Nevyzpytatelné liberecké Bílé Tygry se Zlínu povedlo zkrotit už v první třetině, kdy dvakrát skóroval.

Už v 6. minutě první třetiny šikovný 21letý „učeň" Honejsek naznačil v přesilovce střelu, nádherně nakreslil příhru na 39letého čtyřnásobného mistra republiky Tesaříka, který následně prostřelil Melicharčíka. Zlín byl i nadále aktivní a ve 13. minutě se přihlásil o slovo další z 21letých talentovaných mladíků Holík, jehož v šanci zahákoval Čakajík. Trestné střílení sám faulovaný s dávkou štěstí proměnil. „Snad mu gól pomůže. Patří už mezi klíčové hráče a čekáme od něj víc. Sice jsme dali dva góly, ale měli bychom být ještě produktivnější. Těžili jsme z první třetiny a připravovali se na druhou, která bývá z naší strany bolavá," poznamenal asistent Zlína Juraj Jurík.

Dnes však Zlín působil celý zápas odhodlaně a organizovaně, což mu v některých minulých zápasech scházelo. „Opravdu jsme se vyvarovali hluchých míst," potvrdil i Jurík.

Zatímco v první části byli Tygři jako neškodná koťata, ve druhé třetině několikrát zakousali. Vše ale vyřešil jistý Horčička. „První třetina byla z naší strany velmi špatná. Po celý zápas jsme pak vůbec nehráli dobře přesilovky, což rozhodlo. Vůbec jsme nebyli nebezpeční," litoval asistent libereckého kouče Milan Černý.

Ve třetí třetině pak podepsal zlínský triumf třetí trefou dravec Okál, který dopravil do sítě tečovaný kotouč Kubiše. Fanoušci si tak mohli směle zapět i oblíbený popěvek Vysoký jalovec. „Zaslouženou výhru jsme si pak už pohlídali," lebedil si Jurík.

Zato berani se již nyní připravují na splnění druhé domácí úlohy, ke které byly klubem v rámci projektu „Jedna víra. Jeden tým. Jeden cíl" pozvány na zítřejších 15.30 i rodiny s dětmi.

Zlín – Liberec 3:0

Branky a nahrávky: 6. Tesařík (Honejsek, Čajánek), 13. Holík z trestného střílení, 57. Okál (Kubiš, Kotvan). Rozhodčí: Šír, Minář – Bryška, Barvíř. Vyloučení: 5:5, navíc Ulrych (Liberec) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3867. Třetiny: 2:0, 0:0, 1:0

PSG Zlín: Horčička – Marušák, Kotvan, Zámorský, Urbanec, Tesařík, Valenta – Balaštík, Leška, O. Veselý – Honejsek, Čajánek, Kubiš – Okál, Melenovský, Holík – Ondráček, P. Sedláček, Köhler. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Liberec: Melicherčík – Hunkes, Čutta, Voráček, Výtisk, Ulrych, Čakajík, Šimek – Urban, P. Nedvěd, Valský – Bartek, Vampola, Bulík – Pospíšil, Filippi, Bulíř – Jass, Zacha, Víšek. Trenéři: Hynek a M. Černý.