Berani začali sezonu prohrou v Liberci

Liberec /FOTOGALERIE/ - Porážkou na severu čech začali noví extraligový ročník zlínští Berani. Na ledě libereckých Bílých tygrů prohráli 3:6.

17.9.2010

Extraliga: Liberec vs. ZlínFoto: DENÍK/Petr Šimr

Od prvních vteřin zápasu bylo zjevné, jak se Tygři těšili na premiérový duel a jak jsou zdravě „nadržení“.

Zlín se pár minut držel ve hře a při vyloučení Trončinského si vytvořil zdravý tlak, ale bez vyústění. V dalším průběhu již domácí neustálým napadáním již při rozehrávce komplikovali „ševcům“ život a góly byly zaslouženým výsledkem jejich snahy.

Ten první vsítil Tomáš Vak za asistence obou kolegů z nově sestaveného elitního útoku – Kudrny a Hořavy. Vak nahodil puk bekhendem před brankou a polovysokou ránu někdo z klubka hráčů srazil za záda brankáře Sedláčka. Gól ještě ověřoval hlavni sudí s videorozhodčím.

Na 2:0 zvýšil Liberec v 17. minutě v přesilovce při vyloučení Lučky. Hunkesovu ránu od modré Sedláček vyrazil před sebe a Kudrna pohotově doklepl do sítě. V závěru třetiny se hostům podařilo snížit. T. Sýkora objel branku, našel mezi kruhy I. Rachůnka a bylo to 2:1.

Gól do šatny byl pro Zlín zdánlivě slibný, ale zřejmě způsobil bouřku v kabině Tygrů, kteří nastoupili do druhé třetiny opět jako utržení ze řetězu.

V 23. zvýšil ranou pod horní tyčku Špaček na 3:1, v 26. Bárta nadvakrát na 4:1. Zlín opět snížil, v 36. při signalizované výhodě napálil puk pod břevno – 4:2.

Nenápadná akce Vaka skončila v 43. min. jeho druhým a libereckým pátým gólem. V 46. byl Čakajík faulován v úniku Galvasem a rozhodčí nařídili trestné střílení.

Bek Čakajík ale Sedláčka nepřekonal. Když však v téže minutě Hořava zvýšil na 6:2, odjel Sedláček z branky a nahradil ho Štůrala.

Poslední korekce výsledku přišla 59. minutě, kdy Kubiš snížil na konečných 6:3.

Řekli po zápase

Jiří Kalous, trenér Liberce: „Od určité části zápasu jsme byli aktivnější a jsem rád, že se v premiéře dobře uvedly nové posily. Bodovaly a předvedly velmi slušný výkon, samozřejmě včetně celého týmu. Jsme rádi za tři body a doufám, že budeme v tomto duchu pokračovat.“

Zdeněk Venera, trenér Zlína: „Domácí vyhráli naprosto zaslouženě. Do prvního obdrženého gólu sice byla hra vyrovnaná a nehráli jsme špatně. Ale po té kuriózní brance, o které, abych se přiznal, ani přesně nevím, jak tam padla, začali být domácí výrazně aktivnější, zejména v útočné fázi. Nahazovali puky a byli agresivnější, my jsme od té doby tahali za kratší konec.“

Liberec – Zlín 6:3

Třetiny: 2:1, 2:1, 2:1

Muž zápasu: Kudrna.

Branky a nahrávky: 9. Vak (Kudrna, Hořava), 17. Kudrna (Hunkes), 23. Špaček (Ondřej, Moravec), 26. Bárta (Špaček), 43. Vak, 46. Hořava (Bárta, Rýgl) – 19. I. Rachůnek (Důras, T. Sýkora), 36. Galvas (Důras), 59. Kubiš (Hamrlík). V 46. minutě neproměnil Čakajík (Liberec) trestné střílení. Rozhodčí: Hodek, Fraňo – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. Diváci: 4994.

Liberec: Pinc – Čakajík, Moravec, Výtisk, Rýgl, Holub, Derner, Hunkes, Trončinský – Podkonický, Nedvěd, Klimenta – Hořava, Vak, Kudrna – Víšek, Plodek, Dušek – Ondřej, Bárta, Špaček. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

Zlín: Sedláček (46. Štůrala) – Galvas, Hamrlík, Kučný, Linhart, Lučka, Míka, Řezníček, Švrček – Balaštík, Leška, Köhler – Důras, T. Sýkora, I. Rachůnek – Kubiš, Roman Vlach, Záhorovský – Balán, Čech, Sivák. Trenéři: Venera a Rost. Vlach.

Autor: Jaroslav Sedlák

17.9.2010 VSTUP DO DISKUSE

Dělníci v Otrokovicích opravují chodník v části Trávníky, který je ve směru příjezdu od Kauflandu. Stávající dlažbu kompletně odstraňují.
5

Starý chodník byl už celý zničený, konečně ho opravují

Balóny nad Olomoucí.
46

FOTO, VIDEO: Balonová show ozdobila nebe nad Olomoucí. Podívejte se

Co dělat, aby vás nebolela záda? Funguje Vojtova metoda i pro dospělé? A jak si třeba krátce zacvičit během pracovní doby? Nejen na to se můžete ptát vedoucí fyzioterapeutky Kroměřížské nemocnice Pavly Zemanové. Odpovídat vám bude středu 23. srpna v čase od 10 do 11 hodin.

Déšť krajské dožínky nepokazil, v průvodu se sešlo osm stovek lidí

Osm stovek krojovaných účastníků průvodu, dožínkové věnce pro hlavního hospodáře v kraji a samozřejmě bohatý doprovodný program: i letošní oslava sklizně se v Kroměříži o uplynulém víkendu vydařila.

Zoo se raduje z dalších mláďat

Chovatelé ve zlínské zoo mají další důvod k radosti. Početná šedesátičlenná kolonie plameňáků růžových se rozrostla o čtyři mláďata. Malí plameňáci se vylíhli na začátku července a díky skvělé péči rodičů zdárně prospívají. Stejně úspěšně se daří i dvěma malým samečkům u lemurů kata.

Pamětník Jiskry Otrokovice v první lize. Byl to malý zázrak, vzpomíná Gajdůšek

Už jsou v zapomnění. Většina z nich ani nežije. Byli to přitom oni, kdo před 53 lety do Otrokovic přinesli slávu. Na malém stadionku se na škváře kopala první liga. V sezoně 1964/1965 jezdily do míst současného moderního sportovního areálu na Baťově hvězdy tehdejší doby Tomáš Pospíchal, Andrej Kvašňák, Josef Masopust nebo Ivo Viktor.