Veselá je opět před Březovou

Zlínsko - Situace na špici III. třídy skupiny A se po víkendovém 16. kole vyrovnala. Třetí Komárov doma sesadil z čela Březovou a na první místo se vrátila Veselá. Vedoucí trio je nyní namačkáno ve dvou bodech. Ve skupině B uniká Vysoké Pole, které po zaváhání rezervy Luhačovic navýšilo náskok na sedm bodů.

14.4.2010 0

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jan Vildmon

FRYŠTÁK B - TEČOVICE B 3:0 (1:0)
Domácí začali velmi dobře a již ve třetí minutě mohli jít do vedení, penaltu však Ševčík neproměnil. I přesto byl Fryšták lepší, z mnoha jeho šancí se však ujala pouze jedna. Po přesném centru Uhříka otevřel skóre Pančocha. Hosté ohrozili domácí bránu v prvním poločase pouze jednou, po tečované střele se ale vyznamenal brankář Mikel. Po obrátce se hra vyrovnala. Tečovičtí se dostávali častěji před bránu soupeře, domácí zase pokračovali v zahazování šancí. Až osm minut před koncem uklidnil Fryšták T. Chudý, který dorazil do sítě Pančochův pokus. V samotném závěru pak ještě pečetil vítězství domácích křižnou ranou Tallarini. Domácí si tak připsali po zásluze první jarní výhru.
Branky: Pančocha, T. Chudý, Tallarini. Rozhodčí: Koseček. Fryšták: Mikel - Uhřík (45. Slaměna), V. Doležel, Matějíček, Švajda - Pšeja (45. Tallarini), M. Doležel (82. M. Holomek), Pančocha, D. Chudý - Ševčík, T. Chudý. Tečovice: Kristek - Horáček, Paštěka, Vendolský, Prokop, Utínek, Řiháček, Soják, Hynčica, Obdržálek, Kužel.

MLADCOVÁ B - MYSLOČOVICE 1:1 (0:0)
Ve vyrovnaném zápase nevyužil v první půli domácí Kokeš dvě šance, když se ocitl sám před brankářem Pištěkem. Hosté hrozili zejména ze standardních situací. Ve druhé půli nejprve vyrazil mysločovický brankář hlavičku Kokeše na břevno, zakrátko se ale se svými spoluhráči radoval z vedení, které zařídil hlavičkou po rohu David Dovrtěl. Snaha Mladcové o vyrovnání vyznívala naplano až do poslední minuty, kdy nedorozumění hostující obrany potrestal Sedláček.
Branky: 90. Sedláček - 57. D. Dovrtěl. Rozhodčí: Střelec. Mladcová B: Kučera - Pantlík, Křapa (77. Koiš), Sedláček, T. Hamerník - Hradil (46. Tomšů), Blabla, Králík, Vals - Kokeš, Kukla (67. Mar. Dlabač). Mysločovice: Pištěk - Batner, Peterka, Dřímal (80. Vrabček), Lahola, Hořčka (60.Vicher), Večeřa, J. Dovrtěl, D. Dovrtěl, Klabačka, Juráň.

LÍPA - PASEKY 2:3 (0:1)
Začátek byl vyrovnaný hrou i šancemi. Zatímco domácí nastřelili břevno, brankář Lípy zlikvidoval brejk hostů. Paseky ale postupně získávaly převahu, kterou přetavil v branku Mikulík. Na konci první půlky měla Lípa obrovský tlak a výhodu několika standardních situací, ovšem bez gólového efektu. Druhý poločas začal pro domácí nešťastně. Odkop obrany trefil Mikulíka a hosté vedli už 2:0. Lípa se snažila nepříznivý stav upravit, jenže po brejku musel zatáhnout brankář Haferník za záchrannou brzdu a Pagát se z penalty nemýlil - 0:3. Domácí se ale nevzdali a po trefách A. Šuby a Spáčila se přiblížili na rozdíl jediné branky. Zápas gradoval, na hostující bránu se valil jeden útok za druhým, ale čas byl neúprosný a nedal již domácím možnost vyrovnat.
Branky: A. Šuba, Spáčil - Mikulík 2, Pagáč z pen. Rozhodčí: Frajt, 25 diváků. Lípa: Haferník - A. Šuba, Ušela, Hlavinka, Horňák, Čižmár, Skula, Procházka, J. Šuba, P. Křižka, Spáčil. Střídali: Dobízl, Špendlík, Machovský. Paseky: Tomický - Pagáč, Josefík, Langr, Bařík, Burdi, Stodůlka, Hanulík, Vicherek, Tuna, Mikulík. Střídali: Peňas, Krčmář, Mužikovský.

LUKOV B - POHOŘELICE 0:3 (0:2)
Do Lukova přijel dvanáctý tým soutěže, který byl po většinu první půle aktivnější a snažil se hrát rychlý kombinační a zároveň důrazný fotbal. Skóre se poprvé měnilo ve 13. minutě, kdy proměnil podle domácích přísnou penaltu Vrzala. Po půl hodině hry přidali hosté druhou branku, jejich nadšení ale utlumila 35. minuta a přísné vyloučení Vendolského po faulu na B. Konečného. Do druhé půle poslal lukovský trenér Richtr dva nové hráče a přeskupil sestavu. Výsledkem byl trvalý tlak domácích, kteří ale pokaždé v koncovce ztroskotali. Definitivní rozuzlení přinesla 82. minuta, v níž Pohořelice proměnily jeden z nebezpečných brejků, a dostaly tak definitivně domácí na lopatky. Vítězství hostů bylo zasloužené, lukovská rezerva ani ve druhém jarním zápase nebodovala.
Branky: Vrzala z pen., Ruzscelák, Umýsa. Rozhodčí: Zbranek. ČK: Vendolský (P), 100 diváků. Lukov: J. Konečný - Šimčík (46. Králík), Zahradnický, Drábek, Sedláček, Tlusták, Štěpán, Matulík, Kluďák (70. Soukup), Velikovský, B. Konečný (46. O. Macík). Pohořelice: Holomek - Vendolský, Vrzala, Kašný, Trčka, Marholt (78. Trčka), Máca, Ruzscelák, Pelánek (84. Plesník), Švejčara, Umýsa.

VESELÁ A - ZÁDVEŘICE 2:1 (1:1)
Veselá začala první jarní domácí zápas aktivně a již ve 3. minutě mohla jít do vedení, ale Krajíčkovi se nepodařilo ve skluzu usměrnit míč do prázdné brány. Tentýž hráč se ale přece jen ve 20. minutě postaral o úvodní gól utkání, když tečoval na malém vápně střelu Čočka z 18 metrů. Šance měli i hosté. Nejprve zahrozili krásnou střelou Dostálka do břevna z trestného kopu z 35 metrů. Nakonec ještě do přestávky Zádveřice vyrovnaly Goláněm po nedorozumění v domácí obraně. Ve druhém poločase se po deseti minutách na Veselou usmálo štěstí v podobě soupeřovy ruky v pokutovém území a následně odpískané a Odstrčilíkem bezpečně proměněné penalty. Šance se poté urodily ještě na obou stranách, ale skóre se již neměnilo.
Branky: Krajíček, Odstrčilík z pen. - Goláň. Rozhodčí: Mitáček, 60 diváků. Veselá: Petr Červenka - Macík, Odstrčilík, Machalíček, Šarman - Krajíček, Mir. Čoček, Bodlák, Jurásek (75. T. Gajdošík) - Dočkal, Loubal (75. Mikšík). Zádveřice: Štefanec - Beček (73. Schovajsa), Šimurda, Michnák, Kundera - Slovák (46. Víšek), Bořuta, Macek, Karola - Dostálek, Goláň.

PŘÍLUKY B - BŘEZŮVKY 1:2 (1:2)
Po blamáži s Mladcovou odjížděly Březůvky do Příluk s jediným cílem - získat zpět lacino ztracené body. Trenéři přeskupili všechny řady a úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Již ve 4. minutě zaduněla stará puška a z otočky se efektně trefil Radim Kamenčák. Hosté dál hýřili aktivitou a několikrát byli velmi blízko vstřelení druhé branky. Jako blesk z čistého nebe tak přišlo vyrovnání, které zařídil hlavou. Ještě do přestávky ale poslal hosty podruhé do vedení Šiška. Ve druhé půli Příluky přidaly, vyrovnat se jim ale nepodařilo. Naopak na druhé straně mohl přidat třetí gól Vach, jenž orazítkoval tyč.
Branky: Lipner - Kamenčák, O. Krajča. Rozhodčí: Mikeska. Březůvky: Ševeček - Lakomý, J. Krajča, Vach, Slovák, Vyoral, Mikel, Kamenčák, Šiška, O. Krajča, Pleca. Střídal: Kmošek, Latinák.
ZBÝVAJÍCÍ VÝSLEDEK: Komárov - Březová 3:2 Srna, Hubáček, Beran Michal - Starý, Macík.

NÁVOJNÁ - NEVŠOVÁ 1:0 (1:0)
Duel dvou loňských účastníků okresního přeboru dopadl lépe pro Návojnou. Domácí začali aktivně a v páté minutě nastřelil Macháč tyčku. Ve 20. minutě po centru Šánka z pravé strany trefil z voleje šibenici Hořák. Hosté poprvé zahrozili ve 30. minutě Šomanem, jeho ránu z úhlu však zlikvidoval na brankové čáře Martin Řehák. Ještě před odchodem do kabin hlavičkoval nad nevšovský Tomšů. Druhý poločas rozkouskovaly časté fauly, našly se ale i šance, které však zůstaly nevyužity.
Branka: 20. Radim Hořák. Rozhodčí: Ševčík, 120 diváků. Návojná: T. Řehák - Ptáček, O. Hořák, M. Řehák - Petr Řehák, Šánek, Macháč, Janáč, Pavel Řehák - Jiří Řehák, Hořák. Střídali: Jiří Řehák ml., Bronislav Řehák. Nevšová: Podušel - Marcaník, Vacula, Balody, Munster - Trllo, Tomšů, Juriga, Srcháček - Topič, Šoman. Střídal: Červenka.

VYSOKÉ POLE - POZLOVICE 3:1 (0:0)
Domácí potřebovali zvýšit svůj náskok na čele tabulky a chtěli také oplatit Pozlovicím podzimní porážku. V první půlce si sice oba týmy vytvořily pár slibných šancí, skóre se ale nezměnilo. Za zmínku stojí velký počet faulů a tvrdě dohraných soubojů, které často končily žlutou kartou. Gólu se diváci dočkali až v 55. minutě, kdy Petr Janoš využil pasu za obranu. Hosty však tento gól nepoložil, začali být více aktivní a odměnou jim byla penalta po ruce obránce, kterou bez problémů proměnil Bartončík. Nerozhodný stav trval jen chvíli, než nekompromisní střelou překonal brankáře domácí David Ruman. Za pět minut pak zlomil pozlovický odpor střídající Roman Machů.
Branky: Janoš, Ruman, R. Machů - Bartončík z pen. Rozhodčí: Veselý, 126 diváků. Pozlovice: L. Doruška - V. Machů, Stružka, Mozgva, Polách, P. Machů (85. Naňák), Ruman, Janoš, L. Machů (35. R. Machů), Žák (80. Čech), J. Doruška.
DALŠÍ VÝSLEDKY: Mirošov - Rokytnice 0:2 Neťuka, Goňa, Štítná n. Vl. B - Luhačovice B 5:2 Piňďák 2, Otava, Lorenc, Zvoníček J. - Červenka, Plášek, Smolina - Šanov 1:2 Ročák A. - Kročil 2, Biskupice - Drnovice 2:1 Krajča, Gajdůšek T. - Pastorek, Vlachovice B - Hřivínův Újezd 2:0 Überall, Klein.

14.4.2010 VSTUP DO DISKUSE 0

Egon Smékal

Léta na špici? Z toho mám největší radost, přiznal Egon Smékal

Autogramiáda jezdců Barum Czech Rally Zlín 2017 v obchodním centu Zlaté jablko ve Zlíně.

Na Barum Rally dorazilo 135 posádek, 16 se omluvilo

Trať městské erzety Barumky si lidé mohou v pátek večer projet na kole

Na trať městské rychlostní zkoušky Barum Czech Rally Zlín se letos nevydají pouze závodní automobily. Možnost projet si dráhu městské erzety budou mít také cyklisté z řad široké veřejnosti, a to už v pátek na akci Zlínská kola.

Vychutnejte si léto s Deníkem a hlasujte o váš nejoblíbenější podnik

Hlasujte pro svou nejoblíbenější restauraci, hospodu, bar, pizzerii nebo bistro na střední Moravě.

První se opět prezentovali Turci. Itinerář zatím převzalo 132 pilotů

Stejně jako loni i v úterý se jako první v sekretariátě Barum Czech Rally Zlín prezentovala organizátorům 47. ročníku turecká posádka Murat Bostanci – Onur Vatansever.

Startovní listina Barum Rally zdarma ve čtvrtečním Deníku

Deník vám ve svém zítřejším TIŠTENÉM vydání přinese zdarma startovní listinu nadcházejícího víkendového 47. ročníku Barum Czech Rally Zlín. Kromě seznamu pilotů soudobých vozů zde najdete i účastníků 10. ročníku Star Rally. (spo)