Jak ukázal televizní záznam v pořadu Dohráno stanice ČT4 Sport, hostující Teplice dosáhly vyrovnávací branky s největší pravděpodobností z postavení mimo hry.

Moravany tak připravil už potřetí v této sezoně o body fatálně chybující asistent rozhodčího. „Protest podávat nebudeme, protože nám stejně body nikdo nevrátí,“ mávl rukou Ladislav Minář, ředitel klubu a trenér v jedné osobě.

Berete to tak, že když Teplice hodlají podat protest proti způsobu vedení zápasu sudím Kocourkem, tak komise rozhodčích záznam stejně uvidí?

Když budou chtít, ať se podívají.

Severočeši si stěžují, že jste hráli brutálně a argumentují zraněním Vondráška.

Už na tiskové konferenci jsem říkal, že si vůbec nemyslím, že by utkání bylo vedeno v brutálním stylu. Neviděl jsem žádné fauly, které by přesahovaly hranici únosnosti. Čelůstkův zákrok na Vondráška byl absolutně nešťastná náhoda. S úmyslem to nemělo nic společného. Divím se, že Teplice rozpoutaly takovou kampaň.

Nemáte obavy, že Čelůstka může dostat dodatečný disciplinární postih?

Trest si v žádném případě nepřipouštíme. Kdokoliv rozumný se na situace podívá, musí uznat, že tam nebyl žádný úmysl. Absolutně nesouhlasím s komentářem z televize, že měla následovat okamžitě červená.

Zlín je na dně tabulky. Necítíte, že se stává snadným terčem, do kterého si kdekdo rád kopne?

Každé mužstvo, které je poslední a má bodovou ztrátu, musí počítat s tím, že mu nikdo nebude přát. Musím se s tím ale rvát dál.

Po vítězství Kladna ale ztrácíte na záchranu už deset bodů.

Každým kolem se odstup zvětšuje. Přesto pořád věřím, že jsme schopni udělat šňůru dvou tří vítězných zápasů. Za celých šest jarních kol hráči nezklamali. Mužstvo není ve fázi, kdyby mělo být kritizováno za herní projev a nasazení. Bohužel nedokážeme naplno zabodovat.

Ukradené zlínské body

16. kolo

ZLÍN – MLADÁ BOLESLAV 0:2

V 79. minutě za stavu 0:1 střílí Žůrek vyrovnávací branku. Asistent Martin Večeřa zvedá praporek, záznam ho ale usvědčuje z omylu.

19. kolo

ČESKÉ BUDĚJOVICE – ZLÍN 1:0

Sedm minut po změně stran střílí domácí Benát a před brankářem Baránkem se snaží tečovat míč v ofsajdovém postavení Sedláček. Asistent Ivo Chytil nechává praporek dole.

22. kolo

ZLÍN – TEPLICE 1:1

Minutu před koncem normální hrací doby zahrávají Teplice rohový kop. Mareš jej hlavou posílá na bránu, kde u přední tyče míč v postavení za obránci tečuje zády do sítě Mahmutovič. Asistent Ladislav Gallo mlčí.