KARLOVY VARY – PSG ZLÍN 6:4 (4:0, 1:2, 1:2)

Berani byli v první třetině zřejmě myšlenkami na hotelu, kde strávili noc ze soboty na neděli. Karlovarský triumf totiž získal základy už v první třetině, kterou domácí borci jasně ovládli. V 7. minutě hosty načal dorážkou Pech. Za další tři minuty se po teči prosadil drobný forvard podruhé. Následně ve 13. minutě další nedisciplinovanost Zlína potrestal v přesilovce pět na tři biliárovou souhrou Bicek. Tečku za první třetinou udělal Zaťovič, který proměnil trestné střílení za faul na Hamrlíka.

„Domácí nás dnes přehráli bojovností, v první třetině jsme se nechali překvapit. Dali nám čtyři rychlé branky. Potom je těžké zápas otáčet," věděl hlavní kouč Zlína Rostislav Vlach.

Přesto se Zlín o restart zápasu pokusil, Horčičku nahradil v kleci Zlína talent Kašík a ve 22. minutě berani snížili zásluhou Řezníčka. Jenomže ve 30. minutě si opět vzal slovo Zaťovič, kterého našel milimetrovým pasem David Nosek. Ve 37. minutě se v přesilovce prosadili i hosté Tesaříkem – 5:2. Karlovarský trenér Žemlička si dokonce raději vzal oddechový čas. „Povedl se nám vstup do zápasu, ještě lépe než v posledních zápasech. Jenomže čtyři branky měly být dost na to, abychom se ještě báli o výsledek," věděl asistent karlovarského trenéra Jaromír Kverka.

Berani totiž vyrovnali hru, ale soupeř si držel nadějný náskok. V 53. minutě odmítl drama svou druhou letošní trefou ve svém 701. extraligovém utkání v kariéře Košťál pohotovou dorážkou.

V závěru přece jen žlutomodří kosmeticky upravili výsledek. Nejprve v 52. minutě snížil v přesilovce Veselý. O dvě minuty později pak korigoval Kubiš, když obkroužil vyjetého Závorku a zasunul puk do odkryté branky. Hamrlík o chvíli později dokonce napálil horní tyč. Ke konci bylo na našich hráčích vidět, že jsme v tabulce, kde jsme. Připadalo mi, jako bychom se báli vítězství. Pochopitelně Zlín má svou ofenzivní sílu a my jsme se na konci zápasu strachovali. Nakonec jsme to uhráli díky první třetině a bojovnosti," oddechl si Kverka.

Beranům totiž na víc již nezbyl čas ani síly a Zlínští po šesti zápasech nezískali jediný bod. „Naše hra se sice v dalších třetinách zlepšila, ale už to nestačilo na to, abychom srovnali stav. Domácí zaslouženě vyhráli," uznal Vlach, jemuž opět chyběl zraněný útočník Honejsek (záda) a dlouhodobě zraněný Matějíček (rameno).

Branky a nahrávky: 7. Pech (Zaťovič, D. Nosek), 10. Pech (J. Drtina, Bicek), 13. Bicek (Zaťovič, D. Nosek), 18. Zaťovič (TS), 30. Zaťovič (Nosek), 53. Košťál (Grman) – 22. Řezníček (Holík, Zámorský), 37. Tesařík (Čajánek, Veselý), 52. Veselý (Holík, Tesařík), 54. Kubiš (Melenovský, Tesařík). Rozhodčí: Fraňo, Pešina – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. Diváci: 2893.

K. Vary: Závorka – D. Nosek, J. Drtina, Prošek, Gulaši, Gründling, Grman, J. Látal, T. Rohan – Bicek, Pech, Zaťovič – Pohl, J. Doležal ml., Roman Vlach – Zucker, Skuhravý, Košťál – Skladaný, Vachovec, Koblasa. Trenéři: Žemlička, Kverka a Kněžický. Zlín: Horčička (21. Kašík) – Hamrlík, Horák, Zámorský, Řezníček, Tesařík, Urbanec, Kotvan – Balaštík, Leška, Köhler – Holík, Čajánek, O. Veselý – Okál, Melenovský, Kubiš. Trenéři: Rost. Vlach, Jurík a Hrazdira.

Další výsledky 42. kola:

PARDUBICE – PLZEŇ 4:3 (0:1, 2:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 25. Píša (Endál), 29. Buchtele (Kousal, Radil), 49. Benák (Bartek, Cetkovský), 59. Bartek (T. Zohorna) – 1. Havíř (Pletka), 30. Balej (Johnson, St. Pierre), 40. Pletka (Jan Kovář, Kratěna). Rozhodčí: Hribik, Šindler – Kis, Pešek. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 9323.

Pardubice: M. Růžička – Benák, V. Kočí, Píša, Vašíček, Gawryletz, Mocek – Bartek, T. Nosek, Somík – Endál, T. Zohorna, Tybor – Radil, Cetkovský, Buchtele – J. Veselý, Kousal, Semorád. Manažer: Říha, trenéři: Pospíšil a Landsman. Plzeň: Mazanec – Jiří Hanzlík, J. Jeřábek, Slovák, St. Pierre, Havíř, Boháč – Gulaš, Martin Straka, Vlasák – Kratěna, Jan Kovář, Pletka – Balej, Kašpařík, Hollweg – Petruška, Lev, Johnson – Dvořák. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.

LIBEREC – ČESKÉ BUDĚJOVICE 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 50. Šimánek (Suja, Mertl), 59. Kotalík (L. Kohn). Rozhodčí: Turčan, Šír – L. Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 3412.

Liberec: Schwarz – Čakajík, Derner, Jánošík, Moravec, Ulrych, Štich, Výtisk – Bulíř, P. Nedvěd, Dušek – Duda, Filippi, Víšek – Bárta, Vantuch, Kica – Galamboš, Bortňák, Pospíšil – J. Vlach. Trenéři: Pešán, M. Černý a Kapoun. České Budějovice: Jakub Kovář – Ptáček, Frühauf, Vydarený, Kolarz, Vráblík, Dietz, Harant – Suja, Mertl, Šimánek – Kotalík, Škoda, L. Kohn – Dej, Langhammer, L. Květoň – Červený, Knotek, Švihálek. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.

LITVÍNOV – SLAVIA PRAHA 7:1 (3:0, 4:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 8. Zeman (Piroš, Martynek), 9. Rapáč (R. Pšurný, Černý), 19. Lukeš (Ručinský, Kubát), 21. Lukeš (V. Hübl), 27. R. Pšurný (Lukeš, V. Hübl), 34. V. Hübl (Ručinský), 36. Kubinčák (Baláž) – 45. Žejdl (Kuboš, Krenželok). Rozhodčí: Minář, Leppäalho (Fin.) – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:6. Využití: 3:1. Diváci: 4145.

Litvínov: Francouz – Kousalík, Kubát, Stříteský, Zeman, Gula, Brejčák, Posmyk, Jareš – Majdan, V. Hübl, Lukeš – Martynek, Piroš, Ručinský – Rapáč, J. Černý, R. Pšurný – Baláž, Smolka, Kubinčák. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol. Slavia: Kopřiva (27. Furch) – Kolařík, Kempný, Kuboš, Dresler, Koma, Kučný, Šenkeřík – Skokan, P. Jelínek, Tomica – Micka, V. Růžička ml., Sklenář – Žejdl, Alinč, Krenželok – Stránský, Klhůfek, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.

VÍTKOVICE – KLADNO 4:2 (3:0, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 4. Svačina (Roman, Rehák), 10. Burger, 14. Huna (Svačina, Roman), 24. Svačina (Roman, Sloboda) – 37. Hlaváč (Kuchler), 50. Kuchler (Valský). Rozhodčí: Hradil, Polák – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. Diváci: 5053.

Vítkovice: Málek – Malík, Stehlík, Sloboda, Rehák, Štencel, Kudělka, Voráček – Ujčík, Burger, Klimek – Huna, Roman, Svačina – Bartánus, R. Hruška, Strapáč – Šedivý, Húževka, J. Káňa. Trenéři: Oremus a Svozil. Kladno: Cikánek (24. Chábera) – Kameš, Piskáček, Drtil, Černošek, D. Růžička, Doudera – Eberle, Lukáč, M. Látal – Valský, Kuchler, Hlaváč – Kuchejda, Dalecký, Obdržálek – Strnad. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

SPARTA PRAHA – CHOMUTOV 5:4 po sam. náj. (1:2, 3:1, 0:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 19. Sičák (J. Hlinka, Pilař), 25. P. Ton (Sičák), 34. Bahenský (Hovorka, Pilař), 36. P. Ton (Tenkrát), rozhodující sam. nájezd Jánský – 12. Y. Treille (Račuk, Kůs), 15. D. Hruška (Důras), 35. Pulpán (Kůs, Y. Treille), 55. Kraft (Hřebejk, Šagát). Rozhodčí: A. Jeřábek, Homola – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 9605.

Sparta: Melicherčík (na čtvrtý nájezd Pinc) – Pilař, Sičák, Milam, Gřegořek, Philipp, Jan Hanzlík, Krstev – P. Ton, J. Hlinka, Tenkrát – Hovorka, Broš, Forman – S. Treille, Přibyl, I. Rachůnek – Jánský, Foster, Bahenský. Trenéři: Jandač a Votruba. Chomutov: Kostúr (na nájezdy Řehoř) – Palin, Macháček, Rutta, Pulpán, Lučka, Mrázek, Bartejs – D. Hruška, Zálešák, Důras – Šagát, Kraft, Hřebejk – Lušňák, Sikora, Hromas – Račuk, Kůs, Y. Treille. Trenéři: Antonik, Liška a Mikšovic.

KOMETA BRNO – TŘINEC 3:7 (1:2, 1:1, 1:4)

Branky a nahrávky: 6. L. Čermák (Žižka, J. Svoboda), 37. L. Čermák (H. Zohorna, J. Svoboda), 56. L. Čermák (J. Hruška, H. Zohorna) – 15. Rákos (D. Květoň, Orsava), 20. Orsava (Hrabal), 34. Klimenta (Polanský), 42. Adamský (Polanský, Klimenta), 44. Rákos (D. Květoň, Zíb), 48. M. Růžička (Peterek), 51. M. Růžička (Rákos, Zíb). Rozhodčí: Blecha, Husička – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:7, navíc Bičánek (Brno) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 7100.

Brno: Trvaj – Švrček, Bičánek, Dujsík, Žižka, Kováčik, Valach – J. Hruška, Divíšek, T. Svoboda – H. Zohorna, L. Čermák, J. Svoboda – Holec, Petrovický, Dlouhý, od 48. min. navíc Erat, Koreis, Burian. Trenéři: Venera a Oslizlo. Třinec: Hrubec – Ovčačík, Roth, Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček, Kania – M. Růžička, Peterek, Varaďa – D. Květoň, Rákos, Orsava – Klimenta, Polanský, Adamský, od 21. min, navíc Hrňa, Zagrapan, Matuš. Trenéři: Turek a Janků.

1. Plzeň 42 19 9 5 9 137:100 80
2. Třinec 41 21 5 2 13 158:119 75
3. Zlín 42 20 4 5 13 125:112 73
4. Slavia Praha 40 17 7 3 13 107:93 68
5. Kladno 42 21 0 4 17 121:115 67
6. Sparta Praha 41 18 5 2 16 135:118 66
7. Litvínov 42 17 6 3 16 131:122 66