Zlín – Zase svým fanouškům rozdávají radost, kouzlí na tváři úsměvy a dobrou náladu. Výtečnou ji musí mít i forvard extraligových hokejistů Zlína Antonín Honejsek, který se včera na čtvrtém triumfu v řadě proti Litvínovu podílel hattrickem, svým druhým v extraligové kariéře. Berani jsou tak třetí s náskokem čtyř bodů na čtvrtý Třinec.

9.12.2012 1

Extraligoví hokejisté Zlína (v modrém). Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Daniel Ostrčilík

PSG ZLÍN – LITVÍNOV 5:1 (2:1, 2:1, 1:0)

Nebe je modré a v zimě padá sníh. Podobně jako přírodní zákony máte jistotu, že hokejisté Zlína porazí Litvínov. Včera totiž berani uspěli posedmé za sebou a z posledních jedenácti bitev neuspěli jen jednou. „To už vypadá, jako by to bylo dané předem," posmutněl kouč Litvínova Vladimír Jeřábek. „Beru jen poslední tři zápasy v sezoně, co bylo předtím, neřeším. Doma jsme nebyli horší ani v jednom zápase. Ale Zlín má propracovanou obranu, a pokud se dostane do vedení, hraje se s ním těžko," mračil se Jeřábek.

„Sedí nám herní styl Litvínova. Nejsou to totiž bourači, ale hrají technický hokej, což našemu týmu sedí," hledá vysvětlení asistent zlínského trenéra Juraj Jurík pro vítěznou sérii.

Včera si povodil oblíbeného soupeře příští týden 21letý zlínský střelec Antonín Honejsek, který vstřelil druhý hattrick během 23 dnů. Mezitím však v šesti zápasech neskóroval. „Už jsem s ním o tom mluvil. Je potřeba, aby svou výkonnost držel delší dobu. Zatím spíš hraje v sinusoidách. Trochu mu nyní pomohlo, že se přesunul k Holíkovi a střelecky se probral," liboval si Jurík přeskupení formací.

Ten však doslova explodoval. Už po 66 vteřinách hry v přesilovce překvapil Francouze ránou nad vyrážečku. Ve 27. minutě si pak udělal z Kubinčáka tréninkový kužel a zvýšil na 3:1. O dvě minuty později mu pak na hattrick parádně nabil Horák a svou trefou zvýšil na 4:1. Mezi jeho zásahy se pak vešel ještě Köhler, který v 16. minutě našel bleskovou odpověď na Černého vyrovnávací trefou. Razítko na čtvrtý domácí triumf v řadě dal 39 vteřin před závěrečnou sirénou pátým gólem Balaštík.

Berani včera využili dvě ze dvanácti přesilovek, zároveň však nevyužili minutu dlouhou početní výhodu pět proti třem. „Doba, kdy jste soupeře mohli vyšachovat a střílet do prázdné, je pryč. Musí se chodit do brány, na dorážky a střílet góly z jednoduchých akcí. Kluci se však snaží občas vymýšlet. Když rozehrají natrénovanou šablonu a soupeř jim do kotouče strčí hokejku, jsou z toho trochu vykolejení," všiml si Jurík.

Ten si však zároveň může dát s nadsázkou nohy na stůl v případě sledování oslabení svých svěřenců. V této dovednosti jsou totiž vůbec nejlepší v extralize, což potvrdili i včera. Litvínov se totiž v osmi výhodách neprosadil. „Oslabení se nám docela daří ubránit. Máme spoustu mladých beků, kteří mají hrát agresivně a vytvářet na soupeře tlak. Jsme za to rádi," mnul si ruce zlínský trenér.

Za odměnu si dnes a zítra během reprezentační přestávky odpočinou a k tréninku se sejdou ve středu. Extraligová ruleta se opět roztočí ve středu 19. prosince v domácím televizním utkání s Kometou Brno od 18.15 v přímé bitvě o druhé místo.

Branky a nahrávky: 2. Honejsek (Tesařík, Čajánek), 16. Köhler (Leška, Hamrlík), 27. Honejsek (Veselý, Čajánek), 29. Honejsek (Horák, Veselý), 60. Balaštík (Okál, Leška) – 14. J. Černý (R. Pšurný, Kousalík). Rozhodčí: A. Jeřábek, R. Polák – Bláha, Kostka. Vyloučení: 8:12. Využití: 2:0. Diváci: 3586. Muž zápasu: Honejsek.

Zlín: J. Sedláček – Hamrlík, Linhart, Zámorský, Urbanec, Tesařík, Horák, Matějíček, Řezníček – Balaštík, Leška, Kubiš – Okál, Čajánek, Veselý – Honejsek, Holík, F. Čech – Šlahař, Melenovský, Köhler. Litvínov: Francouz – Posmyk, Kubát, Zeman, Jareš, Kousalík, Holub, Gula, Brejčák – Majdan, V. Hübl, Lukeš – Martynek, Hanzl, Trávníček – Rapáč, J. Černý, R. Pšurný – Baláž, Martin Frolík, Kubinčák.

Autor: Daniel Ostrčilík

9.12.2012 VSTUP DO DISKUSE 1

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Lukáškovi zjistili leukémii v pěti letech.
2

Lukášek z Uherského Hradiště bojuje s leukemií. Kostní dření můžete pomoct i vy

Kriminálka muže dopadla až v Thajsku

FOTOGALERIE / Vsetínští kriminalisté se podíleli na vypátrání muže, který se před vězením ukrýval osm let. Dvaačtyřicetiletého podvodníka zadrželi v Thajsku.

Kopeckého určitě nepotrápím, je skromný Kresta

ROZHOVOR/ - Je hvězdou rallyového sportu a o velké zpestření se postaral také na včerejší tiskové konferenci před 47. ročníkem zlínské Barumky. Luhačovický Roman Kresta ji pojede po třech letech, když se na začátku července rozhodl k návratu na tratě. „Chtěl jsem si na chvíli udělat čas sám pro sebe a také jsem cítil motivaci svézt se,“ vysvětlil 41letý řidič Škody Fabia R5.