Série se nyní za stavu 2:2 stěhuje do Zlína, kde zítra od 18.15 vypukne pátá bitva o postupový mečbol.

VÍTKOVICE – PSG ZLÍN 5:4 v prodloužení (0:1, 3:1, 1:2 – 1:0)

Stav série: 2:2

Na pořádně divoké horské dráze nespoutané euforie a bolestivé psychické křeče se vozí zlínští hokejisté. Dvakrát vedli, ještě dvakrát těžce vydřený náskok pustili. Stejně jako předevčírem vedli ve Vítkovicích po trefách Okála z 8. minuty a Honejska z 26. minuty 2:0. Nestačilo to. „Byla to kolektivní práce," liboval si kouč Vítkovic Peter Oremus.

Nastalo totiž opětovné totální zlínské selhání. Během 10. minuty druhé třetiny totiž Vítkovice po gólech Húževky, Svačiny a Romana dokonale otočily. „Jsem zvědavý, co si řekneme v šatně. Druhý zápas po sobě bychom vedení neměli pouštět," věděl Honejsek.

Důrazné slovo si vzal vůdce Čajánek. Dokonce vykázal z kabiny i předem domluveného kameramana České televize, jelikož plný emocí měl velmi důrazný interní projev ke svým spoluhráčům. „Naprosto mu rozumím," glosoval jeho rozhodnutí expert ve studiu Milan Antoš.

„V kabině bylo ticho. Hrobové. To patří do kabiny," odvětil po zápase Čajánek.

Jeho proslov v kabině pomohl. Nejprve Leška ve 47. minutě vyrovnal a čtyři minuty před koncem dostal Zlín podruhé do vedení Veselý. Berani ani podruhé vedení neudrželi, 40 vteřin před koncem v power play Strapáč vyrovnal. Kapitán Burger vrazil beranům poslední smrtelnou ránu. „Měli jsme to rozehrané dobře. Bohužel jsme si vybrali nejtěžší možnou cestu," mračil se zlínský kapitán.

„K výhře chyběl kousíček. Prohráli jsme nešťastně," bolela porážka i asistenta zlínského trenéra Juraje Juríka.

Zlínský srdcař však včera jen nemluvil, ale i konal. Byl ho opět plný led i střídačka. Ke třem přihrávkám ze třetí bitvy přidal včera další dvě asistence u Okálovy vedoucí branky i čtvrtého gólu Veselého. Nakonec odjížděl z Ostravy naštvaný. „To není to správné slovo. Jsem spíš zklamaný. Ještě jsem nezažil, abychom takhle ztratili dvakrát vedení," mrzelo Petra Čajánka.

Branky a nahrávky: 28. Húževka, 33. Svačina (Roman) 38. Roman (Svačina), 60. Strapáč (Voráček, Roman), 64. Burger (Ujčík) – 8. Okál (Čajánek), 26. Honejsek (Holík, Čech), 47. Leška (Köhler), 56. O. Veselý (Čajánek, Tesařík). Rozhodčí: Lacina, Hodek – Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 8762. Stav série: 2:2.

Vítkovice: Šindelář – R. Stehlík, Barinka, Sloboda, Voráček, Malík, Kudělka – Ujčík, Burger, Húževka – Huna, Roman, Svačina – Strapáč, R. Hruška, J. Káňa – Šedivý, Kolouch, Szturc. Trenéři: Oremus a Svozil.

Zlín: J. Sedláček – Hamrlík, Linhart, Řezníček, Urbanec, Tesařík, Horák – Balaštík, Leška, Köhler – Okál, Čajánek, O. Veselý – Honejsek, Holík, Čech – Ondráček, Šlahař, Fořt. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.