SPARTA PRAHA – RI OKNA ZLÍN 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Pokud se Berani chtějí probojovat do play off, musejí v poslední čtvrtině základní části výrazně přidat. Jejich náskok na jedenáctý Liberec je totiž pouhé dva body.

Trenér Zdeněk Venera poslal do branky juniora Jakuba Sedláčka. Třebaže byl Zlín aktivnější, jako první udeřili Pražané. V přesilové hře se trefil uzdravený navrátilec Michal Broš. Berani vyrovnali rovněž v početní výhodě, když pokus Noska tečoval Roman Vlach. Zpět vedení Spartě získal o minutu později Ton, který potrestal hrubku v rozehrávce soupeře.

Prostřední část patřila domácím, kteří svou převahu korunovali třetí brankou Netíka. Do třetí třetiny zlepšili Zlíňané důraz a pohyb, za což byli odměněni snížením na rozdíl gólu ve 49. minutě, když se v přesilové hře prosadil Köhler – 3:2. O chvíli později mohlo být dokonce vyrovnáno, ovšem již překonaného Pöperleho na brankové čáře zaskočil Procházka!

Definitivně zlomit odpor hostů se Spartě podařilo šest minut před koncem, kdy sice domácí nevyužili 96 vteřin trvající výhodu dvou hráčů v poli, ovšem při návratu prvního potrestaného hokejisty RI Okna se svým důrazem prosadil podruhé v zápase Petr Ton.

Přerušit černou sérii tří porážek mohou svěřenci trenéra Zdeňka Venery již zítra, kdy od 17 hodin na svém stadionu hostí Plzeň.

Branky a přihrávky: 8. Broš (Netík, Hanzlík), 17. Ton (Výborný), 24. Netík (Broš), 54. Ton (Vykoukal) – 16. Vlach (Mokrejš, Nosek), 49. Köhler (Leška, Balaštík). Rozhodčí: Hribik – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 14:11 + Broš 10 minut, Balaštík 10 minut. Využití: 2:2. Diváci: 5307. Muž zápasu: Ton

Sparta: Pöpperle – Vykoukal, Hanzlík, Černošek, Gulaši, Ptáček, Jerofejevs, Procházka – Netík, Broš, Hromas – Ton, Výborný, Kratěna – Podlešák, Langhammer, Koreis – Látal, Hrdel, Kafka. Trenér: Výborný.

Zlín: Sedláček – Hamrlík, Galvas, Nosek, Lučka, Míka, Kučný, Bořuta, Linhart – Balaštík, Leška, Köhler – Záhorovský, Kollár, Rachůnek – Ondráček, Balán, Andrašovský – Mokrejš, Vlach, Čech. Trenér: Venera.