Strání zaváhalo ve Zlechově a přišlo o vedení

Region /FOTOGALERIE/ – První mužstvo fotbalové I. B třídy skupiny A – rezerva Valašského Meziříčí – nečekaně o víkendovém 13. kole nestačilo na Podlesí. V „béčku“ Štítná nad Vláří uspěla v dramatickém a nervózním duelu v Loukách a o skóre se dostala před Těšnovice, které remizovaly s Kelčí.

3.11.2009 1

Fotbalové utkání Louky (červení) - Štítná.Foto: DENÍK / Martin Břenek

Ve skupině C se druhý Slavkov protrápil k vítězství na hřišti posledního Zlámance.

I.B třída, skupina A

Hor. Lideč – Vel. Karlovice B 4:1 Eliášek 3, Bartoš – Šimák, Val. Příkazy – Zašová 3:1 Vaculka, Ptáček, Šenkeřík P. – Martínek, Poličná – Janová 1:2 Žilinský – Fojtů, Sacher, Val. Bystřice – Val. Polanka 1:0 Filgas, Choryně – Lhota u Vs. 0:6 Zgarba 2, Juřica 2, Michálek, Kurtin, Hovězí – Pr. Bečva 3:0 Šrámek, Kovář, Valíček, Podlesí – Val. Meziříčí B 3:1 Tydlačka 2, Křižan – Žniva.

KELČ – TĚŠNOVICE 1:1 (0:0)

V prvním poločase byli aktivnější hosté. Vytvořili si tři brankové příležitosti, ovšem ani jednu z nich nedokázali proměnit. Po obrátce se domácí výrazně zlepšili. Ovšem paradoxně právě ve chvíli, kdy dostali soupeře pod tlak, utekl těšnovický Veselý a z brejkové situace dostal hosty do vedení.

V dalším průběhu se již čekalo, zda Kelč dokáže vyrovnat, nebo naopak Těšnovice definitivně pohřbí šance soupeře na bodový zisk. Dvě minuty před koncem se po skrumáži v malém vápně uvolnil Pitrun a překonal brankáře hostů, čímž domácím zajistil alespoň jeden bod.

Branky: 88. Pitrun – 64. Veselý. Rozhodčí: Ruman. Kelč: Kubát – Novák, R. Minář, R. Pastrnek, Vinklár – J. Machač, L. Machač, Chrástecký, Hegar – Srkala, M. Pastrnek. Střídali: Hlavica, Minář, Pitrun.

SLAVIČÍN B – FRYŠTÁK 3:2 (3:1)

Zápas se odehrával na těžkém terénu. Poprvé rozvlnil síť už v 6. minutě Bureš z dorážky. V polovině prvního dějství se po samostatném úniku prosadil Floreš. Pak hosté po vlastním gólu Bureše snížili ve 36. minutě na 2:1.

Domácí do přestávky ještě zaslouženě navýšili vedení, kdy se po ose Both – Struhař do prázdné branky trefil Korvas. Po změně stran se hra odehrávala mezi oběma vápny. Fryšták snížil v 54. minutě po velké hrubce jinak výborně hrajícího Šoukala.

Přestože hosté v samém závěru hodně kousali, domácí po předchozích nešťastných prohrách konečně dotáhli zápas do vítězného konce.

Branky: Bureš, Floreš, Korvas – Křenek 2. Rozhodčí: Mičkal – Dvořák, Dlouhý, 30 diváků.

Slavičín B: Talčík – Korvas, Bureš, Frolo, Fojtík, Lukáš, Struhař, Šoukal, Both, Bartoš, Floreš. Střídali: Krajíček, Dorúšek.

Fryšták: Sebera – Bednařík, Dvořák, Caudr, Hubáček, Lošťák, Málek, Křenek, Rudollf, Rozum, Petráš.

MALENOVICE – HOLEŠOV B 1:1 (0:0)

V Malenovicích se odehrál nepříliš pohledný zápas. Hosté vysílali své soupeře svými nepřesnostmi do velkých příležitostí, domácí však díky své střelecké nemohoucnosti odcházeli v poločase do kabin bez vstřelené branky. Malenovičtí po změně stran soupeře zatlačili na svou půli a v 78. minutě otevřeli skóre Brázdou. Rezerva Holešova následně přidala, získala převahu, ze které vytěžila v závěru vyrovnávací gól Jirsou.

Branky: Brázda – Jirsa. Rozhodčí: Nevrla.

Holešov: Sedláček – Novák, Očadlík, Topič, Hrudík, J. Snopek (53. Machápek), Frybort (80. Duda), Chudárek, Jirsa, Krajcar, Leško (31. Uruba).

LUBNÁ – RUSAVA 4:1 (4:0)

Domácí celek vzal osud zápasu do svých rukou hned v úvodu po půlminutě hry otevřel skóre. Po dalších dvou individuálních chybách vedla Lubná v 9. minutě už 3:0! Po obrátce dali domácí svému soupeři více prostoru a v rozhodnutém utkání byl k vidění dobrý fotbal. Rusavě chybělo sedm hráčů základní sestavy, což se na výkonu i výsledku podepsalo.

Branky: Ančinec, Bačinský 2, Kadlčík – Pavelka.

Rusava: Palát – Perutka, K. Vaculík, Krajcar, Liška, Lipold – J. Pavelka, Krutil (77. Škarpich), Mich. Vaculík, Vaněk (55. Kolaja) – Zelený.

SLAVKOV POD HOSTÝNEM – SK VIZOVICE 0:2 (0:0)

Ve Slavkově pod Hostýnskými vrchy se hrál vyrovnaný fotbal. Domácí však vyhořeli na neproměňování šancí, naopak Vizovičtí byli v koncovce efektivnější. Hosté se ujali vedení Lacigou, který přesně mířil z přímého kopu. Druhou brankou pojistil vítězství Velev.

Hosté se předvedli jako techničtější mužstvo. Přestože by podle domácích utkání slušela spíše remíza, Vizovice si vezou domů cenné tři body.

Branky: Laciga, Velev. Rozhodčí: Klučka, Polášková, Kudrnáč, 110 diváků.

Vizovice: Kafka – Světlík, Surý, Novák, Kudrnáč, Polách, Valenta, Velev, Laciga, Louka, Lukáš. Trenér: Melichárek.

Slavkov: Neradil – Benda, Mikulčák, Krajcar, Sadil, Františák, Kostov, Kušík (Josinek), Horák, Ondroušek, Románek. Trenér: Kotenič.

MÍŠKOVICE – ADMIRA HULÍN 2:2 (2:1)

Nerovný a blátivý terén napovídal, že v Míškovicích mnoho fotbalové krásy diváci neuvidí. Domácí začali náporem a hned ve 3. minutě po nedorozumění hulínské obrany otevřel skóre Závrbský. Podle hostujícího celku však branka padla z dvoumetrového ofsajdu.

O sedm minut později mohly Míškovice zvýšit, ale ze tří metrů překopli prázdnou branku. Otřepané pořekadlo „Nedáš – dostaneš“ se naplnilo po čtvrt hodině hry, když hostující Štoll střelou z 20 metrů vyrovnal.

Domácí přidali, ale šance neproměňovali. Až v 34. minutě střelou k tyči poslal Mrázek Miškovice do vedení. Druhý poločas začali lépe hosté a po necelé hodině hry srovnali R. Simerským. V těchto minutách byli na koni hosté, ovšem opět doplatili na špatnou koncovku. Oba týmy si tak rozdělily po bodu.

Branky: Závrbský, Mrázek – Štoll, R. Simerský. Rozhodčí: Družbík – Sedlář, Vybíral, 100 diváků.

Míškovice: Hložek – Javora, Prokop, Sieklík, Mrázek, Bielík, Kopřiva, P. Štěpaník st., Závrbský, Zapletalík, Stoklasa. Střídali: L. Mikala, Krajča.

Admira Hulín: Nebuchla – Štoll, Jurášek, Vývlečka, Horáček, Kytlica, Spáčil, R. Simerský, M. Simerský, Šenkyřík, Nedbal. Střídal: Polák.

LOUKY – ŠTÍTNÁ NAD VLÁŘÍ 0:2 (0:1)

Louky začaly aktivně, ale Štítná měla dobře organizovanou hru. Nejlepší střelec hostů Šenkeřík naopak ve 20. minutě potrestal chybu domácího obránce – 0:1. Po změně stran diváci neviděli pohledný fotbal. O jednoho hráče oslabení domácí inkasovali ve 75. minutě po rohovém kopu z hlavy Kořenka.

Po druhém vyloučeném se fotbalisté Louk již na nic nezmohli a soupeř si vítězství pohlídal. Domácí se po utkání netajili tím, že nejsou spokojeni s výkonem hlavního rozhodčího Minarčíka.

Branky: 20. Šenkeřík, 75. Kořenek. Rozhodčí: Minarčík, 100 diváků.

Louky: Janča – Janků, Šimurda, Machala, Sviečka, J. Laciga, Štěpánek, Mičola, Landt, Michalovský, Malota. Střídali: Machů, Navrátil. Trenér: Malota. Štítná nad Vláří: Malaník – Svoboda, J. Zvoníček, Kořenek, T. Zvoníček, Šenkeřík, Struhař, Vaculík, Machuča, Babulík, Liška. Střídali: Řemeslníček, Šebák. Trenér: Vaculík.

ZLECHOV – STRÁNÍ 4:1 (2:1)

Byli to hosté, kteří otevřeli stav utkání, když se po chybě domácí obrany dostal k odraženému míči kanonýr Pomajbík a z hranice šestnáctky nedal Vendelovi šanci – 0:1. Úvodní trefa nabudila Zlechovské, kteří několika šancemi v rozmezí následujících deseti minut zaměstnali hostující obranu.

Zaslouženého vyrovnání se dočkali ve 25. minutě, když po hlavičce Vaňka do tyče dorážel z malého vápna domácí kapitán Zajíc. O další změnu skóre se postaral po pěkné individuální akci Šebák, a v poločase tak domácí vedli 2:1. Ani střídání v sestavě Strání obraz hry nezměnily.

Naopak střídajicí hráči Zlechova se ukázali jako správné trumfy v rukávu. Nejprve po pěkném naražení od Kremra skóroval z voleje Matějka, v nastaveném čase pak ještě Velcr nezištně uvolnil nestárnoucího Vaňka, který nádherným lobem uzavřel účet zápasu na 4:1.

Branky: 25. Zajíc, 34. Šebák, 82. Matějka, 90. Vaněk – 9. Pomajbík. Rozhodčí: Olša.

Zlechov: Vendel – Ondříšek, Kedra, Vaněk, Machala, Tománek, Zajíc, Šebák, Kremr, Kotek (60. Matějka), Bureš (80. Velcr). Trenér: J. Kraml.

Strání: A. Popelka – Janiga, Straňák, Janík (20. T. Adámek), Kolaja, Vintr, Tóth, Pomajbík, M. Bruštík (40. Mikláš), Frühauf, Mimochodek (55. Motola). Trenér: V. Bělohlávek.

JALUBÍ – SUŠICE 2:1 (1:0)

Celý první poločas patřil domácím, kteří diktovali tempo hry a soupeře k ničemu nepustili. Jalubští se ujali zaslouženého vedení po hlavičce Ulmana, který z bezprostřední blízkosti zakončil spolupráci Dobiáše s Hanáčkem.

O přestávce hosté zamíchali sestavou, ale do sedla je posadili sami domácí. Po jejich standardce neuhlídali rychlý protiútok Švejčary, který housličkami vyrovnal na 1:1. Radost hostí však netrvala dlouho.

Ihned po rozehrávce se dostal míč k Janu Křížovi, ten krásným pasem za obranu našel Doseděla, který z první prostřelil jalubského odchovance hájícího branku Sušic Dúbravu – 2:1.

Ve zbytku utkání se domácí soustředili na poctivou obranu, kterou se hostům podařilo překonat jedinkrát. Za obranu se dostal Švejcara, který však pouze orazítkoval tyč, a tak všechny body zůstaly v Jalubí.

Branky: 37. Ulman, 56. Doseděl – 55. Švejcara. Diváci: 350.

Jalubí: Večeřa – Kříž Jar., Hrňa, Doseděl, Bičánek, Dobiáš (90. Novák), Janeček, Kříž Jan, Ulman, Gajdorus T., Hanáček (77. Gajdorus L.). Trenér: R. Šilc.

Sušice: Dúbrava – Kaštánek, Mikulík, Hejda M., Hastík, Švejčara, Skopal, Šlechta S. (82. Omachlík), Šlechta J. (39. Hejda A.), Fojtášek, Urbanec.

UH. OSTROH – KORYČANY 2:1 (1:0)

V prvním poločase si domácí vypracovali několik šancí, ale proměnili jedinou ­ v 18. minutě potrestal proměněnou penaltou faul na Zajíčka Kolář. Ve druhé půli byli hosté aktivnější, měli častěji míč na svých kopačkách, ale do vyložených šancí je obrana domácích v čele se zkušeným Jurčekou nepouštěla.

Až v 62. minutě se po rohovém kopu podařilo srovnat Stanislavu Kovalovi. Po zbytek utkání to vypadalo, že se oba celky o body podělí, ale štěstí se nakonec přiklonilo na stranu domácích. V poslední minutě zápasu totiž nejvýše vyskočil na roh Čápek a hlavou upravil na konečných 2:1.

Branky: 18. z pen. Kolář, 90. Čápek – 62. S. Koval.

Uh. Ostroh: Mrkva J. – Jurčeka L., Ondroušek, Hlůšek, Jurásek M., Durna, Vaculík, Jurčeka J., Čápek, Kolář, Zajíček.

Koryčany: Koval K. – Marek, Mušálek, Vězník J., Samsonek, Věznik K., Foltýn, Posolda, Kvita, Koval S., Jančík.

ŠUMICE – JISKRA OTRKOVICE 0:1 (0:1)

Utkání rozhodla jediná branka, kterou hned v úvodu zápasu po zaváhání brankáře vsítil hostující Koplík. První půle jinak přinesla vyrovnaný fotbal s větším množstvím šancí u domácích, jejichž maximem ale bylo nastřelené břevno.

Po změně stran se hosté soustředili na bránění těsného náskoku, v čemž jim napomohlo vyloučení domácího Kandrnála. Domácí si i přesto vytvořili několik slibných příležitostí, ty ovšem, stejně jako v první půli, zůstaly nevyužity.

Branka: 10. Koplík.

Šumice: Šidlo – P. Juřeník, Tlach Jakub, Tlach Jiří, Marek, Zajíc (Juřeník M.), Mikulec, Synčák (Ďurďa), Kandrnál, Kunovský, Gregor (M. Velecký).

J. Otrokovice: Plesar – Zimčík, Zvonek, Spurný, Martinec, Šnajdr Z. , Koplík, Sotolář, Šmedek, Šnajdr V., Krkoška.

HLUK B – KUDLOVICE 3:0 (2:0)

Domácí byli v první půli fotbalovější a vytvořili si dvoubrankový náskok. Skóre otevřel z penalty Z. Horák, který proměnil penaltu nařízenou za stažení Konečného. Ještě do přestávky přidal druhý gól Janča.

Po změně stran hosté přitlačili na pilu, jenže v útoku byli bezzubí. Výhru hluckého béčka tak ještě deset minut před koncem podtrhl svým druhým gólem Z. Horák.

Branky: Z. Horák 2, Janča.

Hluk B: Kovařík – Šafařík, R. Chytil, M. Chytil, T. Horák – Janča, Z. Horák, L. Straka, Tinka – Hanák, Konečný. Střídali: Polášek, Gál, J. Straka.

Kudlovice: Tomaštík – Chmelař (46. P. Ježek st.), Silný (46. P. Ježek ml.), Maňásek, Kraváček, Najbrt (70. Gabriel), Cakl, Vaculík, Bohun, Klajn, Hložný.

ZLÁMANEC – SLAVKOV 2:3 (2:1)

Hosté v úvodu ovládli hru a svou převahu v 15. minutě korunovali gólem Poláška. V tu chvíli ale jako by přestali hrát a aktivita se přestěhovala na domácí kopačky.

Zlámanečtí tak do přestávky otočili stav na 2:1 a měli ještě další šance. Jenže Mišurec se Staškem pouze orazítkovali tyče a další příležitosti zmařil buď gólman Pochylý, nebo špatně seřízená mířidla. V 71. minutě tak Polášek z přímého kopu vyrovnal a deset minut před koncem zařídil Slavkovu šťastnou výhru Vyzváry.

Branky: 25. Stašek, 40. D. Novák – 15. a 71. Polášek, 81. Vyzváry.

Zlámanec: Noha – Šuranský, Jirsák, Štefka, R. Novák, Brázdil, Mišurec, Sadil, Němec, Stašek, D. Novák. Střídal: Mimránek.

Slavkov: Pochylý – Salát, Rožnovský, Kovačovič, Vyzváry, Habarta, Stojaspal, Švardala, Šimek, Zajíc, Polášek. Střídal: Fibichr.

OSVĚTIMANY – BOJKOVICE 3:0 (2:0)

Obě mužstva začala s velkým nasazením a hra se přelévala od jedné branky ke druhé. Ve 13. minutě unikl po pravé straně domácí Říha, nacentroval před branku a Dobeš se hlavou nemýlil – 1:0. O deset minut později hosté spálili stoprocentní tutovku a domácí Černoch na to odpověděl nastřelenou tyčí. Pět minut před přestávkou se odražený míč dostal k Mackovi a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 2:0.

Po změně stran se hosté snažili korigovat stav, když však Černoch zvýšil na tříbrankový rozdíl, tak pomalu rezignovali.

Branky: 13. Dobeš, 39. Macek, 53. Černoch.

Osvětimany: Brázdil – Říha (86. Korvas), L. Křemeček, Macek (48. J. Blecha), Březina, Trávníček, R. Křemeček, Brhel, Udržal, Černoch, Dobeš (87. Mlčák).

Bojkovice: Koběrský – Hořák, Spáčil, Krč, Mlček (64. Zýka), Valter, Lebánek, Floreš (83. Hanke), Varga, Prachař (68. Valíček), Kulíšek.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Tlak musí vytvářet trenéři a okolí, říká zlínský Jelínek

O úvodní dojmy z kritizované Juniorské ligy se mohou podělit zástupci fotbalového Zlína a Slovácka. Soutěž, do které se v létě podle nařízení Ligové asociace musely oba kluby začlenit, má za sebou tři kola.