Ševci ukončili prokletí závěrečných zápasů

Zlín – Vítězné loučení. Ševci po osmi letech končili mistrovský ročník tříbodovým ziskem. V posledním kole Fotbalové národní ligy doma zdolali Karvinou a v tabulce udrželi šestou pozici. V novodobé historii druhé nejvyšší domácí soutěže jde o druhý nejlepší výsledek žlutomodrých vůbec.

5.6.2013

FC FASTAV Zlín- Karviná.Foto: DENÍK/Jan Karásek

FC FASTAV ZLÍN – MFK OKD KARVINÁ 2:1 (1:1)

„Před zápasem jsme říkali, že sezonu chceme zakončit vítězně a šesté místo v tabulce udržet. To se podařilo, takže alespoň s tímto můžeme být spokojení," potvrdil zlínský trenér Marek Kalivoda. „Soupeři mohu jenom pogratulovat, dnes nás přehrál a hlavně jeho útočníci prokázali větší kvalitu a dobré individuální schopnosti. To rozhodlo," mínil jeho karvinský protějšek Josef Mazura.

Výhra ševců se ovšem nerodila lehce, neboť první velkou šanci zápasu měla Karviná, když Ciku našel na zadní tyči Limanovského a zlínská obrana na poslední chvíli stačila uklidit míč do zámezí. „Začali jsme tradičně. Po Holíkově chybě měl soupeř obrovskou šanci jít do vedení," souhlasil Kalivoda.

Teprve potom naskočili do zápasu také Zlínští. Jenom Železník se dostal do tří velkých šancí, ovšem gólově se ujala až devět minut před přestávkou hezká akce Polácha, po níž Malcharek zakončoval do prázdné brány. Vedení však ševci dlouho neudrželi. Za čtyři minuty sudí Bílek k všeobecnému překvapení posoudil Pazderovu nastřelenou ruku ve vápně jako penaltu a karvinský Ciku srovnal.

Po změně se i přes zlínský tlak dostali do výraznějších šancí hostující Hottek a Limanovský, zlínskou bránu ale netrefili. „Zápas by se možná vyvíjel jinak, ale my jsme toho směrem dopředu moc nevymysleli. Míče jsme jenom nakopávali a toto byly spíše výjimky," uznal Mazura.

Na opačné straně ševci přitahovali ofenzivní smyčku. Malcharkovu střelu vyrazil Paleček, jenž si poté poradil s hlavičkou Polácha. Až čtvrt hodiny před koncem po centru Bartolomeu překonal karvinského brankáře v pádu hlavičkující Hruška. „Nebylo jednoduché obrannou hráz Karviné překonat, ale podařilo se. Kluky musím za předvedený výkon pochválit, šli do toho jako buldoci a právě morální síla mužstva dnes rozhodla. Mančaft chtěl sezonu zakončit vítězstvím, rozloučit se pozitivně a já jsem moc rád, že to kluci dokázali," nechal se slyšet Kalivoda.

Ke společné přípravě se ševci sejdou opět 24. června.

Branky: 36. Malcharek, 74. Hruška – 41. Ciku z pen. Rozhodčí: Bílek – Kříž, Machálek. ŽK: Malcharek, Kurtin – Homola, Mikula, Vaněk. Diváci: 719. Zlín: Kořínek – Pazdera, Kroča, Kubica, Červenka – Železník (68. Bartolomeu), Elšík, Polách, Hruška (85. Kurtin) – Holík (75. Poznar) – Malcharek. Trenér: Marek Kalivoda.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Bohemians Praha – Opava 1:1 (0:0), Čáslav – Žižkov 1:1 (0:0), HFK Olomouc – Vlašim 4:0 (3:0), Most – Varnsdorf 4:2 (0:0), Pardubice – Znojmo 3:1 (1:1), Sokolov – Bohemians Praha 1905 0:0, Ústí nad Labem – Táborsko 0:0.

5.6.2013 VSTUP DO DISKUSE
Oprava a náhradní provoz zastávky MHD na ulici Štefánikova ve Zlíně.
1 8

Zastávka Školní zůstane další týdny v provizorních podmínkách

V areálu kovošrotu v Tlumačově hořela vyřazená cisterna
5

První úspěch je na světě. Berani vyhráli Zubr cup v Přerově

První dílčí úspěch sezony je na světě. Extraligoví hokejisté Aukro Berani Zlín ovládli Zubr cup. K vítězství na přerovském turnaji jim stačila i porážka 3:4 v prodloužení proti domácímu týmu. Na druhém místě skončili domácí Zubři, třetí místo obsadilo Znojmo a čtvrtá byla pražská Slavia.

Papoušek je zase doma díky Facebooku

Stačí nechat na zahradě pootevřenou branku nebo doma dvířka u klece a domácí mazlíček je během chvilky pryč. Majitelé po svých ztracených zvířecích společnících pátrají různě, využívají jak služeb městské policie, tak stále častěji i sociálních sítí. Ty se v mnoha případech stávají užitečným nástrojem, zvířata se díky takzvanému sdílení příspěvků často najdou.