Ludkovice v okresním fotbalovém přeboru rozstřílely Újezd. V záchranářském duelu Bratřejov porazil rezervu Napajedel

BRATŘEJOV – NAPAJEDLA B 4:2 (1:1)

Záchranářské utkání začali domácí lépe a vypracovali si několik slibných šancí, které však neproměnili. Naopak hosté hned ze své první vážnější situace v 17. minutě vytěžili pokutový kop, který s přehledem proměnil Janáček. Vedoucí branka Napajedla povzbudila k aktivnější hře a hlavně zásluhou Plachého ve středu zálohy si vytvářela šance. Bratřejovské mužstvo zachránil v první půlce dobře zahraný rohový kop, který usměrnil do horního růžku Černý. Druhý poločas odstartoval náporem domácích, jejich možnosti ale končily na brankáři Švejcarovi nebo nedůrazem útočníků. Bratřejovu v 60. minutě opět nateklo do bot, když po chybě v záloze se Havránek ocitl sám před brankářem, jemuž nedal žádnou šanci – 1:2. O minutu později mohlo být vymalováno, po rychlém protiútoku však hostující útočník netrefil odkrytou branku. Tato situace domácí konečně probudila, začali hosty přehrávat i v záloze zásluhou Chromčáka a v 65. minutě se mohli radovat z vyrovnávací branky vstřelené Petrem Geržou. Čtvrt hodiny před koncem otočil výsledek hlavou Petr Chromčák a v závěru ještě přidal pojistku hrající Petr Gerža.

Branky: 9. Černý, 65. a 87. Gerža P., 75.Chromčák P. – 17. Janáček, 60. Havránek. Rozhodčí: Šulc, 80 diváků. Bratřejov: Bargl L. Pilčík, Bargl R., Podhanyi, Chromčák P., Polčák, Černý, Bednařík, Tomšů P., Kalenda, Gerža P. Střídali: Slezák, Gerža D., Tomšů M. Napajedla B: Švejcara – Havránek, Janáček, Plachý, Koutník, Ratiborský, Bořuta, Škarek, Vavruša, Hejda, Haša. Střídali: Laciga, Plachý J., Blažek.

SEHRADICE A – TLUMAČOV 1:2 (0:1)

Sehradice vstupovaly do utkání s menšími obavami, jelikož s Tlumačovem neměly v historii zrovna mnoho štěstí. Hned první minuta utkání přinesla obrovskou šanci na kopačky domácího útočníka, jenže ten v koncovce zklamal. Hra byla v první půli poměrně vyrovnaná. Vedení v utkání se ujali hosté, když špatně odkopnutý míč obránce Sehradic nacentroval hráč Tlumačova do šestnáctky a tam jej nekompromisně nasměroval míč do sítě Radek Tyl. I když měly Sehradice ještě v první půli šanci na srovnání, skóre se již nezměnilo. Po obrátce dali domácí jasně najevo svou chuť po pohnutí ukazatele skóre na svou stranu, zatlačili Tlumačov na jeho půli a ten se soustředil na zabezpečenou obranu a občasné brejky. Sehradicím vyšla až křižná střela Jana Pláška z pravé strany pokutového území. Když už výsledek směřoval k remíze, dostal Tlumačov výhodu pokutového kopu. Domácí ztratili na půlce míč, který okamžitě putoval do šestnáctky, kde sehradický stoper srazil k zemi hostujícího útočníka. Máčala pak penaltu nekompromisně proměnil.

Branky: Plášek – Tyl, Máčala. Rozhodčí: Měřička – Veselý, Belka. Sehradice: Navrátil – Boráň, Blažek, Nášel, Zetek – Krejčiřík, Zavadil, Plášek, Sochora – Tomšů, Zmeškal. Střídali: Žebráček, Žáček V. Jaroslavice: Škrabal – Tyl R., Máčala, Juhaňák, Mouka, Duroň, Malý, Mudřík, Psota, Jonášek J., Otevřel. Střídali: Zaoral, Švenda, Jonášek.

KAŠAVA – KOSTELEC 3:0 (1:0)

Domácí šli do vedení po přímém kopu. Brankář hostí vyrazil míč jen do tyče, odkud se odrazil k T. Minaříkovi, který pohodlně skóroval do odkryté brány. Domácí měli poté více ze hry, ale další střelecké pokusy neměly potřebnou razanci. V závěru první půle si několik slibných příležitostí vytvořili také hosté, ale vyrovnat se jim nepodařilo. Druhá část už proběhla v režii domácích Kašavjanů, kteří šli do dvoubrankového vedení po pěkné rybičce střelecky naladěného T. Minaříka. Vítězství pečetil deset minut před koncem Pavel Zbranek. Pochvalu zaslouží také rozhodčí Walner, který působil na hřišti neviditelně.

Branky: Minařík T. 2, Zbranek Pavel. Rozhodčí: Walner – Polách, Salčík. Kašava B: Kráčalík – Horsák, Tomeček, Šarman, Mikač, Pšenica, Petr Zbranek, Jiří Zbranek, Mahďák, Gavenda, T. Minařík. Střídali: Čapák, Smetana, Pavel Zbranek.

ŠTÍPA – VYSOKÉ POLE 1:3 (1:2)

Domácí nastoupili v kombinované sestavě, což hosté během půl hodiny využili k dvoubrankovému vedení. Štípa ale nesložila zbraně a těsně před půlí snížila. V přestávce došlo k obměně sestavy domácího mužstva, které Vysoké Pole zatlačilo na jeho půli. Hosté vyráželi do brejků a jeden z nich těsně před koncem proměnil Janoš, který prostřelil jinak vynikajícího mladého gólmana domácích Koláře. Štípa tentokrát své diváky výkonem rozhodně nezklamala a její snaha si minimálně bod zasloužila. Hosté rozhodně nepotvrdili své postavení v horní polovině tabulky.

Branky: Holík Roman – Dorůška J. 2, Janoš. Rozhodčí: Veselý – Hruška, 100 diváků. Štípa: Kolář D., Šarman, Nuhlíček, Hrančík M., Kutra, Hrančík L., Šebík, Skřivánek R., Holík Radim, Suchomel, Holík Roman, Střídali: Suchý, Voráč. Vysoké Pole: Dorůška L. – Ruman, Andrýsek, Machů T., Machů R., Machů P., Dorůška J., Janoš, Čech, Machuča, Tomeček.

LUDKOVICE – ÚJEZD 5:1 (3:0)

Utkání ovlivnil mokrý terén a na jeho kvalitě to ze začátku bylo znát. V úvodu byli aktivnější hosté, avšak vyloženou šanci si nepřipravili. Poté se iniciativy chopily Ludkovice a po centru z pravé strany otevřel skóre Bartoš. Za několik minut nařídil sudí pokutový kop pro domácí, který nejprve Kunorza nastřelil do gólmana, vzápětí se ale opravil přesnou dorážkou. Do konce poločasu stihl stejný hráč přidat ještě jednu branku. Újezd nechtěl složit zbraně a na začátku druhého dějství se mu podařilo snížit. To už byl ale pět minut na hřišti domácí žolík Čech, který o chvíli později zvýšil na 4:1. Za dalších pár minut se trefil ještě jednou a bylo po zápase. Hosté se i přes vysokou prohru prezentovali dobrým fotbalem, o to cennější jsou tři body pro Ludkovice.

Branky: Kunorza F. 2, Čech 2, Bartoš – Bělaška T. Rozhodčí: Frajt – Vyoral, Hanák P., diváci: 80. Ludkovice: Mikel R. – Suchý, Kunorza M., Gregor, Nevařil, Bartoš, Mikel S., Mikel M., Hamouz, Kunorza F., Gavenda. Střídali: Čech, Talaš, Vašina. Újezd: Marhaník – Šandor, Macháč, Belžík, Slovák B., Struška, Hrnčiřík, Bělaška T., Častulík, Sucháček, Hlavička R. Střídali: Mahas, Andrýs, Slovák Z.

VESELÁ A – BYLNICE 1:0 (0:0)

Domácím v sestavě chyběli Bořucký s Machalíčkem a změny se promítly do výkonu celého týmu. Veselá začala bez pohybu a nasazení, čehož Bylnice uměla využít a dlouhé minuty měla více ze hry. Dalekonosné střely Hořáka a Lysáka na mokrém terénu byly nebezpečné, ale Zmeškal v domácí bráně si s nimi poradil. Domácí mohli jít do vedení ještě před přestávkou po akci Dlouhého, ale ten volil střelu z těžké pozice místo přihrávky na volného Dočkala. Ve druhé části již byla Veselá odvážnější a začala kontrolovat hru. Do výrazných šancí se ale nedostávali domácí ani hosté. Klid na veselské kopačky přinesla až nenápadná akce v 60. minutě, kdy šel důrazně do míče ve vápně Bodlák a po první zablokované střele byl podruhé už úspěšný. V dalších minutách na Veselské působil psychický impuls z vedoucí branky, ale chyběla jim přesná koncovka, a pojišťovací druhý gól tak nepřicházel. Bylnice proto vycítila šanci a podařilo se jí v závěrečných minutách domácí zatlačit. Vyvrcholením byla 89. minuta a pokutový kop proti domácím za zákrok na pronikajícího útočníka Bylnice. Penalta byla dobře kopnutá k tyči po pravé ruce Zmeškala, ten ale směr střely vystihl a bravurně míč vyrazil. V nastaveném čase už domácí udrželi balon na kopačkách a vítězství si pohlídali.

Branka: Bodlák. Rozhodčí: Basel – Toman, Salčík, 80 diváků. Veselá: Zmeškal – Čoček Mir. – Ostrčilík, Divoký, Večeřa (78. Novák) – Bodlák, Divoký, Dlabaja, Dlouhý – Polák Jakub (89. Vrla), Dočkal. Bylnice: Šuráň – Holba (57. Šuchma) – Hořák Karel, Ptáček, Macek – Lukaštík, Hořák Josef (65. Janáč), Sucháček, Machů – Lysák, Bobot.

JAROSLAVICE – DOLNÍ LHOTA 0:0

Zápas začal opatrně, obě mužstva se soustředila na obranu. Postupem času se domácí dostávali do tlaku a měli několik slibných šancí, které ale nedotáhli do konce. Hosté hrozili z brejků, které taky neproměnili. Druhý poločas začaly Jaroslavice náporem, ale jejich střely buď mířily těsně vedle, anebo je pochytal brankář Dolní Lhoty. Hosté se sice snažili, ale pevná obrana domácích je k ničemu nepustila. Vítězství mohl strhnout na stranu domácích Švach, jeho rána ale zatřásla břevnem. Jaroslavice tak na svém hřišti potřetí v řadě jen remizovaly.

Rozhodčí: Kolář – Dvořák, Polách. Jaroslavice: Žbel – Tomeček, Podéšť, Borský, T. Batík, Macalík, Polách, L. Batík, Fajgara, Dudr, Švach. Střídali: Červenka, Nagy, Turčín. Dolní Lhota: J. Šenkeřík – Martinka, Machů, Lysák, Repatý, Križko, Šenkeřík, Pavlík, Pleša, Hovězák, Masař. Střídali: Brostil, Remeš.

1. Veselá 10 8 1 1 24:9 25
2. Sehradice 10 7 2 1 27:13 23
3. Jaroslavice 10 6 3 1 25:10 21
4. Dolní Lhota 10 6 3 1 19:9 21
5. Újezd 10 5 1 4 18:15 16
6. Vysoké Pole 10 4 3 3 23:20 15
7. Tlumačov 10 4 3 3 15:18 15
8. Ludkovice 10 4 2 4 23:15 14