Berani venku bodují. Postrachem ale nejsou

Praha – Kdysi loupili na počkání, na dovoz bodů si na podzim mohli klidně pronajmout kamion. Lichotivou nálepku postrachu extraligy už ze sebe extraligoví hokejisté Zlína strhli. Přesto dokážou stále pozlobit. Jako včera na ledě pražské Slavie, kde berani dokázali smazat dvoubrankové manko. Nestačilo to, porážka v prodloužení pro ně byla sedmá z posledních osmi venkovních zápasů. V pátek hokejisty PSG čekají Vítkovice.

13.1.2013

Slávia Praha - PSG Zlín. Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

SLAVIA PRAHA – PSG ZLÍN 3:2 V PRODL. (1:0, 1:2, 0:0 – 1:0)

„Se získaným bodem jsme spokojení," tvrdil asistent hlavního trenéra Zlína Juraj Jurík.

Obranné systémy má Zlín v krvi, traduje se od pradávna u soupeřů. Včera se ale žádné barikády nestavěly, hrál se totiž parádní hokej z obou stran a oba brankáři stát frontu na úřadě práce rozhodně nemusí. „Hrál se pěkný a otevřený hokej před pěknou kulisou. Bylo to rychlé a mělo to náboj, lidem se zápas musel líbit," pravil Jurík.

I proto možná berani včera nebyli tolik důslední, což pražská Slavia bleskovými direkty na začátku třetin trestala. Už v čase 1:52, kdy vtrhl do zlínského pásma Hertl a nadvakrát překonal Sedláčka. Ve 23. minutě našel Alinč ve střelecké pozici mezi kruhy zcela volného Žejdlu, který zvýšil – 2:0. V prodloužení pak stačilo 31 vteřin Kolaříkovi, aby z levého kruhu vypálil pod víko – 3:2. „Jarda Balaštík puk ještě nechtěně tečoval. Byl to smolný gól. Stejný jsem dostal i v pátek v Pardubicích. Je to velká škoda," litoval brankář Jakub Sedláček. „Jestli to bylo tečované, ani nevím. Jelínek mi dal puk na modrou, udělal jsem tři kroky a vystřelil jsem," popsal svou trefu Pavel Kolařík.

Berani nezačali vůbec dobře, jejich snad jedinou velkou šancí v první třetině bylo trestné střílení Okála po faulu Dreslera, které ale zlínský dravec zahodil. Slávisté byli mnohem nebezpečnější.

Zlínští navíc dokonale promrhali pětiminutovou přesilovku za ostrý atak zlínského odchovance v sešívaném dresu Pavla Klhůvka na obránce Linharta, který musel dokonce do nemocnice na rentgen. „Na ten zákrok se podívám a vyvodím důsledky. V den zápasu se k rozhodčím vyjadřovat nechci, ale určitě si vystříhám nějaké momenty a jako klub budeme dávat podnět k přezkoumání. Měli jsme navíc hrát přesilovku pět na tři," evidentně nebyl spokojen s výkonem sudích Hodka se Součkem slávistický manažer Vladimír Růžička.

Berani nastoupili bez vůdce kapitána Čajánka i dlouhodobých marodů Honejska, Ondráčka, Matějíčka a Horáka.

Bez nich se ale žlutomodří semkli a od druhé třetiny přiváděli slávisty do potíží. Po Žejdlově trefě na 2:0 korigoval o 41 vteřin později Holík, který bekhendem snížil – 2:1.

Berani ožili, začali dělat Slavii obrovské problémy při rozehrávce. Benjamínek Urbanec nahradil v přesilovce zraněného Linharta. Jako by se nechumelilo si obešel ležícího soupeře a vypálil do tyče. V polovině utkání pak Balaštík našel zapomenutého lišáka Lešku u levé tyče, který zakončil do prázdné klece. Další pokusy Tesaříka, Zámorského, Balaštíka už Furch zastavil.

V jubilejním 1000. kole základní části české extraligy byli nakonec díky trefě Kolaříka šťastnější slávisté, kteří první výhrou v sezoně proti Zlínu snížili náskok na konkurenta na třetím místě na šest bodů, přičemž mají ještě dva zápasy k dobru. „Se Zlínem moc bodů neděláme, proto jsme rádi za tyto dva body," oddechl si Kolařík.

Branky a nahrávky: 2. Hertl, 23. Žejdl (Alinč, Krenželok), 61. Kolařík (Kempný, P. Jelínek) – 23. Holík (O. Veselý, Okál), 30. Leška (Balaštík). Rozhodčí: Hodek, Souček – Pešek, Rozlílek. Vyloučení: 3:4, navíc Klhůfek (Slavia) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 6647. Slavia: Furch – Kolařík, Kempný, Kuboš, Dresler, Beňovič, Kučný, Knot – Skokan, P. Jelínek, Tomica – Hertl, V. Růžička ml., Sklenář – Žejdl, Alinč, Krenželok – Stránský, Klhůfek (14. Vrdlovec), Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek. PSG Zlín: J. Sedláček – Hamrlík, Linhart, Tesařík, Urbanec, Zámorský, Řezníček – Balaštík, Leška, Köhler – Holík, Okál, O. Veselý – Kubiš, Melenovský, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Další výsledky:

VÍTKOVICE – ČESKÉ BUDĚJOVICE 1:2 PO SAM. NÁJ. (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 26. Huna (Roman, Svačina) – 24. L. Květoň (L. Kohn), rozhodující nájezd Šimánek. Rozhodčí: Hradil, Polák – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:5, navíc Suja (České Budějovice) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 5271.

LITVÍNOV – PLZEŇ 2:1 PO SAM. NÁJ. (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávka: 18. Kubát, rozhodující sam. nájezd Lukeš – 27. Gulaš (Vlasák). Rozhodčí: Jeřábek, Kalivoda – Bláha, Kostka. Vyloučení: 5:5, navíc Gula (Litvínov) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4185.

KOMETA BRNO – CHOMUTOV 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Divíšek (Bičánek), 18. Valach (Dlouhý, Petrovický), 40. H. Zohorna (Čermák, J. Hruška), 42. J. Hruška (Čermák, H. Zohorna). Rozhodčí: Hribik, Šír – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 7200 (vyprodáno).

KARLOVY VARY – SPARTA PRAHA 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 20. Gřegořek (P. Ton, Tenkrát), 24. J. Hlinka (Tenkrát, Jánský). Rozhodčí: Trombík, Mikula – Podrazil, Kajínek. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. Diváci: 3381.

LIBEREC – KLADNO 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 19. M. Hořava (Majeský, Kuchler), 25. Kuchler (M. Hořava). Rozhodčí: Fraňo, Turčan – Bádal, Svoboda. Vyloučení: 7:5. Bez využití. Diváci: 4102.

PŘÍŠTÍ KOLO

Čtvrtek: Kladno – Kometa Brno (18.10). Pátek: Třinec – Karlovy Vary (17), České Budějovice – Litvínov, Chomutov – Pardubice, PSG Zlín – Vítkovice (17.30), Plzeň – Slavia Praha (18.15), Sparta Praha – Liberec (18.30).

Autor: Daniel Ostrčilík, ČTK

13.1.2013 VSTUP DO DISKUSE
Další noční nakupování v srdci Zlína přilákalo opět stovky lidí.
22

Zlaté jablko zkrásnělo. Night shopping přinesl soutěž Miss Face Czech Republic

Účinkování Miroslava Jakeše na Valašské rally ukončila havárie
30

Tempo Valašské Rally udává favorit Kopecký

Tovární jezdec Škody Jan Kopecký ovládl první etapu Valašské rallye a úspěšně tak vstoupil do nové sezony mistrovství České republiky v automobilových soutěžích.

Přechod na letní čas zpozdí dva trolejbusové spoje

Dopravní společnost Zlín - Otrokovice (DSZO) počítá v noci ze soboty na neděli s mírným zpožděním dvou nočních spojů v souvislosti s přechodem na letní čas.

Četná zranění? Hráči kašlou na trénování, upozornil Skopalík

Region – Fotbal hodně bolí a ve velké míře přináší újmy na zdraví. To se potvrdilo v zajímavé studii studentky třetího ročníku Vyšší odborné školy zdravotnické ve Zlíně Ivany Sedlákové, která prověřovala úrazovost hráčů a hráček v nižších soutěžích (I. až IV. třída).

Mít jen krásnou tvář nestačí. Vítězce Miss Face se otevřou dveře k modelingu

Půvab a sympatie. To jsou triumfy v rukávu dívek, které se chtějí stát Miss Face Czech Republic. Ty, které uspějí v soutěži, mohou nejen reprezentovat naši republiku v lákavých a dalekých koutech světa, ale otevírají se jim i dveře do vysněného světa modelingu.