Zlínští stejného soupeře naopak pokořili 2:1, když vítěznou branku vstřelil Haloda. Díky tomu se v tabulce Celostátní ligy vyhoupl už na třetí místo.

Slavičínskému Jerevanu, jenž je v tabulce nadále poslední, se ani tentokrát nevyhnuly problémy se složením mužstva.

„Ještě dva dny před sobotním zápasem jsme měli k dispozici 11 hráčů, ale do Jilemnice odcestovalo pouze jedno auto. Byli připraveni ještě další dva mladí hráči, ale ty neměl kdo odvézt,“ zmínil zajímavou nepříjemnost mluvčí slavičínského klubu Petr Koseček. Jerevan přesto dlouho vzdoroval, ale nakonec prohrál 0:2.

Zlín byl naproti tomu daleko aktivnější, v prvním poločase však Haloda rozezvučel jen břevno a Ulman pro změnu trefil tyč. Vedení hostům zajistil až Chvíla, jenomže pak sudí Jilemnici uznali sporný gól.

„Rozhodčí se nám byl po utkání omluvit, že jej nesprávně uznal. Míč totiž celým objemem nepřešel brankovou čáru,“ upozornil manažer zlínského klubu Josef Soukeník. Inkriminovaný moment však favorita nezlomil, ve 36. minutě utekl obraně opět Haloda a dal nakonec vítěznou branku.

Pikantní souboj čeká oba regionální kluby ve čtvrtek. V rámci Českého poháru hostí Slavičín favorizovaný Zlín (od 18.30), odveta je na programu 26. ledna ve zlínské hale Novesta.

„Doufám, že nepřipustíme komplikace a postoupíme do březnového finále. Už by nám měl pomoci i Zdeněk Julina,“ doplnil manažer Soukeník.

JILEMNICE – SK JEREVAN SLAVIČÍN 2:0 (1:0)

Branky: Erneker, Kraus.

Slavičín: Gregušiak L. – Macek F., Švach T., Trllo Z., Koseček L.

JILEMNICE – SMR PLUS ZLÍN 1:2 (0:1)

Branky: Paulů – Haloda 2.

Zlín: Soukeník O. – Ulman, Krčmář, Chvíla, Koiš, Haloda, Kutra T., Stojaník, Velev.