Krajský přebor: Luhačovice a Slušovice jsou stále bez bodového zisku

HOLEŠOV - LUHAČOVICE 2:1 (2:0)

V první půli se domácí dostávali do tempa pomalu, ale s narůstajícím časem získali více aktivity. V osmé minutě pěkně natáhl ke střele Slováček, ale gólman hostí Soukeník bravurním zákrokem střelu vyrazil. Ve 35. min. po centru Olši otevřel skóre holešovský Novák, který podél gólmana poslal míč do sítě. Po brankách volaly i další šance domácích, ale branka už nepadla, a tak do šaten odcházeli Holešovští jen s těsným vedením. Po přestávce byli lepší domácí a v 65. minutě byl v pokutovém území sražen Frýbort a z následné penalty Olša zvýšil na 2:0. Luhačovičtí ještě utkání v 78. minutě zdramatizovali, když Bernátek vsítil kontaktní gól. Domácí, hrající už bez Roubalíka a Hlobila, těsný náskok s přehledem udrželi a soupeře k vážnější akci nepustili.

Branky: 35. Novák, 65. Olša z pen. - 78. Bernátek. Rozhodčí: Holub, 160 diváků. Holešov: Čajka - Soldán, Bačík, Ohlídal, Hrudík, Novák, Žiak, Olša, Münster, Frýbort, Slováček. Střídali: Belza, Hasal. Luhačovice: Soukeník - Bartoš, Remeš, Košárek, Kovařík L., Hnčiřík, Lukáš, Bernátek, Červenka Z., Netík, Novosad. Střídali: Bauman, Máčala.

SPYTIHNĚV - KATEŘINICE 3:1 (1:0)

V utkání dobré úrovně zaslouženě zvítězili domácí, kteří si už v první půli vytvořili několik dobrých střeleckých situací, ale proměnili jen jednu ve 23. minutě Blahou. Spytihněvští akce zakončovali příliš zbrkle, deset střel minulo branku soupeře. Z hostí na sebe upozorňovali jen jednotlivci, především Válek, k přímému ohrožení brankáře Stýbla se dostali ale pouze jednou. Po přestávce byla hra zajímavější, zvláště když Spytihněv v rozmezí dvou minut zvýšila na 3:0 zásluhou Blahy a Ulmana staršího. To však domácí příliš uklidnilo, slevili z aktivity a hra v poli se vyrovnala. Dvě minuty před koncem se prosadili také Kateřiničtí. Válek unikl po pravém křídle a jeho centr nikým nekrytý Děckuláček poslal bez problémů do sítě domácích.

Branky: 23. a 55. Blaha, 57. Ulman st. - 88. Děckuláček. Rozhodčí: Filipenský, diváků: 200. Spytihněv: Stýblo - Hoferek O., Haša, Sedláček, Vávra, Blaha, Chudárek, Chlachula, Barot, Ulman, ml., Ulman st. Střídali: Polášek, Horsák, Hoferek J. Kateřinice: Sobek - Ondra, Lukáš, Kuzník, Filgas, Růžička, Mikulík, Válek, Kotrla, Navláčil, Rafaj P. Střídali: Děckuláček, Rafaj D.

VALAŠSKÉ PŘÍKAZY - UHERSKÝ BROD 2:0 (1:0)

Hosté začali nebojácně a svého soupeře zatlačili na jeho polovinu. Výsledkem náporu však byla jen tyč nastřelená Lukešem v páté minutě. To byla také největší příležitost Brodských v utkání. Zápas byl po většinu času vyrovnaný. O vítězství Valachů rozhodla zkušená útočná dvojice Kovačík, Spáčil. Prvně jmenovaný vstřelil mazácký gól ve 35. minutě, a když Spáčil v 65. minutě přidal druhý, bylo o majitelích tří bodů jasno.

Branky: 35. Kovačík, 65. Spáčil. Rozhodčí: Hůzl, 100 diváků. Val. Příkazy: Valčík - Ptáček, Švajka, Moravčík, Ocelík - Beňo, Kozubík, Švajda, Martinek - Spáčil, Kovačík. Střídal: Krajča. Uh. Brod: Ondrůšek - Ligas L., Ligas P., David, Bičan, Bortl, Mikulinec, Daněk, Polák, Lukeš, Škrabal. Střídali: Uherek, Kukuča. 1. VALAŠSKÝ FC - OSTROŽSKÁ NOVÁ VES 3:0 (1:0)

Ve vyrovnaném zápase Valaši potvrdili výbornou koncovku a přesvědčivě zdolali sympatického soupeře. Domácí nápor korunoval po půlhodině hry pěknou hlavičkou po centru Melčáka Škabraha. Další dvě šance Šimka zůstaly nevyužity. Začátek druhé půle patřil hostům, ale gólman Polomský se vytáhl především při hlavičce Janouška. Během pěti minut Valaši zápas rozhodli. Nejdříve centr Škabrahy lehce usměrnil Michal Maléř, záhy Forman své sólo zakončil přesnou střelou. V závěru měli více ze hry hosté, Šálek ale trefil jen tyč.

Branky: 30. Škabraha 1:0, 57. M. Maléř 2:0, 61. Forman 3:0. Rozhodčí: Dokoupil, 400 diváků. VFC: Polomský - Vinklar, Bortl, Pavelek, Melčák - Forman, Balejík, Šimek (70. Čajka), Jakub Maléř (72. Hanus) - Michal Maléř, Škabraha. Ostrožská Nová Ves: Hájek - Plevák (30. M. Pokorný), Makara, Kudr, Máčala - R. Straka, B. Šálek, R. Šálek, Janoušek (62. Nikl) - A. Straka (75. L. Pokorný), Jurásek.

VIGANTICE - MORKOVICE 1:0 (1:0)

V souboji nováčka soutěže s exdivizními Morkovicemi vyhrály domácí Vigantice díky trefě P. Gálika dvě minuty před přestávkou. V první půlce nedaly oba celky penaltu. Hosté dohrávali bez vyloučeného hráče, který šel předčasně do kabin minutu před Gálikovým gólem. Hanáci byli sice i v desíti lepším celkem, pozorně bránící Valaši však udrželi čisté konto.

Branka: 43. Gálik P. Rozhodčí: Březáček, 200 diváků.

CHROPYNĚ - VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 2:1 (0:0)

Souboj mužstev z popředí tabulky sliboval kvalitní fotbal a toho se početná kulisa diváků také dočkala. Domácí v první půli tlačili, hrálo se více na polovině soupeře, který však několikrát nebezpečně z rychlých brejků zaútočil. Největší šanci promarnil hostující Macíček, který postupoval sám na brankáře Večeřu, ale tak dlouho otálel se střelou, až zasáhla obrana domácích. Chropyňští se do vyložené šance nedostali, brankáře Zimka ohrožovali pouze střelami z dálky, ani jedna však v síti neskončila. Začátek druhé půle lépe vyšel Valašskému Meziříčí, Macíček tentokrát svůj nájezd proměnil a poslal hosty do vedení.

Domácí však dále bojovali a v 57. minutě Polášek pěkně uvolnil Pagáče, pro něhož nebylo problémem vyrovnat. V závěrečné půlhodině viděli diváci oboustranně útočný fotbal, oba celky chtěly strhnout vítězství na svou stranu, a tak se dramatické situace střídaly před oběma brankami. Šťastnější byli nakonec domácí, kteří využili v nastaveném čase zaváhání jednoho z obránců, a střídající Slavík dal vítězný gól.

Branky: 57. Pagáč, 90.+1. Slavík -Macíček. Rozhodčí: Valčík, 350 diváků. Chropyně: Večeřa - Buksa, Hošek, Hlaváček, Šindelář, Lejsek, Laciona, Zdražil, Zatloukal, Pagáč, Láník. Střídali: Slavík, Polášek, Vaňhara. Valašské Meziříčí: Zimek - Sovak P., Sovak M., Navrátil, Malina, Guráš, Štefánik, Macíček, Horák, Gerla, Polách. Střídali: Neuberger, Labaj, Kudělka.

HLUK - DOLNÍ NĚMČÍ 1:2 (0:1)

V sousedském derby hosté vyrukovali s pozornou defenzivou, která odvracela nájezdy domácích. Hlučané měli v první půli navrch, ale když už se dostali do slibné šance, obrana soupeře včas zakročila. Nejblíže ke vstřelení gólu byl Botek a pak dvakrát Jurásek. Jediná branka první půlky ve 41. minutě, kdy dle domácích fanoušků ze sporné penalty skóroval M. Zimčík. Dolní Němčí dalo i druhý gól z pokutového kopu, úspěšným exekutorem byl opět M. Zimčík. Hlučané se brankově prosadili v 57. minutě Botkem. V závěrečné půlhodině se hosté všemožně snažili ubránit těsné vedení, což se jim s vypětím všech sil podařilo.

Branky: Botek - M. Zimčík 2, obě z pen. Rozhodčí: Miko, 500 diváků. Hluk: Rybnikář - Horák Z., Zalubil, Machala A., Matyáš, Dufka, Botek, Machala O., Jurásek, Zimčík, Minařík. Střídali: Soldán, Miroš, Říha. Dolní Němčí: Kadlček Radek - Skopal M., Kubica, Stojaspal R., Zimčík R., Zimčík M., Polášek, Poruban, Sameš, Stojaspal T., Cmol. Střídali: Stojaspal T., Kadlček Robin.

Příští kolo: sobota: Val. Meziříčí - Holešov, Vigantice - Chropyně, Uh. Brod - 1. Valašský FC, Provodov -Sp. Hluk, Kateřinice - Slušovice, Luhačovice - Spytihněv. Neděle: Morkovice - Ostr. Nová Ves, Dolní Němčí - Val. Příkazy.

1. Valašský FC 3 3 0 0 9:2 9
2. Chropyně 3 3 0 0 4:1 9
3. Dolní Němčí 3 2 1 0 5:3 7
4. Uherský Brod 3 2 0 1 4:2 6
5. Vigantice 3 2 0 1 4:2 6
6. Holešov 3 2 0 1 6:5 6
7. Spytihněv 3 1 2 0 4:2 5
8. Valašské Meziříčí 3 1 1 1 4:3 4