71 DENÍKŮ: NAJDĚTE SI SVŮJ
Vyberte si svůj regionální Deník

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Namísto oslav hasili rodinný domek

Hasiči z SDH Vlachovice.

Hasiči z SDH Vlachovice. Autor: DENÍK / Gabriela Dvorníková

23.12.2009 13:02

Vlachovice-Vrbětice – Měla to být bezstarostná letní neděle plná oslav. Psal se rok 2001 a dobrovolní hasiči z Vlachovic na Valašskokloboucku slavili výročí svěcení praporu. Před zbrojnicí pořádali pro místní občany zábavný program a předváděli praktické ukázky své činnosti.

V jiné části Vlachovic zvané Podkostelí zasedla rodina k nedělnímu obědu. Po dobrém jídle zalehli všichni její členové k odpočinku. Mezi tím se v dolní části domu činila automatická pračka. Hromada dalšího prádla ležela na metrech zahřívajících se kabelů a prodlužek…

Je odpoledne a do centra obce přijíždí mezi slavící občany mladík na Babetě. „Hoří, hoří, pojďte někdo na pomoc,“ volá zoufale na prvního hasiče, kterého potká. Členové sboru na něj nahlíží s nedůvěrou, přihlížející diváci si dokonce myslí, že jde o legraci.

Nakonec se ale všichni dobrovolní, kteří právě nevisí na laně a nedemonstrují jednu ze svých aktivit, rozběhnou k autu a vyráží se podívat co se děje. Na cestě jsou už i profesionálové z Valašských Klobouk a ze Slavičína.

„Po příjezdu k domu jsme viděli dým valící se z oken a dveří. Na balkoně v patře stála celá rodina a volala o pomoc,“ vzpomíná starosta sboru dobrovolných hasičů Karel Ptáček. Jeho kolega pak rozbil vzadu okno, aby se vyvětral dým. Tehdejší velitel Petr Lysák své muže z hustě zakouřeného domu raději odvolává, protože právě přijíždí profesionální jednotka vybavená dýchacími přístroji.

Když hasiči s ohněm úspěšně dobojovali, našli na podlaze prádelny spoustu spečeného oblečení. „Bylo z toho ale vlastně více kouře než ohně,“ hodnotí dnes zásah starosta Ptáček. Nikomu se naštěstí nic nestalo a oslavy praporu tak mohly po skončení požáru vesele pokračovat.

Vlachovický sbor dobrovolných hasičů vznikl roku 1887 a dnes čítá 36 mužů a jedinou ženu. V obci se podílí na řadě kulturních akcí a pomáhá například při terénních úpravách, zavlažování hřiště nebo v případě potřeby při čištění komunikací.

Více hasičských příběhů si můžete přečíst na www.denik.cz/hasici

Autor: Gabriela Dvorníková

Pošlete odkaz přátelům

Diskuse

Do diskuse nikdo nevložil žádný příspěvek

CELEBRITY

David Rath

David Rath

Sledujte kauzu Rath online na Blesk.cz. Více o zatčení Davida Ratha a aktuálních informací ohledně celé… celý článek ›

Do kin vtrhl film Líbáš jako ďáběl

Do kin vtrhl film Líbáš jako ďáběl

Fanoušci režisérky Marie Poledňákové se konečně dočkali! V kinech měl dnes premiéru snímek Líbáš jako… celý článek ›

Sbohem, Ashtone! Demi Moore má nového kluka

Sbohem, Ashtone! Demi Moore má nového kluka

Herečce Demi Moore (49) konečně došlo, že nemá cenu plakat nad rozlitým mlékem. Vztah s nevěrným… celý článek ›

Bitva o Farmáře Standu: Katarína je lesba a bývalá prostitutka, tvrdí Alena

Bitva o Farmáře Standu: Katarína je lesba a bývalá prostitutka, tvrdí Alena

I když si Standa Sekanina (59) zvolil v pořadu Farmář hledá ženu za svou vyvolenou prodavačku Katarínu … celý článek ›

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005, všechna práva vyhrazena. Používáme informační servis ČTK. Publikování nebo šíření obsahu denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno. VLTAVA-LABE-PRESS, a.s. je členem Sekce vydavatelů internetových titulů UVDT.

Kontakt na redakci. Autoři deníku. Proč inzerovat v novinách - www.reklamavnovinach.cz