Slopné a Bratřejov potvrdily suverenitu

Zlínsko - Lídr a postupující tým IV. třídy skupiny A z Halenkovic klopýtl v domácím prostředí s posledním celkem z Doubrav. Naopak v béčku Bratřejov nezaváhal proti rezervě Veselé.

16.6.2010

Ilustrační foto. Foto: Deník/Karel Pech

V céčku se příliš nemazlilo ani Slopné s béčkem Dolní Lhoty a obě suverénní mužstva se mohla mazlit s pohárem pro vítěze své skupiny a pít z něj šampaňské.

ŽLUTAVA - TRNAVA B 4:2 (2:1)
Úvod vyšel lépe Žlutavě, která se již v 5. minutě zásluhou Goiše ujala vedení. Když Stoklásek zvýšil po půlhodině hry na dvoubrankový rozdíl, zdálo se být rozhodnuto, zvláště když agilní Stoklásek nastřelil tyč. Ve 37. minutě se však hosté dostali zpět do utkání trefou Malčíka. Po změně stran se hrála vyrovnaná partie, ovšem v 77. minutě proměnil Mišurec penaltu a přiblížil Žlutavu k vítězství. Rezerva Trnavy se však nevzdávala a pět minut před koncem opět snížila na jednobrankový rozdíl znovu Malčíkem. Žlutava však drama nedopustila a Stoklásek v 89. minutě definitivně pojistil tři body pro domácí.
Branky: Stoklásek 2, Mišurec M., Goiš J. - Malčík 2. Rozhodčí: Mitáček, 80 diváků. Žlutava: Stratil - Mišurec M., Zpěvák (46. Tauš), Lapčík, Sukup, Polák (46. Mišurec Z.), Bůžek, Kašík Roman, Stoklásek, Kašík Robin (70. Antoš). Trnava B: Matula - Matůšů, Čala S., Pavelka, Machalíček, Sedláček, Hradilík, Čapík, Malčík, Soukup, Čala M.

HALENKOVICE - DOUBRAVY 1:1 (1:0)
Lídr z Halenkovic od začátku zatlačil soupeře na jeho polovinu, gólově se ale prosadil až ve 37. minutě Marholtem. Výrazná územní převaha domácích v první půli však již k dalšímu zápisu do kolonky střelců nevedla. Naopak po přestávce se hra vyrovnala a na obou týmech se začala projevovat únava. V 62. minutě se kapitán Doubrav Žaludek k překvapení Halenkovických objevil sám před domácím brankářem a svou šanci proměnil ve vyrovnávací gól. Zbylá část zápasu byla plná nepřesností a chyb na obou stranách. Ke změně výsledku již nedošlo, za což mohou hosté vděčit především svému brankáři, který dvěma akrobatickými zákroky zlikvidoval dvě povedené střely domácích útočníků pod břevno.
Branky: Marholt P. - Žaludek. Rozhodčí: Popelák, 80 diváků. Halenkovice: Janiš - Strašák, Marholt P., Marholt D., Kadlčák J., Horka, Kadlčák O., Gabrhelík, Vlachynský, Kníchal, Liška, Šťastný. Střídal: Zapletal.
DALŠÍ VÝSLEDKY: Velký Ořechov - Jaroslavice B 4:2 Minařík V. 2, Křižka, Čevela - Keprt, Dalajka, Dobrkovice - Provodov B 6:1 Kadlečík 2, Fuglík, Vítek, Bursík, Lux - Gregor, Kudlov - FC Vizovice 3:3 Pavelák, Stuchlík, Utínek - Ulman 2, Mikulčík, Lhota u Mal. - Racková 2:5 Lovas, Bořuta - Blanař 2, Adamík P., Čechák, Juráň.

ŽLUTAVA - HALENKOVICE 1:2 (0:1)
Žlutava v prestižním derby podlehla postupujícím Halenkovicím, ale za předvedenou hru se nemusí stydět. Celý první poločas byla lepší a jen mizerně seřízená mířidla je připravila o lepší výsledek. O třech bodech pro hosty rozhodly branky Kníchala a Marholta. Za Žlutavu snižoval Polák.
Branky: Polák - Kníchal, Marholt. Rozhodčí: Kozubík, 140 diváků. Žlutava: Stratil - Mišurec M., Lapčík, Tauš, Antoš, Stoklásek, Mišurec Z., Kašík Roman, Husár, Kašík Robin, Bůžek. Halenkovice: Janiš - Horka, Gabrhelík, Kadlčák, Marholt D., Marholt P., Strašák, Kocián M., Kocián P., Šťastný, Kníchal.
DALŠÍ VÝSLEDKY: Spytihněv B - Halenkovice 0:1 Marholt D., Provodov B - Kudlov 6:1 Černý 2, Pálka 2, Švadleňák, Zámorský - Piňos, Spytihněv B - Lhota u Mal. 1:2 Polášek - Ondra, Kašík.

VESELÁ B - BRATŘEJOV 1:4 (0:2)
Hosté se přijeli na Veselou rozloučit s účinkováním ve IV. třídě. Utkání se proto také odehrálo v poklidu a bez emocí. Bratřejov prokázal svou suverenitu v soutěži a po celý zápas byl lepším a zaslouženě zvítězil. Po zápase hráči a funkcionáři Bratřejova převzali od zástupců OFS diplom a pohár za vítězství ve skupině B IV. třídy zlínského okresu.
Branky: Odstrčilík - Černý 2, Chromčák P., Kadleček. Rozhodčí: Šerý.

JASENNÁ - ŠTÍPA B 4:0 (3:0)
Jasenná vstoupila do zápasu aktivně a již ve 2. minutě po nedorozumění hostujícího brankáře se stoperem otevřel Zicha skóre. Domácí měli i nadále převahu, kterou korunovali trefou Petra Kováře po rohu. Účet první půle završil ve 38. minutě opět Zicha proměněnou penaltou. Po obrátce se již hrálo pouze v režii Jasenné a většímu rozdílu ve skóre zabránil několika výbornými zákroky gólman hostů. Štípa se dostala do větší šance až v 78. minutě, ale brankář Martin Kovář útočníka hostů v situaci jeden na jednoho vychytal. Závěrečný tlak domácích završil střídající Smilek gólem na 4:0 po milimetrové přihrávce Kráčaly.
Branky: 2. a 38 z pen. Zicha, 20. Kovář P., 86. Smilek. Rozhodčí: Ruman, 70 diváků. Jasenná: Kovář M. - Bajza, Polách, Kovář P., Kovář T., Maliňák (46. Kráčala J), Kráčala R., Krajščák T. (70. Smilek L.), Jurčák, Čala (80. Smilek A.), Zicha. Štípa B: Pekař - Holík, Andrýsek, Gažda, Skřivánek, Šebík, Šarman, Suchomel, Vařák, Veselský, Kolář.
DALŠÍ VÝSLEDKY: Lutonina - Všemina 0:2 Burša 2, Kašava B - SK Vizovice B 1:0 Drábek, Kostelec B - Neubuz 2:7 Mezírka J., Šimek - Vrba 4, Pšenka 2, Zubíček, Trnava - Lužkovice B 3:2 Slováček, Zbranek, Štěpánek - Vala, Polách.
DOHRÁVKY: Kašava B - Bratřejov 3:3 Drábek, Křižka, Červenka - Chromčák 2, Bednařík, Trnava - Veselá B 3:4 Bořuta, Vývlečka, Zbranek - Neméch 2, Gajdošík, Odstrčilík, Lužkovice B - Kostelec B 1:1 Žaludek - Vančík.

SLOPNÉ - DOLNÍ LHOTA B 6:0 (1:0)
Postupující Slopné vyzvalo na svém hřišti poslední tým tabulky a po zahřívacích prvních minutách si domácí mužstvo vytvořilo tlak a několik pěkných šancí. První branka však padla až po první půli úvodního poločasu, kdy skóre změnil P. Mikulka. Po změně stran drželo Slopné soupeře pod tlakem a Dolní Lhotu téměř k ničemu nepustilo. Na trávník se v drese domácích objevil po dvouměsíční pauze zaviněné zraněním Outrata, který svůj návrat oslavil hattrickem. Poté síť hostů ještě rozvlnil P. Mikulka a L. Žáček. Slopné tak s přehledem přehrálo Dolní Lhotu B a na domácí půdě ve všech 13 zápasech neztratilo ani bod. Po loňském sestupu mohlo celé mužstvo převlečeno do speciálních „postupových“ triček stříkat šampaňským a kouřit vítězné doutníky. K mužům se navíc přidali i dorostenci, kteří se stali vítězi okresní soutěže.
Branky: Outrata 3, Mikulka 2, Žáček. Rozhodčí: Ptáček.
DALŠÍ VÝSLEDKY: Sehradice B - Divnice 4:0 Hofschneider T., Okenka, Heinz, Čada, Petrůvka - Poteč 3:3 Švach 2, Kořínek - Františák 2, Bartoš, Horní Lhota - Tichov 6:5 Šenovský 2, Hlavenka, Plášek, Břenek, Vašina - Baďura 3, Dočkal, Ščuglík, Rudimov - Bohuslavice n. Vl. 2:3 Červeňan, Souček - Krasňanský, Kovařík J., vlastní, Nedašova Lhota - Loučka 5:0 Bartošák 2, Juřica, Bubela, Kafka, Jestřabí - Lipová 1:3 Marek - Klein 2, Novák.

DOHRÁVKY: Petrůvka - Nedašova Lhota 0:5 Bubela 2, Vaněk D., Pagáč, Struhař, Loučka - Lipová 3:3 Hubner 2, Mikulka - Klein, Liška, Čuč.

LITENČICE - MYSLOČOVICE B 1:1 (0:1)
Hosté se ujali vedení pět minut před pauzou zásluhou Miklíka. Po změně stran však Litenčice vyrovnaly, čímž zároveň stanovil konečný výsledek.
Branky: 50. Kroutilík - 40. Miklík. Rozhodčí: Sedlář, 70 diváků.

16.6.2010 VSTUP DO DISKUSE

Filip Chytil se stal členem organizace New York Rangers

Když Chytil inspiruje. Dluhoš se Sedlákem skončili pod vrcholem

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Tlak musí vytvářet trenéři a okolí, říká zlínský Jelínek

O úvodní dojmy z kritizované Juniorské ligy se mohou podělit zástupci fotbalového Zlína a Slovácka. Soutěž, do které se v létě podle nařízení Ligové asociace musely oba kluby začlenit, má za sebou tři kola.