Hokejoví Berani i napotřetí udolali mistra

Zlín /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE, VIDEO/ – I napotřetí porazili mistra. Extraligoví hokejisté Zlína zvládli nedělní dramatický duel a porazili Karlovy Vary 3:2. Berani o svém úspěchu rozhodli prakticky již v prvním dějství, ve kterém byli dvakrát gólově úspěšní.

6.12.2009

Extraligoví hokejisté Zlína (ve žlutém) měřili v neděli v rámci 31. kola síly s Karlovými Vary. Důrazný hostující obránce Ondřej Němec.Foto: DENÍK/Martin Břenek

Extraligoví hokejisté Zlína po dvou třetinách utkání 31. kola vedou nad úřadujícím mistrem. Domácím hokejistům se nepodařilo navázat na střelecky úspěšné první dějství a naopak dovolili Karlovým Varům vstřelit kontaktní branku.

Na střídačce se již objevil dlouhodobě zraněný Galvas, do zápasu však zatím nezasáhl. Domácí kouč Zdeněk Venera však postrádal nachlazeného Záhorovského a Bořutou, jenž si z Litvínova přivezl lehký otřes mozku.

Po úvodním oťukávání a nevyužitých přesilovkách jako první udeřili domácí. Nedisciplinovanost soupeře jim nabídla přes dvě minuty početní výhodu dvou hráčů v poli, kterou na konci 12. minuty tvrdou střelou od modré potrestal Hamrlík. Třináct vteřin před první sirénou navýšil náskok Beranů z brejku Důras přesnou střelou mezi betony.

V prostřední části hry hosté přidali na rychlosti a důrazu, vypracovali si více gólových šancí. Za svou aktivitu byli odměněni v polovině zápasu, kdy využil přesilovou hru Kumstát. Vyrovnání viselo na vlásku, ale naštěstí pro domácí ve vyložených šancích, mimo jiné Melenovského, Kristka a Kumstáta, byl již vždy na místě spolehlivý brankář Sedláček.

Odskočit na dvougólový rozdíl se Zlínu podařilo ve 47. minutě, kdy podruhé využili prohřešek proti pravidlům soupeře. Od modré opět napřáhl Hamrlík, jehož pokus tečoval do protipohybu Mensátora snajpr Balaštík – 3:1. Definitivně zlomit odpor soupeře mohl Köhler, ale v přesilovce dvakrát netrefil odkrytou bránu. Přišel tak trest, když z protiútoku střelou přes obránce Pletka překvapil gólmana Sedláčka – 3:2.

Hostům opět narostla křídla a hnali se za vyrovnáním. Půl minuty před koncem svou přesilovou hru umocnili hrou bez brankáře, ale třetí trefy se díky výborné defenzivě Beranů nedočkali.

PSG ZLÍN – KARLOVY VARY 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Branky: 12. Hamrlík (Nosek, Leška), 20. Důras (Rachůnek), 47. Balaštík (Hamrlík, Leška) – 31. Kumstát (Dobroň, Skuhravý), 53. Pletka (Kristek, Melenovský). Rozhodčí: Minář, Rudý – Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:1. Diváci: 4378. Muž zápasu: Hamrlík.

Zlín: Sedláček – Hamrlík, Linhart, Nosek, Lučka, Míka, Švrček, Kučný – Balaštík, Leška, Köhler – Důras, Balán, Rachůnek – Kubiš, Roman Vlach, Sivák – Ondráček, Finsterle, F. Čech. Trenéři Venera, Rostislav Vlach, Hrazdira. Karlovy Vary: Mensator – Němec, Parýzek, Dobroň, Čutta, Mucha, Tribuncovs, Prošek, Brňák – Kumstát, Skuhravý, Košťál – Pletka, Kristek, Dej – Skladaný, Melenovský, Hluchý – Zaťovič, Kuběna, Zucker. Trenéři Hynek, Baďouček, Kněžický.

hlasy trenérů po utkání Zlín - Karlovy Vary

Pavel Hynek (trenér Karlových Varů): „Pro nás je výsledek zklamáním. Myslím, že bod jsme si zasloužili. Nechtěli jsme domácí pustit do přesilovek, bohužel hned první gól jsme dostali ve dvojnásobné početní nevýhodě. Navíc před první přestávkou jsme podruhé inkasovali po naší stupidní chybě, čímž jsme domácí nastartovali. Odehráli jsme dobrou druhou třetinu, kdy jsme se vrátili do utkání. Když jsme v poslední části chtěli jít do tlaku, byli jsme během deseti minut hned třikrát vyloučení, což je pak těžké. Proto jedem domů s prázdnou.“
Zdeněk Venera (trenér Zlína): „První třetina nám vyšla parádně – hráli jsme velice dobře a podařilo se nám dát dva góly. Po přestávce se to ale otočilo, přičemž byli jsme rádi, že jsme v prostřední části dostali jen gól. Soupeř byl totiž velmi aktivní, měli mnohem více střel na bránu. Třetí třetina již byla vyrovnanější, podařilo se nám odskočit na rozdíl dvou branek. Když už to vypadalo, že můžeme zápas v poklidu dohrát, dostali jsme druhý kontaktní gól a do posledních vteřin se obávali o výsledek. Utkání bylo na vážkách až do konce. Za tři urvané body jsme velmi rádi!“

Autor: Daniel Ostrčilík