICE B 1:3 (1:1)

V mistrovském derby proti sobě nastoupily rezervy Mysločovic a Míškovic. Než se domácí rozkoukali, prohrávali po třiceti vteřinách po chybě obrany 0:1. Po šokujícím úvodu se domácí pomalu dostávali do hry a podařilo se jim vyrovnat. Do poločasu byli i lepším týmem, ale šance nevyužili. V úvodu druhého poločasu domácí nevyužili vyloženou šanci a podle pravidla nedáš – dostaneš si při rohovém kopu dali vlastní gól. O pár minut později využili hosté další standardku a po rohu hlavou zvýšili na 3:1. Na výsledku se pak už do konce zápasu nic nezměnilo, i když šance na vstřelení branky, hlavně na straně Mysločovic, určitě byly.

Branky: Kučera – 1. P. Štěpaník ml., 23. vlastní, 60. Krajča. Rozhodčí: Pagáč, 50 diváků. Mysločovice B: L. Valčík – Menšík, Hrubý, Mlýnek, Zábojník, V. Valčík, Miklík, P. Brázdil, Hubík, Kučera, Skopalík (Dluhoš, Frantík).

DALŠÍ VÝSLEDKY: Rusava B – Zahnašovice 3:1 (1:0), Dastych, Mikšík, Kolaja – Doležel, Rajnochovice – Ludslavice 1:6 (1:1), Žídek – Rafaja 2, Kavan 2, Vlček, Skotek, Martinice B – Loukov 1:5 (1:3), Zakopal – D. Krajcar 3, John, Hodný, Hlinsko p. H. – Komárno 0:1 (0:1), Klas.

6.10.2009 VSTUP DO DISKUSE

Hitem letošní letní etapy Flory 2017 je výstava terakotové čínské armády.
17

Letní Flora zve na setkání v Rajské zahradě, terakotovou armádu i řadu hvězd

U Hvozdné je první odchytová klec na divočáky. Další budou příští týden

Na Truck srazu se bude i grilovat

Sraz těch nejkrásnějších kamionů z České republiky i zahraničí si letos přijede do Zlína užít na sto čtyřicet řidičů. Za volant svého trucku usedne také Martin Konečný, na zlínský sraz dorazí už popáté.

Co dělat, aby vás nebolela záda? Funguje Vojtova metoda i pro dospělé? A jak si třeba krátce zacvičit během pracovní doby? Nejen na to se můžete ptát vedoucí fyzioterapeutky Kroměřížské nemocnice Pavly Zemanové. Odpovídat vám bude středu 23. srpna v čase od 10 do 11 hodin.

Primář Bartoník: Neurologie je v současnost velmi dynamicky se rozvíjející obor

ON-LINE ROZHOVOR BYL UKONČEN / Primář neurologického oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně Jan Bartoník odpovídal na dotazy čtenářů Deníku