Berani počtvrté za sebou vyhráli v Litvínově

Litvínov /FOTOGALERIE/ – Hokejisté Zlína potvrdili, že se jim v Litvínově daří. Ve 20. kole extraligy vyhráli na severu Čech 4:2 a připsali si tam čtvrtou výhru za sebou.

7.11.2010

Hokejisté HC BENZINA Litvínov hostili na svém ledě hokejisty PSG Zlín.Foto: DENÍK / Jan Vraný

LITVÍNOV – PSG ZLÍN 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)

Severočeši přitom vstoupili do utkání aktivně a bylo na nich vidět, že chtějí odčinit ostudný debakl z prvního vzájemného souboje v sezoně (2:10) a zlomit nepříznivou domácí minisérii se Zlínem. Už ve druhé minutě mohl otevřít skóre Kroupa, ale Duba byl připravený. Při Sýkorově vyloučení své šance neproměnili Jareš a Jenáček, přesto se Litvínov dostal do vedení. Dubu překonal Jenáček. Další branku mohl přidat Hübl.

Hosté se v útoku připomněli až v 9. minutě, Kubišovu příležitost ale Franěk zlikvidoval. Zlínským dělal velký problém litvínovský forčeking. Při Kroupově vyloučení se ale pevně usadili v útočném pásmu a 17 sekund po návratu domácího beka na led pohotově tečující Balaštík vyrovnal. Elitní střelec Beranů mohl ještě v první třetině posunout hosty do vedení, ale Franěk byl připraven.

Do druhé třetiny se místo zraněného Duby postavil do zlínské branky Sedláček a měl mnohem více práce než jeho předchůdce i Franěk. Ve 25. minutě jej řádně prověřili Jenáček a Ručinský, Duba byl ale připraven. Litvínov měl sice více ze hry, ale prosadili se hosté. Rychlý protiútok ideálně zakončil Vlach.

Na začátku třetí části měli ale hosté štěstí, Sedláček si totiž málem dal vlastní gól. Videorozhodčí ale potvrdil, že puk brankovou čáru nepřešel a Zlín následně potřetí udeřil. Vzorový rychlý protiútok zakončil bezchybně Čech.

Litvínovu se ale podařilo zápas zdramatizovat. V 53. minutě se puk odrazil od brusle Hübla za Sedláčkova záda a domácí vycítili šanci na vyrovnání. Třetí gól se jim ale vstřelit nepodařilo. Naopak při power play sami počtvrté inkasovali, když do prázdné branky zamířil Balaštík.

„Začali jsme výborně, první tři minuty jsme měli tři gólovky. Dali jsme i branku a kluci si věřili. Od půlky první třetiny jsme ale přestali hrát, začali jsme ztrácet puky ve středním pásmu a nechodily jsme do branky. Ke své hře jsme se vrátili až poté, co jsme snížili na 2:3. Musíme hru zjednodušit. Proč se nám doma nedaří se Zlínem? Nevím, nedovedu si to vysvětlil. Jak říkám, do 10. minuty jsme hráli dobře a pak jsme přestali hrát,“ dodal zklamaně litvínovský Jiří Kučera

„Zápas jsme nezačali moc dobře, domácí hráli aktivně, byli lepší, měli tlak a vynutili si přesilovku, ze které dali gól. Důležité bylo, že se nám dokázalo od desáté minuty hru vyrovnat a dát gól na 1:1. To domácí nahlodalo, z tlaku dali jen jednu branku. Nám se dařili brejky, přečíslení jsme provedly dobře. V závěru byla vidět snaha domácích o vyrovnání, dostali se do tlaku, ale myslím si, že jsme se s tím dobře vyrovnali. Žádné velké šance neměli,“ přiznal kouč beranů Zdeněk Venera.

Branky a nahrávky: 4. Kubinčák (Rindoš, Švarný), 53. V. Hübl (Lukeš) – 16. Balaštík (Linhart, Köhler), 28. Roman Vlach (Kubiš, Sivák), 45. F. Čech (Holík, Balán), 60. Balaštík. Rozhodčí: Minář, Hradil – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 3894.

Litvínov: Franěk – Černošek, Jareš, Kroupa, Kubát, Gula, Švarný, Skuhrovec – Černý, V. Hübl, Lukeš – Kubinčák, Jenáček, Ručinský – Jánský, Kracík, Trávníček – Majdan, Rindoš, Gerhát. Trenéři: Reichel a Kučera.

Zlín: Duba (21. Sedláček) – Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Grof, Řezníček, Míka, Lučka – Balaštík, Leška, Köhler – Důras, T. Sýkora, Rachůnek – Holík, Balán, F. Čech – Kubiš, Roman Vlach, Sivák. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach.

Posnídal termix s rohlíkem. Pak Bartoš nastřílel pět branek

Vyspal se, posnídal termix s rohlíkem a šel na věc. Výsledek? Pět gólů.

Výstava obrazů Františka Chmelaře ve Zlíně: malíř, který psal básně

Galerie Václava Chada na zlínském zámku vystavuje obrazy Františka Chmelaře. Expozice „Malíř, který psal básně“ představuje Chmelařovu krajinnou i figurální tvorbu. Doplňujícím prvkem je pak autorova osobní korespondence.

Nejlepší sociální pracovníci v kraji: sedm žen a jeden muž

Marie Dostálková se dostala k sociální práci přirozeně: její maminka narozená v roce 1920 docela běžně chodila po dědině a pomáhala jakékoliv sousedce, babičce a pak i jejím čtyřem dětem.

Učitelé: Dokud platy nezvýší, nevěříme tomu

„Vidina malého platu nás neodradila. Je to spíše práce o tom, jestli vás to baví, či ne,“ říká pro Deník čtyřiadvacetiletá učitelka Alena Hiršová z Napajedel. Letos v červnu ukončila studium na olomoucké univerzitě, obor učitelství pro první stupeň, a v září nastoupila coby učitelka do 2. základní školy Napajedla, kam sama coby školačka chodila.