V pěti ze šesti zápasů padlo alespoň sedm branek, ve třech dokonce osm. Čtyřmi góly se blýskl vizovický Ulman a hattrickem Blanař z Rackové. Nejvíce branek však bylo k vidění v derby béček Štípy a Kostelce ve slupině B. Rezerva lídra okresního přeboru zvítězila doma vysoko 8:1.

ZLÍN IV. TŘÍDA

JAROSLAVICE B – VELKÝ OŘECHOV 2:6 (0:3)

Od začátku zápasu byl Velký Ořechov lepší a svoji převahu dokázali využít ke vstřelení tří branek. V druhém poločase se domácí zlepšili a vstřelili dvě branky, ale hosté z rychlých protiútoků přidali další tři branky, a po zásluze vyhráli.

Branky: Nagy, Johaník – Mikel 2, Maňásek, Talaš, Smetka, Kura. Rozhodčí: Kašný, diváků 40.

Jaroslavice: Polášek, Kašpárek, Palík, Gajdorus, Vojtek, Turčín, Sviečka, Maršálek, Nagy, Novák, Keprt. Na střídání: Johaník, Dalajka.

Velký Ořechov: Gregor, Kostelník, Minařík, Gazda, Mahdal, Talášek, Maňásek, Kůra, Talaš, Mikel, Smetka. Na střídání: Juřík, Pastyřík, Stloukal.

RACKOVÁ – LHOTA U MALENOVIC 4:4 (2:1)

Po prvních dvou gólech se zdálo, že Racková dokráčí ke snadné výhře. Houževnatí hosté ale ještě do přestávky snížili a v úvodu druhé půlky dvěma slepenými brankami skóre dokonale otočili. Racková ale srovnala z penalty. Stažení Stanislava Vajdy potrestal Blanař, který se v zápase blýskl hattrickem. Domácím to ale stačilo pouze na bod, protože Lhota u Malenovic se dostala opět do vedení a Racková stihla jenom v závěru srovnat.

Branky: Blanař 3, Vajda – Gajdůšek 2, Dostálek, Navrátil.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Doubravy – Halenkovice 3:4 Schmied 2, Mrázek D. – Sudolský 2, Strašák P., Marholt D., FC Vizovice – Kudlov 5:3 Ulman 4, Pinkas – Válek, Loučka, Plucis, Provodov B – Dobrkovice 0:4 Mudrák 2, Kašný, Kadlčík, Trnava B – Žlutava odloženo.

NEUBUZ – VŠEMINA 2:2 (1:1)

Všemina, která v loňském roce spadla ze III. třídy, chtěla domácím ukázat v hojně navštíveném derby, kdo je pánem na hřišti. Po odraženém míči od domácího hráče se také hosté šťastně ujali vedení, které jim však dlouho nevydrželo. Pšenka záhy vyrovnal.

Do konce první půle se hra odvíjela převážně mezi oběma šestnáctkami. Po změně stran drželi hosté otěže zápasu v rukou a diktovali tempo hry. Byli to však domácí, kteří se po standardní situaci ujali poprvé vedení.

Kapitán Rudl posadil balon na hlavu Sovjaka, jenž se nemýlil. Všemina začala hrát vabank a málem se jí to nevyplatilo. Neubuzský Vrba se ocitnul sám před brankářem, ale zbrklou střelou poslal míč „pánubohu do oken“. Spravedlivou remízu zařídil Holík, kterého poslal do brejku Gajdošík, a ten podél vyběhnutého brankáře srovnal.

Branky: Pšenka, Sovják – Karlík, Holík. Rozhodčí: Toman st., 400 diváků.

Neubuz: Talafa – Ševců, Zubíček, Hargaš, Šebesta – Kučera, Neumann, Rudl, Sovjak – Vrba, Pšenka. Střídali: Čada, L. Grebeníček, Procházka. Všemina: Chovanec – Rathuský, Polách, Motl, Rupa, P. Gajdošík, Karlík, Pavelka, Ježík, Kučera, M. Burša. Střídal: Holík.

ŠTÍPA B – KOSTELEC B 8:1 (4:0)

Kdo čekal v derby střelecké hody, ten se dočkal. Domácí začali lépe a úvodní branku zaznamenal již v osmé minutě z penalty „sváteční střelec“ Štefan. V dalším průběhu se osmělili i hráči Kostelce, kteří si vytvořili dvě šance.

O sedm minut později ale zvýšil na dvoubrankový rozdíl Kutra a do konce poločasu ještě domácí přidali další dvě branky. Hned na začátku druhé půle se dočkali i hosté a jejich první letošní úspěch zařídil Vašák.

Od této chvíle však s houstnoucím deštěm také začalo přibývat branek v síti hostů, až se konečné skóre zastavilo na 8:1. Hattrickem se zaskvěl kanonýr Luboš Krajča.

Branky: Krajča 3, Veselský 2, Štefan, Kutra, Vařák – Vašák. Rozhodčí: Daněk, 50 diváků.

Štípa B: Čech – Holík, Štefan, M. Skřivánek, Šebík, T. Skřivánek, Kutra, Urbánek, Puček, Krajča, Veselský. Střídali: Pivoda, Vařák, Červenka.

Kostelec B: Štefanko – Tomeček, Šebák, Vaňatka, Kašpárek, Julina, Karal, Mezírka, Vašák, Dostál, Vančík. Střídali: Fišer, Plšek, Dospíšil.

LUŽKOVICE B – VESELÁ B 0:1 (0:1)

Lužkovičtí měli převahu již od začátku, jejich žalostnou koncovku ale potrestal hostující Nemech, který stanovil poločasové, a jak se později ukázalo, také konečné skóre. Domácí totiž ve druhé půlce pohrdli i penaltou.

Branka: Nemech. Rozhodčí: Mikulík, 70 diváků.

Lužkovice B: Vala – Zatloukal, Vaculík, Brázdil , Ševčík – Branný, Elšík (46. Slavík), Výmola, (79. Štalmach), Turýn – Richter (46. Procházka), Polách. Veselá B: P. Červenka – Bodlák, Čoček, J. Červenka, Knizka – Bednařík, Mikšík, Nemech, Loubal – Dočkal, Odstrčilík. Střídali: Vrla, Julina, Gajdošík.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Trnava – Jasenná 2:2 Zbranek, Toufar – Kráčala, J. Zicha. Bratřejov – Kašava B 4:0 Slezák J., O. Gerža, P. Chromčák, Kadleček., SK Vizovice B – Lutonina 4:0 Jurygáček 2, P. Punčochář, O. Krajča.

12. Kostelec B 3 0 0 3 1:23 0

BOHUSLAVICE NAD VLÁŘÍ – RUDIMOV 2:1 (1:0)

Zápas začal územní převahou domácího týmu, který hrál v prvním poločase proti sílícímu větru. Bohuslavice z tohoto tlaku vytěžili jednu gólovou šanci, kterou však natřikrát nedokázali proměnit. Poté se hra pozvolna vyrovnala.

Až v 30. minutě se opakoval závar před bránou hostů a nakonec po několika výborných zákrocích hostujícího gólmana se domácím podařilo přece jen dotlačit míč do sítě. Poté bylo vidět několik pěkných momentů na obou stranách, avšak gól už do přestávky nepadl.

Po změně stran se obraz hry otočil a hosté, hnáni početnou skupinou svých fanoušků, začali více držet míč a prosazovat se před bránou domácích. V 63. minutě se jim podařilo dokonce vyrovnat. Bohuslavičtí se ale z inkasovaného gólu oklepali a v 81. minutě strhli vítězství na svou stranu.

Branky: 30. Vl. Machů ml., 81. Bartozel, 63. Měřička. Rozhodčí: Ptáček.

Bohuslavice: Kolařík – K. Janáček, Zlatník, Michal, M. Zlatník, J. Kovařík st. – S. Urbaník, Baklík, Šenkeřík, Bartozel – J. Kovařík ml. (75. J. Urbaník), Vl. Machů ml.

Rudimov: Dorůška – Poláček, Čech, Baklík, Slavíček R. – Červeňan, Skočovský, Maňák, Kovařík (70. Bárta) – Měřička, Pukýš.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Divnice – Sehradice B 2:1 Fojtík 2 – Heinz, Poteč – Petrůvka 4:1 Juřica V., Františák, Procházka, Maček – Juřica, Tichov – Horní Lhota 2:5 Stružka, Petřík – nehlášeno, Loučka – Nedašova Lhota 1:2 Hubner – Jurča T., Machač, Dolní Lhota B – Slopné 1:2 Janota M. – Žáček L., Mikulka P., Lipová – Jestřabí 0:0.

1. Poteč 3 3 0 0 12:3 9
2. Slopné 3 3 0 0 8:2 9
3. Nedašova Lhota 3 2 1 0 6:4 7
4. Divnice 3 2 0 1 6:3 6
5. Sehradice B 3 2 0 1 4:3 6
6. Lipová 3 1 1 1 5:4 4
7. Rudimov 3 1 0 2 9:8 3
8. Bohuslavice 3 1 0 2 3:5 3