PSG ZLÍN – CHOMUTOV 5:2 (2:2, 2:0, 1:0)

Pirátské území před brankou včera ovládli zlínští hokejisté. Prodrat se před gólmana, šikovně nastavit hokejku, nebo nepříjemně dorážet. To byl včera recept na chomutovské Piráty. Takhle totiž vstřelili berani čtyři z pěti gólů. Nejprve vedení 2:1 vrátil beranům v 10. minutě jemnou tečí Kubiš. Ve 26. minutě pak mančaft vyslal za vítězstvím Balaštík. Šikovnou tečí totiž potvrdil rovnici, že pokud se zlínský snajpr trefí, ve Zlíně se v poslední době po zápase skáčou rybičky. Ano, včera již pošesté v řadě. „Ale máme momentálně úderné všechny čtyři pětky. zatím to šlape," klepal pověrčivě o dřevěný stůl asistent zlínského trenéra Juraj Jurík.

Ve 32. minutě pak vyhnal z branky chomutovského brankáře Kostúra dorážkou volného kotouče Melenovský. V závěru pak pátou trefou uvázal pomyslnou mašli na vánoční dárek fanouškům druhým zásahem v zápase Kubiš, když vložil hokejku do dělovky Linharta.

To vše načal již ve 3. minutě Matějíček, který nápřahem od modré načal gólové dostihy v úvodní části. Chomutov totiž především v první třetině kousal. Na zlínské vedení totiž dvakrát dokázal odpovědět v 9. minutě Pavlasem a v 11. Zálešákem. „Měli jsme dobrý vstup do utkání, postupně jsme si ale začali mylně myslet, že jsme lepší. Přistoupili na hru nahoru dolů a soupeři pomohli vrátit do zápasu," věděl po divoké úvodní části Jurík.

„Předpokládali jsme, že Zlín bude výborně bruslit. První třetina divoká, ale drželi jsme se," utrousil asistent hlavního trenéra hostů Jaroslav Liška.

Byl to eror, tma, žádný restart se nekonal. Jako když vám odejde elektronika. Podobně to včera bylo s herním projevem Chomutova ve druhé části a dvě trefy Zlína určily ráz zápasu. „Bylo to výpadek v pohybu a vůbec v celé naší hře," nechápal chomutovský trenér.

„Řekli jsme si, že musíme začít důsledně bránit. Zbytečnými vyloučeními jsme si závěr trochu zkomplikovali a výsledek byl až do konce otevřený," vybavil si Jurík.

Ano, ve třetí části totiž musel Gajovského samostatný únik zastavit až Sedláček, jehož navíc zachránila tyč. Piráti tak odjížděli z Baťova města s nepořízenou a odvezli si desátou porážku z posledních 12 zápasů. „Nedaří se nám přesilovky. Hráči si nevěří. Jsme v krizi," ví Liška.

Naopak Zlín pozval své příznivce na nedělní bitvu proti Jágrovu Kladnu. Včera před zápasem zbývalo na pokladnách posledních osm set vstupenek.

Branky a nahrávky: 3. Matějíček (Melenovský), 10. Kubiš (Balaštík, Hamrlík), 26. Balaštík (Linhart, Hamrlík), 32. Melenovský (Kubiš), 60. Kubiš (Linhart, Leška) – 9. Pavlas (Michael Frolík, D. Hruška), 11. Zálešák (Michael Frolík). Rozhodčí: Husička, Šír – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 4417.

PSG Zlín: J. Sedláček – Hamrlík, Linhart, Zámorský, Kotvan, Tesařík, Matějíček, Řezníček – Balaštík, Leška, Kubiš – Okál, Čajánek, Veselý – Honejsek, Holík, F. Čech – Fořt, Melenovský, Köhler. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Chomutov: Kostúr (32. Hanuljak) – Palin, Mrázek, Pulpán, Rýgl, Trefný, Bartejs, Pavlas – D. Hruška, Zálešák, Michael Frolík – Důras, Y. Treille, Hřebejk – Lušňák, Sikora, Hromas – Chlouba, Gajovský, M. Procházka. Trenéři: Antonik, Liška a Mikšovic.