PLZEŇ – PSG ZLÍN 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)

Během posledních čtyřiapadesáti dnů se stali obávanými vetřelci. Z devíti zápasů venku naložili berani do svého autobusu celkem 25 bodů. Dokonce vyrovnali klubový rekord ze sezony 2004/2005. Včera ze západu Čech však nemají ani jeden. „O to víc si výhry ceníme," podotkl trenér Plzně Milan Razým.

„Konec naší venkovní série nebereme tragicky. Naopak jsme za ni rádi. Doma se nám nevedlo a získané body zvenku byly pro nás velmi důležité," vážil si i přes porážku hlavní kouč Zllína Rostislav Vlach předchozích úspěchů.

Včera jeho mužstvo doplatilo na neproměněné šance a na nedůraz ve svém brankovišti. Nejprve ve 34. minutě důrazný Balej vyrovnal na 1:1, když dostrkal kotouč až za Sedláčka. Ve 43. minutě pak Gulaš otočil kormidlem na plzeňskou stranu, když v pádu bekhendem úspěšně zakončil.

„Bylo to vyrovnané utkání, které jsme rozhodli důrazem ve třetí třetině na naši stranu. Hodně důležitý byl náš gól na 2:1. Předvedli jsme velmi dobrý kolektivní výkon a za odměnu mají kluci v pondělí volno," poznamenal Razým.

V 51. minutě byl opět Gulaš na konci pěkné akce Straky a Vlasáka, která definitivně rozvrátila obranu Zlína. O tři minuty později přidal čtvrtý gól sám náčelník Indiánů Straka. Na druhé straně předvedl svou typickou buldočí sílu Okál, ale to bylo včera ze strany Zlína málo.

„Ve třetí třetině nám docházely síly a Plzeň toho využila," všiml si Vlach.

Přitom vše vypadalo nadějně, když ve 12. minutě parádně našel Leška najetého Balaštíka, který vstřelil svůj osmý gól sezony. Jenže další šance zahazovali a výtečný Sedláček včera na všechno sám nestačil. „Rozhodla druhá třetina, ve které jsme měli šance na zvýšení vedení 1:0. Bohužel jsme je neproměnili a naopak jsme inkasovali vyrovnávací gól," litoval Vlach.

Branky a nahrávky: 34. Balej (Jan Kovář, Kratěna), 43. Gulaš (Vlasák, Martin Straka), 51. Gulaš (Vlasák, Marušák), 54. Martin Straka (Gulaš) – 12. Balaštík (Leška, Köhler), 57. Okál (Melenovský, Matějíček). Rozhodčí: Pešina, Šindler – Pouzar, Bádal. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 5658.

Plzeň: Mazanec – Marušák, St. Pierre, J. Jeřábek, Boháč, Mozík, Frolo – Gulaš, Martin Straka, Vlasák – Balej, Jan Kovář, Kratěna – Johnson, Kašpařík, Pletka – Hollweg, Havlíček, Dvořák. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.

PSG Zlín: Sedláček – Hamrlík, Linhart, Tesařík, Urbanec, Matějíček, Horák, Šenkeřík, Řezníček – Balaštík, Leška, Köhler – Honejsek, Čajánek, Veselý – Šlahař, Holík, F. Čech – Okál, Melenovský, Kubiš. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.