„Soupeř nám nic nedaroval. V první půli mi chyběl u našeho mužstva důraz, ve druhém poločase jsme přidali i v pohybu a plynulo z toho více situací před brankou hostů," bilancoval trenér Fastavu Bohumil Páník.

ZLÍN – OPAVA 3:0 (1:0)

Ševci měli aktivní nástup do utkání a v 8. minutě z nadějné pozice ve vápně střílel Poznar, jeho pokus ale opavská obrana zblokovala. Ovšem z následného rohu už fanoušky potěšil Živulič, jenž krásně umístil střelu bez přípravy – 1:0.

Slezané se postupně osmělovali, nicméně více zahrozil ve 27. minutě hlavou Kopečný, Vašek byl však pozorný. Gólman Opavy si skvělý zákrok připsal i ve 41. minutě proti Poznarovi, kterého ve vápně přesným centrem našel Kopečný. I přes vedení měli ale domácí v první půli rezervy.

„Soupeř nás dostupoval, zavíral prostory a my jsme těžko konstruovali postupné útoky," řekl Páník.

Do druhé půli vstoupili živěji Zlínští, Železníkovi se však v 51. minutě nepodařilo nadvakrát gólově vyřešit situaci. Nejprve při přečíslení nepřesně přihrál, vzápětí po centru Kopečného hlavou mířil nad bránu. O pár minut později měl ještě lepší pozici Poznar, jenže také minul. Poté zahrozilo i na druhé straně, nebezpečnějšímu zakončení Mrázka ale domácí vystavili stopku. V dalším průběhu se diváci šancí nedočkali. Změnila to až 79. minuta, kdy vyrobila hrubku obrana Opavy, přičemž Železník nejprve trefil jen břevno, v úsilí o dorážku byl pak faulován a nabídnutou penaltu sám proměnil – 2:0. Na závěr zápasu ševci připravili publiku ještě lahůdku, po hezké akci Železník předložil loženku pro Poznara, který si věděl rady – 3:0.

„Zápas se lámal po 70. minutě, z taktického hlediska jsme jej dohráli dobře. V závěru, kdy už jsme čekali na brejky, jsme přidali i třetí branku," byl spokojený lodivod Zlína.

Branky: 9. Živulič, 79. Železník z pen., 88. Poznar. Diváci: 3141. Zlín: Dostál – Pazdera, Hubáček, Hájek, Matějov – Kopečný (86. Malý), Živulič, Holík (90. Motal), Bartolomeu (75. Chmelo) – Poznar, Železník. Trenér: B. Páník. Opava: Vašek – Hrabina, Mikula, Dvorník, Čelůstka – Horka, Jurečka (64. Schaffartzik), Habusta, Svatonský (46. Machálek) – Janetzký (54. Mrázek), Kuzmanovič. Trenér: J. Baránek.

DALŠÍ VÝSLEDKY – 27. kolo: Frýdek-Místek – Ústí n. L. 3:1 (15. a 72. Matúš, 81. Zapalač – 31. Martykán z pen.), Kolín – Táborsko 3:1 (20., 67. a 72. Teplý – 49. Mráz), Žižkov – Vlašim 3:0 (45. Folprecht, 67. Podrazký, 69. Voltr), Varnsdorf – Most 3:1 (11. a 35. Martan, 54. Ďurďevič – 37. Procházka z pen.), Sokolov – Třinec 1:1 (59. Přeučil – 65. Malcharek), Pardubice – Olomouc 1:2 (93. Fousek – 52. Hála, 78. Plšek), Karviná – Znojmo 3:1 (44. Kubista, 49. Jovanovič, 79. Tarczal – 89. Pázler z pen.).

1. Olomouc 27 19 4 4 62:22 61
2. Varnsdorf 27 16 6 5 44:26 54
3. Fastav Zlín 27 15 6 6 49:29 51
4. Žižkov 27 13 7 7 42:22 46
5. Sokolov 27 12 8 7 37:32 44
6. Táborsko 27 12 7 8 50:37 43
7. Karviná 27 11 9 7 36:28 42
8. Pardubice 27 10 9 8 34:33 39