VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Beran se vrací po 15 letech. V moderním střihu. Návrat k tradici, hlásí klub

Nová éra odstartovala. Zlínský hokej bude minimálně rok vystupovat pod značkou Aukro Berani Zlín. Po patnácti letech se navíc do loga zlínského hokejového klubu vrací beran. Ovšem v modernějším designu, než když na jaře 2002 zmizel.

20.7.2017
SDÍLEJ:

Zlínský hokejový klub představil nový název Aukro Berani Zlín a nové logo, se kterým půjde do nové extraligové sezony 2017/2018.Foto: Deník / Ostrčilík Daniel

„Chtěli jsme přinést něco, jak bychom se vrátili k tradicím a kořenům,“ vysvětlil generální manažer Zlína Martin Hosták.

Návrh nového loga přitom už od Nového roku ležel marketingovému manažerovi Tomáši Melzerovi v šuplíku.

„Pracoval na něm dlouho, ale nebyl zde vyslyšen. Musím říct, že se mi velmi líbilo,“ přiznal Hosták.

Ortodoxní zlínští fanoušci dlouhodobě volají po návratu „starého“ berana z devadesátých let, ale nebyli vyslyšeni. „Byla to jedna z variant, ale nakonec vzhledem k mnoha okolnostem, ke kterým přispěl nový generální manažer a v návaznosti na jeho vize, byla volba jednoznačná – moderní podoba,“ vysvětloval Melzer, který logo vytvářel od začátku roku ve spolupráci s fakultou multimediálních komunikací na Univerzitě Tomáši Bati.

„Motiv byl jasně daný, vyslyšeli jsme dlouholeté přání fanoušků a po konzultaci s majiteli klubu jsme se shodli na tom, že toto je správná varianta,“ doplnil Melzer s tím, že se logo bude měnit jen kosteticky při změně generálního partnera. „Mám takovou představu,“ doplnil Hosták, jenž včera slavnostně představil nového generálního sponzora v podobě internetového obchodního portálu Aukro, se kterým klub podepsal smlouvu minimálně na rok s opcí na další sezony.

„Firma vznikla a působí ve Zlíně a to je také jeden z hlavních důvodů, proč jsme se rozhodli stát se generálním partnerem a podpořit hokejový klub,“ vysvětlil zakladatel a spolumajitel Aukra Václav Liška s tím, že výše finančního příspěvku společnosti Aukro zveřejněna nebude. Dohodl se na tom klub i firma.

Dosavadní generální sponzor PSG, jenž byl v názvu klubu posledních osm let, se přesunul do role hlavního partnera. Druhým hlavním partnerem se stala firma Baťa. Přesto rozpočet stále není naplněný. „Do sta procent ještě něco zbývá. Ale už vidím světlo na konci tunelu a věřím, že rozpočet, jak byl před sezonou připravený, se nám podaří naplnit. A doufám, že se nám podaří naplnit i trochu víc,“ je optimistou Hosták, někdejší spolukomentátor České televize.

Nový šéf zlínského hokeje, který se své agendy ujal teprve před měsícem, potvrdil, že ekonomická situace klubu je stabilizovaná. „Splnili jsme všechny závazky. Květnové výplaty byly vyplacené v plné výši, červnové už byly v pořádku v řádném termínu. V tomto trendu budeme určitě pokračovat,“ slíbil Hosták.

Zároveň naznačil, že už v pondělí při nástupu hokejistů na led klub představí minimálně jednu posilu. „Jedno zajímavé jméno máme určitě. Na druhém velmi zajímavém se pracuje a já doufám, že se to povede. Bude to velká sportovní bomba. Víc však nyní nemohu prozradit a slíbit,“ zůstal tajemný Hosták.

Autor: Daniel Ostrčilík

20.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ministr vnitra Milan Chovanec.

Do Vrbětic přijede i ministr Chovanec

Ilustrační foto.

Ve středu ve Zlínském deníku: prvňáčci ze ZŠ Tečovice, Provodova a Halenkovic

Kraj chce vrátit filmaře do regionu, vytvořil program na podporu filmu

Rovných deset milionů korun vyčlenil Zlínský kraj ve svém rozpočtu na dotační program, kterým chce přilákat filmaře do regionu a vrátit tak Zlínskému kraji pověst filmové destinace. Podpořeny budou hrané, dokumentární či animované filmy určené pro distribuci v kinech či v televizním vysílání.

Posnídal termix s rohlíkem. Pak Bartoš nastřílel pět branek

Vyspal se, posnídal termix s rohlíkem a šel na věc. Výsledek? Pět gólů.

Výstava obrazů Františka Chmelaře ve Zlíně: malíř, který psal básně

Galerie Václava Chada na zlínském zámku vystavuje obrazy Františka Chmelaře. Expozice „Malíř, který psal básně“ představuje Chmelařovu krajinnou i figurální tvorbu. Doplňujícím prvkem je pak autorova osobní korespondence.

Nejlepší sociální pracovníci v kraji: sedm žen a jeden muž

Marie Dostálková se dostala k sociální práci přirozeně: její maminka narozená v roce 1920 docela běžně chodila po dědině a pomáhala jakékoliv sousedce, babičce a pak i jejím čtyřem dětem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení