Kouč Beranů Venera až na první formaci řádně promíchal sestavou. Domácí sice otevřeli skóre zápasu Kollárem, ale z vedení se dlouho neradovali. Soupeř totiž po trefách Kratěny a Tona během 42 vteřin otočil vývoj zápasu ve svůj prospěch, navíc po vlastním gólu Balána (gól připsán Tonovi) šel s dvoubrankovým náskokem do šaten.

„Vedení kluky asi ukolébalo a do druhého dějství jsme nastoupili až příliš vlažně,“ posteskl si hostující asistent trenéra Marian Jelínek.

Trenér Beranů poté stáhl hru na tři útočné formace a úspěch se rychle dostavil. Do poloviny utkání totiž domácí po gólech Mokrejše s Rachůnka srovnali výsledek, přičemž zahodili další slibné příležitosti na obrat.

„Změna týmu pomohla, naší hru to oživilo,“ pochvaloval si asistent trenéra Zlína Rostislav Vlach.

Do vedení však šli opět Pražané, kteří využili druhou početní výhodu – 3:4.

Také kouč hostí František Výborný na začátku třetí třetiny sáhl ke změnám v sestavy a na ledě se již střídaly pouze tři pětky. Pražené rázem získali převahu na svou stranu, ovšem rozhodující branky se nedočkali.

Necelé dvě minuty před koncem si vzal slovo Roman Vlach, který nejprve bekhendovou dorážkou Mokrejšova pokusu si vynutil prodloužení a v jeho úvodu svou druhou trefou rozhodl o druhém prémiovém bodu pro Zlín.

„Odehrál životní zápas. Každému se nepodaří vyrovnat a rozhodnout, zvláště, když je to ještě věkem junior. Jeho branky nám hodně pomohly,“ nešetřil kouč Venera superlativy na adresu 19letého hokejisty.

„K vidění byl zápas plný zvratů a emocí . Přestože jsme první třetinu vyhráli, hokejově byla hodně špatná. Také ve zbytku utkání se oba celky nevyhnuly řadě chyb, a proto došlo ke gólové přestřelce. Závěr lépe zvládl soupeř a vyhrál,“ zhodnotil duel hostující Jelínek.

„Dnešní duel byl hlavně o bojovnosti, což je vždy atraktivní pro diváky. Důležité, že kluci i za stavu 1:3 se nepoložili a dokázali zápas zvrátit,“ dodal spokojený zlínský asistent Rostislav Vlach.

RI OKNA ZLÍN – SPARTA PRAHA 5:4 v prodloužení (1:3, 2:1, 1:0 – 1:0)
Branky a nahrávky: 12. Kollár (Záhorovský, Rachůnek), 24. Mokrejš (Nosek), 30. Rachůnek (Záhorovský, Kollár), 59. Vlach (Mokrejš, Pšurný, 62. Vlach – 12. Kratěna (Gulaši, Výborný), 13. Ton (Hanzlík), 20. Netík (Ton), 37. Vykoukal (Kratěna, Výborný). Rozhodčí: Pešina – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 9:5. Využití: 0:2. Diváci: 4320. Muž zápasu: Roman Vlach.
Zlín: Sedláček – Hamrlík, Galvas, Nosek, Lučka, Míka, Linhart, Bořuta – Balaštík, Leška, Köhler – Záhorovský, Kollár, Rachůnek – M. Pšurný, Balán, Andrašovský – J. Ondráček, Roman Vlach, Mokrejš. Trenéři Venera, Vlach, Hrazdíra.
Sparta: Pöpperle – Ptáček, Gulaši, Vykoukal, Jan Hanzlík, L. Procházka, Jerofejevs, Vinogradov – Výborný, Broš, Kratěna – Ton, Langhammer, Netík – Melichárek, Koreis, Hromas – Látal, Krätzer, Mrňa. Trenéři Výborný, Jelínek.