Starší dorostenci zatím urvali jen bod

Zlín – Výhru mezi prsty si nechali proklouznout v úvodním domácím zápase nejvyšší celostátní soutěže starších dorostenců fotbalisté zlínské devatenáctky. Ševci proti Slovácku tahali po celou dobu za delší konec, po zahození i těch nejvyloženějších šancí se však museli spokojit s konečnou remízou 1:1. Ta mrzela o to víc, že již v prvním kole nového ročníku Zlínští podlehli v Teplicích 1:4.

18.8.2012

Uche Ruben (vlevo) příjemně překvapil. Na jaře svými výkony výrazně oživil hru starších dorostenců Zlína. Foto: Foto pro Deník: Jan Zahnaš

„Tam nám nevyšel zejména vstup do zápasu. Na klucích se projevila tréma z přechodu do vyšší kategorie a první poločas po všech stránkách nezvládli. Soupeř nás převyšoval a zaslouženě vedl. My jsme však před poločasem snížili na rozdíl jediné branky a ve druhé půli jsme už diktovali tempo hry. Vyrovnání viselo ve vzduchu, dokonce jsme přežili i penaltu, ale v koncovce jsme se trápili," popisoval úvodní duel celé sezony trenér zlínské devatenáctky Jan Somberg.

Severočeši naopak s produktivitou problémy neměli a sedm minut před koncem dvěma slepenými brankami definitivně rozhodli. „Velké problémy nám dělaly standardní situace. Urostlejší a fyzicky vyspělejší domácí zužitkovali hned tři," spočítal Somberg, jenž hned čtyři dny poté vedl své svěřence do bitvy proti Slovácku.

Ta se pro ševce vyvíjela podstatně lépe. Po herní stránce Zlínští dominovali, opět se však předháněli v zahazování tutových šancí. Až krátce před přestávkou se prosadil z penalty Zavadil. Po změně stran se domácí trochu zatáhli a vyráželi do rychlých kontrů. Když však Chuchma s Višněvským pohrdli gólovými pojistkami, přišel dvanáct minut před koncem po chybě stoperů trest v podobě vyrovnání.

„Dali jsme si v podstatě vlastní gól. Soupeř ukázal výbornou produktivitu a z jediné střely na bránu vyrovnal. My jsme naopak ve finální fázi zklamali a utkání rozehrané jednoznačně na vítězství jsme ke tříbodovému konci nedotáhli. S herním projevem mužstva jsem byl spokojený, s výsledkem nikoliv," mísily se pocity ve zlínském kouči.

Do třetice se mohou starší dorostenci pokusit o vítězství dnes od půl třetí odpoledne, kdy na Vršavě hostí Mladou Boleslav.

Autor: Robert Štach

18.8.2012 VSTUP DO DISKUSE

Dělníci v Otrokovicích opravují chodník v části Trávníky, který je ve směru příjezdu od Kauflandu. Stávající dlažbu kompletně odstraňují.
5

Starý chodník byl už celý zničený, konečně ho opravují

Balóny nad Olomoucí.
46

FOTO, VIDEO: Balonová show ozdobila nebe nad Olomoucí. Podívejte se

Co dělat, aby vás nebolela záda? Funguje Vojtova metoda i pro dospělé? A jak si třeba krátce zacvičit během pracovní doby? Nejen na to se můžete ptát vedoucí fyzioterapeutky Kroměřížské nemocnice Pavly Zemanové. Odpovídat vám bude středu 23. srpna v čase od 10 do 11 hodin.

Déšť krajské dožínky nepokazil, v průvodu se sešlo osm stovek lidí

Osm stovek krojovaných účastníků průvodu, dožínkové věnce pro hlavního hospodáře v kraji a samozřejmě bohatý doprovodný program: i letošní oslava sklizně se v Kroměříži o uplynulém víkendu vydařila.

Zoo se raduje z dalších mláďat

Chovatelé ve zlínské zoo mají další důvod k radosti. Početná šedesátičlenná kolonie plameňáků růžových se rozrostla o čtyři mláďata. Malí plameňáci se vylíhli na začátku července a díky skvělé péči rodičů zdárně prospívají. Stejně úspěšně se daří i dvěma malým samečkům u lemurů kata.

Pamětník Jiskry Otrokovice v první lize. Byl to malý zázrak, vzpomíná Gajdůšek

Už jsou v zapomnění. Většina z nich ani nežije. Byli to přitom oni, kdo před 53 lety do Otrokovic přinesli slávu. Na malém stadionku se na škváře kopala první liga. V sezoně 1964/1965 jezdily do míst současného moderního sportovního areálu na Baťově hvězdy tehdejší doby Tomáš Pospíchal, Andrej Kvašňák, Josef Masopust nebo Ivo Viktor.