TLUMAČOV – NEVŠOVÁ 5:0 (2:0)

Ve šlágru kola se domácí ujali vedení už ve 3. minutě, kdy nedorozumění v obraně soupeře využil Máčala, který po lobu Juhaňáka uklidil míč hlavou do prázdné brány. Rychlý gól přinesl klid na kopačky Tlumačova, jehož hráči se dostávali do mnoha slibných šancí.

V 8. minutě se střela Otevřela odrazila od břevna před Máčalu, jehož dorážku brankář hostí bravurně vyrazil na roh. Ve 12. minutě se krásnou střelou z 20 metrů prezentoval Zálešák, brankář byl opět na svém místě.

V 18. minutě mohli po rychlé akci hosté vyrovnat, ale svoji první a zároveň poslední vyloženou příležitost promarnili. Ve 20. minutě se Tlumačovští radovali z druhé branky, ale zvednutý praporek asistenta rozhodčího jim nakonec radost nedopřál. Domácí se dočkali regulérního gólu ve 33. minutě, kdy se střelou z 16 metrů prosadil opět Máčala.

Nevšová poté hru vyrovnala, ale do poločasu si již další šanci nevypracovala. Ve druhém poločase na hřišti existovalo pouze mužstvo domácích. Nevšová hned po změně stran opět chybovala v obraně a Duroňův lob ve 48. minutě tak skončil k překvapení všech v síti. O minutu později zvýšil Psota křižnou střelou na 4:0. Skóre utkání uzavřel svou druhou brankou střídající Psota v 56. minutě.

Domácí Máčala dopravil míč do sítě i v 68. minutě, ale opět zvednutý praporek lajnového sudího mu zasloužený hattrick nedopřál. Nevšová dohrávala zápas ve velkém útlumu, Tlumačov dominoval, rekordní divácká návštěva byla až do konečného hvizdu ve varu.

Branky: 3. a 33. Máčala, 49. a 56. Psota, 48. Duroň. Rozhodčí: Krajča – Hruška, Polách, 250 diváků. Tlumačov: Škrabal – Tyl, Juhaňák, Mouka Jiří, Duroň, Malý, Mudřík, Zálešák, Máčala, Sedlář, Otevřel. Střídali: Mouka Patrik, Psota, Jonášek Jiří, Jonášek Zdeněk, Barwig. Trenér: Jiří Tyl. Nevšová: Juriga – Jurek, Ťulpa, Hejda, Műnster, Haša, Janáček, Vašička, Hájek, Topič, Šoman. Střídali: Drga, Rak. Trenér: Josef Hradil.

LOUKY – DOLNÍ LHOTA 2:0 (1:0)

Blížící se pouť v Loukách a pěkné počasí přilákaly na utkání docela slušnou diváckou návštěvu. Od úvodního hvizdu sudího Hrušky předváděly Louky fotbal, ve kterém hosté byli těmi, kteří se museli bránit útočným snahám protivníka. A tlak Louk měl hned na začátku úspěch, když Podaný proměnil nařízený pokutový kop po kiksu brankáře Dolní Lhoty v malém vápně.

Až na výjimky, kdy se hosté vymanili z převahy soupeře, měly Louky režii zápasu na svých kopačkách. Po změně stran vytěsnil na břevno ojedinělý pokus hostů jistý gólman Švejda. Naopak po rychlé kombinační akci Louk přidal druhý gól Michalovský a domácí si pojistili zasloužené vítězství a tolik potřebné body.

Branky: Podaný, Michalovský. Rozhodčí: Hruška, 100 diváků. Louky: Švejda – Písklák, Mikač, Bača, Kadlík R., Podaný, Kadlík J., Laciga, Janča, Běťák, Michalovský. Střídali: Horák, Hiess . Trenér: Podaný. Dolní Lhota: Macsai – Demi, Martinka, Lysák, Repatý, Križko, Pastorek, Pleša, Hlavička, Januška, Šenovský. Střídali: Martinec, Kovář, Doruška, Klein, Urubek.

ÚJEZD – NÁVOJNÁ 2:0 (1:0)

Domácí od první minuty měli hru pod kontrolou. Tato nátlaková hra přinesla ovoce v podobě vedoucí branky, o kterou se po půlhodině postaral Martin Častulík po pěkné křižné přihrávce.

Po změně stran začala Návojná hned od prvních minut tlačit soupeře a vytvořila si velkou převahu. Zejména v úvodní čtvrthodině Újezd držel nad vodou navrátivší se gólman Jiří Polomík, který chytil několik pěkných mířených střel. Postupem času převaha hostujícího týmu uvadala, ovšem v závěru se Návojná toužící po vyrovnání opět nadechla k náporu.

Ten domácí nakonec ustáli a navíc po jednom z brejků udeřil Roman Hlavička. Po sprintu přes celé hřiště se ocitl před brankou sám a po pěkné kombinaci se Sucháčkem s přehledem zvýšil na 2:0. Tato situace soupeře definitivně poslala do kolen.

Branky: 30. Častulík M., 90. Sucháček P. Rozhodčí: Ambroz – Měřička, Chytil, 150 diváků. Újezd: Polomík – Dohnal, Častula, Maňas, Belžík, Bělaška, Juřík, Sucháček, R. Hlavička, Bělaška, Častulík. Střídali: Drga, Vlček, M. Hlavička, Vaculín. Návojná: Suchý – Pruzík, Zbenek, Lorenc, Janáč, Vaněk, Ptáček, Machač, Šenkeřík, Naňák, Surý. Střídali: T. Řehák, J. Řehák, P. Řehák.

VESELÁ – LÍPA 2:0 (1:0)

Na konec podzimu los Veselské dvakrát poslal na hřiště soupeřů, a tak na domácím hřišti se nehrál mistrovský fotbal přesně neuvěřitelných šest měsíců. Začátek ale měli domácí z říše snů. První útok v první minutě, první centr a z něj Petr Dlouhý hlavou hned vsítil první branku, svou už 14. v rozehraném ročníku.

Hosté zůstali jak opaření a v dalších deseti minutách mohlo být rozhodnuto, ale Veselští své další šance neproměňovali a hosté se pomalu začali zvedat. A když Veselá stále kazila při rozehrávce, tak už viselo vyrovnání skóre ve vzduchu. Nebezpečí bylo o to vyšší, že za předchozích 14 kol jen jednou vyšla Lípa střelecky naprázdno.

Triumvirát domácích trenérů a koučů ale měl šťastnou ruku a z nebývale silné lavičky vybral toho správného žolíka v podobě Petra Mikšíka. Ten svou dravostí a zarputilostí platil na lípenské mužstvo a v jeho defenzivě doslova udělal průvan.

V 77. minutě, když nebyl ve hře ještě ani deset minut, se k němu odrazil míč na levé malé vápno. Míč si ještě přistrčil kousek na střed a pak asi zavřel oči a vystřelil nechytatelně k bližší tyči pod břevno.

Během dalších deseti minut mohl tentýž hráč zkompletovat dokonce svůj hattrick, ale už neměl v koncovce tolik štěstí. Domácí fanoušci si zhluboka oddechli a Veselští dohrávali už v pohodě, u stejné tyče pak ještě i nastřelili její spojnici a břevna, ale skóre se již neměnilo.

Utkání to nebylo nikterak pohledné, převládala více bojovnost a nakopávané míče nad fotbalovostí a pohlednými akcemi.

Branky: Dlouhý, Petr Mikšík. Rozhodčí: Goňa – Páníček, Krajča, 100 diváků. Veselá: Červenka – Čoček, Odstrčilík, Divoký, Večeřa (68. Mikšík Petr) – Bodlák (62. Machalíček), Dlabaja David, Manďák, Dujka – Dlouhý (87. Sedláček), Žůrek. Trenér: Dujka, asistenti: Gajdošík a Krajíček. Lípa: Petr Křižka– Koutný, Gajdůšek, Hlavinka (83. Ušela), Šuba, Šimek, Drga, Procházka, Branný (46. Dobízl), Vít Křižka (75. Horký), Spáčil. Trenér: Dolina.

BYLNICE – BRATŘEJOV 4:0 (3:0)

První poločas patřil domácím. Bylničtí si dokázali vytvářet šance, které po zásluze byly i gólové. Dvakrát se trefil Svoboda a do přestávky skóre ještě navýšil Bobot. Po změně stran si domácí už jen hlídali výsledek, Bratřejov prakticky do ničeho nepouštěli. Bylničtí si na závěr ještě dokázali vytvořit jednu gólovou šanci, kterou proměnil Ptáček.

Branky: Svoboda 2, Bobot, Ptáček. Rozhodčí: Lebloch – Kop, Divácký, 150 diváků. Bylnice: Hudeček Dom. -Sucháček, Lukšík, Tkadlec, Ptáček, Novák, Bobot, Lysák, Bartozel, Svoboda, Hudeček Den. Střídal: Strnka. Bratřejov: Černý – Zalenda, Tomšů M., Polčák, Tomšů Š., Chromčák, Gerža P., Gerža D., Tomšů P., Bargl, Janeczko. Střídal: Tomšů J.

KAŠAVA – MLADCOVÁ B 2:3 (1:1)

Úvodní minuty se odehrávaly především ve středu hřiště. První velkou příležitost si vytvořili po hrubé chybě stopera Mladcovští, ale v cestě ke gólu jim stála tyč. Přesto to byli Kašavští, kteří inkasovali jako první. Defenziva se nedomluvila a dala na podnose Hamerníkovi možnost skórovat do prázdné brány. Domácí si však vytvořili několik slibných závarů před brankou Ondráše, ale chyběl potřebný důraz, aby míč dopravili do sítě. Do půle se jim však srovnat krok s hosty podařilo zásluhou Gavendy, který mířil z úhlu přesně k tyči.

Vstup do druhé půle se domácím nepovedl, nejprve si nechal dát druhou žlutou Latif a tím posadil Mladcovou ,,na koně". Výhodu hosté využili během pěti minut, kdy odskočili na rozdíl dvou branek. Nejprve po standardní situaci stál sám Bečica, do dvou minut se prosadil Paták. To krajní obránce udělal hrubku a poslal Patáka samotného na brankáře Kráčalíka – 1:3! Kašavští byli ze dvou rychlých branek otřeseni a ocitli se úplně mimo dění.

Návrat na scénu přišel v 65. minutě, kdy se jim podařilo snížit po standardní situaci – Horsák mířil hlavou přesně. I v deseti Kašava ožila a sahala po vyrovnání. Jejich naděje se ještě zvedly, když se počet hráčů vyrovnal. Z placu musel jeden člen mladcovské defenzivy Bečica. I po závěrečném tlaku Kašavy se těsné vítězství podařilo rezervě Mladcové udržet.

Branky: Gavenda, Horsák – Hamerník, Bečica, Paták. Rozhodčí: Střelec – Paníček, Krajča, ČK: Latif – Bečica, 100 diváků. Kašava: Kráčalík – Zbranek P., Křížka, Krist, Tomeček, Slováček, Horsák, Zbranek Petr, Kaška Radek, Gavenda, Latif. Střídali: Červenka P., Kocourek. Mladcová B: Ondráš – Černý, Lukovski, Hamerník, Bečica, Káňa, Paták, Polepil, Sedláček, Vyvlečka, Tkáč. Střídali: Luňák, Stružka, Murka, Gojš, Skovajsa.

VYSOKÉ POLE – LUDKOVICE 1:4 (1:3)

Zápas začal rychlou brankou Vysokého Pole, kdy se po krásné souhře trefil již ve 2. minutě David Zicha. Rychlá trefa však do domácích řad klid nepřinesla a nedůraz obrany využil soupeř, když se v 17. minutě trefil Talaš a o tři minuty později otočil stav utkání Hamouz. Nervózní domácí obrana pak kupila chyby, kdy jedna z nich vedla ke třetí trefě Ludkovic, kdy opět přesně mířil Hamouz.

Po změně stran se Vysoké Pole pokusilo korigovat výsledek. Podařilo se jim zatlačit protivníka na jejich polovinu, vytvořili si řadu brankových příležitostí, avšak chybělo štěstí a klid v koncovce. Když pak po faulu na Janoše v 75. minutě neproměnil penaltu Zicha, bylo takřka po nadějích. Hra se následně přesunula do středu hřiště a mnoho brankových příležitostí si ani jeden s týmů nevytvářel. Hostům se ještě pět minut před koncem podařilo zvýšit z přímého kopu, kdy se krásnou střelou trefil Hanák.

Branky: Zicha – Hamouz 2, Talaš, Hanák. Rozhodčí: Juřica – Zavadil, Matucha, 100 diváků.Vysoké Pole: Doruška L. – Doruška P., Polách, Zicha, Machů V., Novotný, Vlček, Andrýsek, Janoš, Trčka. Střídali: Žák J., Juráň, Machů P. Ludkovice: Mikel R. – Mikel P., Talaš, Nevařil, Suchý, Bartoš, Brebis, Mikel S., Hamouz, Gregor, Gavenda. Střídali: Janča, Holík, Hanák.

1. Tlumačov 15 12 1 2 62:21 37
2. Návojná 15 9 3 3 32:24 30
3. Ludkovice 15 8 5 2 39:17 29
4. Veselá 15 9 2 4 41:23 29
5. Nevšová 15 8 4 3 43:28 28
6. Vysoké Pole 15 7 3 5 34:32 24
7. Bylnice 15 6 5 4 37:28 23
8. Mladcová B 15 6 1 8 30:33 19