Berani sice v Liberci padli, ale vezou cenný bod

Liberec – Extraligoví hokejisté Zlína sice i pošesté na ledě trápícího se Liberce ve včerejším 32. kole prohráli, ale ze severu Čech vezou cenný bod. O osudu utkání totiž rozhodlo až prodloužení, v jehož úvodu udeřil domácí Bulíř. Další utkání sehrají berani ve středu, na druhý svátek Vánoční. Doma od 17 hodin přivítají nováčka z Chomutova.

21.12.2012 1

PSG Zlín. Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Vít Černý

LIBEREC – PSG ZLÍN 2:1 V PRODL. (1:1, 0:0, 0:0 – 1:0)

Jako první zahrozili domácí - Duda objel branku, ale Sedláčka u tyče nenachytal. Na druhé straně kontrovali hosté, ale Pinc zaváhání svých spoluhráčů vyřešil. Na konci čtvrté minuty šel pykat mladý bek domácích Jánošík. Hosté hráli přesilovku, ale po necelé minutě jim sebral puk na útočné modré čáře Filippi a forhendovým blafákem nedal Sedláčkovi šanci.

Po inkasovaném gólu zahrozil Veselý, ale Pinc sklapl betony k sobě včas. V sedmé minutě putoval na trestnou lavici domácí kapitán Nedvěd a hosté tentokrát sehráli přesilovku výrazně lépe, když po ose Veselý - Tesařík zakončoval úspěšně Honejsek. Ve 13. minutě vybídl Vantuch před brankou Filippiho, ale bez úspěchu. O chvíli později se prodral do šance objetím branky Roman Vlach, ale Sedláček byl na místě. Závěr třetiny byl ve znamení rozhárané hry z obou stran.

Do druhé části vstoupili aktivněji opět domácí, Duda unikal zlínské obraně, ale v poslední chvíli o puk přišel. Poté se hra přelévala z jedné strany na druhou, ale bez změny skóre. Ve 29. minutě byli vyloučeni za menší strkanici domácí Pospíšil a hostující Kotvan. To se nelíbilo publiku a zřejmě ani Dudovi, který inkasoval osobní desetiminutový trest.

Velká šance pro Severočechy přišla ve 31. minutě. Berani jim nabídli minutu dlouhou přesilovku pět na tři. Domácím se ale přesilovka nevyvedla, Sedláčka pořádně neohrozili a lépe si nevedli ani v následné pokračující výhodě pět na čtyři.

Třetí třetinu zahájili i díky dohrávané přesilovce lépe hosté, Pince však nepřekonali. Poté vyzkoušel Sedláčkovu pozornost Duda, rovněž bez úspěchu neuspěl. Zlín předvedl svou nejlepší pasáž závěrečného dějství ve 47. minutě při vyloučení Urbana, na Pince se sneslo několik střel, ale strážce liberecké branky vše nakonec vyřešil lapačkou. V závěru se opět dostali do hry domácí, ale duel přesto skončil po 60 minutách 1:1.

Následné prodloužení zahájili aktivně Bílí Tygři, Bulíř se dral před branku, byl faulován, puk se dostal na modrou čáru k Čuttovi a jeho střelu právě Bulíř úspěšně tečoval do sítě.
Branky a nahrávky: 5. Filippi, 61. Bulíř (Čutta) – 7. Honejsek (Tesařík, Veselý). Rozhodčí: Hribik, Hodek – Ondráček, Bádal. Vyloučení: 7:6, navíc Duda (Liberec) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3436.
Liberec: Pinc – Čakajík, Štich, Jánošík, Čutta, Výtisk, Vitásek, Havíř – Bulíř, Nedvěd, Bárta – Duda, Filippi, Víšek – Pospíšil, Dušek, Vantuch – Roman Vlach, Galamboš, J. Vlach – T. Urban. Trenéři: Pešán, M. Černý a Kapoun. Zlín: J. Sedláček – Hamrlík, Linhart, Zámorský, Kotvan, Tesařík, Matějíček, Řezníček – Balaštík, Leška, Kubiš – Okál, Čajánek, Veselý – Honejsek, Holík, F. Čech – Fořt, Melenovský, Köhler. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Autor: Martin Břenek

21.12.2012 VSTUP DO DISKUSE 1
Vedoucí fyzioterapeutka Kroměřížské nemocnice Pavla Zemanová

Autogramiáda jezdců Barum Czech Rally Zlín 2017 v obchodním centu Zlaté jablko ve Zlíně.
19

Obchodní centrum hostilo autogramiádu k Barumce

Bratři Bukartsové naskočili s Honejskem. Mohlo by to fungovat, myslí si Hamrlík

V pondělí se představil a v úterý už naskočil Rihards Bukarts vedle svého bratra Robertse v první formaci vedené Antonínem Honejskem v přípravném zápase proti Pardubicím. Spolupráce nově složené lotyšsko-české útočné formace však k výhře nevedla a ševci prohráli 3:5. O tři vstřelené góly Zlína se postarali jiní.