Valaši v letním fotbalovém vrcholu sezony na domácím hřišti nejrve porazili Rokytnici v Orlických Horách 3:1 a poté remizovali s Rokytnici nad Rokytnou 1:1. ,,Celek z Orlických hor nastoupil s oslabenou sestavou a my jsme ho proto překonali fyzicky. Soupeř také nanašel zbraň na naši rychlost. O plichtě ve druhém souboji se rozhodlo během úvodních osmi minut. V partii se silným kolektivem z Třebíčska jsme od páté minuty vedli po trefě Martina Eliáše 1:0. O tři minuty pozděli vyrovnal Vahila. A přestože jsme měli zejména ve druhém poločase nebezpečnější útok, duel už se nám ovládnout nepodařilo," zavzpomínal na start do turnaje sekretář Rokytnice nad Vláří Lubomír Spáčil.

Poté jeho tým překonal Rokytnici nad Jizerou 2:0. ,,Duel se soupeřem, který se soustředil pouze na defenzívu jsme měli ovládnout vyšším rozdílem. Zejména ve druhé polovině střetnutí nám ale chyběla větší efektivita v koncovce," uznal po třetím utkání Spáčil. Valaši ovládli také klíčový zápas, v němž pokořili Rokytnici u Přerova 5:2. ,,V oboustraně útočně laděném utkání se Hanáci ujali vedení po ráně posily z HFK Olomouc Ondřeje Bučka a ve 12. minutě jsme ještě prohrávali 1:2. V následných jedenácti minutách jsme ale po dvou gólech Martina Goňe a brance Salajky otočili skóre na 4:2. Naše vítězství a tím i turnajový triumf ve druhé půli ještě potvrdil Králík. A ikdyž přerovská Rokytnice měla v průběhu utkání víc balón na kopačkách, my jsme zásluhou většího důrazu důležitý souboj zvládli," radoval se s celým svým mužstvem sekretář úspěšného celku Lubomír Spáčil.
Taho navíc potěšilo vyhlášení Ondřeje Školníka za nejlepšího hráče turnaje.

Přehled výsledků: Rokytnice nad Vláří – Rokytnice v Orlických Horách 3:1 (Salajka, Martin Goňa, Bujna), Rokytnice nad Vláří – Rokytnice nad Rokytnou 1:1 (Martin Eliáš), Rokytnice nad Vláří – Rokytnice nad Jizerou 2:0 (Školník, Králík), Rokytnice nad Vláří – Rokytnice u Přerova 5:2 (Salajka 2, Martin Goňa 2, Králík).

Sestava Rokytnice nad Vláří: Malaník – Jaromír Kovařík, Petr Saloky, Salajka, Martin Goňa, Králík, Jakub Eliáš, Suchý, Hamalčík, Pešek, Školník, Milan Kovařík. Trenér Jaroslav Hyžík.

Pořadí v turnaji: 1. Rokytnice nad Vláří, 2. Rokytnice u Přerova, 3. Rokytnice nad Rokytnou, 4. Rokytnice v Orlických Horách, 5. Rokytnice nad Jizerou.

Autor: Lubomír Hotař